Kuulasin TV-d

Täna kuulsin Marko Matvere intervjueerimist (ETV-st). Mulle jäi kõrva tema väljaöeldu.

Et vanal ajal meremehed “harjusid mõttega oma n-ö lõpust”. Tema ka oma reisile minnes harjus selle mõttega.

Leppis sellega. St leppis sellega, et üheks võimaluseks on ka reisil surra. Ta nimetas seda “kuivuseks”.

Ta rääkis ka, et need inimesed ei anna alla. Nad võitlevad oma elu eest kuni viimase hingetõmbeni, kuid nad on valmis, et see viimane hingetõmme tuleb (võib tulla).

See on täpselt minu ellusuhtumine. Ma ka ei anna alla. Kui olukord on halb, väga halb, siis ma ei löö käega. Ma vähemalt püüan sellest välja tulla ja senimaani on see mul ka õnnestunud.

(Kõlab nii, et kaob hirm surma ees. Mõte suremisest või lõpust ei hirmuta enam.)

Nt. Jätan selle eksi täna välja. :D Võten teise näite. Nt elasin kunagi ühes puumajas. Pesemisvõimalust polnud, ainult külm vesi oli ja kraanist. Kütta ei saanud, sest ahi oli katki. Elekter lülitati välja. Vanemad olid välismaal. Raha saadeti nii palju, et sai osta vaid putru (inflatsioon sõi ära saia pealt vorsti, siis või ja lõpuks saia ka).

Siis kirjutati mulle välja prillid, mida ma endale lubada ei saanud. Minu emotsionaalne olukord oli hull. Tundsin, et ma ei saa hakkama, et vean kõiki alt. Koolis sain hakkama. lohisesin läbi. Olin alla andmas, liikusin edasi ja tegutsesin “ma pean tegema” lainel.

Ühesõnaga, olin nagu sõdur missioonil. On olemas siht (sihtmärk) ja liigun selles suunas. Kui kaotan jalad, siis rooman edasi, aga seisma ei jää. Kui eesmärk tundub kättesaamatuna, ikkagi liigun. Liigun vähemalt selle eesmärgi poole, vähendan vahemaad enda ja eesmärgi vahel. (Eesmärgiks saabki vahemaa vähendamine). Sest mida muud ma saaksingi teha. seisma jäädes kaoks ka see võimalus eesmärgini jõuda, kaoks lootus.

Ja uskumatu. Olengi oma eesmärgini jõudnud. Ka nende kaugete ja kättesaamatuteni. See on ka üks põhjus, miks ma julgen ülisuuri eesmärke seada (nagu New York). :D

“Keep doing” ja “success” tuleb! :D

Rubriigid: Mõtteterad ja tähelepanekud artiklitest. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>