Tööl kisub väga jamaks

Tööl on asjad jälle väga keerulised. Palgapäev hakkab lähenema ja tundub, et ülemusel pole raha ja ta otsib mu vigu, et siis mulle vähem palka maksta. Või üldse mitte maksta.

Täna ülemus oli kuri, et ma hilinesin. Samas ma olin juba kaks ja pool nädalat tööle läinud kella 8.45-ks. Keegi polnud mulle midagi öelnud. Ma mitu korda küsisin, et kas see aeg sobib… Jah, ma ei küsinud seda juhatajalt. Kuid ma sain aru, et minu ülemuseks on teine kliendihaldur ja seetõttu küsisin ma temalt.

Teine kliendihaldur tahab ka töölt ära minna. Ma ei kujuta ette kuidas ja kas ma üldse suudaksin selle juhatajaga normaalselt läbi saada.

Teen tööd oma läpakaga, mul pole töölepingut, me pole mu palgast rääkinud. Ja siis ta küsib, miks ma tööle hiljaks jäin. Ise pole mulle öelnudki, mis kellaks ma pean tulema. Viimane jutt oli proovipäev. Ma isegi ei tea, kas ma seal töötan. Ütles, et ma pean ise küsima, mis kellaks tööle tulla. Küsisin, aga oma n-ö otseselt ülemuselt. Ma oleks vist pidanud küsima kõigi käest, ka raamatupidaja käest ja siis tulema igaks juhuks 15-30 minutit varem, kui kõige varasemat kellaaega pakkunud inimene/töötaja.

Igatahes, homme lähen ma tööle 7.50ks. ja hakkangi selleks kellaks käima.

Stendil oli, et tööpäev hakkab kell 8.45 ja mu otsene ülemus ütles seda ka juhatajale, et ju ma sealt vaatasin.

Siis juhataja üles, et kui me tahame varem ära minna, siis peame lõuna selle võrra lühema tegema. Aga mul pole võtit ja kui need, kellel on võti tahavad varem ära minna. Mis minu lõunast saab?

See kõik tundub nii, et juhatajal oli lihtsalt halb tuju ja mina olin see, kelle peale ta end välja elas. Aga ma ei kannata seda. Olen selline solvuja ja tagasi tegija. Et kui ta midagi ütleb, siis ma ka teen nii ja pingutan üle. St hakkangi varem tulema ja kui tahab varem töölt ära minna, siis tuletan talle meelde, et ma ei saa minna, sest ma võtsin terve lõuna välja ning ma ei või varem ära minna. See on ju reegel.

Täna mõtlesin juba oma praktika kohta tööd küsima minna, et kas seal on koht veel vaba. Aga seal ju sama asi. Nüüd ma saan neist aru. Et ülemus räägib üht ja nõuab teist. Hakka või ülemusega kirjateel suhtlema ja hoia see kirjavahetus alles. Ega muud moodi ju ei saa.

Mõtlesin, et arvuti eluiga on 3-5 aastat. Kuna mu läpakas on 5 päeva seal, siis võiksin arvestada amortisatsiooni ja kui asi veel peenemaks ajada, siis võiksin arvestada iga töötatud tunni eest amorti, aga sellisel juhul ka läpaka transpordi kulu (esmaspäeval tööle ja reedel töölt ära). Ta saaks muidugi küsida hoiutasu, aga ma võin igapäev oma läpakat vedada, siis maksaks ta transpordi eest rohkem.

Ma nii kardan, et varsti hakkab see jutt pihta, et su palk oleks miinimum, aga ma võtan sellest maha selle ja selle. Ma ei tea, kuidas ma suudan selle jutu ära kuulata. Kas ma suudan jääda rahulikuks ja professionaalseks, ametlikuks.

Rubriigid: Projekt: Töö otsimine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>