lovisa tegemised

Just another Blogi.ee weblog

17.12.2011

Filed under: Määratlemata — 17. Dec 2011 @ 12:16

Veidi pilte oma viimase aja tegemistest.

Mulle väga meeldivad lastel, eriti tüdrukutel pikemad kampsunid ehk siis nagu mina neid nimetan- tuunikad. Kahjuks neid kaubanduses minule meeldivaid aga ei leidu, ikka leib mingi põhjuse virisemiseks. Tahaks kunagi proovida teha ikka päris mustrilist tuunikat. Väga meeldib Monika muhu aineline kampsun.  Aga hetkel pole veel julenud sellist projekti ette võtta, seepärast sai tehtud prooviks palmikutega raglaanlõikeline tuunika. Lõngaks beez Fishermens wool, kulus 1 tokk, vardad 4,5

Ja nüüd muidugi lähenevatest jõuludest. Kuna eelnevate aastate kleit oli juba väike, siis olin jälle valikute ees, milline kleit tüterele teha.  Seekordseks valikuks osutus pihik, sest loodan väga, et selle kleidiga saame läbi kevadise lasteaia lõpupeo ja sügisel 1 klassi aktuse. Lootma ju peab!

Kleidi juurde kudusin Põlva naise kirivöö ja koostöös Heleniga valmis kleidile ka imekaunis tikand. Kahjuks ise see aasta peole ei pääse ja jääb nägemata kleit peomeeleolus, aga see saab kindlasti olema kaunis, nagu näha ka juuresolevatelt piltidelt.

Kleit on õmmeldud voodrile. Lootsin valmis jõuda ka valge pluusikese, aga aega kahjuks nappis.

Nüüd kirjutaksin  paar sõna kirjutada ka oma kirivöö raamist.

Päris esimese raami valmistas mulle poeg. Raam ise on siiani käigus, nüüdseks ka juba täiendusega. Algselt oli probleeme, et lõngad kippusid üle pulkade maha tulema. Proovisin mitmeid nippe, aga tülikas oli see nii või teisiti. Olen juhtunud nägema, et ka teistel kudujatel on mure maha jooksma kippuva lõngaga. Ja kui ma oma teist raami tellides meistrile sellest murest rääkisin, tegi ta mu ühe lihtsa, aga olulise täienduse. Nüüd püsib vöö paigal ja pole mul vaja enam kasutada tütre juuksekumme pulkade otstes.

Raamil saan kududa 5,5 m vööd. Olen igati oma raamiga rahul.

Paar pilti tütre aianduse huvist. Nädal tagasi oli tal soov kasvama panna oma sibul, millel ta pani ka kohe nime ( ka sildid on juurde lisatud, et keegi ikka ei unustaks!). Potti käiakse iga päev silitams ja kallistamas.

 

 

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, HTML allowed: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

(kohustuslik)

(kohustuslik)