Mul esinevad eduka naise tunnused

Edukate naiste saladused pani kirja Huffington Post.

Nad suhtuvad oma erialasse kirglikult
Kui sul puudub kirg oma töö vastu, saabub moment, mil see ei saa sulle enam midagi pakkuda, ükskõik milliseid palgatõuse või hüvesid sulle pakutakse. Kui sa oma ala naudid, teed sa mitmeid asju seepärast, et sa naudid neid, mis aitab sul edasi liikuda.

Nad ei oota perfektsust
Uuringud näitavad, et kui sa pühendad liiga palju aega perfektsuse saavutamisele, muutud sa tagasilöökide tõttu õnnetuks. Edukad naised teavad, et kõike pole võimalik korraga hästi teha.

Nad soovivad olla juhid
Edukad naised saavad aru, et juhikohal töötamine tähendab seda, et sul on suurem õigus otsustada ja omi reegleid seada kui sa oled ise juht. Seega, kui sa näed, et su organisatsioonis on asju, mis vajaksid arendamist, pürgi selle poole, et ise juhiks saada ja neid asju muuta.

Nad loovad ainult pikaajalisi ja edukaid suhteid
Edukas naine teab, millist suhet ta vajab ja kui seda saada ei õnnestu, on ta pigem ilma kui kehva suhtega lepib.

Nad usuvad, et neil on võimalik edu saavutada
Usk edusse on peamine kütus, mis üle takistuste edasi rühkida aitab. Sul võib olla parim idee maailmas, kuid sa ise endasse ei usu, ei saa sa ka edu saavutada.

Nad ei karda riskida
Inimesed peaksid endalt küsima, mida teeksid nad siis kui nad ei kardaks. Edukad naised ei tee mõtlematuid otsuseid, vaid võtavad kaalutletud riske.

Nad teavad, et ebaõnnestumine ja edu käivad käsikäes
Ebaõnnestumine ei ole edu vastand, vaid viis kuidas eduni liikuda. Vigadest õpitakse ning nende naljalt liigutakse edasi paremate lahendusteni.

Nad hoolitsevad enda eest
Enamik edukaid naisi leiavad aja, et teha midagi füüsilist. Üheks põhjuseks on kindlasti enda vormis hoidmine, kuid füüsiline koormus aitab elada välja negatiivseid pingeid ning emotsioone.

Nad teavad, et kõike, mida nad tahaksid, ei saa nad kunagi tehtud
Edukad naised on tavaliselt väga mitmekülgsete huvidega ning seega on neil ka palju eriilmelisi unistusi. Mõned neist on targem ilma kahetsuseta lahti lasta – kõike ei ole võimalik jõuda.

Nad leiavad aega enda jaoks
Uuringud näitavad, et naised peavad ajast endale tähtsamaks seda, et kodu oleks koristatud ja pesu pestud. Edukad naised teavad, et samamoodi nagu nad planeerivad ärikohtumisi ja koduseid kohustusi, tuleb täpselt samuti planeerida aega ka vaid neile endale. Põhiliseks reegliks peaks  olema, et kohtumist iseendaga ei tohi kunagi katkestada.

Nad teavad, kuidas luua siiraid suhteid ning neid tugevana hoida
Toetav suhtlusringkond on üks peamisi asju, mis aitab sul eduni jõuda. Ühtpidi tõstab head sõprade ja tuttavate olemasolu sul tuju paremana hoida ning teisipidi võib sul mingitel momentidel neist reaalset kasu olla.

Nad on tänulikud oma lähedastele
Edukad naised teavad, et neil tuleb tunnustada nii oma perekonda, sõpru kui ka kaastöötajaid, kes neid aitavad ja neile toeks on.

Toimetas Naine24
Naine24, 27.08.2013. Edukus saab alguse ellusuhtumisest. [Onlinehttp://www.naine24.ee/1362450/edukus-saab-alguse-ellusuhtumisest
Rubriigid: Kes ma olen? - Mina., Määratlemata, Midagi positiivset. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Mul esinevad eduka naise tunnused

 1. Avatar minny minny kirjutab:

  Suhtun kirglikult raamatupidamisse ja üldse finantsasjandusse.
  Noo, see perfektsuse asi, see vajab veel kujundamist ja arendamist. Olen veel liialt kinni selles perfektsuse tagaajamises.
  Teadlikult ma ei soovi olla juht, kuid alateadlikult ma võtan juhi rolli.
  Ma olen ka varem kirjutanud, et olen pigem üksi kui halva kaaslasega. Seega käib ka see punkt minu kohta.
  Selle usuga endasse on nii, et see kõigub meeletult. On häid päevi ja halbu. Kuid tean, et usuga võib liigutada mägesid. (Ma lõpeatsin ühe töösuhte ära. Uut tööd ei paistnud kusagilt. Mul oli esimene vaba päev. Olin saanud eitava vastuse juba kahest töökohast. Olin kurb ja mõtlesin, et ei sobi kuhugi. Siis meenus mulle see seisukoht, mida ma varem oma blogis kirjutasin, et inimesel on igal juhul õigus. Kui ta arvab, et saab hakkama ja kui ta arvab, et ei saa hakkama. (Henry Ford oli seda kunagi öelnud.) Mõte seisneb siis selles, et positiivsed mõtted tõmbavad ligi positiivseid uudiseid ja negatiivsed mõtted negatiivseid uudised. Ja ma mõtlesin ja kinnitasin endale, et need kaks tööandjat (kes eitavalt vastasid) lihtsalt ei oska mind hinnata ja nemad ei sobi mulle, mitte vastupidi (et mina ei sobi neile). Ja küll see õige tööandja mu üles leiab. Ja paari minuti pärast tuli mulle kõne, et kas ma läheksin vestlusele. Muidugi läksin. Olin kunagi ammu kandideerinud ja nüüd võeti minuga ühendust. Erialane töö, poole kohaga… Igatepidi nii ideaalne… Nüüd ootan, et kas osutun valituks või mitte…)
  Ma ise arvan, et kardan riskida. Kuid kui ma jälgin oma tegevust, siis ma tõesti ei karda just palju. Tulin siia võõrasse linna. Taskus vaid kuupalk. Kolisin kokku täiesti võõra meesterahvaga, kellega olin vaid korra kohtunud. Aga mul läks hästi. Vedas, seekord.
  See ebaõnnestumine on ka üks mu nõrk külg. Nimelt ma kardan ebaõnnestuda. Ja elan ebaõnnestumisi raskelt üle. See on see perfektsuse tagaajamise asi. Selle kallal tuleb veel vaeva näha. Kuid mulle väga meeldib see mõte, et „Ebaõnnestumine ei ole edu vastand, vaid viis kuidas eduni jõuda.“
  Selle enda eest hoolitsemise kohapealt. Trenni pole mul olnud aega teha. Olen hakanud tervislikumalt toituma ja kui on valida trepp ja lift, siis lähen trepist.
  See punkt käib ka minu kohta. Tahan nii meeletult palju asju teha. Joonistada, kududa, tikkida, joosta, rulluisutada, raamatuid lugeda, vahel soovin ka heategevusega tegeleda, lastega tegeleda… oma ettevõtte teha… kuid jah, kõike ei jõua. Prioriteet üks on kool ja siis erialane töö.
  Ma leian aega endale. Nt see blogi on aeg endale ja siis kirjutan ma ka päevikut ning vahel käin mere ääres. Eile käisin ka. Istusin kohe mitu tundi ja vaatasin merd. Unustasin enda sootuks. Justkui ootaksin kedagi või loodaksin midagi. Eile vaatsin merd ja neid laevu ning mõtlesin, et tahan juba edasi liikuda. Alles sain “unistuste lombi äärde”, kuid juba soovin veel kaugemale minna. Teisele poole lompi või üldse Ameerikasse.
  Ma ei oska luua siiraid suhteid. Pean ka seada õppima. Ma ei tea, võib-olla on mõistus katki, kuid tunnen, et mind kasutatakse ära. Et mind ei armastata, vaid üksnes kasutatakse ära. Olen ettevaatlik ja hoian kõigest, kõigist eemale.
  Olen tänulik, kuid vahel olen tänamatu. Aga see on vist sellest, et ma pole stabiilne. Olen ebastabiilne inimne. :D Aga ajaga pidi inimene rahulikumaks muutuma. Loodan, et ka mina.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>