Minust

Hea lugeja!

Olen selle ruumi perenaine. Minu tsiviilnimi on Rita Hübner, aga mul on hea meel end esitleda ka vaimse ehk avatarinimega, milleks on Hypatia. Millest see nimi tuleneb ja kust üldse sellise blogi loomise mõtegi, sellest saab lugeja soovi korral uurida SIIT.

Oma igapäevatöös toimetan väiksemate ja suuremate laste ning eri sorti raamatutega, neid omavahel võimalikult kokku juhatades, sest töötan Tallinnas Audentese erakooli raamatukogus juhatajana.

Kiidjärvele sattusin esmakordselt 2004. aasta lõpus, kui elutee mind ühest kooselust teise kandis ja uus elukaaslane enda vanavanematelt päritud maakodu näitas. Selline soe äratundmine, et see on hea paik ja me sobime ka selle armsa, kuigi sel ajal veidi vana ja väsinud väljanägemisega majaga hästi kokku, puudutas mind kohe. Olen tagantjärele ikka imestanud, et kuidas selline kokkusattumus võis kujuneda, sest mõni aeg enne seda, kui šamaanilaagrites osaledes teadvustasime Taevaskoja kui väepaiga erilisust ja võimsat energiat, olin soovinud mingit peatuspaika omada seal kandis.

Nüüdseks oleme endi Tallinna linnakodu ja Kiidjärve maakodu vahel jaganud juba 10 aasta ringis, viimases just energeetiliselt endid laadimas käies. Oleme sealse veidi õnnetus olukorras, viltuste uste ja mõne kasutuseta ruumiga, kuid hea energiaga majakese osaliselt endi kätega, ent peamiselt ühe toreda töömehe abiga täielikult renoveerinud ja praegu on käsil saunaehitus. Alustasin pea rohtunud aias peenarde väljakaevamist üksikute tulpide murukamarast päästmisega ja nüüd, ka vahepealsete õpingute tulemusena Räpina Aianduskoolis maastikuehituse erialal, olen loonud lihtsa, kuid endale armsa õueala, kus on optimaalselt istutusala selleks, et enamuse aastast vaid nädalavahetuseti käies jõud üle käiks.

Armastame siinset loodust: meie kodumaja kõrval kõrguvat metsa ja allpool asuvat Ahja jõe liivapaljanditega ürgorgu koos selles voolava jõega, kõrgete tammedega mõisaparki ja Kiidjärve, millest küla nime on saanud ja mis on meie vaieldamatu sihtkoht ujumise või kasvõi endi vettekastmise eesmärgil pea igal aastaajal vähegi sobiliku ilmaga. 

Häid küla elanikke, keda mina enda kaasast Kiidjärvel tunduvalt lühemat aega viibinuna ka vähem tean, õpime aina enam tundma.


Armastusega, Hypatia