Magistritöö

Aega pole, aga kui ma oma elamusi praegu ei kajasta kusagil, siis hiljem enam ei mäleta, siis pole millesti õppida ja pole millegi üle tagant järele naerda.

Ma pole 2 või 3 päeva väljas käinud. Ei ole jooksnud ega kätekõverdusi teinud. Sööki (loe: putru) olen kõvasti varunud, seega pean veel paar päeva vastu. :D

Olen ärganud kell 5 või 6 ja siis hakanud oma tööd kirjutama (nii palju kui olen suutnud, tahest-tahtmata avastan ma end e-kirju lugemas või uudiseid lugemas või kusagil mujal internetis kollamas). :D Aga ikkagi, olen teinud väga intensiivset tööd. Kolmest peatükist kaks on valmis, need vajavad kohandemist, aga mingisugused laused ning lõigud on olemas.

Eile öösel sain teise peatüki kirjutatud. Olin nii uhke enda üle. Tunne oli selline, et olen valmis saanud tõelise piibli-mõõdus teose. Täna hakkasin üle vaatama. :D Selgus, et olen kirjutanud vaid 10 lehekülge. Plaanisin nii 20 lehekülje kanti kirjutada.

Hetke seis on selline, et sisukord 1 lk + sissejuhatus 2 lk + esimene pt 7 lk + teine pt 10 lk + viidatud allikad 4 lk = 24 lk (seega on vaja veel minimaalselt 36 lk-d).

Kolmasdas peatükis kirjutan ma tulemustest. Seega umbes 30 lehekülge teksti numbritest. Seda on vist isegi minu võimete kohta liiga palju. Tuleb vist hakata meisterdama erinevaid tabeleid, jooniseid ja graafikuid. :D

Täna ärkasin rõõmsana, sest mul tekkis lootus, et saan selle töö valmis. Aga nüüd on see lootus jälle kadunud.

Ma olin nii kindel, et selle mahu täiskirjutamine pole minu jaoks mingi probleem. Kursusetöö oli mul umbes 60 lk-d (aga pidi olema vist 30). Mis minuga juhtunud on? :D

Igaksjuhuks peaksin ülevaatama ka viidatud allikate hulga. Seda ma ka eeldasin, et tuleb täis, aga mine sa tea…

Esimest kahte peatükki tuleks natuke täiendada. Seega paar lehekülge saab sealt. Siis abstrakt, kokkuvõte ja Summary, sissejuhatust tuleb juurde kirjutada (üks osa on puudu seal), viidatud allikaid tuleb juurde (kõik majandusaasta aruanded, mille andmeid ma oma töös kasutanud olen). Seda viimast asja lükkan ma edasi. Ma olen selle viitamise enda jaoks nii keeruliseks ja ebameeldivaks mäelnud. Tegelikult teed ühe valmis ja teised tulevad sama sugused.

Ma nii lootsin, et saan juba natuke pingevabamalt võtta, aga ei. Tuleb pingutada ikka nädala lõpuni ja siis veel ja veel ja veel… :D

Juhendajalt pole ma ikka vastust saanud. Seega võib selguda, et kui olen rakendusliku osa juba valmis kirjutanud, siis ta vastab, et seda teist mudelit ikka ei saa magistritöös kasutada ja need tulemused on valesti arvutatud jne… Ehk siis… EI. Ma ei taha sellele mõelda….

Kirjutan valmis ja samal ajal mõtlen välja n-ö turundusteksti. Kuidas ma õppejõule oma töö maha müün. Sellisel kujul, nagu see on. :D  Nasty business, aga ma olen nii kaugele juba jõudnud ja ma nii väga tahan seda magistrikraadi kätte saada. Kui mõistust või seda tarkust pole, siis tuleb hakata keerutama.

Ma küll lootsin ja uskusin sinisilmselt, et ma elan oma elu ausalt. Kuid ei mängi välja. Aususega väga kaugele ei jõua. Aus võid sa siis olla, kui sul on juba raha ja võim käes. Aga raha ja võimuni jõudmiseks tuleb natuke “turundusega” tegeleda. :D (If you know what I mean.) ;)

Täna siis: nuudliroog, üks lisa vormistada, aruannete viited, vaadata üle arvutused (üks asi tuleb parandada), vaadata andmetele otsa ja mõelda, kolmanda peatüki ülesehitusele ja andmete lisas esitamise vormile. Siis kusagil vahepeal tuleks koristada (statistiliselt u 2 h ja ema räägib, et mul on suuremat korterit vaja. Ei ole, ikka väiksemat on vaja.) Ja kui ma eriti tubli olen, siis ma alustan ka kolmanda peatüki kirjutamisega. :D See alustamine võtab kaua aega. Just nende esimeste tähtede ja lausete sisestamine nii, et need sinna ka püsima jääksid. (Kipuvad kustuma, sest kriitik minu sees ütleb, et nii ikka ei sobi.) :D Saadaks selle kriitiku puhkusele, aga siis ma kardan, et juhendaja hakkab ütlema, et nii ei sobi ja kaitsmiseni ma ei jõuagi. :D

Rubriigid: Projekt: Kursusetöö 2012/13; Magistritöö 2014/15. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 kommentaari postitusele Magistritöö

  1. Madli kirjutab:

    Oeh, ma ise olen samas seisus. Või noh, peatükid on valmis (minu hinnangul), aga üks suurem ja tähtsam peatükk on juhendaja poolt üle vaatamata. Ja ta rajakas on reisil! Seega ma siin paanitsen, sest ei tea, kas olen õigesti asjadest aru saanud ja õigesti ära tõestanud need asjad (mul on teoreetiline ja väga matemaatiline töö). Ma nii kardan, et teen kuskil hiiglasliku vea, ilma et ise tähelegi paneks. Ja siis jääb esitamata, sest ülejäänud 7 valemit, mis nendest tuletatud on ka kohe valed ja ma ei jõua neid oma alles jäänud 2 ja poole nädalaga välja mõelda. Või isegi kui jõuaksin, siis juhendaja ei jõuaks enam üle vaadata ja ei lubaks mind kaitsmisele.. oeh..

    Ainus asi, mis lohutab, ongi see, et minusuguseid paanitsejaid on veel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>