the best.

3. Aug 2011

Tarkusi ka natukene.

Postitatud kategoorias: Määratlemata — merkaa. @ 06:04

Õnn on isepärane. Õnnetus on üldistus. Inimesed teavad tavaliselt väga täpselt, miks nad õnnelikud on. Väga harva teavad nad, miks nad on õnnetud.

Minevik on minevik ja seda ma muuta ei saa.

Kui ma peaksin täna öösel sinust mõtlema, siis ainult sellepärast, et näen luupainajaid.

Sa oled minu jaoks praegu kõige tähtsam. Ja mitte ainult praegu, igavesti!

Tahtsin öelda midagi õelat, et oma viha välja elada ja ennast õigustada. Aga vanade sõpradega on see keeruline, sest see on nii lihtne.

Sa ütlesid: „Ma armastan sind.“ Miks küll on kõige ebaoriginaalsem asi, mida me teineteisele öelda saame, just see, mida me kõige rohkem kuulda ihkame? „Ma armastan sind“ on alati tsitaat. Sina ei öelnud seda esimesena ja mina veel vähem, ometi kui sa seda ütled ja kui mina seda ütlen, kõneleme me nagu metslased, kes on avastanud kolm sõna ja kummardavad neid.

Paljud ei tea täpselt, mida nad tahavd, on aga kindlalt veendunud, et just seda neil pole.

Ei saa usaldada meest, kes käitub nagu poleks tal midagi kaotada

Sa sündisid armastusele avatuna. Väikese titana andsid ja võtsid sa armastust vastu tingimusteta, sinu armastuse energia voolas vabalt ning miski ei tõkestanud selle teed. Sa ei mõelnud kunagi: „Ma hoian end praegu parem tagasi, sest sellele inimesele ei pruugi meeldida mu välimus või ta võib mulle tulevikus haiget teha.“ Sa ei muretsenud kunagi, et asjad võiksid valesti minna või et sa võiksid end lolliks teha.
Suuremaks kasvades pani maailm sulle tõkked peale. Sa nägid suhete purunemist; keegi, kelle vastu sul olid tunded ja sa ootasid armastust, ei hakanud sind armastama; sa nägid inimesi halvasti käitumas ja kohtasid inimesi, kelle süda oli murtud. Ühel või teisel hetkel panid need kogemused sind tundma end tõrjutu, nina pihta saanu või rumalaks tehtuna. Tilluke ettevaatlikuseta kasvas ja kasvas, pidurdades sinu soovi saada tingimusteta armastust, mida sa väärid…

When the world says: “Give up!”…
Hope whispers: “Try it one more time…”

Õppigem neilt, kes on käinud sama teedpidi varem, et mitte teha samu vigu. Instinktid, järjekindlus, kaine mõistus ja inspiratsioon on head tööriistad. Enesekindlus ent samuti alandlikkus on head omadused. Ära arva, et sa tead kõike, isegi siis kui tead. Kõrkus, uhkus eelneb suurele kukkumisele, aga alandlikkuse omamine ja teiste vigadest õppimine on edu võti.

Tagarääkimine on nagu nakkushaigus, mis tõmbab meid sügavale endasse enne kui arugi saame. Rusikareegel: Kui tagaräägitav istuks sinu kõrval, kas räägiksid temast samamoodi? Kui ei, siis pane oma suu kohe kinni. Või lausu teadlikult hoopis midagi head tema kohta. Kujutage ette et iga teie sõna lindistatakse üles diktofoniga ja viiakse sellele inimesele kuulamiseks, kellest jutt käib. Mõtle energiast nagu valuutast, mida iga kord, kui kasutad mõttetult, oled nagu raha prügikasti loopinud. Ära raiska midagi, mis on nii hinnaline. Alusta aus olemist ja vali omale õiged mõjutajad. Tee omale harjumuseks õppida midagi uut iga päev. Seeläbi muudad oma maailma avaramaks iga päevaga. Sõdade põhjus peitub selles, et kumbki pool usub et tal on õigus ja vastane on valel teel. Nende kasv uuema tõe poole on blokeeritud viha ja hirmu tõttu. Tõde on subjektiivne ja me peame selle nimel võitlema et mitte ainult muuta oma tõde küpsemaks vaid ka lubama teistel omada erinevat tõde ja ehk juhatada vähem küpseid paremale rajale. Üks parimaid viise saada rohkem energiat, on hoiduda sellest, mille kindlalt teame olevat vale ning mitte lubama endil kaitsta enda vigast käitumist. Mida kõrgemale ronime, seda suuremad kiusatused tulevad me teele. Neist hoidumine toob kaasa suure tasu. Neile järeleandmine aga tihti suure kaotuse. Seega mida suuremaks me kasvame, seda suuremad kiusatused tulevad meie teele, mis aitavad meil kasvada isegi suuremaks ja aidata rohkem inimesi järje peale.

Elu seab meie ette valikud. Meie oleme need, kes valivad. Sina juhid oma elu, maailma, aega, valikuid. Sina otsustad, kas investeerid oma unistusse või jubedasse reaalsusesse. Kui oled kinni raskustes, siis püüa midagi muuta. Kui see ei aita, siis pea vastu, kuni saad lahti. Väldi inimesi, kes sind kiirelt maha teevad. Negatiivsed inimesed on energiavargad ja see on meie süü kui laseme neil oma energiat varastada. Nõua negatiivsetelt inimestelt endaga positiivset käitumist. Inimesed kohtlevad meid nii nagu me laseme neil seda teha. Nõua toetust neilt, kes sind alla tõmbavad või liigu edasi. Anna neile rohkelt võimalusi. Ära muretse kui nad peale seda ei muutu. Ole lihtsalt olemas kui nad soovivad muutuda. Kaota negatiivsed inimesed oma elust. Ent enne seda sammu püüa proovida läbi kõik viisid neid aidata. Räägi inimestega, ehk on sellest abi. Keeldu olemast teiste inimeste prügimägi.

Sinu soov paneb asjad liikuma. Kui sul on usku, võid korda saata imesid. Enamus annab oma saatuse teiste kätesse ja siis süüdistab teisi. Sa võid saavutada ja saada kõike, mida soovid. Võta vastutus endale ja pane asjad juhtuma. Sina määrad selle, millises maailmas sa elad. Teadvusta ja muuda või lõpeta virisemine! Mitte keegi ei saa meid peatada kui me ise seda ei lase. Jätka niikaua kuni ponnistusi kroonib edu.

Igal inimesel on midagi sellist, mida ta seostab headusega. Mõnele on see maitsvast koogist tekkinud tunne, lille kinkimine, raha lugemine, kellegi abistamine, tooli istumiseks pakkumine…

“Oh, me oleme väga õnnelikud,” kinnitas mees. “Muidugi loobib naine mind mõnikord taldrikutega. Kuid see ei muuda olukorda, sest kui ta mulle pihta saab, siis on tema õnnelik, ja kui ta mööda viskab, siis olen mina õnnelik!”

On olemas sedasorti mehi, kes tahavad endale naiseks tulilindu. Aga kui kätte saavad, siis hakkavad kitkuma tema lõõmavaid sulgi, kuni säravast tulilinnust saab supikana.
Miks nad kohe endale supikana ei otsi?

Kommenteeri

Pead olema sisse logitud, et näha kommentaare.