Hei!

Väike prints

Antonie De Saint-Exupéry    „Väike prints“

 

1.      6a joonistas ta ühe pildi mis kujutas boamadu. Keegi ei mõistnud teda ja nii ta hakkaski maateaduse vastu huvi tundma + õppis ta lennukeid juhtima. (Ta kohtus elu jooksul paljude inimestega, kuid keegi ei mõistnud teda nagu tarka).

2.      Ta elas üksinda, oma tarkusega, kuni Sahaara kõrbes temaga lennuõnnetus juhtus (mootoririke) 1000 miili inimeste juurest, ilma suurte söögi- ja veevarudeta.Üllatus oli suur kui ta kuulis kedagi palumas tal lammast joonistada. Ta leppis vaid oma lambaga mida keegi peale tema ei näinud. ( väike prints oli ainus kes mõistis meest sest prints oli väga eriline poisike

3.      Tüki aja pärast taipas mees kust prints pärit oli. Prints esitas küsimusi, kuid ei vastanud kunagi mehe omadele. Poiss elas mõtetes omal planeedil, kus tema maja oli väike .Lammas ei saanud ära joosta.

4.      Poisi koduplaneet oli vaevalt suurem kui maja. Asteroidilt B 612 pärit.( jutt selle asteroidi avastamisest).Suured inimesed armastavad numbreid , sest neil puudub avatud mõttemaailm. 6aastat möödas, kui prints lambaga minema läks. Väike prints ei andnud KUNAGI seletusi.

5.      Iga päev mõtiskledes sai ta teada rohkem printsist ja tema planeedist. 3 päeval ahvileivapuude söömisest. Printsi planeedil kasvas palju umbrohtu ja neid tuli välja kitkuda lasta.

6.      Printsi meelelahutuseks olid päikeseloojangud mida ta nägi millal tahtis kuni 43 korda päevas.

7.      Printsil oli lill okastega, kes oli kaitsetu ja ta vajas lambale suukorvi. Ta oli õnnelik lillega.

8.      Printsi planeedil oligi üksainus lemmiklill, mis oli edev, kuid ilus. Ta ajas printsi oma jutuga tiigritest nutma ja palus tuulevarju. Prints oli kurb et kuulas lille kurba ja mõttetut juttu

9.      Prints lahkus planeedilt tahtes leida midagi paremat maailmas.Pühkis oma ainukesi tulemägesid, vulkaani, umbrohtu.Lill vabandas oma tegude eest, kuid oli hilja printsi jaoks.

10.  Prints külastas asteroide. Esimesel oli kuningas kes elas üksi ja käsutas nii nagu tahtis sest oli ainus. Printsile see ei meeldinud (325)

11.  Teisel planeedil oli uhkeldaja kes vajas tähelepanu kui oli mõttetu. Prints lahkus (326)

12.  Järgmine oli joodik, kes jõi et unustada. Unstada häbi. Häbi et ta joob. Prints lahkus (327)

13.  neljandal planeedil oli bisnesmen, keda huvitasid vaid arvud (ta luges OMA tähti) mitte lõbustus.Printsile ei meeldinud et ta tegeles vaid endaga ja lahkus (328)

14.  Viies planeet oli kõige väiksem. Seal oli laternasüütaja kes andis valgust elule. Printsile ta meeldis, kuid planeet oli liiga väike kahele. Nii ta lahkuski päikeseloojanguid igatsedes (329)

15.  Kuues planeet oli kõige suurem. Seal asus geograaf kes ootas maadeavastajaid ja pani kirja vaid jäävaid asju(mäed).Printsile seal ei meeldinud ja ta läks otsima geograafi poolt soovitatud Maad.(330)

16.  Ta leidis Maa. See oli suurejooneline vaatepilt. Ta jäi sinna et mõista seda kohta

17.  2 miljardit inimest ei võta tegelikult Maal palju ruumi, kuid nad ise nii ei arva. Prints oli kukkunud Aafrikasse ja tutvunud maoga, kellele meeldis olla üksi, inimesteta

18.  Prints leidis kõrbes ühe lille. Mittemidagiütlev lilleke

19.  Prints leidis mäed.Ta tervitas mägesid. Ronis nende otsa, kuid neil polnud mõtet ( kaja)

20.  Hiljem leidis prints roosiaia ja arvas et tema roos ei olegi enam eriline

21.  Siis ilmus rebane, kes ütles et ainult taltsutatud asjad on kallid ja palus ennast taltsutada, et tal oleks kelle nimel elada ja eralduda massist. Siis mõistis prints et tema roos on eriline, taltsutatud.Tema oma. Rebane sai taltsutatud ja kalliks sõbraks. (Ma vastutan oma roosi eest)

22.  Rööpaseadja andis mõista et inimesed ei tea mida otsivad, kuid lapsed teavad. Neil on õnne

23.  Kaupmees andis mõista et saab võita vaba aega

24.  Mõlemal oli janu. Ilu on nähtamatu-prints oli truu oma ainukesele lillele. Tema kasvatatud…

25.  Leides kaevu, pidasid nad vett väga kalliks, sest nad leidsid mida otsivad, kuid teised mitte.

26.  Prints tuli Maale tagasi, sest oli tema Maale langemise aastapäev.Kui teadlane talle järele tuli nägi ta hirmunud printsi, kes tahtis koju. Ta kinkis teadlasele oma naeratava tähe, mis meenutas poissi. Ta oli väsinud ja langes aegamisi, nagu langeb puu.. 

27.  Sellest on möödunud juba 6 aastat ja ta igatseb poissi, oma ainsat truud sõpra, kes oli vastutustundlik selle eest mille oli üles kasvatanud. Kõrb on kiraniku jaoks kurb, sest ta ikka veel ootab printsi tagasitulekut..


Katriin Oll 8

 

 


Postitas katriin - dets 01 2008
Kategoorias muu
162 kommentaari »Jäta kommentaar