Luuslank jälle

Eile avastasin end taas MSN-st. Jõudsin natuke lugeda binomiaalse optsioonide hindamise meetodi kohta. Ja sain ka ühe lõigu kursusetöö alapeatüki jaoks kirjutatud.

Mõtlesin välja, miks ma oma töös reaaloptsioonide hindamismeetodeid ei rakenda. Seda seetõttu, et need on keerulised ja need nõuavad väga palju informatsiooni, mida praegu sellel ettevõttel ei ole. Nt tuleb hästi tunda oma konkurente, turul toimuvat ja oma eesmärke.

Siis vaatasin, et üks üliõpilastöö on kirjutatud ettevõtte väärtuse hindamise kohta, kus on hindamiseks kasutatud Monte Carlo stimulatsiooni meetodit. Seega peaks saama ettevõtteid hinnata reaaloptsioonide meetoditega.

Kuid üsna keeruline on optsioonide hindamise jaoks väljatöötatud meetodit üle kanda ettevõtte väärtuse hindamiseks. Samas on ka neid meetodeid üsna vähe rakendatud ettevõtte väärtuse hindamisel. Mina leidsin vaid selle ühe töö, kuid usun, et neid on veelgi, kuid mitte palju. Kuna minul pole rohkem informatsiooni, reaaloptsioonide hindamise meetodi rakendamisest ettevõtte väärtuse hindamisel, siis tuleb mul ise välja mõelda, kuidas seda oleks võimalik teha. (See on suur mõttetöö.)

Mõtlesin, et reaaloptsioonide hindamismeetodi rakendamisel ettevõtte väärtuse hindamiseks, võiks aluseks võtta ettevõtte (tulevase-)rahavoo ja sellele lisada omakapital või ettevõtte varade väärtus. Kuid siis tekib küsimus, et mis eristab sellisel juhul seda meetodit rahavoogudemeetodist. Seega pean ma veel selle üle mõtlema.

Rubriigid: Projekt: Kursusetöö 2012/13; Magistritöö 2014/15. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>