Niinii.

Täna oli.. ohh, kas tõesti autokool? Tegin väga ideaalselt ära külgboksi, mis on väga viis ja tagurdasin ka väga kenasti. Nice. Aga jällegi pipratera – selleks oli maanteel 100-ga sõitmine. Mitte kõige parem roolivalitsemine. Aga samas rooliga manööverdamine tänaval on paranenud. Ahh, kõike ka esimese korraga ei pea ideaalselt tegema. :) Küll tuleb harjutamisega :)

Teiseks.. okei. Mis ma ikka ümber palava pudru keerlen. Ei pea panema kronoloogilisse järjekorda. Me läksime Kaismale ujuma, aga enne läksin Sille juurde. Läksime siis ratastega tema väravast sisse, kui ta koer (Baruto-bernhardiin) tuli meie poole. RAHULIKULT! Kuid pärast Sillega tutvumist hüppas ta mu peale, minul sel hetkel mõttes, et väga suure hüppega ikka, et kas nii sõbralikult kohe nuuskima, aga ei.. Ta ründas mind hoopis.. pani käppaga mulle natuke ülalpool puusi ja hakkas haukuma. Õnneks mul oli ratas, mis oli mulle kaitse… issand, ma ei taha mõeldagi, mis oleks siis olnud, kui mul poleks seda olnud…ta oleks võinud mind hammustada või kahe käppaga peale hüpata..Igatahes.. mul on sügavad kriimud+ üks auk. Jõhker auk. Kenasti on näha, mis kihid on olemas nahal ja liha paistab. Ja verd immitseb ikka veel.. Aga igatahes pärast episoodi (ma olin rahulik, kuid värisesin siiski. Ehmatus. Kugi pereliikmed olid rohkem ehmatanud, et nende koer võis nii teha) plaaster peale ja minek. Läksin veel ujuma :D Mis vist oli halb, eks seda ole näha.. Isa (hiljem ütles) ja Salle ütles, et on must vesi, aga meie, noorte inimeste loogika ütles, et kui konnakullesed ja kalad on sees, siis käib küll :D Ei tea…loodan, et mädanema ei lähe. Ema ütles, et homme lippaks kiirabi juurest ka igaks juhuks läbi..ja et peaks igaks juhuks andma vereproovi..Jep..Pole hullu.

Sellega seoses on veel üks konks. Lihtsalt..te loete mu blogi.. siis saate teada minust natuke.. ja saate arutelust ka osa. Konks on see, et ma sain Sille eelmise koera käest (Sully -kah bernhardiin) hammustada. See oli lollus, laste mõistuse viga. Me olime lasteaia suuremas rühmas, ehk siis 5-6 aastased. Ja rumalus oli see, et me olime vastlapäeval mõisa mäel kelgutamas, aga sille elab seal lähedal. Läksime tema juurde ja sille läks oma koera juurde, kes oli ketis ..vist.. sest varem ta meie poole ei tulnud, me läksime ise koera juurde. Sille paitas ja ninnu-nännutas ja kutsus mind ka. JA ma läksin, sillel tundus nii tore olevat. Nii, kui koera juurde sain, haaras Sully mu käe lõugade vahele. Sille kuidagi sai koera minu pealt ära. Ja pääsesin armiga sest loost. Aga põhiline oli see, et ma hakkasin Sullyt väga kartma. Alati pidid nad koera kinni panema, kui nende juurde läksime, sest ma lihtsalt kartsin, et kui Sully mind näeb uuesti, siis ta mäletab ja tuleb teeb töö lõpuni. Aga aeg läks edasi, aastad ja ikka sille juurde minnes tuli koer kinni panna ja alati oli Sille ja Salle nii kurvad, sest nemad teadsid, kui tore ja sõbralik ja rahulik nende koer on, kuni ühel korral ütlesin, et ärge pange Sullyt kinni. Usaldasin nende ütlusi ja Sully tuli (mul süda värises kogu täiega sees) ja lihtsalt nuuskis mind. Ja me saime Sullyga nii sõbraks, et suvel sügasin teda ja ka paitasin. Ma sain selle koeraga asja klaaritud=ma sain lahti hirmust(mitte täielikult. MA koeri ikka veits pelgan, aga see koer sai mu sõbrak). Ja seetõttu ma ei kartnudki täna Sille aiast sisse minnes nende koera…
Aga teine koer, teine iseloom. Baruto ei ole Sully.. Ja nagu nende asjadega ikka on, siis mida vanema saame, seda rohkem me oskame end kaitsta.. Ja.. loodame…et see siis ei jää südamele või et iga koera nähes värisen.

Mis mind kummitama jäi, oli see, et miks koer mind ründas? kas tõesti kaitse? Sest Baruto on mind enne näinud, aga ainult üks-kaks korda.. Nad rääkisid küll, et neil olid täna võõrad käinud, mis oli Baruto närviliseks teinud, mis võib viidata, et mina olin siis lihtsalt kops-üle-maksa-juhtum? Teine põhjendus on, et mul on kodus isane koer. Aga ma käisin täna pesemas ja koera pole puutunud, eile ehk tegin pai, kindel ka pole.. Miks loom mind ründas? Loomad on ju puhtad. Kurjad koerad on ka tegelikult armsad koerad, nad on lihtsalt vigastatud hingega. NAgu ka kurjad inimesed on ka puhta loomusega, nad on lihtsalt ära situtud. … Teate.. need küsimused seoses hirmudega.. kohutavalt raske vastata… Mingi info peab puudu olema, et ei suuda vastata just sellele kõige põhilisemale .. Jah, okei. Eks ma kunagi tee selle põhihirmu jutu ka ära, aga see jääb tulevikku. Ma ei taha anda enam infot enda kõige salajamatest mõtetest/tunnetest/ükskõikmillest, sest.. … kui oma sõbrad seda sinu vastu kasutavad, siis.. Kole ju. Mis toob meile sisse uue teema. ->

Käisin täna koolis. Vestlesin jälle igasugustega ja kõndisin mööda ka mussaklassit ja tuli meelde, mida meie lauluõpetaja oli rääkinud viimases tunnis. Ta ütles kaks oma isa poolt öeldud tarkustera: 1) “Ära kahetse kunagi seda, mis tehtud, vaid seda, mis tegemata”. Ja teiseks (seda küsisin täna) 2) “Hoidu Issand mind minu sõprade eest, oma vaenlastega saan ma ise hakkama.” Ja mõlemad on väga õiged. Väga õiged. Vaenlased ei saa rünnata sinu nõrki kohti, sulle täiega haiget teha; sõbrad seda saavad.

Ja siis täna lugesin seda näidendit Kai-Mai Olbri “Karje. Stseenid elust. Näidend kahes vaatuses”, mis rääkis siis patsientide elust psühiaatria haiglas. Erilisi tundeid ei tekkinud, vb natuke see, et ma olen ikka väga normaalne. Seal oli näiteks mingi patsient, kes tahtis, et arstid tal õmbleks tal kinni ninasõõrmed ja kõrvad, et tuul ei tõmbaks ja ta haigeks ei jääks. Arstid, kurivaimud :) , vastasid, et see poleks loomulik. Jne edasi seal oli selliseid veidraid arvamusi ja soove neil patsientidel. Aga tõesti. Erilisi emotsioone ei tekkinud.. Ja peaks veel lugema.. ma üldse ei saa loetud viimasel ajal. Täna lugesin seda peesitades kodus.. ei jäänud bussi ootama, tulin häälega koju..

Mida veel. Oh, on küll, aga ma lähen viskan pikali. Et saaks see haava koht rahu.

Mh…jahm.

This entry was posted in Mõtteid Siin ja Praegu. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>