Oi, keegi veel liigutab seal paberikuhja all

Hetkeline pingelangus. Sain valmis esimese täieliku variandi oma magistitööst. Saatsin tõlkijale oma SUMMARY. (Loodan, et tal on aega seda tõlkida, muidu on jama ja mu vererõhk tõuseb jälle taevasse.) :D

Muidugi töös tuleb veel miljon muudatust teha, sest juhendaja pole näinud kolmandat peatükki ja neid “muid lisandeid”. Lisaks oli esimeses poole olulisi vigu. Üks mudel… See mudel meeldib mulle nii väga, et ma olen selle mudeli suhtes pimestatud… Seal kasutati maksubaasi, aga ma soovisin selle asemel näha maksutulu, sest viimast on Eesti kohalike omavalitsuste aruannetest lihtsam leida. St. on leida, maksubaasi aruandst ei leia.

Mis sellest saab? Ma ei tea. Hetkel ei taha sellele mõeldagi. Selle mudeli puhul 2 suhtarvu viiest kasutab seda näitajat. Seega, liiga oluline osa, et niisama jätta…

Arvestades mu juhendaja hõivatust, siis… Siis tuleb mul veel mitu nutuhoogu ja magamata ööd ja närvivapustust. Aga… Meie Minny ei anna alla… Kui vaja, siis pressin end kasvõi ukse alt praost läbi. :D

Kuigu mul on selle magistritööga veel palju tegevusi vaja teha, siis… Ma tunnen end hetkel nii kergena, et tahan minna merd vaatama. Arvan, et lähen kah… Las see magistritöö ja muud koustused ootavad. Minnyl on mini-puhkus.

***

Eile jõin 750 ml energiajooki ära. Olin üleval kella 3:00 (tänaste hommiku tundideni). Suur uni tuli juba peale, aga eesmärk oli, et voodi ja kass ootavad kuni ma olen ka kokkuvõtte valmis saanud (esimese variandi sellest) (abstrakt ja SUMMARY jäid tänaseks, st pärast ärkamist hommikuks). :D

See kokkuvõte sain esimeses variandis valmis… Aga ma olin nii väsinud, et jäin püstijalu magama. Toetasin pea vastu seina ja silm vajus kinni. :D

Olin juba nii üle õppinud, et üks õhtu olin köögis tule põlema jätnud mitmeks tunniks ja kui selle avastasin, siis mõtlesin, et vaimud teevad mulle siin arvet. Mõtlesin, et peaksin neile ütlema, et ärgu tuledega ja elektriga jamagu, selle eest pean ma maksma, et parem mängigu mu kassiga. :D

***

Lugesin ühe magistrandi blogist, et ta oli üks öö üleval olnud ka magistritööd kirjutanud. Ma püüdsin ka, aga mul ei õnnestunud see esimesel katsel. Kuid nüüd see mul õnnestus ja see polnudki nii hull, kui alguses tundus. (Häda ajab härja kaevu või kuidas see väljend oligi?)

***

Mulle on jäänud mulje, et teised on oma magistritööga kaugemal kui mina. Et kõigil on esimene variant valmis ja juhendajale saadetud ja juba teevad teist või kolmandat ringi parandusi. Mina sain alles esimese variandi valmis.

Ma ei hakka rääkima ka soovitatavast kirjutamise plaanist. See on midagi veel kaugemat kui roosa unistus. :D

Ma väga kardan, et juhendaja ütleb, et mul pole võimalustki kaitsmisele saada. (Horoskoobist võis seda välja lugeda. :D Ma enam ei loe horoskoope mõnda aega.) :D

***

Mõtlesin, et kutsun kellegi jalutama. Aga ma võin ju üksi ka jalutada. Tuleb vaid plaan paika panna. Kui jalutada, siis võiks juba kasulik ka olla. Nt vajalikud asjad osta. Ja meri… Sellele viskan ka pilgu peale.

***

Tagasi magistritöö juurde. Maht pidi olema minimaalselt 60 lk-d (v.a tiitelleht ja lisad). Mul jäi üks lk puudu, seega kirjutasin sissejuhatusse ühe lõigu juurde ja maht oligi saavutatud. :D Kui see neile nii oluline on, siis tuleb ju neile seda pakkuda.

***

Ei tahaks kassi jälle koju üksi jätta. Ta ronis sülle ja nurrub. Aga ilm on nii ilus ja ma nii vajan siit välja…

Seega, kass, tema peab jälle ootama. Jääb tahaplaanile. Lähen toon talle head konservi ja kamin teda õhtul.

Praegu on päike ning Minnyl hea tuju. Seda ei saa siin külmas toas raisata. :D

Rubriigid: Määratlemata, Projekt: Kursusetöö 2012/13; Magistritöö 2014/15. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 kommentaari postitusele Oi, keegi veel liigutab seal paberikuhja all

 1. Madli kirjutab:

  Ma arvan, et paus mõjub hästi. Üldiselt on hea, kui vahepeal pead puhkad, oled pärast puhkust siis jälle produktiivsem. Lohutuseks sulle, minu nö valmis tööd (kus kõik osad olid esitatud) jõudis juhendaja vaid ühe korra lugeda. Ja ta tegi megavähe parandusi. Mul on hirm, et kui mõttega ta üldse seda luges siis, sest ma üldiselt teen ikka vigu… aga mis sest enam, mul on homme juba esitamine.

  Ja see mahumiinimum on teil ikka veider. Meil õnneks (TÜ mat-inf teaduskond) pole mingeid täpseid piire. Aga mahult mul tundub töö umbes sama suur kui sul (sisu on 59 lk) ja juhendaja ütles, et mul on kindlasti keskmisest mahukam töö. Alguses tahtis, et ma veel kärpima hakkaks, aga siis arvas, et jätame siiski nii.

  Ja kui ma enda kolleegilt uurisin, mis piirid neil on (ta on TÜ LOTE), siis neil peab sisu osa jääma vahemikku 20-40 lk, mis mulle tundub väga vähe.

  Samas, muidugi pole lehekülgede arv kõige õiglasem mõõdupuu. Mõnes töös on teksti osas esitatud rohkem tabeleid, valemeid, jooniseid (mis võtavad ju ruumi), kui teises. Maht ei võrdu lehekülgede arvuga. Ses suhtes mulle isegi meeldib, et meil mingeid lehekülgede piire pole antud ja et see ongi vaid juhendaja otsustada ja tunnetada, kas on piisavalt mahukas või mitte.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Minu töö on tabeleid täis. Kaks suurt ja siis väiksemaid. Kokku vist 17. Seega olen teinud ikka palju n-ö luusi.

   Keegi kunagi on öelnud. “Ma kirjutan sulle pika kirja, sest mul pole aega lühikest kirjutada.” Teinekord ongi lühikest teksti raske kirjutada, sest siis tuleb kõik läbi mõelda, et iga lause ja sõna maksimaalselt infot edasi annaks.

   Meile on mahud ette antud, aga õppejõud ütlesid, et selles osas tehakse järeleandmisi. Sisu pidi olulisem olema. Kui sisu katab n-ö mahu nõude puudujäägi, siis on ok.

   Ma püüan nii palju kui võimalik nõuete järgi teha. See oleks nagu ettemaks n-ö potentsiaalse vigade eest. Et kui vormistanud olen hästi ja mahud täitnud, siis äkki antakse andeks, et mu valim oli nii väike ja spetsiifiline.
   Ma kirun siin, et juhendaja teeb nii palju märkuseid jne… Aga sul on õigus. See on hea, et ta nii palju märkusi teeb. Raske õppustel, siis kerge lahingus. Ma korraks hakkasin kartma, et töö on nii kohutav, et kaitsmisele mind ei lastagi.

 2. M. kirjutab:

  Tubli. Pause lihtsalt peab endale lubama, sest ületöötanud ajust ei ole niikuinii enam kasu isegi siis, kui keha veel funktsioneerib. Samas võib värskes õhus tulla häid mõtteid, mina suurema osa oma tööst mere ääres välja mõtlesingi ja täna on super-ilus ilm.
  Nende energiajookide asemel võiksid muidugi hoopis puuvilju süüa (mõtle siia juurde selline vanatädi näpuviibutus ka:D). Kuigi selline pingeline periood ei kesta kaua, ei ole mõtet oma tervist selle nimel ohverdada, sest kui sa vedru välja viskad siis a) sa ei saagi oma tööd valmis, b) saad võib olla töö valmis, aga keegi esita seda sinu eest. Pealegi olen suhteliselt kindel, et hauataguses elus teaduskraadid ei loe. Võid oma kummitustelt muidugi järele uurida. Vot sellised morbiidsed noodid tänasesse päikeselisesse päeva:D

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Küsin kummituselt. Ma ei usu, et ühe korraga energiajook kohe hauda viib. Inimesed tarvitavad seda ikka nädalaid ja järjest.
   Muidugi enne jooksma minemist ei ole see hea mõte. Siis võib küll juhtuda, et tuleb üle pingutus. Aga ma enne jooksmist ei võtnudki (lihtsalt lubasin võtta).

   Aga see energia tuli küll tänase arvelt. Ma olen ikka täiega väsinud. Sõitsin bussiga, siis oleksin peaaegu magama jäänud. Mere äärde ma ei jõudnudki. Ilus ilm sai otsa. Aga poodi jõudsin ja kaks kuud nimekirjas olnud asjad sain ostetud (mõned neist). Saan jälle ühe nimekirja lühemaks. See teeb rõõmu.

   Puuvili ei hoia silmi öösel lahti. Energiajook aga küll. Ja ma võtan energiajooki ainult siis. kui tõesti on hädasti vaja. Ma ise hindan, et ma ei kuritarvita neid.

   Aga armas on ikka, et keegi hoolib ja muretseb minu pärast. Püüan siis ka ise enda eest rohkem hoolitseda ja hoolida.

   Aitäh, et hoolid ja muretsed.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>