KerttuAed

Kategooriad
Arhiiv
Vaarikas ja pojeng
Kirjutas kerttu, 15 March, 2016   

Ei suuda mitte kuidagi EI öelda uutele põnevatele taimedele. Poodi minnes, mõtlesin, et ostan vaid varjutuskanga ja see on kõik. Kuid poes olles oli juba mõte muutunud uute taimepakikeste uurimise suunas. Oi, kus need pakid on ikka nii ilusad ja värvilised, kuid kohe, kui näen veel taimealgeid läbi paki, siis on kange tahtmine nad kiirelt mulda panna ja poputama hakata. Mõlemal taimel olid juba lehed tulemas, seega ost oli tõenäoliselt edukas. Kuid jäädvustasin vaid pojengi omad:

 

IMG_3935_

 

Valisin välja kaks taime:
1. Vaarikas – Rubus Loganbes (5,30.-). See on tavalise vaarika ja põldmuraka ristand, mille marjad peaksid olema tunduvalt suuremad kui tavalisel vaarikal.

 

IMG_3943_

 

2. Pojeng – Laura Dessert (5,99.-). Paki peal tundus lill natuke kollasem, kuid kodus googeldades sain teada, et tegemist on ikkagi valgeõielise pojengiga. Kuid mis põhiline – lõhnava valgeõielise pojengiga.
Vajalik info minu jaoks on kirjas siin: „Varajane kuni keskvarajane. Anemooniõieline. Lõhnavad täidisõied alguses õrnalt roosalt õhkuvate valgete kroonlehtedega, millede keskel kollased “kuplid”, laiemad otsad pleekuvad valgeks ja kreemkollast kumab siis vaid keskelt. Üldmuljeks võib jääda õrn sidrunivärv. Üks kollasemaid valgeõielistest (p.lactiflora) pojengidest. Kõrgus 75-80 cm. Kena. Tugevad lehed ja varred. Kauakestev lõikelill. Pojengid on pikaealised, vähenõudlikud ja külmakindlad. Samal kasvukohal aastaid, ümberistutamist väga hästi ei talu. Eelistab päikesepaistelist viljakat, rammusa huumusmullaga kasvukohta, mitte liiga tihket savimulda. Liigniiskus ei tule kasuks. Seetõttu oleks mõistlik istutada pojengid ülejäänud pinnasest veidi kõrgemale. 1 taim ühele ruutmeetrile, suurde auku nii, et kasvupung jääks 5 cm sügavusele maapinnast. Üksikult kasvavate suurte ja raskete täidisõitega pojenge tuleks toestada, samas võib neid istutada ka veidi tihedamalt rühma, et nad toetaks üksteist. Neile meeldib ka, kui nende all kasvab mõni pinnakattetaim, kuid mitte muru. Murus kasvatades, peaks taime juurte ümbrus lahti olema. Kevadel võiks väetada orgaanilise väetise või kompostiga. Äraõitsenud õied lõigata ära. Sügisel puhmas tagasi lõigata. jagamiseks on parim aeg hilissuvi. Taime esmaseks istutamiseks kevad. “

 

IMG_3939_

 

Vaarikale valisin ka kohe poest sobiva poti, pojengile oli kollane pott kodus ootamas.Kommenteeri«     »