Hei!

See jube Valentinipäev…

Jep, eile oli siis see jube Valentinipäev, et miks jube? No hakkame siis otsast pihta.

Esiteks hakkab juba hommikust peale feissbuuk  uputama sellistest mõtetutest  “Head sõbrapäeva” repliikidest, mõni topib lisaks ka veel mõne pildi koos luuletusega. Oleks see luuletus siis ise välja mõeldud või midagi, aga ei, see mingi suvaline copy paste kusagilt. See kõlab lihtsalt kuidagi nii magedalt, umbes sama jamalt nagu see kui sul on sünnipäev ja kõik sinu sõbralistis olevad inimesed viskavad sulle mööda minnes seinale “palju õnne” ja seda ainult sellepärast, et nii on vist viisakas või midagi. Ise ei kirjuta enam ammu neid lampi õnnesoove, kui on inimene kellega igapäevaselt läbi käin siis soovin talle isiklikult õnne ja need kellega juba aastaid ei suhtle – noh ei usu, et nad vaesemaks jäävad kui minu poolne feissbuuki repliik saamata jääb.

Ohh ja siis need nö. armunud. OEH. Äkitsi on armastus nii nii suur, ainult ühel päeval aastas. Huvitav mida nad ülejäänud aja aastas teevad?

Muidugi on omaette klass inimesi, kes kihluvad. Oojaa, ja jõulude ajal on ka neid palju. Asja juures on natuke koomiline see, et ainult kihlumiseks need asjad tavaliselt jäävadki, pulmadeni ei jõua asi peaaegu mitte kunagi. Aga miks peakski jõudma võib keegi küsida. No vaata, mina olen siuke vanamoodne inimene ja minu jaoks tähendab kihlumine siiski seda, et hakatakse pulmi plaanima. Ja seda mitte alles kümne aasta pärast vaid ikka lähitulevikus. Jah olen näinud neid kihlunud paare küll ja küll – kihlutakse, siis kolme aasta pärast kihlutakse juba uue inimesega, nagu whats the point? 

No ja siis rääkimata veel sellest lollist kombest kõigile midagi osta ja kinkida sõbrapäevaks, lõhnab puhtalt ärilise kasu järgi. Inimesed ostavad kokku mõtetut kraami ja jagavad laiali. Muhe raha raiskamine.

Tegelikult on täitsa kahju. Armastust ja sõprust hinnatakse saadud kingituste ja muu sellise jama järgi. Tuleb meelde kuidas igal aastal kui meil härraga tähtpäev on siis küsitakse kohe, et mida sa talle kingid? Ei kingigi midagi. Meil käib kingituste teema suts teistmoodi. Näiteks jõulude ajal  paneme rahad kokku ja soetame koos midagi suurt ja kasulikku, mis mõlemale vajalik, ei mõõdeta meie peres armastust saadud kingituste järgi.


Postitas - veebr 15 2014
Kategoorias Määratlemata
Kommenteeri »Jäta kommentaar