Leid Facebook’st

Täna jäi mulle silma ühe oma Facebook’i kamraadi like. Nimelt: “Kui naine küsib midagi, siis parem vastata ausalt, sest on tõenäoline, et ta juba teab vastust.” [07.10.2013] www.facebook.com ja kasutaja: Aforismid, mõtteterad, tsitaadid.

See on väga tark mõte. Olles ise naine, siis ma ka vahel küsin asju, mida ma tean. Et veenduda, kas teine inimene ka teab… Kuid tegelikult kontrollin ma nii, kas inimene on aus. Ja kui juhtub mitmel korral, et inimene pole aus, siis teen ma sellest mõned järeldused ja liigitan selle inimese kuhugi…

Ma olen kohutav liigitaja ja hinnangute andja… Halb inimene… Aga ma nagunii vihkan ennast kõige rohkem. Olen ise-enda suurim vaenlane jne…

Rubriigid: Määratlemata, Midagi mõtisklemiseks. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Üks kommentaar postitusele Leid Facebook’st

 1. Jaanus kirjutab:

  Liigitamine; kartoteekide ja kataloogide loomine, millest igaüks kombekohase sildikesega tähistatud; hierarhiate moodustamine… selles on kogu inimsugu tõeliselt tasemel.
  Las ta siis olla :)

  Sullegi meeldib, mullegi meeldib asju jagada halbadeks ja headeks. Jube põnev on seda jagamise protsessi vaadelda.
  S.t. et kuidas see täpselt toimub, milliste kriteeriumite ja põhjenduste alusel muutub näiteks mingi konkreetse inimese positsioon minu “headuseteljel” või “inimliku väärtuse teljel”.
  Enamasti toimuvad need muutused aeglaselt, aga vahel siiski ka lausa sekundiga.

  Ausus kõigis elu olulisemates asjades oleks aga nagu põliskäsk liikuda kogu elu muutumatult kiirusega 5 m/s põhja poole – hoolimata mägedest, meredest, majadest ja valgusfooridest. Selline koormaga inimene ei elaks just eriti vanaks.
  Ometi sõnades peetakse ausust väga oluliseks. See (näiline?) vastuolu ajab inimesi suurde segadusse ja sageli lausa hulluks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>