KerttuAed

Kategooriad
Arhiiv
Petuunia
Kirjutas kerttu, 5 February, 2013   

Tellisin 3 erinevat:

1. Petuunia suureõieline kaskaadne ”Marco Polo White” F1 Petunia grandiflora

http://www.seemnemaailm.ee/index.php?GID=14751

 

 

 

2.  Petuunia F1 ”Denim” Petunia floribunda Double

http://www.seemnemaailm.ee/index.php?GID=11636

 

 

Kõrgus 45 cm. Õie läbimõõt 7 cm. Uus, rikkalikult õitsev hübriidpetuunia Denim, hämmastab oma näitajate poolest. See imeline taim eristub kompaktsete võrsetega, mis on kaetud korrapäraste lehtedega ja elegantsete täidiseliste õitega, mida on nii palju, et põõsas meenutab õitsevat pilve. Hübriid eristub suurepärase välimusega ning varajase, pikaajalise ja väga ühtlase õitsemisega, samuti vähenõudlikkuse ja vastupidavusega ebasoodsatele ilmastikutingimustele. Petuunia on asendamatu lillepeenardes, bordüürides, rõdukastides ja amplites.
Külv: seemned on granuleeritud! Selleks, et kergendada väikeseseemneliste kultuuride külvi ja kasvatamist, on välja töötatud süsteem, kus iga seeme kaetakse spetsiaalse koostisega seguga. Siis, kui niiskus satub graanulitele, lagunevad need. Külv istikute saamiseks veebruarist aprillini. Graanulid puistatakse kergelt tihendatud ja niisutatud mullapinnale, neid mitte mullaga kattes, pihustatakse pihustist, külvikastid kaetakse klaasiga ja hoitakse temperatuuril 20…24*C, lubamata graanulitel ja mullapinnal kuivada. Perioodiliselt eemaldatakse klaasi pinnalt kondensvee tilgad. Tõusmed ilmuvad vaid valguse käes (vältida otseste päikesekiirte pealelangemist külvidele) 10-15 päevaga. Peale esimese pärislehe ilmumist eemaldatakse klaas, ning alandatakse tasapisi temperatuuri kuni 14…16*C-ni. Istikud taluvad halvasti liigniiskust. Karastatud taimed istutatakse avamaale peale kevadiste öökülmade lõppemist 15-20 cm vahedega. Hooldus: Paremini kasvab hästi valgustatud kohtades, kergetel, viljakatel muldadel. Reageerib positiivselt kastmisele ja regulaarsele väetamisele. Õitsemine: Juunist sügiseste külmadeni.

 

3. Petuunia Double Cascade Blue F1 Petunia F1 grandiflora

http://www.seemnemaailm.ee/index.php?GID=3600

 

 

100% täidisõieline petuunia. Taime kõrgus 40 cm. Õie diameeter 10-13 cm. Pakis 10 seemet.
Külv tehakse jaanuarist kuni aprillini, mulla pinnale, klaasi alla. Peale tõusmete ilmumist klaas eemaldatakse. Talvekuudel (jaanuar veebruar) on tingimata vajalik lisavalgustus. Varase külvi puhul hakkavad taimed õitsema mais, mis on väga hea kasvatamiseks rõdudel, kinnistel terassidel. Ilma lisavalgust andmata tuleb seemned külvata mitte enne märtsi. Tõusmed ilmuvad 7 – 12 päeva jooksul. Kasvukohale istutatakse peale öökülmaohu mõõdumist. Valgust armastav, kuivust taluv, eristub teistest hea kasvu poolest. Eelistab kerget, viljakat, hästi kobestatud mulda. Petuuniat võib kasvatada mitmed aastad, kui ta viia talvituma valgustatud ruumi (taim lõigatakse tugevalt tagasi), +12 oC juures ja kastetakse mõõdukalt. Kasutatakse  rõdutaimena, konteinerites, vaasides, aknalaudade kaunistamiseks.

 Kommenteeri«     »