Kuidas mul läheb?

Ega ma tegelikult ei teagi, kuidas mul läheb. Tööl on taas mega kiire. Pikad tööpäevad ja võtan nädalavahetusel ka natuke lisaks.

Tegelikult tahtsin natuke südant puistada, aga läks juba üle. ;P

Ma muretsen natuke enda pärast. Ma ei suuda lõõgastuda ja minu peakene (see mõtte-osakond trikitab minuga). Ma ei tea, kas see tuleb pingest või vanadest haavadest.

Mul tulevad vahel enesehaletsus-hood peale. Jah, puudulik enesekindlus. Päris kurnav on tunda end jõuetu ja mõttetu luuserina.

Nt. eile õhtul ma nutsin. Jah, vaatasin Jan’i südamedaami FB lehte ja tundsin, et olen kole ja mind pole võimalik armastada ja ma ei saa kunagi sõpru, sest mul on keeruline isiksus jne… Ja need mõtted/tunded tunduvad nii reaalsed.

Samas… Ma olin täiesti ära unustanud, et mu kolleeg K. on minust vaimustuses. Tema sõbranna E. ütles, et ma olen tore ja ta sooviks minuga veel kohtuda. Lisaks kolleeg N.-l (kes on egoistliku kalduvusega) on minu suhtes mega respekt. Ta kiidab mind taevani ja aitab tohutult palju. Mulle nii meeldib, kuidas ta paneb oma käe mu õlale, kui ta minuga vestlema tuleb (et saada mu tähelepanu).

Ülemus usaldab mind 100%. Kui ülemusel oli puhkus, siis ma sisuliselt andsin rohelise tule uus inimene palgata. :D See ei olnud päris nii suur asi, sest värbamisega tegeles töövahendus ettevõte ja üldine õhkkond oli sedasi, et uut inimest oli vaja, aga ma ütlesin “jah”. :) St. võtsin vastutuse ja tegin otsuse.

Mu elus puudub nauding (rõõm). Tohutu tung on kirjutada. :) Aga paberile (ega arvutisse) pole midagi jõudnud.

Rubriigid: Määratlemata | 8 kommentaari

Jälle uued tossud

Priiskan siin heaoluühiskonnas. :) Ega mu vanadel jooksutossudel midagi viga ole. (Neist pole ma pilte siia pannudki). Aga ma mainisin neid ühes postituses:

Mu vanad jooksutossud kulusid natuke ära, siis võtsin oma tavakasutuse tossud jooksmiseks (jah, need valged, millega ma tatsasin Tallinnas, ju ma need 2013-2014 sain). Igatahes, need on nüüd mu jooksutossud, vanad jooksutossud jäid rattasõidutossudeks, sest nad olid pehmed (loe: kulunud) ja haakusid hästi pedaalidega.

http://blogi.ee/minny/2021/03/27/maletate-mu-uusi-tosse-2017-aastast/

Ega ma täpselt ei mäletagi, kuna ma need “tavakasutuse” tossud jooksmiseks võtsin, aga see jääb umbes 28.07.2020 kanti. Olgugi, et need on vatti saanud 2013.-st või 2014.-st aastast saati, näevad need jätkuvalt üsna kobedad välja. (Lähen pildistama) :D

Veel ei läinud pildistama. Tegin natuke statistikat. Ma jooksin nende “tavakasutuse” tossudega ca. 138 korda (s.o. ca. 1.311 km). Ajavahemikul 28.07.2020 – 25.10.2021. (Lisaks sellele olen hästi palju ja pikalt kõndinud nendega. Mitu aastat.)

20211031_125743_resized 20211031_125754_resized 20211031_125804_resized 20211031_125811_resized 20211031_125817_resized 20211031_125823_resized 20211031_125828_resized 20211031_125835_resized

Ma sain nüüd teada, et mu jala number on US 7 ja EU 37,5. Kuna see veel juhtus. :D Kui ma vaid oleksin seda varem tõsiselt võtnud ja aktsepteerinud, et asjaolud on nüüd sedasi. :D (Mul on 3 paari natuke väikseid tosse. Aga mulle ju meeldib end piinata, seega pole hullu.)

Uued jooksutossud sain sünnipäevaks ja need olevat väga spetsiaalsed. Seega võtsin need kasutusse. Jooksen jah kiiremini. Kaks minutit kiiremini kohe. :)

Kuna need on uued ja pole veel sisse joostud, siis need hõõruvad natuke. (Varba sain verele. – Luban olla endal naiivne.) ;) Panen pildid siia ja kirjutan, et esimest korda jooksin eile (30.10.2021). :)

20211031_111251_resized 20211031_111243_resized 20211031_111238_resized 20211031_111236_resized 20211031_111228_resized 20211031_111222_resized 20211031_111214_resized 20211031_111212_resized 20211031_111200_resized 20211031_111146_resized 20211031_111137_resized

Need on US 6,5 ja EU 37,5. Samas NB (rattasõidu tossud) on US 6,5 ja EU 37. Äkki need uued jooksutossud ongi liiga väiksed. Rattasõidu tossud pigistavad ikka veel (ilmselgelt on need liiga väiksed).

Jah, olen vanaks jäänud, ei ole enam tuhkatriinu pisikesi jalgu. :( Tuleb hakata ostma EU 40 suuruses jalatseid. :D

Jooksukindad sain ka ja tulukese jooksmiseks.

Lisaks sain veel sooja rattasõidu pluusi, pikkade varrukatega. Jan kinkis, tal hakkas minust lihtsalt hale, et ma sain vaid emalt kingi (see oli terve pere poolt tegelikult). Ma ise ei olnudki sedasi mõelnud. Kui ta kingi andis ja ütles (st. vastas mu küsimusele), miks ta mulle kingituse ostis, siis hakkas mul ka endast hale. :D Haletsus on nakkav. Tegelikult on mul üsna ükskõik kingitustest. Ma teen ise endale kingitusi. (PS Langevarjuhüpet pole veel toimunud ja nüüd olen juba üsna jänese selle koha pealt.) :D

Rubriigid: Määratlemata, Minu eesmärgid | Kommenteeri

Kõigest ja mitte millestki

Ei oskagi kusagilt alustada.

Rattaga olen sellel aastal sõitnud üle 500 km. Reedel täitus vist 600 km. Mingi vahe eesmärk oli 500 või 550 km sõita sellel aastal. See on ju hea tulemus.

Üks kolleeg võttis mu oma tiiva alla. Sellega mõtlen ma, et ta pakub mulle erinevaid elamusi. Nt. käisin ma staadionil jalkat vaatamas. Lubasin fänni staffi osta, kui nad võidavad (aga fännid olid kindlad, et nad kaotavad selle, seega ma arvasin, et ma saan end sujuvalt välja vabandada). :) Aga nüüd olen “sunnitud” fänni staffi ostma.

Minust sai üle-öö jalka fänn. :D Tegelikult ei tea ma rohkemat, kui see üks mäng. Aga tore oli midagi muud kogeda ja see oli tore elamus.

Siis oli plaanis langevarjuhüpe, aga kolleeg lükkas selle järgmisse aastasse. Nad on juba neli aastat seda edasi lükanud. Mulle selline asi ei meeldi. Seega otsin võimalust, et see ikka käesoleval aastal ära teha. Mine tea, mis seisus ma järgmisel aastal olen. (Inimesed minu ümber muutuvad üht äkki rasedaks, äkki saan ka selle diagnoosi.) :D Muidugi mingeid eeldusi selleks pole. :P

Ja taliujumine oli ka plaanis. Aga ma arvan, et hüppan ikka alt ära. See kuidagi ei ole see, mida ma tahan või mis mulle sobiks.

Käisin ühe MTB (ratta) grupiga sõitmas. Plaanis oli juba juunis või juulis minna, aga kuidagi ei passinud. Nüüd siis jõudsin. Seal on valida koduperenaiste grupp või meeste grupp. Ma tahtsin meeste grupis sõita, aga ei saanud nagu luba. (PS Ega ma väga võidelnudki selle võimaluse eest.)

Mind ärritab, et nad jagavad inimesed soo järgi. Ma ei mõista seda. Me oleme kõik ju inimesed, meil on mingi tase. Sellel korral sõitsime me kõik koos (kõik tasemed ja kõik sood). :D Paar meest soovisid naiste grupis sõita. (Me sõitsime naiste tasemel). :D

Tegelikult olen ma kuri või kurb või tundlik ühe teise asja tõttu. Seega võin ma vabalt kirjutada kurja postituse nt. sellest, kuidas mu kass terroriseerib mind (st lihtsalt üks pseudoprobleem).

Psühholoogiga on mul nüüd üks paus. Sellel korral pean ma natuke võitlema, et soovituskirja saada. Ja mul pole tuju ega jaksu seda teha. Seega tuleb üks paus.

Mul on raske elu nautida. Ma ei ole üldse mitte rahul. Ma pole päris kindel, mida ma üldse tahan. Ma tunnen tohutut rahulolematust.

Lisaks tuleks teha mõned otsused. Arvatavasti ma tean, mis need “õiged” otsused on, aga ma ei taha neid teha. Ma saboteerin end täiega. See on selline surnud ring. Olen enda peale kuri, vihkan end, sest ma ei suuda oma vajadusi esimeseks seada (nõuda enda paremat kohtlemist), siis pressin end sellega ja siis pettun endas, sest pressimine ka ei aita ning siis olen enda peale veel kurjem. :) Ohh, lase elada bitch.

Selle tüübiga, kellega ma kohtusin aprillis, ei suhtle ma enam. Ma ise lõpetasin selle, mis iganes, meil oli. Tundus, et see on kõige õigem. Ta elas nii kaugel. See maksis mulle terve mu nädalavahetuse ja jalgrattasõidu. Lisaks olid veel teised murekohad, punased lipud.

Ma olen siin puhanud pikalt. Nüüd tuleb korralikult tööl käima hakata. Loodan, et enesetunne läheb paremaks. Siis pole aega igasugusele muule jamale mõelda ja pidevalt telefoni ekraani jõllitada. Ma vihkan seda harjumust, sõltuvust.

***

Lugesin ühte raamatut (taani keeles), aga originaal on “Maybe you should talk to someone” Lori Gottelieb. See on just see, mida ma vajan. Ma töötan selle kallal. :)

***

Nüüd on kõik soovijad mu eluga kursis. :P

Rubriigid: Määratlemata | 5 kommentaari

Kes on huvitatud, see loeb

Kõik ikka vanaviisi. :) Ei ole peret, last ega kallimat. Aga on töö, raamatud ja jalgratas. Jeee-jee.

Võtsin paar programmeerimise kursust, algajatele mõeldud. Päris põnev oli.

Emotsionaalselt on nagu ikka. Natuke hästi ja natuke kehvasti.

Näet, ei oskagi midagi ega millestki kirjutada.

 

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Midagi naljakat

Üldiselt on mul hästi igav elu. Aga eile oli üks kohtumine. Ma nimetan seda “date“, sest siis tundub lugu naljakam. Tegelikult oli see lihtsalt ühe võõra inimesega (kes on juhuslikult meessoost) koos ratastega sõitmine.

Tutvumisportaalis trehvasin ühe kena noormehega. Me vestlesime ainult ratastest ja natuke autodest. Mitte midagi isiklikku. Ma küsisin tema eelmise suhte kohta ja ta nii lahkesti rääkis. Ta ei küsinud minu kohta ja ma ise ei hakanud midagi rääkima.

Me pidime koos sõitma ja ma ütlesin, et see saab toimuma aprilli kuus, ühel soojal päeval. Ta elab 140 km minust, see on u. 2 tundi sõitu. Noh, eile pakkisin oma ratta auto peale ja sõitsin sinna.

Leidsin juba esimesel katsel õige koha. Ta oligi nii kena nagu piltidel. Ta on kõik trikid rattaga järgi proovinud ja tohutult palju vigastusi saanud ning seetõttu on tal olnud pikemad pausid.

Nagu ta oletaski, oli mul parem võhm. Ja nagu ma oletasin oli tal parem tehnika. :)

Ja nüüd see naljakas lugu:

Ta sõitis alguses ees. Üsna kiiresti, otseloomulikult kõik hüpped tegi ta läbi ja puhtalt. Ja minuga juhtus see, mida ma lootsin vältida. :P Ta tegi need hüpped nii puhtalt ja need näisid nii lihtsad tema käes. Et poole raja peal läksin ma esimesena.

Võtan hoo ülesse, sest see näeb ju cool välja. Rada läheb natuke mäest alle. Näen hüpet. Mõõdan silmadega, et see on 20 cm või 40 cm. Olen varemgi neid läbinud (teises metsas). Mõtlesin, et kui ma hoo hästi ülesse saan, siis lendan nagu lind sellelt hüppelt ja küll mu instinktid selle maandumise ka välja mõtlevad, sest olgem ausad, adrenaliini laks oli võimas, pluss see teismelik flirt või janu tähelepanu järele. Ma tahtsin näidata, kui äge ma ikka olen (tahtsin muljet avaldada).

Jah… Ma läksin oma rattaga hüppesse. Otseloomulikult oli see kõrgem, kui ma eeldasin, mingeid üleloomulikke instinkte ei rakendunud. Ja maandudes libises vasak jalg pedaalilt. Väike rõõmu kiir: “Oh, ma ei kukkunudki.” Järgmine hetk näen, et vasak jalg libiseb kruusal. Liigun kiiresti edasi (see oli ju langus). Mõtlen: “Pidurda, sa idioot, pidurda!” Omast arust vajutasin pidurit. Aga vist ainult ühte, või üks pool oli kiirem kui teine (parem käsi vist). Igatahes… Järsku oli mu rattalenks täiega risti ja ma tundsin, kuidas mu keha taas lendu tõuseb. Mu pea oli täiega plank/tühi, sest see polnud enam rattasõit, mis minuga toimus. :D

Järsku tajun, et nüüd hakkan maanduma. Mu ainus mõte oli, et surun oma käed ette ja ülakeha ülespoole. (Käed mitte risti maaga, vaid paralleelselt maaga, kuid allapoole ülakehast.). Sest esimesel “date“-l ei tahaks ju oma hambaid välja kukkuda või suurt haava/sinikat näkku saada. :D :P

Sellel hetkel ma enam oma ratta peale ei mõelnud. :D Ja ma maandusin. Omast arust kõhule, aga sinika sain vasakule kannile ja paremale põlvele. Vaene noormees pidi nägema seda kõike pealt. Ta vaevalt teadis mu nime. Ta nägi, kuidas mu esimene ratas risti läks ja ma kukkusin. Ta oli kergelt šokis, sest ma lamasin seal, ei liigutanud ega teinud mitte mingit häält.

Siis hakkasin ma kõva häälega naerma. Kohe südamest naerma. Raske oli end kokku võtta ja üles tõusta. Ma püüdsin kiiresti püsti saada, aga sellistes naerukrampides oli see natuke raskendatud.

Ta ei saanud esimese korraga aru, kas ma naeran või nutan. Ta tuli mu juurde ja aitas ratta üles tõsta. Ta oli näost valge ja täiega tõsine. See tegi mulle veelgi rohkem nalja. Ma ütlesin: “Küll see oli alles piinlik, ah?!.” Pühkisin pükstelt tolmu ja püüdsin ruttu ratta peale tagasi saada ja sõitu jätkata nagu midagi poleks juhtunud. Ma olin ise ka natuke šokis, seega ma valu ei tundnud.

Valu tuli mõne ajapärast, aga ma püüdsin käituda nagu mitte midagi poleks. Aga edaspidi vältisin kõiki hüppeid, ka imepisikesi ja mäest alla sõites olid ka pidurid peal. :D

Hiljem ta rääkis, et ratas kukkus minu peale, et ju ma sealt selle sinika sain. Ma olen üllatunud, et mu kätel mingit märki pole ega kehal. Uskumatu. Justkui mu enda kehal polnud mingit raskust ja kogu raskus oli mu rattal. :)

Kõik läks hästi. Ta soovib jätkuvalt minuga kohtuda. :D Seega see väike insident ei rikkunud väga midagi ära. Ta mainis, et see oli nii armas, et ma püüdsin talle muljet avaldada. :D

Ma ikka veel naeran enda üle. Täiskasvanud inimene püüab nii lapsikult muljet avaldada ja see kõik lõppeb nii piinlikult… See oli piinlikus kümnendas astmes, s.t piinlikkustunne oli väljaspool igasuguseid piire, et ma enam ei tundnudki seda… Ma ei tea. Ma tean, et ma peaksin end häbenema, aga olgem ausad, see oli täiega naljakas.

Rubriigid: Juhtumised minu elust | Kommenteeri

Mäletate mu uusi tosse aastast 2017?

Jah, just neid, millest ma pilte ei teinud (seega ei saanud jagada ka). :D Igatahes, aega on nüüd läinud ja need toona uued tossud on prügikastile õige lähedal. :P

Ma pean oma tuliuusi tosse katsetama rattasõidul. Võib-olla tuleb need “sisse joosta” enne, kui saan neid rattasõidul kasutada. Jah… Ma pean selgitama. Mu vanad jooksutossud kulusid natuke ära, siis võtsin oma tavakasutuse tossud jooksmiseks (jah, need valged, millega ma tatsasin Tallinnas, ju ma need 2013-2014 sain). Igatahes, need on nüüd mu jooksutossud, vanad jooksutossud jäid rattasõidutossudeks, sest nad olid pehmed (loe: kulunud) ja haakusid hästi pedaalidega.

Aga need rattasõidutossud muutusid väga ootamatult ebaatraktiivseks. :D Eks nad olid seda ka enne, aga ma lihtsalt ei mõelnud selle peale nii palju, aga nüüd kui ma rattarajal uusi inimesi kohtan (loe: vallalisi meesolendeid), siis on natuke piinlik nende vanade tossude tõttu. :P

Seega otsustasin, et ostan samasugused ja ideaalis peaks nendest saama minu uued rattatossud. Aga eks näis, kas need kohe selleks kõlbavad. (Mu praegused jooksutossud on liiga kõva tallaga ja rattasõiduks absoluutselt kasutud.)

Igatahes… Need kaua oodatud pildid. (Ei tee reklaami, jagan vaid oma väga positiivset elamust/kogemust.)

Vanad tossud: New Balance 680 v4 (oletan, et suurus 37)

Uued tossud: New Balance 680 v6 (suurus EU 37, 23,5 cm) – et järgmine kord oleks lihtsam sarnaseid leida. ;)

1 2. 3 4 5 6 7 8 9 10

Vanad tunduvad ca. 0,5 cm laiemad ja võib-olla pool numbrit suuremad, aga ma ei ole kindel, see võib ju olla kulumise tõttu. :P

Vanad tossud sain 2017. aasta jaanuaris. Olen jooksund nendega u. 4037 km ja rattal olen läbinud u. 844 km. Mitte mingit survet uutele. (No pressure.) Aga ma ei kavatse vähemaga küll leppida. :P

Vaatan oma vanu tosse ja mõtlen, et küll ma võisin ikka kodutu välja näha. :D Aga ma olen juba kooner ja nii rattasõidus sees, et ega ma ise ei märganudki, kui kulunud need tossud olid.

Nüüd oli 5-kuuline paus rattasõidul ja teisipäeval proovisin uuesti ratast, siis olin väga üllatunud, et tossud nii kulunud olid. Tunne oli selline, et selle viie kuu jooksul, lihtsalt seistes kulus materjal ära. Ega need ju ometi sellised olnud juba eelmisel aastal. :P :D

***

Selle aasta esimene rattasõit: 23.03.2021 – 30,35 km, see oli 2 h ja 21 min. ning keskmine kiirus 12,93 km/h. (Umbes 17 km metsas ja ülejäänu asfaldil, ega ma ju ometi mingi atleet ole). :D Pole paha, ütleksin ma.

Jah, mul on see kiiks ka, et aasta esimene rattasõit peab olema 30 km. Olgu või asfaldil, aga peab olema 30. :D Päikest ei paistnud. Tööpäev venis kella 15-ni, seega sain võrdlemisi hilja välja. Tagasi jõudes oli külm. Pärast seda tuli veel koeraga jalutama minna. Ma jäin endaga ja tulemusega väga rahule.

Viimased 5 km olid rasked, tuul oli vastu ja jalad natu väsinud. Pärast sõitu olid jalad nagu makaronid all. Öösel valutasid. Aga hommikul oli kõik ok. Selg natuke valutas, aga ma ei tea, kas see oli rattasõidust või kehvast kehahoiakust tööl.

Olin ülimalt positiivselt üllatunud, kui palju mu keha mäletab. Kõik tõusud ma vallutasin, isegi need, millega mul oli eelmise aasta “rattahooaja” alguses raskusi. Jätkuvalt on mul kolm järsku tõusu, millega ma maadlen. Eks näis, kas suudan need vallutada see aasta. :)

Rada on väga palju muudetud. Paar ootamatut väikest hüpet on tekkinud. Üks suur ja pikk hüpe, mis on minu võimetest tugevalt väljas. Aga seal on tehtud väike rada, et seda vältida. Seega kõik ok. Ei pea uut rada ja uut metsa otsima. :P

Metsas on puid maha võetud, seega on pilt ka natuke muutunud. Paar korda sõitsin oma vanast harjumuspärasest rajast mööda, sest ma lihtsalt ei tundnud seda kohta ära. :P Natuke piinlik.

Midagi rohkemat nagu polegi. Kõik ikka endist viisi. :)

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Täitsa elu ja tervise juures

Tegelikult ei ole mitte midagi muutunud. Kõik ikka vanaviisi. :)

Ei teagi, kas see on hea või halb. Ma arvan, et seda võib neutraalseks nimetada. :)

Ma ei ole veel oma jalgratast välja viinud, aga vaikselt mõtlen sellele. Igatsen seda väikest surinat. :)

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Ei miskit

Ma pole eriti midagi kirjutanud, sest seal polegi ju midagi kirjutada. Kõik istuvad isolatsioonis, asutused on kinni ja töötame kodust.

Liitusin ühe rattaklubiga. Ainult FB esialgu, sest ma ei tea, kas seal mingi klubimaks ka on ja mis see endast kujutab. Küll ma välja uurin.

Praegu on väljas väga külm, seega seisab ratas nurgas, aga kohe kui ilmad ilusamaks lähevad, siis võtan selle välja.

Sattusin kokku ühe teise naabriga. Tema poeg ja poja naine ka jooksevad ja sõidavad MTB-ga. Nood olid palunud tal minult küsida, kas ma ka nendega koos sõita tahan. Jah, muidugi tahan. Jooksmisest ei tuleks midagi välja, sest nad või üks neist jookseb pool-maratone. Ma oma nadise 10 km, sinna küll end pressima ei hakka. :D

***

Ma olin ülesande kõneisik tööl, aga ütlesin sellest kohustusest lahti. Kõik olid minuga ülirahul, aga ma ise olin stressis ja õnnetu. Palk on sama, koormus on mitmeid kordi suurem ja kontserni siseselt mõõdetakse kogemust ajas, see tähendab, et mul on knap üks aasta kogemust. Samas mõni on 6 aastat sama ülesande peal olnud. Samas mina olen selle ühe aasta jooksul töötanud erinevate osakondade all, töötanud 7-10 erineva ülesandega, saanud vastutavad koha. See jama ei tasu ära. Seega lõpetasin selle ja käin oma “aega” seal teenimas. :)

Olukord ise oli väga crazy. Me saime oma ülesande etappide kaupa ja olime pidevalt n-ö. tööpuuduses. Järgmine etapp polnud meile üleandmiseks valmis. Siis oli mul üks persoon, kes ootamatult teise ülesande peale läks, teadmata ajaks, mul oli õpilane, kes vajas konstant aitamist. Iga nädal pidin aru andma palju me tootnud olime ja palju meil veel tööd on jne… Siis saime lisaülesande, kus oli lõpptähtaeg, aga nad ei suutnud lubatud juhtumeid meile saata. Lõpuks oli meil kõigil erinevad ülesande ja nad küsisid minult. St. ma pidin oskama neid kõiki. Asi läks koguni nii, et kolmapäeval saime väljaõppe oma ülesande uue etapi osas, neljapäeval sain ma väljaõppe uue ülesande osas ja samal ajal õpetasin ja juhendasin teisi… See oli täielik kaos.

Minu õpilane tootis rohkem vabandusi kui tulemust. Mitu korda oli vabanduseks see, et ta pani hommikul äratuse kinni, sest öösel ei saanud magada. Seega hakkas tööle kl. 9-10 ajal. (Ametlikult algab tööpäev kl. 8).

Meil oli kokkulepitud uus väljaõpe kl. 8. Ta ise veel ütles, et tahab ka osa võtta. Saatsin talle kutse ja kõik. Ja keda ei ilmunud oli tema. Mitte ühtegi teadet mulle. Seega, see, kes pidi meid väljaõpetama oli ka üllatunud, et kus meie õpilane nüüd on ja ma ei teadnud. Õnneks olin ma juba piisavalt tark, et ütlesin, et me alustame ja ta tuleb kuna tuleb. (Ta ei tulnudki. Kell 9-10 ajal tuli vabandus).

Tööpäev lõppeb kell 15:30 ja tema küsib, et mida ta teha saab nüüd, kuna ta alustas hiljem, siis ta peab kauem töötama… Mitmeid kordi olin n-ö. “sunnitud” üle töötama, sest ta polnud iseseisev. Minu üle-töötunnid olid piiripeal, seega vahel ma töötasin tasuta, et asjad saaks tehtud ja et kõik toimiks. Tean, et minu süü, aga ma olen juba see kohusetundlik isiksus.

Inimesena ma saan ju aru, aga tema vabandused ei tundunud enam isegi mitte vabandustena. Ta absoluutselt ei tundud mingit vastutust. Mingit austust minu aja suhtes ja minu suhtes. Tihti tuli see vabandus, stiilis, et tal on ülemusega juba kokkulepitud või räägitud. Mida mul siis enam teha oli.

Minu vererõhk tõuseb taas. Ma arvasin, et ma olen kena inimene, aga mul on tõesti raskusi temaga kena olemisega. Mulle ei meeldi klatšida, aga ma tunnen, et ma enam ei saa seda jama endas hoida. Minu töösse suhtumine on midagi väga erinevat tema omast.

Võib-olla ma oleks pidanud talle ütlema, et tööpäev on kl. 8:00-15:30 ja nii kaua kuni ta ei suuda iseseisvalt töötada, siis on ta kohustatud sellest kinni pidama. Ning mind ei huvita, kas ja kui palju ta magada sai. Kui eraelu ei lase tööl käia, siis tuleb haigusleht võtta või töötuks jääda. Elu ei halasta. Aga…. Me elame ju heaoluühiskonnas ja siin on asjad natuke teisiti.

Igatahes… Sain sellest jamast lahti. Nüüd saan taas magada ja näed, jõudsin ka siia. :)

***

Tööl on hästi huvitav. See osakond, keda me aitasime, küsis mind tagasi. :D Alguses olime neile laenatud kuni detsembri lõpuni, siis palusid nad ka jaanuaris abi. Ja nüüd tahtsid nad ainult mind. Sest jaanuaris, töötasin ma ka ainult üksi nende ülesandega ja minu pudinad töötasid meie ülesande kallal ning ma kõrvalt juhendasin.

Tegelikult meid saadeti jaanuari viimasel nädalal ühe teise ülesande peale (meie osakonnas), seda jõudsin ka natuke teha. Veebruari lõpus tuleb uus ülesanne sisse, selles olen ma ka osaline koos 7 kolleegiga. Nüüd juba tehakse nalja, et kui mina ja mu grupp on osalised, siis saame varakult enne tähtaega valmis. :D Nali naljaks, aga nii on see olnud konstant, läbi erinevate ülesannete. Kopenhaageni omad avaldasid tunnustust, et nad ei suuda meie jaoks piisavalt toota. :D

Ma ei ole eriti domineeriv, aga kohe kui vaikus tekib, siis ilmun ma välja ja hakkan vägesid juhatama. See annab teistele kindlustunde, et me olen alati nende selja taga, alati olemas ja kui neil pole ühtegi ideed, siis minul on. Või ma leian lahenduse. :)

Viimane nädal oli muidugi crazy, aga ma püüan rohkem endale keskenduda. Aga vastutavalt kohalt sedasi ootamatult tagasi astumine ei olegi just kõige lihtsam. Juba ma lahendan ühte probleemi, mis mulle tundus, et teised ei näe seda. Aga hommikuse jooksmise ajal jõudsin järeldusele, et see pole mitte üldse minu asi. Ma ei ole vastutav, see ülesanne ei ole minu ülesanne. Seega las söövad oma suppi ise.

Üks probleem, millele ma viitasin juba suvel. See on jätkuvalt lahendamata. Ma olen rääkinud teiste osakondadega, kes on ka selles osalised, aga… Ma ei tea… Ma ise arvan, et nende silmis olen ma umbluu-välismaalane, kes ei saa mitte mõhkugi aru ja proovib lihtsalt tark olla. Ja seega nad isegi mitte ei süvene. Ma ka ei viitsi enam. Las need targad, siis oma peaga avastavad neid vigu (millest ma neile rääkisin juba juuni kuus). Keda ikka huvitab.

Ma ei tea, kas minu eeldused on õige. Et kas nad tõesti mind sedasi näevad. Võib-olla on see n-ö. hääl minu enda sees/peas, mis mõtleb välja mind alandavaid põhjuseid. Ei tea… Polegi ju oluline. Ma teen oma tööd hästi ja see on oluline. See ülejäänu on rohkem nende endi asi ja ma mingeid punkte selle eest ei saa.

***

Eile oli meil üks väike koolitus. Seal ma mõistsin, kui kiiresti ma õpin. Isegi 5 korda kiiremini, kui nemad. Mulle piisab vaid ühest korrast vaatamisest, siis teen ühe korra ülesande läbi ja edasi saan töötada iseseisvalt. Kusjuures, ma ei vaja täpset pilti, mis nupule ma vajutama pean ja mida, kuhu kirjutama pean. Ma mõistan loogikat. Näiteks sain uued ülesanded, mis sarnanevad sellele ülesandele, mis ma juba teinud olen, aga täpselt punkt-punktilt töökirjelduse järgi teha ei saa. Seal tuleb natuke ise mõelda.

Ma olen tähelepannud, et ise mõtlemine on siin üsna haruldane. Nad eelistavad pikaajalise kogemusega raamatupidajaid, aga päeva lõpuks olen mina see, kellelt need pikaajalised raamatupidajad nõu küsivad. Nende kogemus ei mängi absoluutselt mingit rolli meie ülesannetes. Tegelikult on hoopis kiire õppimisvõime, lugemise oskus ja loogiline mõtlemine see, mida vaja läheb. Aga… Jah. Avalikus sektoris ongi ju kõik kallis, aeglane ja bürokraatlik. :)

Vaikselt hakkan aru saama, kuhu ma sattunud olen ja… See vist pole ka päris see, kuhu ma sobiksin. Muidugi on mul võimalusi oma annet rakendada. Tegelengi erinevate võimaluste katsetamisega. Kuid liiga sageli põrkun vastu mõistmatuse seina. Nad kasutavad argumente, mis ei ole argumendid ja neil ei ole grammigi piinlik.

Nt. üht ülesannet reklaamiti kui võimalust saada kogemust ja ma ei saanud seda võimalust, sest mul polnud (piisavalt) kogemust… Ma olin sõnatu. Ma mõtlen, et kui nad nii rumalat argumenti kasutavad ilma, et saavad üldse aru, kui rumal see on, siis…

Ma olen õppinud, et rumala inimesega ei tasu argumenteerida. See läheb vaidluseks ja mitte kumbki ei saa targemaks. Rumal on rumal mingil põhjusel, selleks on see, et ta pole võimeline õppima, aru saama. Ja tark õpib vaid seda, et rumala peale ei tasu oma aega raisata.

Ei. Ma ei võta kõike nii rahulikult. Mul on ka tunded. Aga ma vihastusin juba esmaspäeval ära, seega nüüd on elu jälle roosa ja päikesepaisteline. :) Sealt uksest sisse ei lastud, siis proovin ma järgmist. :D

Ise ka naeran enda üle. Ma olen ikka üks kangekaelne väsimatu hing. Lüüakse jalad alt ja kindluse mõttes lüüakse ka selga. Ma laman natuke, siis tõusen püsti, võtan teise suuna ja jätkan oma eesmärkide poole liikumist.

***

Pehmet pehmo teksti ka lõpetuseks. :)

Ma vist pole kirjutanud, et jõulude ajal kirjutasin J-le ja soovisin “häid jõule”. Lihtne viisakas soov. Aga ei mingit vastust. Siis kirjutasin, et ma väga igatsen teda. Taas lihtne sõbralik otse südamest kiri (lühike). Aga mitte mingit vastust. See näitab ju tema suhtumist.

Ma olin valmis juba tema ukse taha minema, et veenduda, et kas tal ikka kõik korras on. Äkki on temaga midagi juhtunud, äkki depressioon või midagi. Aga psühholoogiga vesteldes sain aru, et ta ei vasta, sest ta ei taha vastata. Ja kui ma läheksin tema ukse taha, siis oleks see juba vägivald. Kui ma oleksin üks mees ja tema naine ning mina tema ukse taha läheksin, siis oleksin ma seadust rikkunud, tema privaatsust.

Seega… Jah, ta ei vasta, sest ta ei taha vastata. Ta ei taha minuga suhelda. Jah, alguses oli raske. Ei mõista. Paljusid asju ei mõista, aga ma olen leppinud.

Kusjuures ma olen saanud mingit enesekindlust juurde. Tutvumisportaalis, ütlen ma ausalt otse ära, kui ei soovi kohtuda. Olen kriitiline, mida nad kirjutavad. Ja valin, kellega suhtlen ja kellesse oma aega kulutan. Üsna vaikus on. Sest sealt pole midagi võtta. :D

Mulle tundus, et üks tüüp valetab mulle. Selline tugev tunne oli. Temaga ma kohtusin eelmine aasta üks kord. Igatahes… Viimane asi, mis ma temast kuulsin oli see, et tema tütar kaebas ta kohtusse, et ta olevat oma tütrele halba teinud. Tema muidugi väidab, et kuna ta on nüüd töötu, siis pole tal enam nii palju raha, et neid toetada ja seetõttu nad kaebasid ta kohtusse, et sealt kaudu temalt raha saada… Njah… Aga mulle on ta rääkinud ainult oma pojast (ainuke laps) ja eks-pruudist, kellel on kolm last ning üks neist tütar… Kusagil on vale, aga mind ei huvita.

Ja lisaks. Kui tema lugu ongi õige, siis ma tunnen talle kaasa. Aga ma ei peaks oma elu küll koormama ühe 45-aastase töötu inimesega, kellel pole mitte mingit vara ja saab sotsiaal abi. Ma võin rohkemat nõuda. Inimesena on mul temast kahju, aga ma pean ka enda peale mõtlema. Ma tean, väga julm ja “kulla-kaevuri” maiguline, aga… Vähemalt olen ma aus.

Kusjuures. Ma sättisin oma saagi vanust. Jätsin kolmekümnendatesse. (Ma tean, et 39 on ju 40, aga… Kui mul on vaid see info, siis jääb nii.) Ma tegelikult ei usu, et sealt midagi saan. Ma panen rõhku päris inimestele ja siis on juba hindamistegurid hoopis midagi muud. ;)

Üks mees on 36 (seal nimetab end vähemalt), kahe lapse isa, õpetaja. Ta tundnus vaimselt vägivaldne. Ma tean, nii imelik, et ma teksti lugedes selliseid diagnoose panen. Aga… Seal oli paar sellele viitavat asja, nt. “sa oled hull, aga ma aktsepteerin seda”, “ma pean teadma, kas meist saavad kallima, kas sa armastad mind”. Ta kirjutas ka, et ta on mõnega kohtunud, aga mitte ühestki kohtumisest pole saanud seda, keda ta oleks söendanud oma lastele tutvustada.

Siis kirjutas ta, et kuidas ma saan väita, et ma teda ei armasta. Ma ei saa aru, kuidas ta ei saa aru, kuidas ma saan seda väita. :D Ma saan ju väita, et ma ei armasta teda nüüd. Ma ju ometi tean, mis tunded mul on. Ma ei saa väita, et ma teda mitte kunagi ei armasta. Aga… Ta ei saanud aru.

Kui mul tuli pikem paus, sest ma olin muude asjadega hõivatud, siis ta kirjutas, et soovib mulle õnne kaaslase leidmisel ja tore oli minuga kirjutada. Et ma kirjutaks talle, kui ma kellegi leian. Ma kirjutasin, et ma loodan, et võin talle ka varem kirjutada. Ja soovisin talle ka õnne kaaslase leidmisel. Ta kirjutas, et talle väga meeldiks minuga kirjutada. Ma mõtlesin, et see on ju vahva, siis saame ju kirjutada ja mõtteid jagada.

Aga ta kirjutas, et tal on piisavalt sõpru ja ta rohkem neid ei vaja. Umbes, et kui ma suhet talle ei paku, siis pole ta huvitatud… Ok… Ta kirjutas taas “õnne kaaslase leidmisel”. Ma kirjutasin lühidalt, “aitäh”. :D

Ma ei tunne end isegi mitte süüdi. Ma ei tunne üldse, et ma oleksin midagi valesti öelnud või teinud. Tegelikult olin ma isegi natuke rõõmus, et ta ise ära kadus. Esiteks see tunne, et ta on vaimselt vägivaldne, siis see, et tal on kaks last ja ta oli ok välimusega, aga ei midagi nii super ihaldusväärset, et lasta oma latti madalamale.

Jah. Praegu on natuke nii, et ma tunnen, et mina otsustan, keda ma oma ellu luban ja ei mingit märtrit ega heategijat. Aitab sellest. Need hädised ei oska mitte kunagi hinnata seda, mis neil on. Muidugi tore on kuulda “Sa oled seda sorti naine, keda ma olen alati kõrvalt imetlenud, aga pole kunagi julgenud unistada, et selline mind tahab…” Kõlab umbes nii, et ma olen sinu suurim fänn ja sina oled mu printsess, kellele ma toon päikse ja kuu. Aga tegelikult nad saavad enesekindlust sinu kõrval liikudes ja tunnevad, et nüüd on nad saanud “kõrgemasse liigasse” ja otsivad juba paremat (nooremat, saledamat jne…).

Ei, enesekindlus on oluline. Oluline on seda ise olla ja et kaaslasel see on. Mitte segi ajada enesekindlust ja enesekesksust. Need on kaks eri asja.

Kui inimene teab, mida ta väärib, siis valib ta selle, keda ta väärib ja see on teadlik otsus. Ma arvan, et sellist otsust ei teha juuksevärvi, rinna ümbermõõdu ja peenikese piha tõttu. Ma tahan nii mõelda.

Üks asi veel. Mind lummavad tugevad ja targad naised nagu “Pink!”, “Gerli Padar”, “Anna Kendrick” mõned veel. Üks päev mängisin mõttega, et kui nad mulle nii väga meeldivad, miks ma siis ei võiks mõelda sellisest kui kaaslaselt. Mul ei ole midagi seksuaalselt nende vastu, aga elukaaslased ei tähenda ju ainult seksi. Ma siiski mõtlen, et sellised ägedad sõbrannad oleksid toredad. Näis, mis elu toob.

Väga tore oleks elada koos kellegagi, kes inspireerib ja annab jõudu. See ei pea ju üldsegi mitte mina ise olema. Ja ma võin ju olla teisiti inspiratsiooniks kellelegi. Ma olen päris põnev inimene. Tööl olen väga hinnatud, just inimesena ja kuulajana. See on uskumatu, aga väga tore. :)

Ma vist jõudsin lõppu nüüd. Järgmise korrani!!!

Rubriigid: Määratlemata | 2 kommentaari

Rääkisin naabriga

Minu naaber, sõdur-poiss, küsis, kas saab mind aidata. Meil tuli natuke lund ja ma hakkasin ka lund lükkama. Ta oli juba väljas ja ma tulin koeraga jalutuskäigult  tagasi.

Ma ütlesin, et ta võib heameelega mind aidata. Noh. Ja, kui valmis saime, st tee puhtaks. Siis küsisin, kas ta töötab sõjaväes. Väga tore noormees on. Talle meeldib rääkida.

Nii vahva oli. Midagi põnevat mu üksluisesse ellu. Uskumatu, kui vabalt ma suudan võõrastega suhelda. :) Samas, mis võõras ta on. Juba poolteist aastat oleme üks-ühte aknast näinud.

See on juba nagu elaks koos. :D Tean kuna ta koju tuleb, kuna sööb jne… :D

Ma olen ettekujutanud, millist metsikut elu ta elab. Ja milline tema iseloom võiks olla jne…

Võin öelda, et ta pole üldse selline nagu ma teda ette kujutasin.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Minu teine postituse sellel aastal

Jah. Ma hakkangi nii üksluiseid pealkirju oma postitustele panema. ;)

Ma sain täna oma jõulukingi kätte, selle, mille ma tellisin oma väikevendadelt. Kes veel ei tea, siis olid need juhtmevabad kõrvaklapid. Ma olen väga õnnelik. Laen neid nüüd, et olla homme kindel, et need töötavad.

Ma proovisin neid nüüd, korraks. Ma ei jõua homset ära oodata. Nii imeline on muusikast mõlemast kõrvaklapist kuulata. Ja milline heli… Ma ei hakka rääkimagi.

***

Üks asi veel. Ma panin oma telefonile uue tasutapildi. Tavaliselt on seal pildid lastest või kallimast. Aga minul…

Ma panin ise-enda. :) Minu kallim. See pilt mulle endast väga meeldis ja nii tore on iga kord telefoni haarates näha seda imelist sooja naeratust. :D Seega Brad Pitt on läinud ja mina ise tulin tema asemele. :P

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Selle aasta esimene postitus

Mõtlesin, et sellel aastal püüan vähem töötada ja rohkem oma asjadega tegeleda. Homme on esineme tööpäev ja ma juba ei suuda välja mõelda, kuidas saada see asi toimima, ilma et ma peaks ületunde tegema. Kindlasti saaks. Aga ma peaksin oma kontrolli lõdvemaks laskma ja chilli‘malt võtma, aga see valmistab raskusi (isegi ainult mõtte tasandil).

Mul oli tööst natuke pikem paus. Pakkisin tööarvuti koomale ja tegin oma arvutile ruumi. Nüüd tuleb oma arvuti vanale kohale tagasi kolida ja oleks kena töölaud ära koristada. Noh, et algus oleks värske. :D

Plaanisin, et sellel aastal ma end üle ei koorma. Luban endal lihtsalt nautida. Aga… Ma juba leidsin sahtli põhjast ühe vana projekti, millega hakkasin nüüd tegelema. Alguses läks hästi, aga nüüd jälle takerdus. Ma olen oma peas asja üleliia keeruliseks teinud. Ma tean küll, et ma saan hakkama, kui ma võtaksin ühe sammu korraga, aga… Tasa ja targu, küll asjad liikuma saan.

Mis Jan’ga? Ma ei teagi. Ma igatsesin tead väga, aga kui ma lubasin endal fantaseerida, et ta igatseb mind ka ja ikkagi armastab mind väga ning võtab minuga ühendust ja soovib suhet alustada, siis… Ma enam ei igatsenud teda nii väga. Väga kummaline pööre toimus.

Nüüd olen ma isegi õnnelik, et ta mind eirab, ignoreerib. Päris piinlik oleks, kui ta järsku välja ilmub ja arvab, et ma siiski olen oluline tema jaoks. :) Ma ei ole just eriti hea ära-ütleja, seega… Praegu on täitsa ok.

Eile õhtul proovisin teha seda mindfulness‘i. See on täielik teadus, aga ma arvan, et minuti jagu ma siiski sain. Aga hommikul ärgates terve mu keha värises. Seda on paar korda varem ka juhtunud, et ma saan ängistuse või paanika oma peas vaigistada või kontrolli alla, kuid siis hakkab mu keha streikima. Ma ei oska sellega midagi peale hakata, sest peas on chill, aga see keha püüab millelegi märku anda. :)

Tundub, et tuleb ikka seda joogat proovima hakata… :) Ei. Ma pole veel plaani võtnud. Äkki kui  mindfulness mul paremini välja hakkab tulema, siis ehk lõppeb see anomaalia mu kehaga ka ära.

Mu sugulane on tohutult palju Bitcoinidesse investeerinud. Ja nüüd on selle väärtus meeletutesse kõrgustesse tõusnud. Ma kohe tahtsin teada, mis see Bitcoin üldse on. Olen mitu korda püüdnud lugeda sellest ja aru saada, aga ei ole ikka veel mõistnud.

Eile võtsin selle uuesti käsile. Mitu tundi lugesin ja… Ei, ma jätkuvalt ei tea, mis see on. Või noh… Hüpoteetiliselt on mul aimu ja ma tean ka seda, et see on üks “raha” või väärtuse vorm. Aga… Ma tahan 100% asjast aru saada. Mulle sellised poolkõvad või poolsoojad lahenduse eriti ei passi.

Mida rohkem ma seda uurisin, seda hirmuäratavam see mulle tundus. Nad kasutavad sõna “plokiahelasüsteem” ja põhjendus, s.o. matemaatiline… Nad räägivad piiratud arvust bitcoinidest ja mingist dokumendist, kus on ära määratud (ma nimetan matemaatiliselt) mingid kitsendused (reeglid), kuidas järgmise ahela väärtus leitakse. Aga… Kes kontrollib, et ahelate väärtused õigesti arvutatakse? Kes kontrollib, et need väärtused neid kitsendusi arvesse võtavad? Kas see dokument, kus need kitsendused sees on, on avalik? Siis oleks ju palju lihtsam see õige ahel välja arvutada (s.t. bitcoine kaevandada edukamalt).

Kui ma õigesti aru sain, siis see ahela arvutusprogramm tuleb alla laadida, see ei ole midagi, mis sa ise disainid. Sina lihtsalt annad oma arvuti võimsuse ja maksad elektri eest, mil kellegi teise programm sinu arvutis jookseb ja arvutusi teeb, nii nagu see programm on üles ehitatud. Kelle arvuti esimesena sobiva või õige lahenduseni jõuab, saab vastu tasuks õige vastuse eest mõned bitcoinid. (Ja kui need bitcoinid otsa saavad, sest neid väljastatakse vaid piiratud arv), siis tuleb hakata tehingute eest maksma (ja kaevandajad hakkavad raha saama).

Ma ei saanud päris aru, kuidas see süsteem toimib, aga mulle tundus, et kui kaks inimest tehingut teevad, siis see tehing saab ühe ahela väärtuse ja see väärtus saab olla vaid üks (need kitsendused, selles dokumendis) ja need kaevandajad lasevad oma arvutites, oma elektril sellel programmil joosta, mis arvutab selle ahela väärtuse.

Jah, on keeruline. :D

Püüan teha näite. Kui mina teen tehingu J’ga. Ma ostan temalt ratta ja maksan bitcoinides. Siis kaevandajate: Peetri, Mihkli ja Linda arvutid otsivad selle tehingu jaoks plokiahelat (matemaatika) ja Mihklile langes õnn, tema arvuti leidis esimesena Minu ja J’i tehingu ahela väärtuse. Mihkel saab mõned bitcoinid tasuks selle eest, et oma ressursse kasutas. Ja minu ja J’i tehing registreeritakse selles bitcoini plokiahela süsteemis, selle väärtusega, mille Mihkli arvuti välja arvutas.

Ma pole üldse mitte kindel, et ma olen asjast õigesti aru saanud. Ma ei tea isegi mitte, kas see on ligilähedanegi sellele, mis see tegelikult on. :D

Igatahes. Ma olen vanamoeline inimene. Mina investeerin oma raha sinna, millest ma aru saan. Sellesse ärisse, millest ma aru saan. Seega Bitcoinidesse ma jätkuvalt oma raha ei investeeri.

Kui keegi küsib, kas ma kahetsen, et pole bitcoine varem ostnud (vaata milline hind sellel nüüd on). Ei, minu jaoks on risk nii sama suur kui panka röövida. Jah, võit on suur, aga kaotada on liiga palju. Kusjuures ebaõnnestumise tõenäosus on mega suur. Jah, olen jänes ja ei põe kohe üldse, selle pärast, et jänes olen. Alkoholist pole ma kunagi eriti hoolinud. (Vihjan šampusele).

Kui päris aus olla, siis see tohutu kasv hirmutab mind. Minul on tunne, et see mull on kohe-kohe kokku kukkumas. Ma loodan, et ma eksin, sest mu sugulasel on tõesti kõik mängus.

Bitcoinid on ahvatlevad mustale rahale (kuritegelikule rahale). Praegu on see tehnoloogia veidike ees politseivõimekusest. Aga üks hetk see tuleb. Asi muutub järjest selgemaks ja selgemaks ka politseile, rahapesuüksusele. Siis imetakse need bitcoinid mustast rahast tühjaks. Ja palju sinna seda n-ö. “ausat” raha (ja usaldust) jääb, on juba ise küsimus.

Pessimist, pensionär on valmis oma postitusega. :)

Need on lihtsalt minu mõtted. Mõni mängib ju pokkerit ja edukalt, seega… On ka bitcoin üks rikkaks saamise moodus. Aga minu jaoks mitte, sest ma pole kummaski piisavalt osav. :)

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Lõppeva aasta (2020) kokkuvõte

2020. aastaks ei püstitanud selgeid eesmärke. Jätkasin 2019. aasta eesmärkidega.

 1. Alustan tööd oma erialal. (Kontori töö: raamatupidaja assistent, finantsassistent, audiitoriassistent vms.) Sooritasin!!! 100%
 2. Raamat “Vanatüdruk” 52 uut sissekannet. Sooritasin!!! 100%
 3. Tegelen oma kassiga min. üks kord nädalas, min. 30 minutit. Sooritasin!!! 100%, s.o 54/53
 4. Jooksen 100 päeval. Sooritasin!!! 109%, s.o. 109/100
 5. Mingi eesmärk: suhted teistega. (Lasen end elul üllatada.) :D Sooritasin!!! 
 6. Mingi eesmärk: materiaalsed asjad. Kasvatan oma sääste. Eesmärk on, et see on suurem või võrdne 450 EUR + lisasissetulekust (nt. tellimus-joonistamine, lisatöö, piltide müük, tekstide müük) saadud raha. Mõte selles, et lisaraha ei kuluta omatarbeks. (Hoian seda kullas, hõbedas või sularahas). Sooritasin!!! 100%

TULEMUS: Kuuest eesmärgist kuus on saavutatud. Ma hindaksin aasta kokkuvõtvatulemuse suurepäraseks:)

Eesmärgid 1.2020 Eesmärgid 2.2020

2020. aastal saavutasin 6/6 ja eesmärgid ei olnud silma ees. 2019 aasta tulemus on suurepärane kuuest eesmärgist saavutasin viis või isegi 5,8 (5,8/6 = 97%). 2018. aasta tulemus oli 3,5/6 = 58%, 2017.a. - 4,8/6 = 80% ja 2016.a. 3/5 = 60%

Lisaks oma eesmärkidele:

 • Ei niitnud eriti muru.
 • Suhtlen mõnede eks-töökaaslastega. Saan hästi läbi oma uute töökaaslastega. Võtan igast üritusest osa. :)
 • Joonistamine. Ei joonistanud üldse. (2019. aastal 1 tk.; 2018. aastal 8 tk; 2017. aastal 18 tk).
 • FB-s on 146 sõpra (seega lisandus aastaga ca. 34). Sünnipäeval sain 40 postitust! (Tõus 10 postitust!) Uus profiilipilt sai 31 like. (See pole eriti muutunud).
 • Rahaliselt on hästi läinud ja hästi tulnud. :) Sellel aastal sai mõlemaid autosid parandatud (mõlemal on uued hammasrihmad; KIA-l sai starter puhastatud ja küünlad ning -juhtmed vahetatud. Nüüd on Ford remondis.) Lisaks ostsin kütteõli 1000 L. Riideid sai ka nipet-näpet ostetud ja mul oli see üürikorter. Aga kõigele vaatamata tõstsin oma varalist väärtust. Umbes sama palju kui eelnevatel aastatel.

***

Minu aasta (2020) arvudes:

 1. Töötanud: 203 päeva – s.h. 147 päeva kodust (2019.a. - 182018.a. - 134; 2017.a. – 211; 2016.a. – 59)
 2. Saadetud CV-d: 2 cv-d asutuse siseselt (2019.a. 109 ja 4 töövestlust, lisaks 3 ettevõtte külastust; 2018.a. ca. 25-28; 2 töövestlust + 1 praktikavestlus; 2017.a. – 0; 2016.a. – 23; 2015.a. – 9)
 3. Jooksmine: 109 korda (2019.a. - 123; 2018.a. – 136; 2017.a. – 116; 2016.a. – 99; 2015.a. – 119)
 4. Rattaga sõitmine: 20 korda; kokku 464,63 km, 34 h 11 min (2019.a. 14 korda; kokku 380 km; 28 h 58 min)
 5. Crush: Jan (2019.a. Aleksander; 2018.a. – Lars?!; 2017.a. – Lars; 2016.a. – Lars; 2015.a. – 0)
 6. Õppimine, haridus:
  1. 23 veebikursust
  2. 2019.a. 8 päeva (1 kursus) + 2 jobklub, + 5 Ballisager + 1 Fest for Fyrede, s.o. kokku 17 päeva
  3. 2018.a. 50 päeva + 2 eksamipäeva s.o 2 kursust + 1 haridus;
  4. 2017.a. - 1 kursus + 1 haridus
 7. Blogi postituste arv: 30 + uusaasta postitus (2019.a. – 52 + uusaasta postitus; 2018.a. – 62 + uusaasta postitus; 2017.a. – 111; 2016.a. - 207; 2015.a. 257)
 8. “Postituste” arv manuaalses päevikus:
  1. 141 sissekannet; 196 lk (100% üks vihik)
  2. 2019.a. 60 postitust, 119 lk s.o 62% vihikust
  3. 2018.a. - 22 s.o 21% vihikust 41,5 lk 192 lk-st;
  4. 2017.a. – 21 ca. 1/4 vihikut;
  5. 2016.a. – 61 ca. 0,5-1 vihikut;
  6. 2015.a. – 166 ehk 3 vihikut
 9. Minu raamat (taani keeles):  52 sissekannet (2019.a. 9 sissekannet + 86 lk-d word’i; 2018.a. - 30 sissekannet; 2017.a. – 44; 2016. a. – 14 sissekannet s.o. 14 lk-d)
 10. Loetud raamatute arv: 7 raamatut (2019.a. - 6,5; 2018.a. – 5; 2017.a. – 13,5; 2016.a. – 51)
  1. Kommunaløkonomi: rammer, valgmuligheder og styring” Anne Heeager og Søren Jermiin Olesen
  2. Arbejdshukommelse: træn din hjerne til at fungere bedre, smartere og hurtigere” Tracy Alloway og Ross Alloway (oversat af Charlotte Pietsch)
  3. Overmod og afmagt: historien om det nye SKAT” Jørgen Grønnegård Christensen og Peter Bjerre Mortensen
  4. How to Fix a Broken Heart” Guy Winch
  5. Emotional First Aid: Heaking, Rejection, Guilt, Failure” Guy Winch
  6. The Squeaky Wheel” Guy Winch
  7. Scrappy Little Nobody” Anna Kendrick

***

Märkmed manuaalsest päevikust:

 1. Jaanuar:
  1. Rahulik aastavahetus. Pea mõtteid täis. Ajan oma raha taga, puhkuse raha ja Jysk võttis topelt mu kontolt.
  2. Töökoht on peaaegu kindel.
  3. Reis Eestisse, passi tegema. Reis läheb hästi.
 2. Veebruar:
  1. Kolin oma üürikasse.
  2. Pabistan uue töö pärast. Kas saan ikka hakkama?
  3. Esimene tööpäev (17.02.2020)
  4. Muretsen oma kassi pärast. Kuidas ta uues kohas terve pika päeva üksinda hakkama saab.
 3. Märts:
  1. Tööl on kõik sõbralikud. Töö meeldib väga.
  2. Üürikorter müüakse maha. Uus omanik ei võta ühendust.
  3. Meid saadetakse kodukontorisse tööle (14.03.2020).
  4. Uus ja keerulisem ülesanne tööl. Õpin veebikaudu.
 4. Aprill:
  1. Kirjutan ainult oma tööst.
  2. Kolin tagasi ema juurde.
 5. Mai:
  1. Sain uue spetsiaalse ülesande. Ainult üksi tegelen sellega. Oma põhiülesande kõrvalt muidugi.
  2. Oma raamatukirjutamine ei edene üldse.
  3. Sain kolmanda ülesande, nendele kolmele lisaks.
 6. Juuni:
  1. Märkan, et Jan on kaugenenud. On kuidagi eemal, kui ma räägin.
  2. Kirjutan jätkuvalt hästi palju oma tööst.
  3. Selle üürika uue omanikuga on raske ühendust saada.
  4. Kirjutan Jan’le, et mulle tundub, et ta hoiab minust eemale. Saan teada, et ta kohtus ühe neiuga. (06.06.2020)
  5. Täielik põrgu. Keha tõrgub füüsiliselt.
  6. Kohtusin lõpuks R-ga. Ta ei tühistanud kohtumist. Väga tore oli.
  7. Alustan tutvumisportaalis.
 7. Juuli:
  1. Töötan meelerult, et Jan-i unustada.
  2. Puhkus. Sõidan hästi palju rattaga.
 8. August:
  1. Leppisin kokku kohtumise T-ga, aga me ei kohtunudki. Juhuslikult kohtusin B-ga. Ta on huvitav inimene.
  2. Kohtun uuesti B-ga. Sõidame koos ratastega ja käime ujumas. Ning räägime ööni.
  3. Raamatukirjutamine ei edene üldse.
 9. September:
  1. Tööl läks hästi. Jäin oma sooritusega väga rahule. Sain vastused oma küsimustele, mis ma esitasin juba kuuaega tagasi.
  2. Sain pakkumise püsivaks lepinguks. See oli ootamatu, kuid meeldiv.
  3. Vaimselt on väga raske.
  4. Saan täitsa uue ülesande. Ja olen selle ülesande kõneisik. Hoian silma peal ja juhin kahte kolleegi.
 10. Oktoober:
  1. Saan tähtajatu löölepingu.
  2. Vaimselt raske.
  3. Matan end töösse.
 11. November:
  1. Töö, töö, töö. Metsikult töö.
 12. Detsember:
  1. Töö. Jan’i igatsus, töö. Natuke tutvumisportaal. Idioodid. Töö.
  2. Jõulupuhkus.

***

Blogi postituste kokkuvõte:

 1. Jaanuar:
  1. Palju asju peas. Potentsiaalne töökoht. Eestis käik ja uus pass.
 2. Veebruar:
  1. Eestis käidud nagu nipsti.
  2. Saan töö. Olen ülirahul enda ja tööga.
 3. Mai:
  1. Hasti palju veebikursusi.
  2. Töö.
  3. Ütlen üürilepingu ülesse.
 4. Juuni:
  1. Shopahoolik. Ostan uusi kleite ja nipet-näpet.
 5. August:
  1. Brad Pitt taustapildiks.
  2. Kustutan Jan’i oma FB-st.
 6. September:
  1. Minu esimene kukkumine rattaga.
 7. Detsember:
  1. Olen unustanud kui tubli ma olen olnud ja kui tubli ma jätkuvalt olen.

***

Eesmärgid 2021. aastaks:

Rubriigid: Minu eesmärgid | Kommenteeri

Kraavi ja kraavist välja

Kui autokoolis käisin, siis mu sõiduõpetaja ütles, et üks päev sõidan suurepäraselt ja teisel päeval sõidan kohutavalt.

Ma vaatasin oma aastalõpu postitusi ja sealt näib ka, et üks aasta toimin 50% peal ja teine aasta 90% kandis. :D

Minu mälu on ikka tegelinski. Ma arvasin, et eelmisel aastal ma ebaõnnestusin ja nüüd püüan end hästi palju kokku võtta, et oma eesmärgid saavutada. Aga… Mida mina loen siit. Kõik oli suurepärane. Need eesmärgid, mis ma arvasin, et ma pole veel saavutanud… Jah, need saavutasin ma juba eelmisel aastal ära. :P

Vaata milline kloun?! Rabeleb siin nina tatine peas, et saavutada oma eesmärgid, mida olen juba 3 aastat taga ajanud. Tutkit… Saavutasin need juba eelmisel aastal ära. Mida paganat ma enam üritan. :D (Nali. Ikka püüan eduka lõpuni.)

***

Mõned asjad on juba täiega ette aimatavad, mis minu “aastalõpukõnes” manitud saavad. :)

Ma ei kirjutanudki mingeid eesmärke selleks (2020) aastaks. Njah… Ma lasin edasi oma vanadel eesmärkidel. :)

Lugesin, et mul oli crush Alexander. :D Täiega unustatud juba. Ma sattusin isegi segadusse. Kus oli Jan siis?! :D Jah, ei taha tunnistada, aga “keelatud vili on magus”. Või väärtus tekib ilmajäämistundega. Jah, see lihtne vanarahvara tarkus.

Ma ei taha öelda (tunnistada), et Jan muutus oluliseks siis, kui ta oli juba uutel jahimaadel. Ta oli ju oluline juba enne. Aga… Kindlasti mängis ilmajäämistunne ka selles mingit rolli.

Ma mõtlen, et äkki peaksin keskenduma Alexandrile. Noh, selles mõttes, et kui ta mu mõtetes oli, siis oli Jan ju tühine. Ja et Jan taas tühiseks muutuks, siis… Teoorias ju suurepärane. :)

***

Date’mine ei lähe kohe üldse. Ma suudan ikka ja jälle imelikke kohata. Muidugi olen ma ise ka väga imelik, aga me oleme imelikud erinevat moodi ja noh…

Ma kohtusin selle “nohikuga”. Väga huvitav oli. Tal on palju kvalitiivseid omadusi. Nt. rääkis ta, et proovis välja arvutada n-ö. “armastuse valemit”. Naeris enda idee üle, aga mind köitis tema mõte ja palusin sellest lähemalt rääkida. Ta tegi katse erinevate piltidega ja vaatas statistikat. (Millised pildid saavad rohkem like ja kellega võetakse rohkem ühendust jne… Ta on väga tugev statistikas/matemaatikas.)

Aga… Ta ei räägi mitte midagi. Ma suudan ilusti vaikust välja kannatada, aga tema on minust tugevam sellel alal. Seega ma avastasin end üsna tihti lihtsalt mingit mula suust välja ajamas, et lõpetada see ebamugav vaikus. Ebamugav siis minu jaoks, ta tundus tundvat end väga hästi selles. :D

Ja kõige eemaletõukavam oli… Sõnum, mis ma sain paar päeva hiljem. Väga armas, ta kirjutas pikalt ja kõik. Aga… Mulle tundus, et ta tahab nüüd ja kohe saada vastust, kas meist saab paar või mitte. Et ta niisama ei viitsi oma aega raisata.

Ma ei osanud kohe midagi vastata. Ma ei saa ju öelda kindlat “ei”, sest pärast kolme aastat muutus Jan minu crush‘ks. Aga enne tundus ta ka niisama eemaletõukav kui nohik nüüd. Aga samas ei saa ma ka garanteerida, et pärast kolme aastat midagi muutub. Ma tõesti ei tea.

Noh, ja siis ma kirjutasingi, et ma ei saa midagi lubada. Et ma hindan omadusi, mis ilmnevad ajajooksul, seega on mul raske praegu öelda, kas ta on n-ö. minu tüüp või see mida ma otsin. Ma hindan turvatunnet, ausust, avameelsust, headust, abivalmidust, kannatlikkust, tarkust ja stabiilsust. Ja minu kogemus ütleb, et minu tunded ei sõltu absoluutselt kaaslase välimusest. Ma võin armuda ka mitte atraktiivsetesse isikutesse. St. isik tundub alguses ebaatraktiivne, aga pärast käib peas mingi klik ja mina ei saa oma mõtted enam temalt.

Kõige keerulisem on see osa, et ma ei tea, mis on armastus. Ma ei tea, kas ma olen kunagi tegelikult ka armunud olnud või see on vaid sõltuvus teisest inimesest või sõltuvus tähelepanust või hoopis midagi muud…

Jah. Ma tean. Täiskasvanud inimene, kes on lootuselt hiljaks jäänud mudilaste tootmisega, aga pole ikka veel välja suutnud mõelnud, mida ta tahab või ootab. :D Jah, see olen mina. Aga kui mina poleks, siis poleks ju seda ka keegi teine. Seega ma võtan selle raske rolli enda kanda. :D

Ühesõnaga, ma hoian nohikust natuke eemale. Ma ei taha anda talle asjatuid lootusi ja samas ei ole ma kuigi osav takistama ebareaalsete lootuste tekkimist. Ma ei taha ju tema südant murda. Ma ei ole halb inimene. Lihtsalt vahel näin ma väga armas. :)

***

Ma olen natuke nagu pausil. Jätkan kevadel päris inimestega. :) Jah, kuniks ma selle jälle ümber mõtlen. Naine olen ja nii see käib. Täna nii ja homme naa. Ja ei mingeid küsimusi selle kohta. Nii on lihtsalt. :)

Rubriigid: Määratlemata | 2 kommentaari

Tahaks puhata

Varsti on jõulupuhkus. Ma ägan töökoormuse all. Tahaks kurta, aga samas ei taha ka. :)

Tööl on kõik mu ümber stressis, ma püüan head nägu teha, aga ega ma ka end väga mõnusalt tunne. Ma tean ju, et me anname endast parima ja oleme absoluutselt kõik omalt poolt teinud, et asjad sujuks, aga me ei saa ju muuta protsesse, mis toimuvad enne meid. Jah… Aga ma siiski pingutan, töötan nagu loom. Tunne on ka selline, et teen kolme inimese töö üksinda ära. :)

Igatahes. Täna on mu pea päris tühi. Kuulan muusikat ja… Tahaks mõnusalt vestelda, aga pole veel leidnud seda, kellega oleks mõnus lihtsalt vestelda. Enamus inimesi ajab närvi ja nad esitavad valesid küsimusi. :)

Noh, ja siis ma siia maandusingi. Kirjutan ise-endale. Vähemalt on mul endaga head suhted. :D :P

***

Ma ise ei olegi aru saanud, kui tugev ma olen. Aga nähes, kuidas kolleegid mu ümber murduvad üks-ühe järel, saan ma natuke aimu oma tugevusest. Jah, mul on raske, aga ma pole pooltki nii lähedal murdepunktile, kui oma varasematel läbielamistel.

Tegelikult ma ei saagi ise aru, millisest põrgust ma läbi olen käinud. See on olnud ainuke reaalsus minu jaoks. :) Nüüd, kui ma näen teistsugust reaalsust, siis vaikselt hakkan aimu saama, kui paganama raske mul on olnud.

Minu psühholoogil tulid pisarad silmi, kui ta rääkis. Ta ütles, et soovib kogu hingest, et mu elu oleks olnud teistsugune. Et see koorem, mida ma olen terve elu kandnud, on olnud üle mõistuse suur ühele inimesele. Ja mina olin vaid laps tol korral.

Ja minul hakkas temast kahju. Ma koorman oma muredega teda. :D Viimasel korral ma ei haletsenud end. Mul tõesti oli temast kahju ja oleksin tahtnud teda lohutada. :) Aga see oli ju minu elu, minu kannatused, millest ta rääkis.

Nüüd ma ei imesta, et ma nii “hull” olen. :D Ma ei taha end karistada, et ma selline olen nagu olen. Ma olen lihtsalt endale tänulik, et pärast kõike seda olen ma siin, kus ma täna olen ja selline nagu ma olen. :)

Ei, päevad ei ole vennad. Vahel, ma nutan ja vahel nimetan end “lolliks” ja “idioodiks” ja vahel usun idioote, kes mind kritiseerivad. Aga tavaliselt päeva lõpuks ma annan endale andeks ja taipan, et ma ei ole loll ega idioot. :)

Psühholoog nimetab min “PowerWoman”. :) B. vist ütles ka seda. Jah, olen jah. :D B. tahtis kohtuda, aga me elame üks-ühest kaugel ja mõlemal on üsna kiire. Seega jäi see sinna paika.

Tegelikult igatseb Madsen, S. ja M. mind. Aga… Nendega ma ei taha kohtuda. S.-ga võiks, ma igatsen tema koera, aga tema puhul ma tunne, et ta valetab mulle. Seega hoian juba alateadlikult eemale.

***

Ma olen lihtsalt nii äge inimene, et teist sellist on enda kõrvale raske leida. :P

Ma vaikselt soovisin endale ühte tõelist suhet järgmisest aastast. Seda õiget ja igaveseks. :P Tea, kas saan ka.

***

Üldises plaanis läheb vaiksel nagu ikka. :)

Rubriigid: Määratlemata | 2 kommentaari

****

:) :) :)

:) :) :)

:P :P :P

:D :D :D

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Kirjutaks natuke

Lugesin oma vanu postitusi. Ma olen natuke hellitatud vist. :) Või olen lootusetu optimist (mõnes asjas). Täna ma töötan ju maksuametis ja töötan kodulähedal. Ma töötan nimelt kodust. Seega olukord on veel parem, kui ma aasta tagasi soovisin. Lisaks sain võimaluse ületunde teha, seega mega palju tööd. Kõik, mis ma soovisin ja rohkemgi veel.

Kusjuures ma ju ise mainisin (eelmisel aastal), et tollel aastal ma kallimat ei taha. :D Ja jäingi ilma. Vabatahtlikult andsin kõik, et saada see töö. :D

Ma võiks ju siin kurta ja rääkida, kui väga ma Jan’i igatsen, kuid… Ma teen seda teises kohas.

Ma arvasin, et ma armastasin teda või armastan teda, aga… Ma pole üldse mitte kindel. Viimane kord, kui oma psühholoogiga rääkisin, siis jõudsin arusaamale, et ma pole vist kunagi armunud olnud. (Olen olnud kiindunud või arvanud, et armastan…)

Minu “armumise” muster on selline, et mulle tundub, et see teine inimene armastab mind (väga) ja siis ma “otsustan”, et mina armastan teda ka.

Ma pole kunagi ise ringi vaadanud ja valinud, kes mulle huvi pakuks. Ma justkui ei julge. Kardan, et saan korvi, olen kindel, et nii äge kutt on kindlasti võetud või on igavene idioot või midagi. Ma flirdin selle mõttega, et lisan endasse natuke julgust ja püüan teisiti. (Arvatavasti ma juba ammu lubasin seda, aga ikka veel pole teinud. :D See näitab ju, kui raske see ikkagi on. Raske siis minu jaoks.) :D

Ma ei tea, mis selle Jan’ga on. Ma igatsen teda, see on kindel. Ma igatsen seda meie lähedust. Ta oli minu jaoks juba nii kindlaks muutunud. Ma tundsin end tema juures turvaliselt. Seda turvatunnet igatsen.

Natuke olen ka sõltuvuses. Ma olen suutnud teda vältida juba poolaastat. Hea saavutus, aga võõrutusnähud tekivad. Mu pea genereerib igasuguseid põhjuseid, miks ma temaga ühendust peaksin võtma. Vaigistan neid tobedaid ideid mõttega, et tal on pruut ja kohe-kohe on nad last saamas. (Mul pole õrna aimugi, millega ta tegeleb). See mõte juba teeb haiget. Aga töötab hästi. Võtab koheselt ära soovi talle kirjutada.

Kui mul juba on väga halb vaimselt, siis otsin ma mingi teise tegevuse. Kuulan muusikat, loen või kirjutan. Natuke aitab ka see.

Viimasel ajal olen igatsenud meie filmivaatamisi. Aga mina ju vaatasin filmi, keskendusin üksnes filmile. Ma ei igatse tema kallistusi ega temaga koos kaisutamist või midagi. Ei. Ma igatsen lihtsalt võimalust minna kodust välja ja saada mõtted täitsa mujale, kogeda midagi muud, nt. vaadata filmi. Seega… Ma kiikasin Netflixi, äkki vaatan endale uue “hobi”, uus rutiin. Vaatan üksi mingit filmi. Minu peas on “A Star is born” (Lady Gaga…).

See turvalisus, mida ta pakkus, seda ei ole ju enam. Ta varjas minu eest asju. Püüdis mind kaitsta. Lubage naerda. :D Ma ei mõista, kuidas mõtlevad sellised mehed, kes arvavad, et nad kaitsevad kedagi valede ja varjamisega… Ma olen ju alati väga otsekoheselt öelnud, et valet ja varjamist ma ei salli. Kui on julgust teha, siis olgu ka julgust rääkida. (See juba näitab, et me ei olnud teps mitte samal lainel). Seega veel üks põhjus edasi liikumiseks. :)

Jah. Lubasin teid säästa oma halamisest, aga ei… Ma ei teinud seda. Ma olen hull, ma olen boss siin ja mina lihtsalt teen ja kirjutan siin. :P

***

Kas peaks jõuluvanale uue kirja kirjutama? Et sellel või siis järgmisel aastal tahan ma oma meest. Oma päris meest ja armastust ja kõik jutud sellega seoses. :D Ma veel mõtlen. Ma olen väga rahul oma tööga. Nad on minuga väga rahul ja mina nendega ka. Kuigi mõni juba märkab, et ma töötan liiga palju. Ohtlikult palju. Tervisele ohtlikult palju. Jah, olen süüdi. Aga eraelu sakib nii täiega. :)

Tutvumisportaalis kirjutavad 45+ mehed. Kui viisakusest vastan, siis klammerduvad. (Ma alles hiljuti taipasin, et vastus neiult tähendab nende jaoks, et neiu on huvitatud.) Ma vana idioot püüdsin olla viisakas, sest nad tõesti näevad ebameeldivad välja ja vaimselt ei suuda nad ka midagi pakkuda.

(Tutvumisportaali dilemma: mul on vaid pildid, et inimest hinnata. Aga 1. pilt võib olla eksitav (nooruspõlve pilt), 2. see ei anna edasi iseloomu, hoiakuid, maailmavaadet 3. inimese valimine välimuse järgi on natuke minu maailmavaate vastu).

Ma ikka veel ei suuda idioodile öelda, et ta on idioot. Ikka mõtlen, et tal on olnud rakse lapsepõlv ja ema ei armastanud ja koolis kiusati jne… Aga ma tunnen, et ma olen üsna lähedal sellele. See on ühelt poolt hirmutav, aga teisalt jälle vabastav.

(Psühholoogile ütlesin, et üks “nohik” kutsus mind lauamängu mängima ja ma kardan, et ma teen ennast naerualuseks/lolliks seal, sest ma ei tea mitte midagi sõrmuste isandast, troonidemängust ja kõik need teised müstilised asjad. Psühholoog vaatas mind kahtlaselt ja sõnastas olukorra ümber. “Kas sa muretsed, et sa ei samastu mingite imelike nohukutega?” Jah, umbes nii. Aga selle nurga alt peaksin ma ju tänulik olema, et ma smastun üldise ühiskonnaga rohkem kui nende nohikutega (kes moodustavad ühiskonnast 5-10%).)

Vahel tahaks kirjutada neile paksudele 56+ meestele küsimuse, et mida neil on mulle pakkuda. Või miks ma peaksin neist huvitatud olema? Selle tulemus oleks ju nende solvamine, ja see pole ju ka minu eesmärk. Seega parem oleks vist lihtsalt ignoreerida. Kuigi ma tean, kui vastikult see tundub teisele poolele. (Ma peaks rohkem ikka enda peale mõtlema. :) Kui nad võtavad selle riski, et kirjutada 20 aastat nooremale lootuses, et sealt tuleb midagi, siis on see nende oma ämber).

Sedasi see mu siseelu on. Pidevalt üks arutelu, vaidlus. Kas peaks või ei peaks? :D Võtaks või sõõmu viina. Ausalt. :) (Ei, ma ikka veel ei joo alkoholi).

Mul on üldiselt hästi vaikselt läinud. Olen hästi palju tööle keskendunud ja vabal ajal endaga tegelenud. Ei ole suurt midagi muutunud.

Ma olen natuke rahulikumaks jäänud. Olukorras, mis varem ärritas, ma astun sammu tagasi ja vaatan seda eemalt. Ma kujutlen neid koomiksina, sest tegelikult need on koomilised. (Kui välja arvata, et tegu on päris inimestega ja nad päriselt usuvad seda, mis nad suust välja ajavad.)

Mu psühholoog ütles, et ta ei ole ka alati oma emaga nõus. Ma küsisin, et mida ta siis teeb, kui ema oma jäiku hoiakuid esitleb või seda must-valget pilti. Ta ütles, et vahel ta ei ütle midagi, vaid võtab ühe ekstra tüki kooki. :D Selline väike kommentaar, aga see aitas mind nii palju.

Ma tavaliselt teen hommiku kohvi, kui S. tuleb oma jäikade hoiakutega, millega ma üldse nõus pole. Aga samas olen ma nii väsinud, et tahaks vaid oma kohvi nautida. Siis meenuvad mu psühholoogi sõnad. Ma naeratan ja panen ühe ekstra lusika suhkrut ja naudin pärast veelgi magusamat hommiku kohvi. :D

Ja kui ta kurdab kuidas maja juba homme kokku kukub ja et uksed tuleb teise kohta tõsta ja aknad jne… Siis ma ütlen naeratades: “Jah, kõik ikka sama moodi. Ikka need samad mured.” Mõni inimene lihtsalt tahab kurta ja viriseda. Las ta siis teeb seda. :D

Üks mu date on pruudi saanud. See ajaloohuviline. Me mõlemad oleme suured tööloomad ja ei suutnud kuidagi oma kohtumisi klappima panna. Mulle tundus, et ta juba tahab kaaslast, kellega miljon last teha ja üks vana talumaja kahesse osta jne… Ma polnud ju üldse mitte see, mida tema soovis. Ja tema polnud see, mida mina soovisin. Mulle meeldib mugavus ja elekter. Tema tundus olevat rohkem koopainimene. (Ma olen elanud majas, kus tuli puid tuppa tuua ja ahju tuli teha jne… Ma tõesti istuks meelsamini elektriradika juures ja vaataksin lõket või kaminat TV-st. Harvadel juhtudel võiks ju Norrasse, õdusasse kaminaga mägimajja talve-puhkama minna. Paar päeva või nädala kannataks ära, aga tervet elu küll mitte.) :D

Muutusteta siin. Vaikselt. :)

Rubriigid: Määratlemata | 8 kommentaari

Ebamugav

Ma olen muutumas, mis on hea, aga iga muutusega käib kaasas ebakindlus, ebamugavustunne ja mugavustsooni tagasilangemise tung.

Ma tunnen end mõnikord enesekindlalt. Ma suudan mõnikord võtta otsustamisel arvesse oma enda soove. Ma suudan mõnikord võtta asju mitte personaalselt. Aga see võtab meeletult mu energiat. Vahel ma lihtsalt väsin ise-endast. :)

Paar päeva tagasi rääkisin oma isaga. Oli üks ebameeldiv teema, ma teadsin, et ta hakkab karjuma, nagu tal kombeks on. Ma olen alati tundnud, et ta karjub minu peale ja sõimab mind, sest need on ju minu kõrvad, kuhu see “sitt” maandub ju… Ta ütleb ikka, et nüüd on ta muutunud ja nüüd on juba vana ja ei viitsi inimeste peale karjuda, aga… Tegelikult sama sitt, aga lihtsalt teine päev.

Ma olen enda üle nii uhke, et ma ei lasknud tema ebaõiglasel käitumisel end üldse kõigutada. Ma olin rahu ise. Kuulasin nii kaua, kui viitsisin, siis hakkasin rahulikult ise rääkima. Tema karjus samal ajal. Seega ega ta ei kuulanud. Ühel hetkel ta kuulis, et ma ka räägin midagi. Siis küsis, et mida ma räägin. Ja siis rääkisin uuesti. (Sama tekst kolm korda, aga maru rahulikult.)

Ma ei pea seda õigeks, et talle on kõik lubatud ja me peame tema omapäradega arvestama (nagu mu ema ütleb). See ei ole ju õige, et tema karjub ja sõimab ilma igasuguse põhjuseta, ja mina olen sunnitud võtma kalleid kohtumisi psühholoogiga. Kui mina astun talle ühe sammu lähemale, siis oleks kena, kui tema ka pingutaks. Aga ta ei pinguta ju üldse, ei otsigi lahendust, ei näe üldse probleemi. Kuidas ta saakski probleemi näha, kui me oleme sunnitud kuulama ja tema omapäraga kohanema. See on see, mida me kõik oleme teinud senimaani. Mina olen lihtsalt liiga tundlik olnud selles suhtes. :) (Jah, tema karjub ja on ebaõiglane, aga mina olen ise süüdi, sest olen liiga tundlik. Kogu vastutus lasub minul.)

See oli 34-aasta jooksul esimene kord kui ma ei võtnud tema sõnu üldse isiklikult. Seda sõimu ja vandumist. Ta nõuab minult vastuseid asjadele, milles ma pole üldse osaline olnud. Ta ise on seal osaline ja kõik, mis ma sellest tean on läbi tema. Aga vastuseid nõuab ta minult. Nimetab mind targemaks inimeseks ja kui ma seadusandlust piisavalt ei tea või olen ebakindel, siis pole mu haridusel mingit väärtust ja ma olen mõttetu, täiesti kasutu. :(

Aga nüüd ma tean, et kuigi ta on mu isa, ei ole tal õigus. Tal pole õigust mulle sedasi öelda ja tema sõnad ei kirjelda päris olukorda. Ma olen oma elus palju saavutanud, läbi oma hariduse ja oma teadmiste rakendamise. Tema käitumine ei ole ok. Tema sõnad teevad haiget ja mul on täielik õigus tõmbuda eemale inimestest ja olukordadest, mis teevad haiget. Ma lähen sinna, kus mind väärtustatakse. :)

Vahel tahaks midagi öelda, aga see ei tasu ära. “Noored” nad ju ei mõista. :D Üks kolleeg ütles, et ta teadis kohe, et tema tahab noorelt 20-selt lapsed saada ja kolm last. Ja ütles seda oma poissõbrale ja õnneks oli too nõus. :D Aga alati ei ole ju lihtsalt soov piisav. Takistuseks võib olla haigus, valed valikud poissõbra valimisel või lähedaste puudumine või hoopis midagi kolmandat… Aga inimesed, kes pole teistsugust elu näinud ei tea ju, et toit, soe voodi, turvaline kodu ja vanemad on (mõne jaoks) privileeg, mida igal lapsel ei ole. Ja need lapsed peavad natuke rohkem pingutama ja võitlema, et saada see keskkond, kus saaks hakata oma soove realiseerima. Et seal ei piisa vaid soovimisest. :) Aga jah. Need on need heaoluühiskonna “võlud”. :)

Sellistes olukordades tuleb taas õppida mitte isiklikult võtmist ja noogutamist. See on midagi millest nad aru ei saa ega mõista enne, kui ise kokkupuutuvad või läbi elavad, aga see on üsna ebatõenäoline, et nende idüllilises heaoluühiskonnas selline “võimalus” neile avaneb. Jah. Üks ekstra proovikivi mulle. :)

Ma hakkan vaikselt leppima, et J. on minevik. Ma arvan, et me oleme nii palju muutunud, et oleme juba võõraks jäänud. Samas ma ei usu, et ma suudaks päris külmalt võtta, kui peaksin teda mingi neiuga koos nägema. Loodan, et ajaga muutub ka see. :)

Praegu koosneb mu elu tööst, enda vaimse poolega töötamisest ja minu eesmärkidega tegelemisest. Muuks lihtsalt ei jää aega.

Oma vaimsetervisega tegelemine on tähtis ja see on suur töö. Aga samas, ma piiran end palju. Ma ei arvesta selle mahukusega. Nüüd ongi küsimus, kas seada eraelus (1) oma eesmärgid esikohale või (2) vaimne tervis ja võtta vähe rahulikumalt. Ma pole veel otsustanud. Näis, kuidas see läheb.

Rubriigid: Määratlemata | 18 kommentaari

Oh, milline idioot

Kuulan romantilisi armastuslaule ja jutte beebidest ja beebide saamisest ning kiindun igasse mees-olevusse, kes vähegi ette jääb. :D Kas annab enam rohkem alla käia?! :D

Ma töötan meeletult palju, seega muuks nagu ei jäägi aega. Pole isegi aega J. peale mõelda.

Töö tõttu tuleb mul tihemini suhelda oma kolleegiga, kellega tutvusin tutvumisportaalis kunagi. Ja nüüd iga kord kui tema pilti näen või häält kuulen, siis käib jõnsk kehast läbi. “Hoia oma näpud eemal!!” :D

Ma olen üks lootusetu ebaõnnestuja. :) Huvitav kui kaua ma mööda kraave käin sellel armastuse teel. Kaua võib?!

Vahel mõtlen, et kuidas on võimalik, et J. mind ei armasta. Kuidas ta suudab ilma minuta vastu pidada? Kas ta tõesti mitte üks gramm ei igatse mind? Kas ta on olnud mulle lähedal? Või avanud e-maili, et mulle kirjutada (ja siis sulgenud)?

Igatahes… Selge on see, et ta ei taha mind üleliia palju. :) Muidu oleks ta ju mingilgi moel minuga ühendust võtnud. Ta ei saa ju karta mind nii palju, et julguse taha asi jääks. Pigem puudub soov (astuda üle piiride, et mulle lähemal olla). Njah…

Ma olen tööl jälle liiga “aktiivseks” muutunud. Astun oma piiridest välja ja korraldan asju. :) Ma püüan end tagasi tõmmata. See pole kunagi veel hästi lõppenud. Ma olen totaalselt oma tööst sõltuvuses.

Panen oma tööarvuti kinni ja siis, hakkan riskijuhtimisele mõtlema. :D Meie osakonna riskide juhtimisele. Kusjuures mitte ainult meie osakonna omadele, meie sõsar-osakonna omadele ka. :D Ausalt, siin ei aita piits ega präänik.

Eraelus tunnen end nii tühjana. Tegin väikse statistika, minu ümber on üsna palju inimesi, ka neid, kes tahavad minuga suhelda või on valmis seda tegema, aga… Aga puudub see üks. :( Mul pole enam südame-sõpra, keda ma suudan usaldada ja kellega ma võin igal ajal rääkida. Või soovin igal ajal rääkida.

Ma ei taha mingeid fake-vestlusi. Lihtsalt ei jaksa. Tahaks öelda välja kõik, mida mõtlen ja nii nagu mõtlen. Tahaks olla ilma filtrita, aga ma ei julge ja pole seda usaldusväärset õhkkonda. Eraelu sakib praegu täiega.

Aga tööl on ok. Juhin neid riske edasi. Teen plaani vähemalt. ;) See on see, mida ma oskan ja saan teha. :) Igaüks jäägu oma liistude juurde. :) Minu liistud on töö ja suhted ei ole teps mitte minu liistud. :D

Jälle üks õhtu, kus kallistan patja või ennast ja mõtlen, et milline raiskamine küll, et selline äge ja seksikas olevus nagu mina peab üksi olema. ;) :P

Ei. Mul on tegelikult kõik hästi. :)

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Vaikselt

Mu pea on mõtteid täis ja raske on keskenduda. Ei, ma pole ikka veel J-st üle saanud. See tundub kohati lootusetu. Aga ma olen ju saanud ka nendest teistest üle, küll ma siis ka temast üle saan. Lihtsalt kannatust on vaja.

Ma püüan keskenduda oma asjadele. Peamiselt oma tööle ja siis oma eesmärkidele. Aga… Mul on jätkuvalt tutvumisportaalis konto ja aeg-ajalt keegi kirjutab. Kohtusin S-ga. Tema jutt on ladus, elu on olnud põnev, tema hoiakutega olen suures osas samal lainel. Temaga on huvitav rääkida ja ta huvitub ka mingil määral psühholoogiast. Ja ma jumaldan tema koera. :D Nii armas karva-pall.

Aga… Minu kõhutunne ütleb, et midagi on seal mäda. Mulle tundub, et ta valetab, aga mul puuduvad asitõendid. See pole ju väga oluline kuniks me lihtsalt sõbrad oleme. Aga… Ta tunneb psühholoogiat, võib ju olla, et ta manipuleerib minuga. Ja kui ma pean pidevalt valves olema, siis ma lihtsalt väsin sellest suhtlusest ära.

Tema puhul on ka palju vasturääkivusi. See ajab segadusse. Vahel on tunne, et ta täiega mõistab mind. Selles mõttes, et tema lugu sarnaneb minu looga (ja ma ei ole talle oma lugu rääkinud), kui tema lugu on vale, siis on ta valinud just selle õige vale (see, mis mid köidab). :D

Ta ütles, et sai viimases suhtes palju haiget ja nüüd tahab rahulikult võtta. Ka mainis, et talle üldse ei meeldi, kui naised tahavad esimesel kohtumisel suudelda või hakkavad saatma paljaste rindade-pilte pärast esimest chat’i.

Meil oli hästi tore esimene kohtumine. Me vestlesime ööni. Ta tahab minuga uuesti kohtuda ja igatseb mind palju… Kuigi temaga oli tore, siis ma ei taha igat nädalavahetust talle kinkida.

Ta kunagi keskendus oma karjäärile ja polnud tuttavateks aega, ning tuttavad solvusid jne… Ja nüüd… Mina pühendun oma karjäärile, ta justkui mõistis mind, aga… Ta justkui ei mõista, et ma ei saa endale nii palju vabadust lubada.

Ma mäletan, et kui ma J-ga kohtusin, siis ta tahtis ka mind iga nädalavahetus näha ja kirjutas pidevalt… See lämmatab mind. Ausalt. Ma ei peaks laskma end sellest absoluutselt mõjutada, aga… Ma tean kui vastik tunne on kedagi igatseda ja oodata tema vastust, reageerimist… Ma ei tahaks teistele sellist ebameeldivust tekitada. Aga… Mind on ju ainult üks. Ma ei saa olla alati kõigi jaoks olemas. Ma otsustasin, et sean end esimeseks ja võtan enda jaoks esimesena aega.

Mul ei ole seda filtrit peal, mis nendel “tavalistel, normaalsetel” inimestel. Kui meeldib, siis vastavad ja suhtlevad, kui ei meeldi, ei vasta ega suhtle. Ja nii lihtne see ongi.

Mina mõtlen, et “oh, vaeseke, ta on veidi imelik, aga tundub nii üksildane ja mittesotsiaalne, noh, siis saame koos õppida sotsialiseerumist…” Igatahes, ma olen sattunud kuhugi kohta, kus ma tunnen, et ma peaksin nendega suhtlema, aga ma ei taha. Ma tunnen, et ma ei saa sellest ise mitte midagi. Vähemalt sellel hetkel mitte.

Nendega on tore suhelda. Aga, ma tahaksin olla üksi ja vaikuses. Lihtsalt olla ja mõelda oma mõtted valmis, lõpuni. Kuidas ma ütlen viisakalt, et mu aeg on piiratud ja ma soovin seada ennast esimesele kohale. Ja, mul on mingi masekas peal ning mul on raskusi alustada asjadega, millega ma peaksin tegelema, et saada ilus roheline tehtud-list uuel aastal.

Nii paganama raske on leida see õige tee. Ma tean, et mu vaimne pool ei ole just väga tugev praegu ja ma ei saa seda 100% usaldada. Seega ma ei tea, kuna ma peaksin oma “sisetunnet” kuulama ja kuna mitte. Oleks siis mingisugune äpp, mis ütleb “Jah, sinu ajuvõnked on stabiilsed, kuula ennast” või “Ei, sinu ajuvõnked on nii kaootilised ja ebastabiilsed, ära mitte mingil juhul arvesta nende mõtetega, ideedega, mida aju praegu välja pakub, genereerib sulle”. :D

“Sa ei tundu üldse (vaimselt-)haige”. Jah, see vigane osa rikub minu rahu ja pakub teistele naudingut minu enda arvelt. Seega jah, te ei näe seda vigast osa, aga mina pean sellega elama ja see on teinud mu olukorra teinekord väljakannatamatuks.

Ma töötan enda kalla. Päris kõvasti kohe. Olen muutunud selliseks chill’imaks või mõnusamaks. Ma ei ütleks, et enesekindlam, aga rohkem nagu omas elemendis. Inimesed kipuvad minusse kiinduma. Mitte, et see oleks halb, aga… Ma olen liiga kaua üksinduses olnud ja nende kiindumus tundub koormav.

Mis inimesed… See noormees S., lisaks on veel noormees M. Kaeban siis, selle asemel, et neile kurta. :D Loen ühte raamatut kaebamise kohta. Alles alustasin, kui valmis saan lugemisega, siis hakkan hästi palju ja õigesti kaebama. :D

Kolmkümmend aastat olen ma end ja oma vajadusi eiranud. Paganama raske on telefon minema visata ja aeg ise-enda jaoks võtta. Lihtsalt teha, mida mina tahan, olla ise-endaga ja nautida seda mõnusat veidike hullu inimest, kelleks ma olen kavanud, arenenud. :D

J. ütles, et tema mind ei armasta (hoolib minust väga, aga ei armasta). Tal ei tundunud olevat mitte mingeid süümepiinu. Lihtsalt… “Jah, olukord on selline, et ma ei armasta sind.” Kõik.

Ja mina… Mina põen, et kui ma kohe ei vasta S.-le, siis riivan tema tundeid. Või ta saatis mulle nüüd südame ja kirjutas midagi, ebamäärast, mis viitab justkui armastusele. Ma stressan siin meeletult, kuidas ma küll talle selgeks teen, et mul pole tema vastu absoluutselt midagi romantilist. Ma ei oska ka põhjust leida, miks mul pole. Noh.. Pole lihtsalt.

Huvitav on see, et minuga on käitutud julmalt. Lihtsalt öeldud, oma vajadus ja mitte vajadus ning minu tunnetest ei ole hoolitud karvavõrdki. Nad nagu naudivad seda, et mind alandada, mulle korvi anda või mulle haiget teha. Selgelt, konkreetselt ja otse. (Mis ratsionaalselt ongi parim variant, aga paganama valus emotsionaalselt mulle). :D

Ma ei saa niimoodi. Kui ma suudan kuidagi ääriveeri üle huulte lasta, et kahjuks mul pole romantilisi tundeid, siis on mul kohutavad südametunnistuse piinad. Teine nii ilusti avaldas oma tundeid ja on nii kena minu vastu ja armastav ja hooliv ja nüüd mina ei saa teda armastada. (Jah, kõlab imelikult, ka mulle, kui ma neid ridu kirja panen, aga… See on see, mis seal alateadvuse tasandil toimub, sinna on raske end sisse kodeerida ja uus plaat/cd panna.) :D

Ma kohe ei oska kuidagi reageerida nende teiste ootustele, soovidele. Aastaid olen ma ju toiminud nii, et teiste soovid on mulle seaduseks ja lihtsalt teinud. Endal pole mul mingeid soove olnud. Ega mul nüüdki eriti soove pole, neid on raske märgata.

Aga teised mu ümber ikka soovivad, avaldavad oma soove. Ja see vana käitumismuster kipub need üles korjama ja teoks tegema. Ilma igasuguse kontrollita, et kas see üldse minu soovidega passib.

S. kirjutab, et meil võiks koos olla väga ilus armastus. Ja mina mõtlen, jah, ta on tore, hooliv, tähelepanelik, igatseb mind jne… Krt. ma olen temaga kohtunud vaid korra. Mu sisetunne ütleb, et ta ei ole minuga päris aus. Meil on natuke vanuse-vahet. Ta ei ole üleliia atraktiivne (oli kunagi, aga nüüd on vanemaks jäänud). Ma ütlesin konkreetselt, et näen teda vaid sõbrana ja mul ei ole plaanis nii pea mingit suhet alustada, sest mu südames on kellegi teise jäänused… Aga ta ikka saadab romatilise alatooniga tekste.

Täielik konflikt minu sees. See tõstab vererõhku. Ma ei taha temalt selliseid sõnumeid saada, aga ma ei söenda/tihka seda talle ka öelda. Noo, pagan küll. :)

Aga, positiivne on see, et ma sellel korral vähemalt märkasin olukorda ja oskan seda kirjeldada. Nüüd tuleks vaid strateegia paika panna, kuidas oma vana (mõtte- ja käitumis-)mustrit muuta. :)

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Midagi minust ve?

Ma tellisin endale kolm raamatud, mille ma kätte sain ja nüüd üsna usinalt loen. Seega arvuti avan nädalavahetustel ja korraks.

Eile tuli mingi update. Ma siis heauskse inimesena vajutasin OK. Ja see oli mahukas. Umbes 4 tundi läks enne, kui arvuti sulgeda sain. Samas kell oli palju, läksin voodisse, aga ega ikka magada ei saa, kui arvuti helendab ja vuriseb kusagil nurgas. :D Ma pole sellega lihtsalt harjunud. Aga kella 00.00-ks oli asi valmis, siis kobisin üles ja sulgesin arvuti ja nagu naksti magasin ka. (Enne oli selline magamise harjutamine, aga mitte päris magamine.)

Eile oli mul ka probleeme internetiga. Mu arvuti ei suutnud Wifi-t leida. Telefon veel suudab, aga arvutil oli raskusi. Omajagu pusimist oli seal. Mõtlesin, et äkki on juba aeg. Ohhh… J. mainis juba varem, et ma peaksin uue arvuti ostma. Aga ma mõtlesin, et see ju töötab. Tegelikult ma ikka veel mõtlen, et see ju töötab, aga esiteks on see väga aeglane ja teiseks streigib palju. Tehnoloogia jookseb eest ja minu vana pole ühesthetkest enam võimeline ajaga kaasas käima.

Igaljuhul. Ma veel ootan. Arvestan oma pensionäriga ja püüan oma asjad planeerida varuajaga ja asendustegevustega. :)

Mul pole viitsimist arvutimaailma sukeldumiseks. Mul pole õrna aimugi, mida tuleks tähelepanna arvuti ostul…

Auto on ka väsinud. Seisis mul siin umbes kuuaega. Nüüd on pidurid peal. Järgmine nädal püüan teda testida. Alustan testsõidust, äkki saab ise korda. :D Ja siis vaatan edasi.

Mina… Mina lähen siin hulluks. :D

Mul justkui hakkas minema. Justkui sain J. peast välja, aga… Ei, tuli tagasi. Tööl on põnev, aga mul on natuke suurem vastutus ja uue ülesande juurutamine võtab natuke rohkem mõtte-energiat. Seega ma tunnen, et ma upun oma mõtetesse. :D Ja tunnete virr-varri.

Ma suudan 5 minuti jooksul mõelda J., siis tööst, siis vihastuda ühe peale ja siis teise peale ja siis leida mingi uue vaatenurga, idee ja siis jälle otsast peale. :D

Ma loodan, et esmaspäeval saan tööl asjad liikuma. Kolmapäeval tuleb anda tagasiside, kui see läheb hästi, kui saan ohjad enda kätte selleks ajaks, siis võiks ju järgmine nädal veidike rahulikum olla just mu ajule. :D

Räägitakse, et arstid põevad kõik haigused ise läbi. St. et nad õpivad ja loevad mingi haiguse kohta, ja siis avastavad selle endal. Või midagi sellist.

Mina loen psühholoogilisi raamatuid ja panen endale diagnoose. :D Mitte päris nii. Ma loen praegu raamatut tunnetest. Ma tean, et mul on nendega raskusi. Seal on kirjutatud madalast enesehinnangust (jaa, see mul on), äratõukamisest (jaa), ebaõnnestumisest (ka see mul on), süütundest (jaa), üksilduses (jaa), rumination (kas see võib tähendada “kinnisideed”?), ma ei tea, aga igaljuhul on mul ka see. :D

Aga igat tunnet tuleks kohelda (loe: ravida) erinevalt, aga mul on nad kõik ja korraga. Ma ei tea, kust alustada. Lisaks sellele, ma tunnen, et see raamat pole päris mulle, sest selles raamatus on põhirõhk partneril. Püüa näha asju partneri silmade läbi. Aga minu peamine probleem on see, et ma liiga tihti panen end partneri kingadesse ja olen kaotanud kontakti endaga. Ma ei suuda näha olukorda enda seisukohast. Ma ei suuda tajuda enda tundeid ja haarata enda soove. Ja selle koha pealt tekib vastuolu.

Ma püüan leida need kohad, mis mind kõnetavad ja mis mind aidata võivad. Aga see raamat on loonud päris suure segaduse mu peas. :D Mis on hea, sest see näitab, et mingid muutused toimuvad, aga samas on raske keskenduda selles segaduses ja sisemiselt olen ka rahutu ning lõõgastumisest ei saa juttugi olla.

Üldiselt läheb hästi, kui jätta välja need asjad, kus hästi ei lähe. :D

Hakkasin sõpru otsima, aga ei leidnud. :D Minu sotsiaalsuse muskel on täielikult vormist väljas ja ma ise olen ka väga imelik, seega võtab protsess ise juba rohkem aega (kui keskmise inimese puhul).

Samas harjutamine teeb meistriks ja minus ju on üht koma teist, tuleb vaid leida õiged inimesed, kes oskavad neid omadusi väärtustada.

Ma saan hakkama. Seni kaua, kuni ma pole leidnud endale sama hullu gängi nagu mina, siis on mul ju rohkem aega, et kirjutada oma raamatut või lugeda teisi raamatuid. Ma ju naudin mõlemat. :) Lisaks on veel paar projekti, mis on juba pikemat aega mu peas olnud, aga pole olnud mahti nendega tegeleda. Võin öelda, et päris tegevusetult ma nüüd ka ei istu. :)

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Kuidas mul läheb?

Sain tööl  uue ülesande ja ülemus pakkus tähtajatut-lepingut. Leping pole veel taskus, aga üllatav ja meeldiv oli see ikka.

Võiks öelda, et tööl läheb jälle hästi. :)

Eraelus. Päris raske oli üks hetk, aga nüüd on tavaline hall. Teinekord on raske leida motivatsiooni, aga miinimum asjad olen ikka ära teinud.

Ma “avastasin”, et mul on vend. Tegelikult on vennad, aga ühe venna jaoks elan ma praegu vajalik ja ma ise saan ka temale toetuda. See andis tohutu motivatsioonilaksu.

Kirjutasin talle. Toimus kerge vestlus. Siis tekkis tohutu motivatsioon tegutseda. Tellisin kolm raamatut endale (Guy Winch, minu uus lemmik). :) Kassihooldus, kodukoristus ja kirjutasin ühe lk. oma raamatusse.

Pakkusin välja, et teeme selle vennaga võistluse, kes suudab nädalavahetusel laisem olla, see võidab. Aga minu eesmärk on kaotada. Noh, see klišee, et kaotamist tuleks harjutada ja see oskus tuleb tulevikus rohkem kasuks kui pidev võitmine jne…

Aga tema… Ta sai ka energiat minuga vestlusest, seega eile ma võitsin võistluse. Tema oli aktiivsem kui mina. :) Ma arvan, et täna ma taas võidan, aga ma olen oluliselt rohkem pingutanud, et kaotada. :D

J. on mu mõtteid risustanud. Jah, ta peaks juba selle aja peale mu mõtetest kadunud olema, aga kuidagi kohe ei saa. Kuid tänu vennale sain ma poolteist päeva teistele asjadele keskenduda ja J. täielikult unustada. See on tohutult mõnus tunne. Püüan seda rohkem ja rohkem kogeda.

Ma olen väga rõõmus, et ma oma venna leidsin või taas avastasin. :D Ma olen alati mõelnud, et ma vaid koorman teisi (k.a. oma vendi), aga tegelikult ma vist ikke ei koorma neid. Kaks tükki on väga rõõmsad minuga vestlemise üle.

Sellel vennal oli üks projekt. Umbes sama suur nagu minu raamatukirjutamise projekt. Ta ei saanud kelleltki toetust ja mattis mõtte maha. Aga mina vaimustusin selles mõttest koheselt. Ma isegi ei teadnud veel, et teised ta mõtte maha olid matnud. Mulle tegelikult ka tema mõte meeldis. Minu meelest tegi ta väga julge sammu ja ma toetan teda igati.

Ta ütles, et minu jaoks jätkab sellega, aga tasakesi. Et ma oma ootusi liiga suureks ei puhuks. Aga… Mina hakkan iga nädal projekti kohta küsima. ;) :P Mina ei lase tal seda asja niisama jätta… Ei, see on nali. Ta ei survesta mind mu raamatuga ja ma ei survesta teda sellega. Lihtsalt oleme üks-ühe jaoks olemas. :)

Perekond on tore ja vahva. Ma pole neid varem kasutanud, aga… Nad ju selle jaoks mul ongi.

Kõik läheb veel hästi. :)

Rubriigid: Määratlemata | 11 kommentaari

Minu esimene kukkumine

Eile kukkusin rattaga. Muidugi väga elegantselt. :) Seda võib mu ametlikuks päris kukkumiseks nimetada. :D

Mainin ära, et olen sõitmas käinud nüüd kaks aastat ja läbinud ca. 600 km ja alles nüüd kukkusin.

See juhtus metsas, pehme pinnas oli, peamiselt kuivanud lehed. Seega maandumine oli ka ok. Ma ei ropendanud ega karjunud (kõik toimus nii kiiresti, et ei suutnud reageerida). :D Keegi ei näinud, seega piinlik ka polnud, tõusin kohe püsti ja sõitsin edasi.

Aga… Mul parem jalg jäi lenksu ja rattaraami vahele ning sai kõvasti muljuda. Kõik kondid on terved ja ratas ka terve (sadul natuke liikus paigast)… Parem jalg on räigelt sinine ja veidi paistes. Aga kokkuvõttes ma arvan, et päris hästi läks. :)

Muud uudist nagu polegi. Ikka vaikselt siin.

Aaa… Töötan jälle kodus, kontoris polnud minu jaoks kohta. :) Järgmine nädal saan uue ülesande.

Tunne on selline nagu kõik hakkab üle pea kasvama. Vana ülesanne tuleb ju kokku võtta, ma olen ju see, kes need kõige keerukamad ülesanded/juhtumid enda peale võtab, aga nende lahendamiseks vastuste saamine võtab aega… Lisaks sellele tuleb mul oma mail-boks korda teha ja mul on veel kaks mappi, mis tuleks korda teha. :)

Samas praegu veel justkui oleks aega, sest leping lõppeb alles detsembris. :P

Eks ma tasa ja targu tegelen asjaga. :)

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Läksin endast välja ja tulin tagasi

Mul läheb jätkuvalt vaikselt. Järgmisest nädalast töötan taas kodust, kaks või neli nädalat. Meil tuleb uusi juurde ja pole ruumi ning 75% reeglist tuleb kinni hoida. Ma sain ülemuselt pakkumise kodus töötamiseks ja muidugi vastasin jaatavalt. Tellisin järgmiseks nädalaks ilusa ilma ka. Nüüd säästan iga päev 2,5 tundi, mis kulus tööle ja tagasi sõitmiseks. See on täpselt see, mida saaks rattagasõitmiseks kasutada.

Ratas tuleks muidugi enne hooldada. Ma õlitasin keti ära ja läksin sõitma, seega kett ja hammasrattad on paksu muda all, mis on jalgratta õudusunenägu. Nüüd harisin end ja tean, kuidas tegelikult tuleks ketti õlitada. Vabandust, kallis! :)

Tööl läks üldiselt hästi, aga ükspäev vihastusin. Muidugi seal ma oma frustratsioonil välja paista ei lasknud. Igatahes… Jah… Mul on jätkuvalt tähtajaline leping, seega ongi aeg uut tööd otsima hakata. Panin seemne mulda. Järgmine nädal vaatan edasi.

Eraelus on nii ja naa. Keskendumisraskused, ülesaamisraskused ja muud raskused, aga vaikselt ikka toimetan.

Kohati ikka ja jälle üllatan ennast (positiivses mõttes). Vaikselt hakkavad minu iganenud mõttemustrid muutuma selles suunas, kuhu ma tahan, et need liiguksid. Aga vahel on tõesti tunne, et ma tegelen nagu dinosauruse aretamisega. :D Nii aeganõudev ja keeruline protsess.

Õnneks pole tähtaega, kunaseks ma endaga valmis peaksin saama ja iga väike samm teeb juba mu olemise paremaks, seega lase ainult minna. :)

Ma võin öelda, et halvasti ei lähe. Samas ei saa päris öelda ka, et hästi läheb. :) Selline vaikselt tiksuv ja asjatav stiil on see, mida ma praegu viljelen. :)

Madsen igatseb mind ja tahab kohtuda, aga ma ei tea, kas mina ka tahan temaga kohtuda. Ma tahan midagi, aga ma ei ole päris kindel, kas see on see, mida ma tahan. :D

Jätkan oma tegemistega.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Mul läheb vaikselt

Nädal tagasi kohtusin B-ga. Täpselt päev enne meie kohtumist käisin psühholoogi juures. Huvitav elamus oli. Rääkisin psühholoogile asju nagu ikka, oma plaane jne… Ta kuulas.

Ma olen sadistlik enda vastu, võtan liialt suuri riske. Isegi minu väga kompetente psühholoog ei suutnud erapooletuks vaatlejaks jääda ja tuli natuke oma rollist välja…

Rääkisin psühholoogile B-st ja sellest, et me oleme kokkuleppinud (uue) kohtumise. Ja psühholoog muutus väga murelikuks. Ta ütles: “Ma ei või sulle öelda, mida sa peaksid või ei peaks tegema. Aga mõtle nüüd… See info, mis sa mulle andsid B kohta… Ja need ootused, mis sul on ja mille tõttu sa oled juba varem pidanud pettuma… Kas sulle ei tundu, et see sama muster kordub uuesti?”

Mina: “Aga mul ei ole just palju sõpru ja ma olen õnnelik ka hea sõpruse üle. Ma usun küll, et B-st võib saada mu sõber.” Psühholoog: “Mõtle igaks juhuks veelkord üle.” Ma nägin ta silmis hirmu ja muret.

Ja siis ma sain aru, kui julm ma varasemalt olen enda vastu olnud. Kui hoolimatult olen ma ise-endaga ringi käinud. Ja nüüd, kus ma märkan end ja oma vajadusi rohkem, tunnen end enesekindlamalt jne… Võtan ma jätkuvalt riske, mis paneb isegi kolmandad inimesed muretsema minu pärast. (Ma mõtlen, et psühholoog ei ole mu perekond ega sõber, ta pole ka päris võõras, aga siiski.)

Enne ära minekut ütles psühholoog: “Vabandust, at ma su date ära rikkusin.” Ma küll ei tundnud, et ta midagi ära rikkus. Tema jutt ei muutnud karvavõrdki mu plaane, samas muutis mu tähelepanelikumaks ja natuke ka enesekindlamaks.

Jah. B-ga me kohtusime. Tore oli. Pikk päev, tundidepikkune vestlus. Kusjuures, see oli mulle väga vajalik, mitmel põhjusel. Paljud asjad loksusid paika. Ma tõestasin endale, et ma olen juba muutunud ja selle üle oli mul hea meel. Ma olen enesekindlam ja teadlikum oma soovidest ja vajadustest ning mis peamine, ma ütlen ka selle välja.

Minu psühholoog ja B on mõlemad seisukohal, et ma peaksin endale mingi hobi leidma ja sellega tegelema. Nemad soovitavad rattasõitu. Ja hoiduma tutvumisportaalidest ja kohtamistest… Peaksin keskenduma endale.

Ma olen ju nendega nõus, aga… Praegu ei ole mittemingisugust tahtmist inimeste sekka minna. Ei ole jaksu lihtsalt. Ma töötan täistuuridel, teen ületunde… Mul lihtsalt pole aega mingisuguseks hobiks. Tööl pean ma meeletult palju kolleegidega vestlema, seega vabal ajal tahaks vaikuses olla.

Samas vahel tahaks ühte sõpra, kellega koos filmi vaadata või niisama rääkida ja nalja teha. Ma igatsen J-i.

Kontrastiks: Ma kustutasin J oma FB-st ära. Tal oli sünnipäev siin hiljuti. Ei, ma ei soovinud õnne ja kustutasin ta enne ära, seega ei pidanud ma nägema, kes talle õnne soovib ja kuidas. See oli raske otsus, aga õige otsus.

Vahel on hirm, selle tühjuse ees, mis mind ümbritseb, kuid J ilmus ju ka mu ellu täitsa ootamatult ja tühjast kohast. Ma vaatasin oma varasemaid märkmeid ja leidsin, et ta ilmus mu ellu väga halval või ebasobival ajal. See oli üks ütlemata raske ja segane aeg minu jaoks.

Nüüd olen ma oma elus palju paremas seisus juba ainuüksi see teeb tutvused stabiilsemaks. Ma usun, et ma suudan enda ellu “valida” õigemad inimesed, sest ma tean, mida ma tahan, ma olen enesekindlam ja võib-olla isegi natuke nõudlikum.

Tihti ütlevad naised, et mees jättis nad maha kõige ebasobivamal ajal. Et seal oli mingi katastroof varem ja siis see jne… Mina seda öelda ei saa. Või noh, mind ju ei jäetud ka maha… Aga tunne oli sama.

Mina arvan, et see oli esimene kord, kus mul oli vaid see üks “valu” või “katastroof”. See oli kohutav šokk alguses (mu keha hakkas füüsiliselt streikima, mida ma pole varem küll täheldanud). Aga ma olen üsna tublisti olukorraga toime tulnud ja rahulikult.

See on hoopis teine tera, kui tuleb tegeleda vaid ühe katastroofiga korraga. :) Kusjuures, samal ajal sai mitu vana probleemi lahenduse.

Muidugi sellised katsumused ei ole lihtsad ega valutud, kuid ma arvan, et ajastuse kohapealt oli suurepärane.

See on naljakas, aga minu suurim hirm (ja ka ootus) on see, et ta otsib mu üles, võtab minuga kontakti.

Hirm? Sest, äkki ma ei suuda talle öelda “ei”. Aga kui ma ütlen “jah”, siis käitun ma endaga ebaõiglaselt. Ma ei tohi lubada endaga enam niiviisi käituda. Ma ei tohi enam teiste vajadusi enda omadest kõrgemale tõsta. Austusest enda vastu, tuleb mul jääda endale kindlaks.

Ootus? Jah, aega on läinud ja need ebameeldivad mälestused hägustunud ning meeldivad mälestused ringlevad peas. Lisaks see igatsus ja see tühimik, mis temast jäi.

Eile käisin jooksmas ja ta vist sõitis minust mööda. Ma nägin auto tagatulesid, aga see võis vabalt olla lihtsalt üks sarnane auto. Seest võtab õõnsaks (ka tema majast mööda sõitmine). Aga ma ei lase ju kellelgi oma elu mõjutada. See kestab vaid mõned sekundid ja siis on taas rahu majas. :)

Oluline on jätkata ja anda endast parim. Ja seda ma ka teen. :)

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Nägemist New York ja teretulemast Brad Pitt

Ma tegin jälle seda nalja, et panin mobla tasutapildiks Bradi. Iga kord kui ma telefoni vaatan, siis ta naeratab mulle meelalt. Näis, milliseid piinlikke olukordi see mulle kaasa toob. :D

Mul läheb nii ja naa. Üks hetk läks päris hästi. Tundsin rahu ja tundsin end enesekindlalt. Ja nüüd on taas natuke madalaseis (juba paar päeva). Täna sain korvi. Kohtumine jäeti ära, sest noormees jäi haigeks.

Tunne on selline nagu oleksin pidalitõbine. See oli juba kolmas kohtumine (järjestikune). :D Ei tasu vist enam midagi kokku leppida. :P Kusjuures tema ise pakkus selle kuupäeva ja kellaaja.

Ega ma sealt nagunii midagi ei lootnud, aga olin ju plaanid teinud ja end natuke ettevalmistanud ja puha. Krt… kui alandav on see, et peab oma ehted jälle maha võtma ja kaltsud tagasi selga panema. :D Nüüd istun siin, meigitud ja kaltsudes ning mõtlen, mis edasi.

Katsun pulssi, on olemas, elan. :) Jätkame siis…

Sellised olukorrad teevad enese armastamise raskemaks, aga ma ju ei anna ometi alla. Harjutamise mõttes on need suurepärased. :)

Rubriigid: Määratlemata | 20 kommentaari

Hoiame rutiini

Täna ärkasin kell 5:00, tegin oma “kohustuslikud” 20 kätekõverdust ja läksin koeraga välja. Pärast seda tegin ühe rattasõidu. Sellisel kellaajal ei ole kedagi, vaikus, loodus. Kusjuures lummav loodus. Natuke oli udu, vesi oli peegelsile (tuult polnud). Puujuured olid veel (kastest) libedad, aga ma ei kukkunud. :)

Mul oli üks järsk tõus, mis eelmisel aastal ei valmistanud üldse probleeme, kuid sellel aastal ma takerdusin seal konstant. Ja see tekitas tunde, et olen taand-arenenud. Kuigi see koht, mis eelmisel aastal oli peavalu, on nüüd ilusti läbitav.

Aga täna sain kõigist takistustest üle. Seega super sõit oli. Muidugi eksisin natuke ära. Sattusin rajale vastupidises suunas. :D Võib-olla järgmine kord suudan õigesti sõita. (See osa rajast on minu jaoks uus ja seal on veel üsna mitu proovikivi mulle). :)

Üks ütlemata mõnus hommik oli. Nüüd püüan päevakese ka mõnusalt üle elada.

Ega muud nagu ei olnudki.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Kummalisi asju juhtub

Sellel nädalal pidi toimuma kaks kohtumist (date), aga kumbagi ei toimunud. :) Ma olen ikka tõeline käpard. (Nali.)

Ühe ma tühistasin ise, sest kahe nädala jooksul suutis ta vaid seksist rääkida ja mitte midagi muud ma temast välja ei suutnud pigistada. Ilmselgelt oli meil erinevad ootused kohtumiseks ja lõpuks ta sai ise ka aru, et me ei ole päris ühel laine. :)

Teine kohtumine pidi toimuma metsas. (Põnev.) Mitte nii väga, me pidime maastikuratastega sõitma. Aga seda linna (metsa) ma ei tundnud. Küsisin mingit aadressi, et mingigi pidepunkt saada. Ta andis mulle metsa nime (rada on 20 km), seega oli suur tõenäosus, et see ei ole piisav. Teise aadressi kirjutas ta veaga (ajas tähed segamini) ja ma ei suutnud seda kaardilt leida.

Panin google mapsi metsa nime (leidsin isegi selle raja googlest). Sain üsna lähedale. (Enne silmasin veel foto-bussi, vist sõitsin liiga kiiresti. Ema autoga. Aga ma ei näinud välku, seega võib-olla mõõtis kiirust teisest suunast tulijatele.) Igatahes olin endast natuke väljas.

Kohe minu järel tuli üks auto (maastikurattaga). Arvasin, et äkki tema. Astusin autost välja ja tervitasin. Ta tervitas ja küsis, kas ma tean, kus on MTB rada. Ma muigasin ja ütlesin, et tegelikult on mul sama küsimus. Ta kohmetus ja oli kahtlev, küsis, et kus mu ratas on. Siis nägi, et see oli mul autos.

Tal oli raja kaart, mul oli google maps ja meie asukoht. Kahe peale panime kokku, kus kohas rada peaks olema. Ta küsis, kas ma sõidan temaga, ma ütlesin, et tegelikult peaksin ma kellegagi kohtuma (sest selleks hetkeks ma teadsin, et see pole tema, kellega ma kohtuma pidin).

Vahepeal kirjutas see, kellega ma pidin algselt kohtuma, et ta on kohal. Aga ilmselgelt me polnud samas kohas. See võõras nägi ka sõnumit, sest me vaatasime kaarti sel hetkel. :)

Nii ma kirjutasin sellega, kellega ma kohtuma pidin ja samal ajal vestlesin ka selle võõraga. Saatsin ekraani pildi kaardist ja oma asukohast. Minu date kirjutas, et ta arvab, et teab, kus ma olen ja lubas minu juurde tulla. Ok. Väga hea, sest ma olen kohutav orienteeruma. Ma andsin ka täpse aadressi, kus ma olen.

Vestlesin veel selle võõraga. Meie vestlus oli väga elav. Tal oli müstiline ratas, mida ma polnud varem näinud. Maastikuratas, kõik jutud ja el-mootor. Ta rääkis midagi, mingist võtmest, mille ta kaotas ja akust ja mingist kaanest. Siis küsis, kas ma üldse midagi aru sain. Terve jutu aeg ma noogutasin kaasa, justkui ma mõistan kõike. Ja tema küsimusele vastasin: “Et tegelikult ma küll millestki aru ei saanud.” Ta jäi vait ja naeris kogu südamest. See oli vist minu armas, südamlik ausus, mis talle nalja tegi.

Ma jätkasin kohe, et ma näen sellist ratast esimest korda, ma ei teadnud, et selliseid rattaid ka on. Ütlesin, et ma püüan aimata palju selline maksta võiks. Küsisi, et kas ühe auto hind või kaks. Ta ei osanud mu küsimusele vastata. Ta ütles, et 56… Ma eeldasin, et 56 000 DKK. Ütlesin, et see on kaks autot. Ta vaatas mind üllatunult, siis näitasin talle oma autot (ema autot) ja ütlesin, et see auto maksis 30.000 DKK. Ta sai mu võrdlusest aru ja muigas.

Ma ütlesin, et vahel ma igatsen mootorit, kui pean järsust mäest üles sõitma. Ta soovitas ka selline osta või vähemalt selline ratas, kus on ka tagumine amort. Ma ütlesin, et ma pean ensmalt selle välja teenima. Peaksin rattaga rohkem sõitma. Et kui ma sõidan nii harva nagu praegu, siis pole see investeering seda väärt. Ta mõistis või aktsepteeris mu vastust.

Siis tuli kolmas auto. Ta küsis, kas see on see, mida ma ootan. Ja ütlesin tasakesi, nagu räägiks saladust… “Tegelikult ma ei tea, kuidas ta välja näeb või millise autoga ta sõidab, sest me pole varem kohtunud.” Võõras muigas ja ütles: “Ok.”

Ta uuris, kust ma pärit olen, kas ma sõidan seal tihti, et siis saaks vahel koos sõita. Ma ütlesin, et ma olen esimest korda siin ja elan siit kaugel, seega ma ei tea, kas ma veel siia satun. Aga ütlesin, et me saame kontakte vahetada, kui juhtub, et satume siia kanti uuesti, siis on meil üks pidepunkt (kontakt vähemalt). Et kui ei juhtu, ega see ju midagi muuda.

Ta andis oma telefoni. Ta nägi, et mul on messenger. Ütles, et sinna saan oma nime kirjutada. Tegingi nii. (Me polnud nimedest üldse rääkinud.) Näitasin, et see esimene valik olingi mina. Ta kirjutas mulle. Siis luges mu nime ja ütles: “Evil.” (Inglise päraselt). Ma naersin ja ütles: “Jah-jah… Täpselt, ma olen Evil. Et ta peaks väga ettevaatlik minuga olema.” Naersime mõlemad.

Tema läks rajale. Minu date küsis, kas ma näen suurt parklat. Ei, ma olin väikses parklas. Ühesõnaga. Kuigi ta kirjutas, et arvab, et teab, kus ma olen. Ei teadnud ta. Ta ei leidnud mind. (Võib-olla ei osanud kaarti kasutada. Võib-olla ei osanud aadressi kirjutada…).

Ma natuke vihastusin. Ta kirjutas, et ei suuda mind leida. Ma kirjutasin, et ma püüan tema juurde sõita rattaga. Ja kino läks lahti. Ma saatsin ekraani pildi oma asukohast (google mapsist). Ta saadab pildi loodusest ja kirjutab, et ta on seal. (Hea, et ta selfit ei saatnud). Siis kirjutab ta, et on järve ääres. (Seal oli 3-4 järve lähestikku. Ja tema on seal ka varem käinud. Kas ta tõesti ei teadnud? Ei pidanud oluliseks täpsustada, et millise järve ääres.)

Ma sõitsin. Pool teed õigesti nagu alati ja siis… Järve ledsin, aga sellel hetkel ma ei teadnud, et seal läheduses on veel järvi. Ma mõtlesin, et olen järve ääres, seega olen talle lähedal. Lasin muudkui edasi. Ta väsis ootamast ja saatis pildi tänava sildist. (See tänav oli kilomeetreid pikk (hõlmas maanteed). Jah… Googeldasin… Seal oli ringtee ja õnneks oli seal vaid üks ringtee. Sain umbes pidepunkti. Aga ma ei osanud googlesse panna ringteed, otsisin lähedasema aadressi…. Siis läks ta kohvikusse, saatis kohviku interneti aadressi.

Ma sõitsin edasi. On ju järv, on ju 5-6 minutit sõitu jne… Ühel hetkel nägin, et olen juba teist (või kolmandat korda samas kohas). Inimeste näod hakkasid juba tuttavaks saama. :D Väsisin ära tema looduse, teede ja kohvikute piltidest. Püüdsin talle näidata, et see ei aita. Saatsin talle pildi raudteest, ülesõidust ja märgist, et rattaga sõitmine on keelatud.

Selle googedamise ja ekraanipildistamise peale hakkas mu telefoni aku tühjaks saama. Siis ta kirjutas, et ta arvab, et see on lootusetu, et kohtuda, et ta läheb rajale. (Tahaks vanduda). Ma oleksin ju võinud kohe rajale minna.

Selleks hetkeks olin ma end siniseks vihastanud. Kuidas saab üks inimene nii rumal olla. Anda aadressiks mets, teine aadress vigaselt (konstant), siis saata pilte järvest, teedest, tänava nimedest. Ja öelda, üks järv, kohas kus on neid 4-5 tükki. Järvedel on ju nimed… Ma saatsin talle pildi kaardist. Kui ta oli varem seal sõitnud, siis ma arvan, et tema oleks pidanud minu asukoha paika panema. Ma olin esimest korda. Ma isegi ei teadnud, kus rada asub ja siis hakka teda veel otsima. :( (Vihane.)

See jäi sinna paika. Ei kohtunudki temaga. Pole rohkem kirjutanud. Kindlasti arvab ta, et ma olen idioot. Noh… Fakt on see, et me oleme mõlemad lollid ja idioodid ühs-ühe silmis, selles osas olime me ühel meelel. :D

Minu telefonil oli ainult 15% akut järgi. Ma olin võõras linnas, parkinud auto kuhugi metsade vahele, ei tea kuhu. Tänava nimedest ei teadnud midagi. Oma auto asukohast midagi. Polnud kuhugi kirjutada aadressi, kus auto asus. Kui telefoni aku oleks otsad andnud, siis oleks kõik kadunud.

Lõpuks leidsin auto. Võõras oli kirjutanud, et loodab, et ma naudin rada, et väga hea rada on. Nägin, et tema auto oli kadunud. Ju sai valmis. Ma nii oleks tahtnud seda rada proovida. Aga ema auto ei laadinud telefoni ja ma pidin seda aku jääki kasutama, et kodutee leida (oli vaja suurest võõrast linnast välja saada) ja 90 km koju sõita. Ei riskinud rajale minna. Sest kui ma tee autoni kaotan, siis ilma telefonita ja autota ei teeks ma midagi. Sõitsin koju.

Situatsioon. 90km, ratta pakkimine, 2-3 tiiru ümber järve, kus rattaga ei tohtinud sõita (ca 7km, tavaliselt sõidan 20-30 km). Sellega, kellega pidin kohtuma, ei kohtunud. Rajale ei jõudnud. Pakkisin ratta kokku ja sõitsin koju tagasi 90km. Koju jõudes sadas, seega kohalikku metsa ka ei läinud. (180 km autoga, 7 km rattaga). :D

Aga… Päev läks suurepäraselt. Ma sain teda, et minu date’l on aju võimsus väga erineval tasemel minu omast. Seega hea, et ei kohtunud. Ega ma läksin vaid kohusetundest, sest meil polnud millestki rääkida ja tema valisin ma ju ainult profiilipildi alusel. Seega… Ta tunduski, liiga pealetükkiv. Ootas rohkemat. Kui oleks kohtunud, siis oleks pidanud, vist hakkama ära ütlema. Nüüd pääsesin sellest. Ta arvab, et olen idioot, nõid, mis iganes. Pääsesin võrdlemisi lihtsalt.

Ja selle võõraga me kirjutame messengeris. Tema aju võimus töötab umbes samal tasemel. Me saame naljadest aru ja üks ühe seletustest ka. Ta tundus väga konkreetne ja kergelt skeptiline, kõrgete väärtushinnangutega. Ja minu otsekohesus ei hirmutanud teda karvavõrdki. :D Minu otsekohesele vastusele, et ma tegelikult ei saa üldse aru, ta vaid naeris. Ei solvunud, ei löönud käega. Oli positiivselt üllatunud minu vastusest.

Mis teeb selle kõige müstiliseks on see, et just paar päeva tagasi ma kirjutasin oma päevikusse, et ma ei leia endale kedagi. Jäängi üksi terveks eluks jne… Kirjutasin, et asjad võivad ju ootamatult muutuda, kuid ei uskunud seda kohe mitte üldse.

Aga… Päriselt võivad asjad tegelikult ka muutuda. Ja kardinaalset muutuda, sekundiga, minutitega, ootamatult. Lihtsalt tuleb edasi liikuda.

Ja kuigi ma ei uskunud sellesse kohtumisse ja võib-olla viisakas oleks olnud see üldse ära jätta, siis… See, et ma läksin oli ju edukas. Ma andsin endale võimaluse. Võimaluse üllatuseks.

Peale selle, et ma sain ühe põneva inimese kontakti. Kindlasti jätsin talle ka huvitava mulje (muidu ta ju poleks kirjutanud). Ma ei hellitaks väga lootust. Ma ei tea, äkki ta on abielus või mingi muu “viga”. Aga temaga oli põnev vestelda. Ja võib-olla sõidame kunagi koos, saame natuke rohkem vestelda.

Kuid… See oli enese proovile panemine. Ma õppisin enda kohta nii palju.

 1. Elu üllatab ja ootamatult ja igal pool.
 2. Ma suudan võhi-võõrastega täiesti vabalt suhelda. Ilma pabinata, sujuvalt, vabalt.
 3. Ma olen väga eriline inimene, meeldejääv ja huvitav. Ma ei pea end varjama. Inimesed väga tahavad päris minuga kohtuda. Ma ei ole eemaletõukav kui olen mina ise.
 4. Ma suudan jääda positiivseks väga täbaras olukorras. Ma suudan näha olukordi kaugealt (vältida asjade isiklikult võtmist ja vältida enda süüdistamist). Minus on tekkinud mingi enesekindlus ja see tuleb mõnikord juba loomulikult.
 5. Ma ei pea olema seksikas, ilus ja sätitud, et saada tähelepanu. Mustade rattariietega suudan ma ka tähelepanu saada ja vaat, et kvaliteetsematki tähelepanu veel.

Ma ei tea, aga mulle tundub, et minu elus on kuidagi rohkem müstilisust kui keskmise inimese elus. Võib-olla ma lihtsalt näen neid tavalisi asju nii (st. müstiliselt). Aga igasugust materjali koguneb ikka.

Oma kolleegile kirjutasin ka, see, kellega kohtusime 2018. aastal kohtumisportaalis. Ta mäletas mind ja ta ei ole sellest kellelegi tööl rääkinud. Ta ütles, et ta väga ei räägi oma isiklikest asjadest tööl.

Natuke piinlik on, et ta mind mäletab. Aga… Ta ütles, et me võime ju väga head kolleegid olla. Jah, seda me võime. Õnneks, ma ei mäleta, mida ma talle täpselt kirjutasin. Ja kolleegidena ei peaks see kunagi teemaks tulema. Seega, lõpp hea, kõik hea. :P

Tõmban nüüd postituse kokku. :)

Rubriigid: Juhtumised minu elust, Määratlemata | 8 kommentaari

Mina olen taas vallaliste-turul

Mina jälle siin. Ma pole juba päris pikkaaega midagi kirjutanud. Pole olnud aega, tuju ega ainest.

Möllan vallaliste-turul. Mis ma seal ikka möllan, võtsin tuure vähemaks ja püüan oma asjadega joonele saada, siis piilun edasi.

Mis juhtus minu ja J-ga? Kolm aastat olime väga head sõbrad, pärast seda andis tema alla või loobus ja mina armusin. Tema ei tahtnud minuga suhet, vähemalt sellel hetkel, kui mina seda küsisin. Nii see siis läks. Kurb on ja higet teeb, aga tundeid ja armastust ei saa sundida. Kui lause “ma armastan sind” on liiga suured sõnad, mida mina ei vääri või mida mulle öelda ei saa, siis… Siis pole seal ju midagi teha. Kui ei, siis ei. Tuleb leppida, mis muud. Täna saab 1 kuu ilma suhtluseta. Viimati kirjutasime messengeris täpselt üks kuu tagasi.

Kohtusin uue kutiga, kohtingu-äppi kaudu tutvusime. Ta soovis juba esimesel kohtumisel suudelda ja teisel kohtumisel oleks suudlus olnud juba nagu kohustus. See polnud päris minu tempo. Seega jäi see sinna paika.

Siis on mul üks noor kutt, minust 2-3 aastat noorem. Ma tean, et ma endast nooremaid ei vaata, aga vist olen keskeakriisis. :D On plaanis kohtuda temaga, aga sealt ei tule vast ka midagi. Me oleme nagu täiesti erinevatel planeetidel. Ta on füüsiliselt täiesti ok, aga minu jaoks on see vaimne pool tähtis või isegi tähtsam. Mul ei ole temaga nagu millestki rääkida. Ma ütlen, et mulle meeldivad targad mehe ja tema toob välja argumendi, et ta õpib ülikoolis. Ja siis?!… Ta pole isegi mitte õpingutega valmis, kui kaua ta seal õppinud, mis on lemmikained, miks selle eriala valis, kus on kirg eriala vastu…

Ühega lubasin koos ratastega sõitma minna. Kusjuures otsuse tegin ainult profiilipildi alusel. Ei olnud eriti edukas otsus. Ta kirjutas mulle igapäev ja justkui arvas, et ma olen temast võlutud… Ma tõesti mõtlesin ainult ühte rattasõitu ja ainult rattasõitu.

Aga J. on samasugune. Üks neiu soovis temaga koos ratastega sõitmas käia ja J. arvas, et sellest tuleb suhe, aga sai korvi hoopis. Mis toimub meeste peas? Asjad ei käi nii kiiresti? Või äkki kusagil käivad? (Mina pole ka just õige inimene kommenteerima, mul võttis 3 aastat, et armuda temasse. Vist oli natuke pikk aeg?! Või mis?!) :D ;) :P

Aga mis ma tegelikult tahtsin kirjutada? :)

Ma olen mänginud mõttega, et “esmalt tuleb armastada ennast ja siis saavad teised sind armastada”. Midagi sellist. Jah, klišee. Ma leidsin selles oma mõtte. Toon näite:

 • Mees: “Ma sooviksin, et sa jääksid siia kauemaks, kogu ööks.” Minu peas: “Ta tahab mind kasutada ka hommikul (nt. kallistus, seks, soojus…)”.
 • Mees: “Mul on nii heameel, et sa tulid. Mul on heameel näha sind.” Minu peas: “Tutvumisportaalist pole kedagi võtta ja sõpradel pole sinu jaoks aega.”
 • Mees: “Ma sooviksin sinuga veel kohtuda, sa oled nii armas ja sinuga on tore.” Minu peas: “Sa oled pandav ja see on täitsa okei, kui sa mu ümber tiirutad.”
 • Mees: “Ma tahan sind aidata.” Minu peas: “Kui ma sulle teene teen, siis jääd sina mulle teene võlgu ja see avab kergemalt tee linadevahele.”
 • Mees: “Sind on nii mõnus kallistada. Ma võiks terve öö sedasi olla.” Minu peas: “Mingi pick-up-line, kõlab ilusti, aga kindlasti puudub mõte või sisu.”
 • Mees: “Ma armastan sind beib.” Minu peas: “Jah, mingi refleks. Ei peaks tõsiselt võtma, muidu saan veel haiget.”

Nüüd püüan ma kirja panna, mida ma ootan (et mees ütleks). Või nagu H. küsis, kuidas ma/keegi sulle lähenema peaks?

 • Õige mees: “Ma sooviksin sinu kõrval (igal) hommikul ärgata.”
 • Õige mees: “Mulle meeldib sind kallistada.”
 • Õige mees: “Ma tahaksin sinuga rohkem koos aega veeta. Mulle meeldib sinu seltskond.”
 • Õige mees: “Sa näed ka ilma meigita ilus välja.”
 • Õige mees: “Ma armastan sind, ma igatsen sind.”
 • Õige mees: “Sa oled lihtsalt võrratu. Ma jumaldan sind.”

Kui nüüd rohkem süveneda, siis pole “mehel” ja “õigel mehel” ju vahet. Minu tõlgendus on see, mis neid eristab. Ja see ongi see, et ma peaksin end armastama. Ma peaksin julgema võtma komplimente vastu ja tundma end nende väärilisena. Sest mõnikord komplimendi ütleja mõtleb seda ka tõsiselt. Või isegi kui ta ei mõtle seda, siis ma olen tore inimene, armastusväärne, ilus (tark ja osav – tark muidugi kõigepealt). :D

Probleem ongi selles, et kui mulle öeldakse ilusti, siis ma ei tunne end selle väärilisena. Ma mõtlen, et seal on mingi tagamõte ja minu pea suudab genereerida tuhandeid stsenaariume, miks keegi nii ütles ja mitte ükski neid ei ole, et see inimene tegelikult ka ja kogu südamest nii mõtles.

Tegelikult ma kuulen üsna tihti kiitust, aga ma ei lase seda endale ligi. Ma kirun end ja solvan end ning ignoreerin kiitus (ah, igaüks on tubli, ah, see on tavaline asi, ah, mis sa nüüd, igaüks suudaks seda jne)… (Täna ütlesin endale idioot. Tegelikult ka, olin vannis mõtlesin tobedatele olukordadele oma elus ja ütlesin üsna kõva häälega “Sa oled üks idioot” ja kaks korda. Siis ma justkui ärkasin ja ehmusin, et miks ma enda vastu nii karm olen nende vanade asjade pärast.)

Kui keegi kasutab mind seksuaalselt ära minu naiivsuse ja vaimse ebastabiilsuse tõttu (mis on minuga palju aastaid tagasi juhtunud), siis ma süüdistan end. Ma tõsiselt mõtlen, et see oli minu enda süü (olgugi et ma olin vaevalt 17 ja tema oli natu üle 40 paks, kole, ebameeldiv…). Kõik need aastad olen ma tõsiselt arvanud, et see oli minu süü, et ma olin nii paganama rumal ja ma olin selle tõsiselt ära teeninud. Ja kõik need järgmised, kes on mind halvasti ja austuseta kohelnud, on teinud seda õigusega, sest ma ei vääri austust ega hoolivust ega armastust, sest ma olin tol korral nii rumal. Et mind tulebki terve elu karistada, selle vea eest.

Vahel kui on eriti raske, siis palun pausi selle karistuse laviini juures või all. Kusjuures, see kõige vaenulikum karistaja olen ma ise. Just nimelt oma tõlgendustega. Kui mulle avaldatakse armastust, siis ei lase ma sellel endale ligi vaid pööran selle negatiivseks enda vastu. Kui mulle avaldatakse kiitust, siis võtan ma seda kui kerget tuule iili, aga mitte kui tunnustust (et ma tõesti olen tubli).

Ja nüüd annab see lause “esmalt tuleb ennast armastada…” oma mõtte. Ma ei nõua endale paremat kohtlemist, tähelepanu, austust, sest ma tõemeeli usun/arvan, et ma ei vääri seda. Et minusugusel on seda kohatu nõuda või üldse midagi kohatu nõuda.

Teinekord vaatan natuke kadestusega neid, kes nõuavad. Nad saavad paremad diilid, kuigi neil on kordades vähem pakkuda.

Ja samas, vahel mõistan neid hukka, kes nõuavad, sest nad tunduvad liiga ärahellitatud, nõudlikud, virisejad, pirtsakad ja teine kord isegi laisad.

Jah, mul on veel väga pikk tee käia, aga ma arvan, et ma olen leidnud uue raja. See tuleb esmalt sisse tallata ja leida see mugav või sobiv suund… Ma kompan uusi hoiakuid ja töötan enda kallal. See on huvitav ja see annab mingi huvitava rahu (võib-olla enesekindlus on selle seisundi nimi). :)

Ma olen hakanud natuke enda peale mõtlema. Tutvumisportaalis olen kogenud, et mehed arvavad, et kui ma vastan, siis olen valmis nendega kohtuma ja suhet looma. Nad enam ei pinguta vaid loevad ette oma tingimused.

Alguses ma vaatasin nende tjek-listi üle ja püüdsin end kohandada nede jaoks. Ja enamasti suutsin ma katta vaid kolmandiku nende tingimustest, ootustes. Kuid nüüd püüan ma vaadata asja teise külje alt. Nimelt, kuidas või kui palju nemad minu ootusi katavad.

Kui neis ei ole seda sisu-kvaliteeti, siis ei pääse nad üle lävepaku. Kui nad näevad ja räägivad vaid minu välimusest, siis jäängi ma vaid pealiskaudseks tutvuseks. Kui neil ei ole minu jaoks aega ja tühistavad iga minu pakutud kohtumisaja, siis ei pea ka minda koguaeg olema see paindliku kalendiga pool. :)

Kõik, mis valesti see uuesti. Õnneks on veel aega harjutada. Päikest! :D

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

https://www.youtube.com/watch?v=k0GQSJrpVhM&feature=youtu.be

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

https://www.youtube.com/watch?v=F2hc2FLOdhI&feature=youtu.be

 

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

https://www.youtube.com/watch?v=fAjpY5ugF94

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

https://www.youtube.com/watch?v=SIkMb4zxezw

embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

https://www.youtube.com/watch?v=mPGoUWtSNhc

Rubriigid: Määratlemata | 1 kommentaar

Mõtisklused

Ma mängin siin mõttega, et järsku ma ikka tahan endale kallimat. :P Kui ma loen oma manuaalset päevikut, siis tahan ma seda ikka väga palju. Lausa meeleheitlikult. :D

Huvitav, et minu teadvus seda kinni pole püüdnud. :D

Olen märganud kahte tendentsi:

 1. kui mulle keegi väga meeldib, siis ma talle ei meeldi ja vastupidi. – Mis see loogika on? Liiga kerge saak, siis väärtus väike?
 2. mehed tahavad ülikiiresti suhet rajama hakata.

Mina olen mega aeglane, minu puhul võtab see 3 aastat aega, et valmistuda läbirääkimisteks  suhte algatamise osas. :P :D

Ma tean, et olen aeglane, püüan seda viitaega vähendada, saaks 1,5 aasta peale, oleks seegi juba suur edasiminek. :D

Aga minu meelest on see, meeste 2 kohtumist või lihtsalt üks pilt netis või elav vestlus esimesel päeval, liiga rutakas. Kas nad kõik on sellised? Sellist kiirust ei saavuta ma vist kunagi.

On olnud, aga see on rohkem nagu kirg ja kui ma suhet sedasi alustaks, siis üsna tõenäoliselt see lõppeks ka üsna pea. Pole kunagi olnud võimalust, sest nende pole olnud minu vastu sellist huvi (see esimene loogika). :)

Võib-olla on asi selles, et kui ma vallaliste aktiivsel turul maandun, siis olen ma sellises seisus, kus ongi vaja natuke rohkem kohanemisaega. Või usalduse tekkimise aega.

Raskusi tekitab ka see, et kui üks mitte atraktiivne noormees kirjutab ja juba kolmandal kirjareal soovib kohtuda, siis… Ma tean, et kui pole ilusat pilti (või välimust), siis selles keskkonnas tuleb üsna palju vaikust ja vastamata sms’e jne… Ma püüan vastata, lakooniliselt. Noh, et äkki neil kaob huvi ära. Aga see oleks nagu mulle śokolaadi näitamine. Nad saavad järjest rohkem indu juurde ja lõpuks peavad nad pettuma.

Ma ei peaks ju nende peale mõtlema, vaid enda peale mõtlema. Seega pole mul vaja oma aega kulutada sinna, kust ma ei saa midagi. Ma ei väida, et ebaatraktiivne välimus on takistuseks meeldivale vestlusele, aga paraku ma ootaks midagi sisukamat ja huvi tekitavamat esimesest sms’st. Lihtsalt “Tere”, “Mis sa õhtul teed”, “Kas sa minuga kohtuda tahad?” ei tõmba mind käima. Tahaks vägisi vastata, et ei taha. Aga see on vast rutakas ja ebaviisakas.

Ma olen alati sellel turul toiminud nagu võtja. Võtan seda, mida pakutakse. Mul on plaanis nüüd, et tõstan oma lati päris kõrgele ja otsin ise või valin ise, mis mulle om meelejärele. Näis, mis saab. :)

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Minu uus hobi

Mul on uus hobi. Ma piilun ilusaid mehi tutvumisportaalides. Kui kõik mehed on päeva lõpuks sitapead, siis vähemalt olgu see sitapea ilus silmale. ????

Ma sattusin nii ilusale menüüle, et raske on lõpetada. ???? Mul pole õrna aimugi, kuidas need appid töötavad. Ma liibistan sõrme üle nagu vaataks galeriid. Aga olen kuulnud, et inimene näitab oma huvi või mitte huvi, olenevalt kimmale poole viibutab sõrmega.

Seega… mulle kas meeldivad kõik või mitte keegi. ????

Vasika vaimustus ma ütlen. Maailm on ikka väga suur. Seal on metsikult palju seda ilusat pahna. ????

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Kas miskit uudist?

Nipet-näpet.

Pettusin kohutavalt J.-s. Ma ei suuda teda enam usaldada. Ma ei saa teda ka süüdistada, meil oli kommunikatsiooni-viga mõlemas suunas, aga selle tulemusel olin see mina, kes “haiget” sai. Vähemalt mulle tundub, et tema kraapis kõik see paremad positsioonid ja mina jäin nurka istuma oma hapude viinamarjadega. :)

Selles olukorras ei saa ma olla tema sõber, millest on väga kahju, sest sõbrana on ta super. Aga elu läheb ju edasi ja maailmas on palju inimesi. Saan targemaks, leian õigemad inimesed enda ümber. Tuleb olla kannatlik ja hoida end liikumises. :) Seda ma püüangi teha.

Ravin oma haavu tööga. Eile töötasin 11,5 tundi. Polnud plaanis, aga olen liiga kohusetundlik. Ma tõesti olen liiga kohusetundlik ja võtan kogu vastutuse enda peale. :) Korraldan seal asju ümber. Ma kardan juba küsida. Neil pole aega mu küsimusteks, aga samas ei kannata ma vigu ja ebakõla. Olgugi see üks pisike, aga noh… ei kannata.

Tellisin endale paar kleiti. Plaan oli 2 tk ja 1000 DKK, aga tellimuses on 12 tk ja 2200 DKK. :D Shopahoolik, ma tean. :) Kusjuures on veel mõned ostu-mõtted. Aga esmalt püüan need paberile panna, siis hindan, kas on üldse vaja või saab veel ilma hakkama.

Korterist pole veel lahti saanud. See uus omanik ütleb, et tahab võtmeid kiiremas korras, aga kui hakkama aega kokku leppima, siis on ta kadunud. Siin pean mina tõestama, et olen võtmed tagasi andnud, kui ma seda tõestada ei suuda, siis pean üüri edasi maksma. See on hullem kui abielu, ma ütlen. :)

Ratta sain vonksu. Pean veel proovisõidu tegema, aga aias testides oli ok. Piinlik tunnistada, aga rehvi pumpamiseks pidin youtube videoid vaatama ja pumba-õpetust lugema. :) Jalgratas ei ole auto. :D Üsna ruttu sain asja selgeks.

Ma kaotasin 2-3 kg. See on nauditav, aga samas kardan, et jään sellest uuest kehast sõltuvusse. See omakorda tähendaks, et võib tekkida söömishäire (millega ma olen varasemalt iseseisvalt jagelenud). Seda viimast ma küll ei taha. Parem olgu see 2-3 kg rohkem.

See ei ole eriti palju, aga pool cm puusadel ja 1-2 cm kõhul teeb sellest suure erinevuse minu jaoks. Enne püksid pigistasid, aga nüüd tunnen end lahedamalt neis. ;)

Tagasi kleidi-jutu juurde. Ma pole seelikuid ega kleite kandnud aastaid. Võib-olla esimese klassis kandsin ma neid (kuid püksid olid alati mu esimene valik). Ma kujutan ette, et sellise kuuma ilmaga on kleit üsna mõnus. Aga ma kardan, et kui ma kleidi selga panen, siis tunnen end liiga paljana. Alati see hirm, et kas kleidi-saba on pahasti ja ma demonstreerin on aluspesu juba või…

Muidu inimesed… Nad on harjunud mind pükstes nägema, siis saan ekstra tähelepanu, millega ma teps mitte harjunud pole. Aga… Praegu on sellises etapis, et vajan natuke muutusi. Kuna ma veel kleite katsetan kui mitte nüüd. Äkki ma suuda oma printsi kinni püüda. :P

Tegelikult ma isegi ei tea, kas ma üldse tahan suhet. Või mida ma tahan või otsin. Võib-olla tuleks olla rohkem chill. Lõpetada see otsimine ja planeerimine ning lihtsalt eluga kaasa voolata. Võtta asju nii nagu need on. Ei vaata edasi, ei otsi tausta, lihtsalt…

Mul on pidevalt olnud need kombitsad või andurid, mis püüavad ekstra infot. Iga mini-grimassi püüan kinni, keha hoiaku, hingamise, südamelöögid jne… Ja siis analüseerin infot, teen plaane, arvestan jne… Krt… Teiste mõtted, tunded ei ole ju minu vastutusalas. Kui neil on, midagi öelda, siis öelgu. Ja kui nad ütlevad, siis öelgu otse välja, mitte ümber nurga. Ma olen mina ja ma võin nõuda. :D

See oleks suur samm, suunata fookus endale. (Või suuremas osas endale). See on midagi, mida ma pole teinud. Ma pole harjunud sellega, seega tundub see vale.

Kui ma mõtlen nii, et ma ei suuda eales teiste inimeste mõtteid ja tundeid lugeda, seega on see ju tühitöö, proovida mõistatada nende soove ja ootusi. S. paneb totaalselt mööda minu soovide mõistatamisel. Ma arvan, et ma ei ole temast teps mitte parem, selles vallas. Seega oleks ju ainuõige otsus, fookus endale panna ja kui küsimusi on, siis küsida otse. Nii oleks palju lihtsam ja tekiks vähem arusaamatusi ning möödarääkimisi.

Eks näis, mis sellest välja kujuneb.

Kes tahab teada, siis J.-ga ma ei suhtle enam. See oli minu otsus ja tahe, et ma hoian temast eemale. Ma arvan, et see ebameeldiv olukord laheneb sedasi kiiremini. Muidu jäävad need tunded vinduma ja ma jään sellesse musta auku kauemaks. Tekiksid uued foobiad jne…

Muidu raske see on. Ta oli ju number üks mu elus (kolm aastat). Igast pisi-asjast ma talle teatasin ja iga mure korral ma tema poole pöördusin. Nüüd pean ma olema iseseisev. Korrutan ikka endale, et elasin enne teda ja sain hakkama, seega saan ka pärast teda hakkama. Ning olengi saanud. :)

Ma olin ka tema jaoks alati olemas. Kui ta isa oli haiglas ja ta kartis, et isa sureb, siis olin ma seal ja lohutasin. Autot oli vaja teha, olin olemas, TV oli vaja seina panna, jälle mina. Mingi aeg olin ratta-sõber, aga nüüd on tal teised (ma arvan). Seega… Jah… Ma arvan, et me mõlemad panustasime võrdselt. Et üks ei kasutanud teist ära.

Aga nüüd on see peatükk läbi. (Vähemalt hetkeseisul.) Suunan oma energia teistele asjadele. Küll tuleb midagi uut ja põnevat mu ellu. Alati on ju tulnud, kus ta siis nüüdki tulemata jääb. :)

Rubriigid: Määratlemata | 3 kommentaari

Nokitsen siin üht koma teist

Kõik ei olegi nii mustades toonides nagu esmapilgul paistis.

Mind siiski ei kustutatud FB ja kohtumine toimus. Kusjuures, see oli väga mõnus ja tore kohtumine.

Püüan oma jalgratta töökorda saada, siis saan taas sadulasse. :)

Lubasin ühe raamatu läbi lugeda ja üks teine raamat, mille lugemisest olen juba ammu mõelnud. Kunagi lugesin, aga tunnen, et nüüd näeksin olukorda hoopis teise pilguga. Tahan uuesti lugeda.

Lisaks veel üks, tegelikult kaks artiklit kirjutada. Oma raamatu kirjutamisest ei tasu rääkidagi. Ja need teised asjad. :D

Teen nii palju kui saan. Püüan end mitte üleliia ära kurnata.

Pidin puhkuse võtma. Siin on justkui kohustus oma puhkus välja võtta. (Puhkus on augustis). Ma ei jaksa nii palju puhata. Tegelikult peaksin kolm nädalat puhkama, aga ma võtsin kaks. Kolmanda osas mõtlen veel.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Kuidas siis läheb?

Mind vist kustutati FB sõbralistist ära, see vist tähendab moodsas keeles, et kokkulepitud kohtumist ei toimu. Võtab pead kratsima.

See on tragikoomiline. Ma ei oska enam nutta ega naerda.

Üks jama teise otsa. Eraelu jookseb täiega rappa. Aga vaatab, mis edasi saab.

Tööl läheb võrdlemisi hästi. See on hea.

Ma sain ühe põntsu sealt, kust ei oleks seda absoluutselt oodata osanud. Ja veel väga hella kohta. Kaotasin söögiisu ära (kolmeks päevaks), aga nüüd tundub see taastuvat. Küll kõik muu ka jonksu läheb. :)

Ma ei tahaks seisma jääda. Püüan ikka pea püsti ajada ja edasi liikuda. Tundub, et aina hullemaks läheb, aga ma ei taha sellega leppida. Ma keeldun sellega leppimast.

Sellised eemale tõukamised teevad haiget. Tekitavad küsimusi, et miks? Mis mul siis nii väga viga on? Aga see ei ole ju minu viga. Nende tegevus on rohkem nende asi, mitte minu asi. Ja päeva lõpuks polegi mul valesid inimesi vaja oma ellu, las aga jooksevad laiali.

Muidu on ikka hästi. Tervis korras, toit laual, mis sa hing ikka oskad tahta. :)

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Mõni asi lihtsalt torkab silma

Mõned märkmed vaid.

See video tekitas kõhedust.

https://www.youtube.com/watch?v=URBVtz8mBKE

Ma olen vaikselt selle naise tegevusi jälginud. Selline, võib-olla on asjal tõsi taga.

Huvitav on see, et mu emal on 0-grupi veri. Statistiliselt pidi tema emal ja isal ka 0-grupi veri olema. Mõlemad surid noorelt ja mõlemal tuvastati ajuverejooks, aga liiga hilja. Sümptomid need samad, millest see naine räägib (tasakaalu häired)… Ema isa vist lubati elunditoonoriks. Kindlalt ei tea, olin liiga noor, at asjast aru saada.

https://www.terviseinfo.ee/et/uudised/5231-statistika-ule-poole-surmadest-2018-aastal-tulenes-vereringeelundite-haigustest

Kõige rohkem surmasid vereringehaigused. Kui saaks veel veregruppide lõikes, siis… Ma ei julge mõeldagi… Ma ei tea, mis veregrupp mul on. Aga isapoolsetel vana-vanematel oli õnn kauem elada, äkki ma sain mõne tähe oma veregruppi (B või A) või midagi.

Hakkan vist hulluks juba minema. Usun igast vendanõuteooriaid. Aga liiga palju paikapidavust on… Natuke raske on mitte uskuda.

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri

Mõni asi lummab/köidab meeletult

See oli väga kaua aega tagasi, kui mul oli aega telekast seebikaid vaadata. Pattustasin palju. Olen üks neist lastest, kes on seebikate keskel üles kasvanud. :)

Kuid üks seebikas eristus teistest märgatavalt. See on ikka veel mu peas ja ma arvan, et see on kujundanud natuke mind, kui isiksust. See oli tohutult kontraste täis lugu, seega väga minulik. :) (Kuid ainult kontrastide mõttes.)

Algas ta sellega, et üksikema kahe täiskasvanud tütrega elab agulis (vaesuses). Üks tütar on nagu seebikate Maria (abivalmis, heatahlik, ennast ohverdav jne.), aga teine on pilt ilus ja ahne (greedy).

Loo teeb eriliseks see, et ta on peategelane, tema olek on põhjendatud. Seda vaadates, ma mõistsin, miks ta selline on ja kohati nagu tundsin talle kaasa (kuigi tema hoiakud on täitsa vastandlikud minu elupõhimõtetega). (Ma arvan, et see on umbes samas võtmes nagu “Kuritöö ja karistus”).

Igatahes, näitleja on supper ja lugu on hea. Kusjuures ma arvan, et see on väga tänapäevalik lugu. Ma ei tea, kuidas seal väljas päriselt asjad on, aga kohati tundub, et noored tüdrukud ihkavad seda fame (kuulsust), tähelepanu ja jõukust nii palju enam, et nad vahetavad oma väärikuse selle vastu. Lepivad ebaatraktiivse vanema härraga (sugar daddy) või lasevad oma rikkal kallimal end klobida, alandada.

Selles loos on Rubil kontroll ja tema on see, kes otsustab, tahab ja saab. Üks tohutult enesekindel ja tugev naine, mis selles võtmes võiks olla minu ideaaliks. Muidugi need vahendid, mida ta kasutab, ei kuulu just minu menüüsse/repertuaari.

Tavaliselt lõppevad seebikad mesimagusalt ja roosalt, siis see lõppes nii, et Rubi jäi vigaseks, koledaks, üksikuks, kadedust ja viha täis elajamoodi asjaks. Ei olnud vaimuhaiglas. Ta kohtus salaja oma õe-tütrega ja õpetas/kasvatas tollest oma kättemaksurelva. Viimases osas läheb see noor tütarlaps Rubi armastatud meest sebima. (Õhku jääb küsimus, et mis edasi. Kas sellel tüdrukul on samasugune tulevik nagu Rubil? Kas keegi jõuab talle tutvustada ka teisi vahendeid ja väärtusi jne?)

Mulle meeldib see näitleja ja tema stiil. Omal ajal ma isegi natuke kopisin teda. Tegin ühe seeliku, tuginedes sellele kleidile. See kleit mulle nii väga ei meeldinud, seega ma muutsin seda natuke, et see oleks “täiuslik” nagu mina (kui ma näeksin välja nagu Rubi ja mul oleks see enesekindlus ja jõud nagu tal). :D

Rubi

Värv oli punasem, seelik oli nagu selle kleidi alumine osa (rüüsidega), aga seeliku tegin ühelt küljelt pikema (selline sujuv üleminek) ja teiselt lühikese (mini-seeliku mõõtu). Jätab selline mängulisema mulje. Natuke seksikas, aga teiselt pool konservatiivsem, viisakam. Lisasin laia musta vöö (suure plastikust pandlaga), et tuua veelgi kontrasti esile. Mingi aeg oli see mu lemmik seelik. Kandsin seda mustade sukk-saabastega. (Saapad läksid katki, uusi ei raatsinud osta). Ühest hetkest otsustasin, et ma tahan olla nagu teised ja mitte nii palju silma paista. Ei jätkunud piisavalt enesekindlust, et erineda.

See oli huvitav periood mu elust. Selline tüüpiline teismeline vast. :D Sai proovitud huvitavaid kombinatsioone ja rõhutatud ka oma keha (vorme). Oma mõtetes nägin end sellise enesekindla seksika Rubina, aga kuidas ma tegelikult välja nägin, seda ma ei tea. Ega sellest ajast väga pilte pole ja peegleid ma lihtsalt eirasin. Pilt peeglis ei olnud teps mitte see, mis ma seal näha tahtsin. :P

Nüüd tagantjärgi mõeldes peaksin ma vist olema tänulik, et mul polnud raha ilukirurgilisteks eksperimentideks ega kosmeetikaks… Kindlasti oleksin endale suured punased huuled lasknud teha ja silmadega midagi jne…

Rinnad oleksid jäänud puutumata, need tundusid mulle liiga suured. Aga kõhuga oleks midagi teinud (stiilis Jessica Rabbit). :D Teinekord on kasulik olla vaene.

[youtube Rubí: (Tráiler Oficial) 2004] https://www.youtube.com/watch?v=LAI-WA-z-Cg

Rubi Capitulo 102 (Parte 1/2) https://www.youtube.com/watch?v=TwUZgD8A7TU&list=PLj_fyNcQwr4ZveJ2IVmSpFZfLLL51lEWM&index=203

Rubi Capitulo 103 (Parte 1/2) https://www.youtube.com/watch?v=MyscWd3rgwY&list=PLj_fyNcQwr4ZveJ2IVmSpFZfLLL51lEWM&index=205

Rubriigid: Määratlemata | Kommenteeri