Elust ja eestlusest » Blog Archive » Kui vähe või palju on õnneks vaja?

Õnn on nagu energia jäävuse seadus: ta ei teki millestki ega kao kuhugi. Ta on alati olemas ja vaid kandub edasi ühelt inimeselt teisele. Millegipärast räägitakse üldjuhul õnnest kui rahast! Ise ma neid asju ei võrdle, nendes puudub igasugune võrdlusmoment. Kes juhtus nägema Pealtnägijat kus minu suue iidol Hr Sõõrumaa rääkis natukene rikkusest. Mehel kellel on ikkust rohkem kui iga normaalne inimene elu jooksul raha näeb. Eeskujuks on ta suuremjaolt sellepärast, et meediaga suheledes jätab mees alati midagi ütlematta. Ka sellel korral, mees kes räägib vabalt oma rikkusest. Olles sellega eeskujuks, kui sa ikka väga tahad siis sa selle ka saad (mitte vastuollu sattuda endaga siis mitte raha vaid teha ära midagi, milles jääb jälg). Vastukajaks teistele, kes on vait ja mädanevad oma rikkuse otsas, ja irvitavad allapoole.
Praegugi teeks mind kõige õnnelikumaks kui ma suudaksin leida enale koju kingalusika. Naljakas aga tõsi, alati ma suudan unusada selle poodi minnes osta. Kui vaja tööle minnes kingi jalga panna siis unistan kingalusikast, oleks aga lihtne kingi jalga panna, aga eks me unistamegi suuremjaolt lihtsatest asjadest.
Kui praegu küsida mis teeks mind õnnelikuks? ” Ei vajaks ma palju mõtlemisaega” Olen oma koduseinale joonistanud suurelt kahe sotsiaalprograami visanid ja alustanud äriprojekti kirjutamist, et saada tulevikuks üheks suureks osaks lapse arengus ja teiselt progammilt saavad abi tulevased logistikafirmad Eestis ja koolitus kvalifikatsiooni ajateenistuses olevad poisid. VAT kui need õnnestuks mul käivitada 1 septembriks 2010, see oleks minujaoks ÕNN! Kui antud projektide puhul rahast rääkida siis esimene projekt võib kunagi ka saada aluseks passiivse rahavoo tekkele. Teine aga ei too raha sisse mitte kellegile, ainult pakub rahuldust. Olen midagi Eesti jaoks ära teinud. Kui iga inimene teeks midagi ära Eesti jaoks- kui palju me saaksime tehtud? “oi kui palju” Ei pea tegema midagi suurt, tee midagi väikest ja kasulikku. Selline mis käib üle jõu ja ei hakka südamele. Siinkohal tekib küsimus. Kui palju või vähe siis on õnneks vaja? Natuke vaba aega tööst, et tegeleda sellega mis sind õnnelikuks teeb. Ükskõik võtku siis see aasta või paar, aga jõudes finisisse tean, et see oli seda väärt.
Ehk õnneks ei ole palju vaja!:) Õnn on enda teha
Päikest ja lund püksiLisa kommentaar