KerttuAed

Kategooriad
Arhiiv
Lilleanumad korda
Kirjutas kerttu, 15 June, 2012   

Tegin täna kõik lilleanumad korda. Kõigepealt otsisin need kuurist välja, siis jätsin korralikku summa (28,21.-) Elva Kodupoodi, siis tulin koju ja hakkasin istutama. Panen kirja erinevate taimede hinnad, mis ma ostsin:

 

Daalia 5,5.-

Gazaania 1,2.-

Lobeelia 0,6.-

Petuunia 0,6 

Raudürt 0,7.-

Sanvitalia 1,3.-

 

Esiteks istutasin lilled ära kastidesse, mis läksid terrassi peale. Välja tulid need kaks kasti sellised:

 

Seal siis 1 kollase gazaania taim, 1 punane raudürt  ja vasakul ääres on lilla kuldkakar. Kuldkakart ei olnud seal ronimislillede kastis üldse näha – jäi pärdiklillede varju. Ei ole ju näha?

 

 

Seega võtsin nad sealt üldse ära. Nad on küll ära õitsenud, kuid lõikasin kääridega vanad õied ära ja istutasin ikkagi maha. Uued pungad on juba tulemas. Imelik on see, et on olemas ka mõned uued õied, kuid need on tunduvalt väiksemad kui alguses olid.

 

 

Üks sai ühele poole terrassi:

 

Ja teine teisele poole:

 

Mulle hakkas see gazaania kohe meeldima.

 

Selline ilus ja uhke taim, õied ägedad ning ei maksnud ka palju. Panin neid veel ka terrassi äärde daalia peenrasse. Ühe taime panin ka sauna terrassile vanasse kibusse koos tumesinise petuuniaga.

 

 

Eelmine aasta olid seal kibus maasikad.

 

Postkasti juurde panin korvi daalia koos raudürtidega.

 

Daalia oli nii super ilus, et ei suutunud teda ostmata jätta. Nii suur ja võimas ning see oli ainus kollane taim, mis oli veel alles jäänud. Daaliad on mu lemmiklilled, mida peenras kasvatada.

Juurde panin talle 2 lillat ja 1 roosa raudürdi.

 

Lillekastid akende peal ei taha mitte kuidagi edeneda. Üks on veel enam-vähem, aga teises ei jää mitte üksi taim ellu. Ma ei tea, kas ma panin alguses kanakakat liiga palju või milles asi – ei oska isegi ette kujutada. Nendest mätasharjadest, mis Türi Lillelaadalt ostsin, läks ka eile üks välja. Üritasin täna asja parandada, segasin ja kobestasin mulda ja istutasin sisse uued taimed. Tegin sellise segasummasuvila, kus on kõikki taimi ja värve segamini. See esimene on see väetike, kus miski ei taha sujuda.

Panin siia juurde 2 sinist lobeeliat, 1 kollase sanvitalia, punase raudürdi ja roosa lihtõielise petuunia. Teise lillekasti panin samamoodi. See näeb natukene parem välja

 

Loodan, et nad hakkavad ilusasti kasvama ja enam välja ei lähe.

 

Panen veel mõned pildid oma lilleanumatest. See on pärdililledega ronimislilledekast ja ampel:

 

Pärdiklillede taga hakkavad ronima mingid valgete õitega taimed – nime ei tea. Seemned sain ühe toreda tädi käest ülevalt aiamaalt. Oli maikuu algus ja ma imestasin, et mis tal seal maha pandud on. Taim meenutas lehtede poolest kurki ja mõtlesingi, et on ju öökülmadeoht, kuidas ta on julgenud need maha panna. Seega küsisin, et mis need on ja ta vastas, et need on isekülvanud lilled, millel tulevad valged õied ja kurgi moodi asjad otsa. Jagas ka mulle lahkelt neid suuri ja musti seemneid. Aitäh Sulle!!! Taimed on sellised:

Mõned alles tärkavad, sest panin need väga sügavale.

 

Eriti uhke olen ma oma petuunia amplite üle, sest taimed on mul endal seemnetest pandud. Praegu alles suve algus ja nad on juba nii ilusad.

 

Amplites on mul kahte sorti taime, üks on lilla ja teine valge-roosaga. Neid viimaseid pole eriti hästi näha, seega panen mõned pildid nende õitest:

 

Lilla on tõesti rikkalikult õitsev, nii nagu oli ka paki peal kirjas ja lilla on tunduvalt võimsam kui valge-roosa. Ei tea, kas asi on nüüd sordis või ikkagi selles, et lilla seemned panin ma kookossubstraadi sisse ja valge-roosa lihtsalt mingi kasvuturba sisse.

 

Lõpetuseks viskasin maja ette lillepeenrasse maha ka saialille ja rukkilille seemned. Tean küll, et on hilja, oleksin pidanud palju varem panema, aga loodan, et näen sügisel ikka õisi ka. Seemnepakid sellised, selle hind 0,4.-

 

Selle hind 0,7.-

Ja rukkilille hind ka 0,4.-

 

 

 Kommenteeri«     »