Õhtune maiuspala korvpallifännidele

Korvpalli EM on läbi saamas. Eesti fännid on selle ajaga kogenud palju erinevaid emotsioone. Baltikumi korvpallipidu algas suure rongkäiguga. Lootused ei olnudki nii suured kui rõõm, et ollakse tagasi EM-il. Kindlasti elas paljude hinges ka lootus alagrupist edasi jõuda. Seda ei juhtunud. Küll aga said Eesti fännid osaks emotsionaalse mõõnade ja tõusude sõidu, mille kiired langused ja tõusud on võrreldavad lõbusõiduga Ameerika mägedel. Nüüdseks on fännide hinges tekkimas rahu aga õnneks on veel jäänud EM-i finaal, mis paneb eestlaste südame kiiremini põksuma. Finaalis mängib Leedu. Meie oma Baltimaade kaaslane.

Suur on aga võimalus, et Leedu võidab?

Peale Pau Gasoli kangelastegusid Prantsusmaa vastu on raske näha, kuidas Leedu suudab Hispaania legendi peatada. Prantsusmaal oli turniiri parimaid (kui mitte parim) meeskond kaitsepoolel. Nende katseankruks olev eliitkaitsja staatust omav Rudy Gobert ei suutnud aga peatada Pau Gasoli. Kas seda suudab aga leedukalste tulevikulootus ja juba praegu meeskonna ühe liidri staatust omav Jonas Valanciunas. Leedu spordipanustamisega tegeleva ettevõtte TonyBet Leedu võiudekoefitsent on 2,85 (eile oli see 3,15). Hispaania paikneb ka maailma korvpalliedetabelis kaks kohta paremal positsioonil (teine koht).

Leedu eelmiste turniiride tulemused on aga võrreldavad Hispaania omadega. Stabiilselt on alati jõutud kõrgetele kohtadele. On suudetud mängida edukalt turniir lõpuni. 2015 lõpetas Leedu MM-i neljanda kohaga ja Hispaania oli viies. Enne seda aga 2013 EM oli Hispaania kolmas ja Leedu kaotas finaalis, saavutades seega teise kohta. Oluliselt paremini mängis Hispaania aastal 2011 kui võitsid tiitli ja Leedu oli “alles” viies. Seega finaalis on kaks väga edukalt korvpalliriiki.

Just lõppenud Prantsusmaa vs Serbia mäng aga ei tõota head Leedule. Serbiast ei olnud tõelist vastast Prantsusmaa jaoks. Lauavõistluses jäädi selgelt alla. Seega kas Serbiaga võrdne võrdselt maadelnud Leedu on tasemel vastane või oli Prantsusmaa vs Hispaania puhul tegemist juba EM-i tegeliku finaaliga?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>