Tööl on veel hullem, kavatsent töölt ära tulla

Tööjuures kirjutasin:

Mulle ei meeldi selle töö juures see suurenenud vastutus. Ma ei taha seda tööd teha, mida see teine kliendihaldur tegi. Ma ei taha neid hindu ise teha (alguses, kui ma sinna tööle läksin, siis see ei kuulunud mu kohustuste hulka).

Ma ei viitsi ega taha juhatajaga vaielda. Mul on täiega suva. Kõigest on ükskõik.

Eks see tuleneb sellest, et toimus suur muutus. Nüüd on jälle see kohanemise värk.

Aga see töö pole see, mida ma teha tahaksin. Kohe üldse pole…..

Nii lihtsalt see käiski. Raamatupidaja ka… Miks ta pidi oma nina siia toppima. Ma oleksin oma susse lohistanud need mõned päevad.

Ma väldin juhatajaga igasugust kontakti. Ma ei taha temaga üldse suhelda….

Mis tööd ma tahaks teha? Assistendi, andmesisestaja, sekretäri, raamatupidaja tööd…. Kas kõne alla tuleks ka klienditeenindaja, saaliteenindaja, kassapidaja amet? Kui palk on kõrgem kui see miinimum, siis miks ka mitte.

Ma võiks ju näiteks Selveris oma susse lohistada. Palju väiksem vastutus. Samas oleks ka liikumist. Kuid kassas? Ise-enesest sain ma ju hakkama (rahadega). Kuid tuleb jälle uus programm ja tegevused…

Peaksin soovitud töökohad meeldivuse järgi järjestama. Siis on hea ülevaade, siis saan oma strateegia (tööotsimise strateegia) uuesti seada, püstitada.

See jutuajamine juhatajaga oli mulle ootamatu, ma polnud selleks valmis.

Ma saan hakkama. Ma ei saa aru, miks see raamatupidaja nii-moodi sekkus (nagu mu ema). Eks ta tahtis head, aga ma ei vaja abi. Olen täiskasvanud inimene. Mida ma küll valesti teen, et inimesed mu ellu sekkuvad ja arvavad, et peavad mind aitama.

Selgus, et osa minust pole veel muutunud. Eks selle pärast see raamatupidaja sellise positsiooni, hoiaku võttis. Ju ma näisin sellise pehmekesena jälle. Ja kurtsin liiga palju. Peaksin oma suu kinni hoidma.

Samas ma olen väga segaduses. Kuid temaga ma oma mõtteid ei jaga. Pean ise hakkama saama. Mul on ju mu päevik ja blogi, kuhu ma oma mõtted kirjutan. Küll ma ise midagi välja mõtlen. Ma saan hakkama.

Täitsa nõme. Mul hakkas pisar silma tulema ja nutt oli kurgus. Ma ei tea, miks ma nii nõrk sel hetkel olin. Mis mind nii endast välja viis. Kuulasin juhatajat. Ma polnud end selleks jutuajamiseks ette valmistanud. Mulle suruti täielikult see vestlus peale ja veel mu lõuna ajast. Ma pole selle uue olukorraga veel harjunud. Mul puudub kindel seisukoht, sest ma alles kohanen uue olukorraga. Ei oska midagi rääkida ega vastuargumente esitada.

Ja sealt tuligi see jutt, mida ma kartsin. Natuke isegi hullemini, sest hetk oli ootamatu ja liiga vara. Nii vaikselt lisatakse mulle kohustusi ja vastutust.

Mulle oleks meeldinud kui see jutuajamine oleks olnud kunagi hiljem

 

Tööpäeva lõpus:

Tööpäeva lõpus tuli juhataja uuesti minuga rääkima. Natuke olin isegi kauem tööl kui tööaeg ette nägi. Tööle jõuan ma ka varem. Oma tööd ma valmis ei saanud, sest juhataja vestles, raiskas pool tundi.

Ma ei suuda temaga koos töötada. Minu arusaamad ei ühti tema omaga.

Otsustasin, et ma lahkun tööle. Ma ei suuda enam. Olen ennast nii palju tagasi hoidnud. Ma tunnen, kuidas minu vastutulelikkust ja tagasihoidlikkust ära kasutatakse.

Homme ongi mul plaan juhataja rääkida, et ma ei soovi seda tööd. Loodan, et saan sellega hakkama ja suudan jääda rahulikuks. Loodan ka, et suudan olla konkreetne ja enesekindel. Pean pähe õppima lause, et sellele küsimusele ma praegu ei oska vastata. Ma kodus mõtlen selle üle ja vastan hiljem. See on väga oluline lause. Vahel ma lihtsalt nagu ei julge seda kasutada. Kuigi selles väljendis pole mitte midagi halba.

Ma jätan täna siia kirjutamata tööl valitseva olukorra. Äkki nädalavahetusel saan oma mõtted kokku koondada ja selle olukorra selgelt edasi anda.

Kell on juba jälle nii meeletult palju.

Rubriigid: Projekt: Töö otsimine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>