Ema unenägu

Ma ei hakanud uut kategooriat tegema. Minu ema nägi täna öösel minust halba und. Ta nägi, et ta maalis minu nägu valgeks, kuid siis torkas või värvis kogemata mu silma ka valgeks ning mina jäin pimedaks. Ma polevat sellest väljagi teinud, ei olevat talle midagi öelnud. Olin lihtsalt vaikne ja leplik.

See unenägu pani ta väga muretsema ja seetõttu ei saanud ta magada ning helistas mulle hommikul, et uurida, kas minuga on ikka kõik korras.

Ma ise nägin kunagi hästi tihti, et ma jään pimedaks. Need unenäod hirmutasid mind. Teinekord nägin, et mingi erevalgus tegi mind pimedaks. Siis ma hakkasingi mõtlema, et kui ma pimedaks jään, et mida ma siis teha saan.

Eks mu silmanägemine ole jah üsna kehv juba. Hetkel pole nagu selliseid ressursse, et minna uuringutele ja osta uued tugevamad prilliklaasid. Saan veel hakkama.

Kuid ma väga loodan, et ma siiski ei jää pimedaks. Sest pimedana ei saaks ma õppida ega lugeda ja raamatupidamisega ma ka ei saaks tegeleda. See oleks väga kurb. Ning see blogi jääks ka soiku.

Kuid kui ma siiski peaksin pimedaks jääma, siis saaksin ma tegeleda laulmisega ja suhtlemisega, mõtlemisega. Raamatu kirjutamiseks loeksin oma mõtted diktofonile ja keegi saaks neist siis raamatu kirjutada. Kuid kindel on see, et pimedaks jäämise korral vajaksin ma abi. Siis peaksin ma terve oma elu kellestki sõltuma. Oi, kuidas ei tahaks pimedaks jääda. Ei julge ka arsti juurde minna, sest äkki kuulen veel halbu uudiseid.

Mu vanaema ütleb, et tema silmas on mustad täpid, millest ta läbi ei näe. Et silm ise otsib n-ö vaba kohta, kust näha. Kuid üks kord jääb ta sellest silmast pimedaks. Kuid mina näen ka musti täppe. Sellised pikad peenikesed mustad triibud või niidid. Võib-olla kujutan ma seda üksnes ette. Kuid kui siiski on tegemist sama asjaga, mis vanaemal, siis minu silmadega on ka asi üsna hull, sest kuna ma juba neid musti asju näen, siis on neid juba väga palju, et silm ei leia enam täielikult vabat pinda.

Loodan, et ma lihtsalt mõtlen üle ja pole vaja muretseda. Ma ikka oskan asju üle dramatiseerida. Õudne…

Rubriigid: Minny unenäod, sildid: . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>