Elust ja eestlusest » Blog Archive » Minu teooria Eesti vaesusest ja MASUST

Absoluutne tõde peitub rahas. Seda arvan mina ja nii see jääb ka ma arvan. Erinedes panganduse ja poliitilisest seltskonnast. Inimesed ütlevad, et säästke panga inimesed ütlevad, et kulutage. Mina ütlen kulutage mõistlikult, mis siis on absoluutne tõde? Kuna inimesed on üldsus siis kõige rohkem inimesi praegu säästab. Sellega seoses on Eesti sukasäärtes ja kommikarpides raha väärtuses 15 miljardit eeku. See raha on riigi jaoks kadunud, praegusel hetkel. Kuidas meelitada inimestelt raha välja, selles on küsimus. Palun laske see raha ringlusse Pangad näeksid inimesi isegi rohkem kulutamas, kui nad teenivad.
Poed teevad karuteene Eesti majandusele, tehes kampaaniaid erinevate aastaaegade vahel. Praegugi on suur ostuhullus vallutanud Tallinna. Kõikjal tänavatel näed reklaame, kus saab odavamalt ja kellel on ägedam asi müüa. Teema kerkis ülesse üleeile kui sõber S käis shoping tuuril ja imestus oli suur kui poed on metsikult rahvast täis. Imestumine veel suurem kui kuulata kui suur on tööpuudus. Arvutustest tulenevalt on isegi kesklassis ostujõud tõusnud.
Teooria põhineb:
Ennem oli rikkaid Eestis 20% kes elavad hästi ja ei kurda elu üle 
Keskklassi kuulus 60 %, kes ütles, et alati võiks parem olla
20% vaeseid, kes ütlevad, et elu võiks palju parem olla.
Aeg on MASU ja asi on hullem, aga kelle jaoks?
Praegu lugedes uudiseid ja tehes väikseid arvutusi siis pakuks välja sellise tulemi
Elab 10% hästi kes ei kurda elu üle ja ei kogu sukasäärde raha
65% on nüüd inimesi kes ütlevad, et elu on hästi aga võiks paremgi olla.
25%elab siis vaesuses, vaadates kuidas ots otsaga kokku tulla.
Kui nüüd vaadata Seda seltskonda kes olid ennem Armani kandjad siis nendest 10% on kolinud täiesti tavaliste kaubamärkide kandjaks sekka. Nendes peitubki ostujõud.
Suurenenud on ka 5% vaesuses olevate inimesed arv, kes tarvitavad ohtralt viina ja salasuitsu. Nende pealt riik eriti ei teeni, sest nemad elavad võlgu, ja ei tarbi riigiviina ega sigarette. Ma ei räägi praegu töötutest, kes on riigi jaoks ainult kulu. Keda on siis Eesti elanikkonnast 250 tuhat, päris suur number. Arvestades meie väiksust.
Nüüd aga väike diskusioon ostujõust stats andmete alusel. Kui rääkida, et iga inimene käib poes nädalas 3 korda (keskmine) siis kui lugeda Eetsi elanikkonnaks 1 miljon elanikku. Paljud on väljamaal tööl. Ja muud pudulojused siin mandril kes siin olla ei tohiks. Siis see teeb ühes nädalas 3 miljonit poekülastust nädalas ja kui arvestada selle 5% on tõusnud siis see teeb ainult 150 tuhat poekülastust rohkem kui ennem. Ehk kesklassi ostujõud on tõusnud 5% , oleme tõususuunal!!!!!! Kesklassi poesisseostud on suurim protsent sellest käibest. Vaesemasse seltskonda kuuluvad inimesed kulutavad täpselt niipalju kui ennem ehk leib ja makaronid. Sealt suurt tulu riigi hüvanguks ei tule. Antud hetkel on kaotanud kõrgklassi poed. Kellel on klientuur kadunud.
Küll me sellest MASUST välja tuleme, sest lihtsam on tõeefv-7gdgxgusta kui langeda. Lihtsam on juhtida tõusu mitte langust. Kui ei usu võtke lahti Tallinna börsi koduleht ja vaadake kas mõni aktsia on langenud madalamale tasemele kui juuli kuus?!?!?!Kommentaarid(3)

  • Kes Su eesti keele õpetaja oli?

  • Kuna olen kiirema mõtlemisvõimega inimene kui tavaline inimene. Õpetajat ei ole mõtet süüdista üle mõtlemises, asi rohkem ikka mehes. Aga kui mõte saab endajaoks kirja pandud ja mõte edastatud. Siis ei ole ju vahet kas koma on (kirjavead ka muiugi) seal või siin. Õnneks tunnen veel selliseid inimesi eestis kellel on selline tähenärijaid, ja ma üldse ei näe selles muret. Kui inimene ise ei oska mõleda vaid kritiseerida. Eestis on valikuvabadus tehes seda mis sulle tõsiselt meeldib, õnneks need inimesed kes uitavad internetis ja kommivad teiste kirjavigu neid on palju (üllatavalt palju). Arvan, et kirjutan enda jaoks piisavalt selgelt ja sellest piisab. Luban, et võtan aabitsa ja alustan otsast. Seniks aga erine hallist massist ja otsi uus hobi:)

  • Tõsi ta on, et mõte on edastatud ja lugejaile ilmselt arusaadav. Nüüdsel lugemsel (kui vead on vist parandatud) on lihtsalt palju viisakam mulje ja mugavam lugeda.
    Ma ei pea ennast tähenärijaks, ega elukutseliseks netiterroristiks, ei ei. Lihtsalt artiklit esmakordselt lugedes ei suutnud mõttele koheselt keskenduda, kuna antud kontekstis vead häirisid (mind vähemalt).
    Tegu pole blogi mahategemisega, vaid soovitusega. Soovituse arvessevõtmine on siiski enda otsustada. Nagu eespool öeldud : ”Eestis on valikuvabadus tehes seda mis sulle tõsiselt meeldib…”

Lisa kommentaar