Ega rohkem ei anta, kui kanda jõuad.

Nüüdseks on selgunud, et kui ikka enne jõule kolme poja emana liialt lõugu lõksutada ja sõna võtta, saad uuel aastal proovida elu nelja pojaga.

Ühesõnaga- Härra lagunes ära. Ja no ikka nii kapitaalselt, et ihuliige täieliku eemaldumise vältimiseks tagasi õmmelda-klammerdada tuli.

Vanus on meil muidugi juba sealmaal, et tulebki hakata harjuma mõttega, et ega tervemaks enam ükski koht ei lähe. Aga et need hädad nüüd kivide-kändude pealt nõnnamoodi meie tarre trügivad, on ikka pehmeltöeldes sitavata.

Härra esimesed lagunemise tundemärgid avaldusid tegelikult juba mitu aastat tagasi, aga no mis see väike õlavalu mehele teeb! Puudelõhkumine, võrk- ja korvpall, lõuatõmbed ja kätekõverdused kuulusid vaieldamatult endiselt menüüsse. Et las see prowwa õiendab, ega`s ta mingi meedik ole ja see vingumine ju ongi naiste töö.

Nüüd on mul muid töid ka- söögi tükeldamine, saapapaelte sidumine, valuvaigistite toomine, riiete selga aitamine,  poes käimine ja muud tähtsad asjad, mis varem oli Härra isiklik ampluaa.

Ükspäev sõitsime siis tohtritele arenguid näitama, Härra harjumuspäratult tagaistmel tite man. Tundsin end perepea ja üleüldse ühe vajaliku isikuna ja roolisin tähtsalt läbi linna. Tagasiteel tohtritelt julgust juurde saanud Härra enam nii vagur ei olnud ja hakkas tulema õpetussõnu a´la kuhu ritta oleks ikka õigem võtta ja millal käiku vahetada. Riia mäel foori taga pidasin kinni ja näitasin kus suunas bussipeatus jääb, juhul, kui jalutada tahab…

Uurisin ka juba ühelt  üksikemalt, et kuidas seal vallaliste-turul seisud on praegu, et äkki vahetaks mingi uuema mudeli vastu välja. Aga olla kehvasti- noid nooremaid peab mitu võtma, et kõik asjad kenasti aetud saaks.

Ei, ega ma ei kurda, Härra on ikka väga vapper tegelikult! Nagu päris naine kohe.

Üks asi on selle looga seoses jälle selgemaks saanud- on ikka paganama tore, kui käed-jalad küljes on ja funktsioneerivad ka veel enam-vähem.

Eks ma putitan Härra kevadeks jälle üles, oma vana ja hea ikkagi.

Ehk võtab mul selle käega veel ümbert kinnigi ükspäev.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>