Minny ei tohi kohvi juua

Mul on suur tass (0,5 liitrit mahutab). Sellises koguses jõin ma lahjat kohvi 2-3 tassi päevas. Ma teadsin varasemast kogemusest, et kohvi ei mõju mulle hästi (juba üks tass lahjat kohvi rikub mu une). Olin vist unustanud, kui halvasti see mulle mõjub.

Ma ei saa üldse magada. Kui siia kolisin, siis magasin nagu beebi. :D Ärgates olin ma puhanud. Aga nüüd ei saa ma öösiti magada. Kõik häirib, kuulen väga kaugeid naabreid. Kuulen muusikat, aga hästi vaikselt kuulen.

Öösel näen unenägusid (valdavalt õudukaid) ja hommikul olen ma nii väsinud. Isegi hommikune jooksmine ei ärata mind üles.

Mul käib kohvi võõrutus. Täna piirdusin vaid ühe kohviga. Homme vaatan, kas luban endale ühe või ei luba. Homme tuleb pikk ja raske päev. Hommikul tööle, last hoidma ja siis kooli ning seminar lõppeb vist kell 22:00. Seega koju jõuan ma umbes 22:30. Ja reedel ka tööle (kui midagi ei muutu).

***

Teisipäeval olin tööl ja põnn oli haige. Nüüd olen mina haige, köhin. Ma pole mitu aastat köhinud. Natuke on nohu ka ning kurk on imelik, aga see on köhaga kaasnev nähtus. Homseks pean ma terveks saama. Tegin viina sokke ja panin ka seda tiigrisalvi jalgadele. Jalas on villased sokid ja sall on kaelas. Jõin meega piima ja nüüd joon kuuma teed sidruniga. (Oleksin võinud küüslaauku osta, aga see ei tulnud meelde ja kiirnuudlid ka ununesid).

***

Kuigi ma olen haige ja köhin, siis hommikul läksin ma ikka jooksma. Tavaliselt mõjub jooksmine tervendavalt. Lõõrid said puhtaks, paar kõvat köhatust ja mõni tund oli täiesti köhavaba.

Täna tuli mulle vastu üks noormees. Tundus selline lõbus habemega tugeva kehaehitusega noormees olevat. Ta lehvitas mulle, ma silma nurgast nägin seda. (Loodan, et ta polnud tuttav, sest ma olin nii ebaviisakas.) Ilma prillideta ma ju ei näe ja ma väldin inimeste pilke tavaliselt. Mingi refleks on selline, et kui keegi mind vaatab, siis pööran mina oma pilgu automaatselt ära.

Mõtlesin, et kui koju jõuan, siis ringleb FB-s, et üks noormees otsib neidu, kellele ta hommikul lehvitas. :D Aga ei ole ma sellist otsimise kuulutust näinud ja vaevalt ta mind otsib. Olin ju nii kurja näoga ja ülbe. Näiliselt ülbe.

Kui ma teda lehvitamas nägin, siis oli ta juba minu kõrval ja ma ei hakanud enam ümber pöörama. Täna oli tihe graafik. Käisin ID-kaarti ja passi tegemas. Täna tegin taotluse ja sinna oli kella pealt minek ning ma kartsin, et ma ei saa oma hommikusi protseduure valmis, seega ei saanud ma ühtegi minutit kaotada. :D

Samas, ma ei usu, et järgmine kord ma teisiti tegutseks. Ma ei julge. Ma pean ju kõike kontrollima, aga kui kontakti alustab noormees, siis mina ju seda ei kontrolli. :D

***

Täna nägin unes, et mu kass jäi bussi alla. See oli nii kohutav. Ma püüdsin olla tugev, aga ma hakkasin nutma. Vaatamata sellele, et ma olen kassi peale vihane, sest ta nõuab tähelepanu ja teeb pahandust ning ma ei saa paljusid asju teha, nt välismaale lihtsalt seiklema minna või Eestis matka-tripile minna.

Hommikul, kui äratus helises ja ma sain aru, et see oli kõigest halb unenägu, siis olin ma nii õnnelik. Hakkasin kassi paitama ja kallistama. Ta oli unine ja magas edasi ega saanud aru, miks ma hakkasin teda järsku nii nunnutama. :D

***

Nägin unes ka oma blogi lugejat Rick T-d. Olin Tartus ja sõitsin bussiga venna juurest linna ja siis tuli bussi peale Rick T ning kohe minu juurde. Ta nagu tundis mu ära, aga ma teadsin, et ainus, mida ta minust teadis oli see blogi ja siis mõtlesin, et ju ma andsin liiga täpse kirjelduse endast ja oma tegemistest.

Mis edasi sai? Ta ütles mingi komplimendi, midagi sellist, et ma olen tegelikult (päris elus ka) tore tüdruk. Minu päris-eluline isiksus jättis talle positiivse mulje (isegi positiivsema, kui ta oskas arvata).

Samas ta läks kahe peatuse pärast maha ja meie kontakt jäigi nii üürikeseks. Midagi sellist, et “oli tore näha, aga ma nüüd lähen oma teed”. Ma ei olnud kurb, sest ma polnud temasse veel kiindunud, aga ma oleksin tahtnud temast veel rohkem teada saada (tegelikult temast midagi teada saada, sest ma ei tea ega teadnud ka unes, temast suurt midagi).

Milline Rick T välimuselt oli? Ta ei olnud pikk. Mina olen lühike (162 cm), tema oli minust natuke pikem (arvan, et 170-175 cm). Ma arvasin, et ta on tugeva kondiga, aga ta oli selline kleenuke noormees. Juuksed olid musta värvi ja lühikesed. Habet ei olnud. Riides ei käinud silmatorkavalt (tumedad riided olid ja teksad ning mingi jakk). Silmad ei olnud pruuni värvi, need olid hallid, sinised või rohekad. (Pigem hallid.) Temas polnud midagi häirivat, aga samas ei olnud ka midagi tugevalt eristavat.

Tema häält ma ei mäleta üldse… Tema iseloom. Ta oli rõõmsameelne, julge, otsekohene ja kontrolliv. Tuli minu juurde rääkis, andis oma hinnangu ja kadus. Olukord oli täielikult tema kontrolli all, mul ei olnud võimalust juhtimist omale saadagi.

***

Mina lahendan probleeme unes ja suhtlen inimestega unes. See on uskumatu, kust mu alateadvus selle info võtab. Nt unes arutasin ma oma eksmehega. Hästi pikad unenäod olid ja tihti. Kogu meie suhte võtsime pilbasteks ja hilisemal kontrollimisel sai nii mõnigi seisukoht kinnitust, et päriselt oli ta ka sellel seisukohal nagu unes. Seega ma eeldan, et uni oli päris ja mu küsimused said endale vastused ning see peatükk sai lõpetatud.

Olen unes rääkinud ka oma lastega. Üks laps ütles, et emme (ehk mina) ei armasta teda. Siis arutasin temaga, et miks ta nii arvab, et emme teda ei armasta… Rääkisin ka H-le, ta naeris ja ütles, et täitsa uskumatu, et ma räägin unes inimestega ja nad vastavad. :D Aga nii see on.

Unes sain kokku R-ga ja ta ütles, et armastab tegelikult mind, aga ta ei julgenud varem seda mulle öelda. Et ta armastas mind juba siis, kui ma temalt seda küsisin, aga ta ei julgenud mulle seda öelda, sest arvas, et ma vaid mängin temaga. :D See uni oli arusaadav, sest ma mõtlesin R-le hästi tihti ja terve mu mõistus oli teda täis.

Üks kord nägin ma väikest tüdrukut, kes nuusutas liimi. Hommikul ärgatas oli tunne, et üks väike tüdruk vajab mind (et vanematelt ta turvatunnet ei saa), aga mul polnud õrna aimugi, kust ma selle tüdruku leian.

Unes olen ma näinud, et minu ukse taha on toodud üks beebi-poiss. Pärast seda ma kartsin korteri ust avada, sest kartsin sealt beebi-poisi leida. :D

Unenäod on olnud ka praktilisemad. Nt olen näinud eksamite küsimusi ja õigeid vastuseid ning päris eksamis on ka need küsimused olnud. Siis olen ma magistritööga unes tegelenud ja on tekkinud häid ideid, millest kirjutada. Vahel on infot liiga palju ja ei suuda seda kuidagi grupitada, aga unes suudan ma kõik mõtted ja ideed korrastada, siis olen hommikul kohe hästi tegus ja töökas.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 kommentaari postitusele Minny ei tohi kohvi juua

 1. Rick T kirjutab:

  Mida juttu?! :-) ), niimoodi, ette hoiatamata? :) . Nojah, olen muidugi meelitatud. jah, küllap ma võinuksin öelda midagi sellist, et “Minny, päris elus näed sa veel parem välja”. nagu öeldakse filminäitlejatele, kui neid päris elus kohatakse. Riietus nüüd päris ei klapi, et tumedad riided Ma viimastel aastatel nimelt püüan osta mittetumetumedaid riideid endale, mitte et ma nüüd punaste pükstega käiks. Iseloomu poolest…, siin oled mulle andnud sellise kerge avansi :) , võin olla täitsa ludri, muidugi püüan end parandada. Olen ka pisut pikem. Aga noh, miks mitte kellegi unenäos sõita Tartus bussiga. jooksva aasta jooksul olen taas Tartus käinud mõned korrad, kui vahepeal üldse mitte. Minny, kullake, seeunes nähtud tüdruk oled aga sa ise. Olen lugenud sellise arvamuse andmiseks lugenud läbi piisavalt eneseabiõpikuid :)

 2. siam kirjutab:

  ma näen ka põnevaid unesid – justkui seiklusfilme. millegipärast näen tihti, et elan majas, kus kummitab. veider. ma ei saa öelda, et kardaksin kummitusi (okok, kardaks ikka, kui näeks, aga ses mõttes et enne uinumist ma ei mõtle pimedas toas, et kas nüüd tuleb kummitus). kas siin on ka seletus? mida alateadvus ütleb? :)

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Kindlasti on seal seletus, aga mina ei oska seda seletust anda. Unenäod on ju alateadvuse toodang (aju geneteerib neid), seega on miski alateadvuses sellise pildi loonud (tuginenud millelegi)…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>