Mõtlen ja targutan niisama

Tänane leid:

Romantiline armastus ei ole emotsioon, vaid see on tung nagu janu või nälg. http://naistekas.delfi.ee/suhted/suhted/sa-ei-saa-seda-tagasi-hoida-armumine-ei-ole-emotsioon-vaid-tung?id=71582623 

Võib-olla mõne inimese jaoks on see sisutühi leid, aga minu jaoks on see infokild revolutsioonilise tähtsusega.

Ma oled püüdnud aru saada, mis see armastus on. Mis on armastuse tunnused? Sellele küsimusele ma vastust ei saanud, aga ma sain teada, romantilise armastuse olemuse.

Mulle meeldib sõnade kombinatsioon “romantiline armastus”. Kui öelda lihtsalt “armastus”, siis jääb asi segaseks, sest võib ju mõelda “ema-armastus”, “sõbra-armastus” või lihtsalt meeldimine… Aga “romanitline armastus”, sellega oleks nagu kõik selge.

Nüüd ma tean, et romantiline armastus on tung (nagu janu ja nälg). Kui ma suudan kontrollida oma jänu ja nälja tungi, siis oleksin ma (teoreetliselt) võimaline kontrollima ka seda romantilise armastuse tungi. Seega tuleb taas alustada nägimispäevadega… :D (Viimane on nali, seda jama ma küll ei taha uuesti läbi teha. Ma arvan, et tervis ka ei peaks vastu. Ma pole enam esimeses nooruses.)

Võib-olla originaal-artiklis on kirjas ka selle romantilise armastuse n-ö tundemärgid. Hetkel ma ei tea, mis need on. Mingi aimdus on, aga selgelt ma seda ei suuda tuvastada.

***

Kevad on käes ja kool hakkab lõppema ja noored (põhikooli lapsed) juba kurameerivad (ma ei tea, kas see on õige sõna). Jälgisin seda paaritumise rituaali. Neiud rõkkavad, hääl muutub kõrgemaks ja valjemaks. Jooksevad poistel eest ära ja siis ootavad, et poisid neile järgi jookseks, et siis taas eest ära joosta. Kui poiss näitab väsimuse märke, siis minnakse ja õrritatakse poissi. Noorte puhul näiteks tõugatakse või kõditatakse posi kaela…

Tundus selline lapsik, neile täiesti eakohane. Minule kui vaatlejale huvitav. See ei häirinud mind. (Eile öösel häirisid mind mootoratturid, kes kesklinnas ringi kimasid. Ma mõtlesin, et lähen oma magamiskostüümis, susside ja hommikumantliga tee peale. Et kui nad mul magada ei lase, siis vähemalt lõbustagu mind ühe sõiduga. Sellel korral jäi tegemata...).

Kuid oma kurvastuseks pean tunnistama, et see lapselik paaritumisrituaal esineb ka minul. Tahan küll olla ratsionaalne ja robotlik, aga mida sa teed, kui see ürgne looduse tung nii suur on… Nimelt, ma kipun naerma (kui noormees väga meeldivaks muutub) ja minu hääl ka muutub kõvemaks ja kõrgemaks. Ma ei pane ümbritsevat üldse tähele.

Paaril korral olen ise märganud oma tegevust ja siis olen end tagasi tõmmanud. Aga näiteks H-ga… Ma vist ei kirjutanud seda siia… H küsis otse: “Mida sa naerad?” Ma oleksin peaaegu talle otse öelnud, et ma flirdin temaga, aga ta ei võta üldse vedu. Kuid ta sai toaukse sellel momendil lahti ja siis kobisime tuppa. Ta kukkus voodisse ja magas. Ma muigasin oma ette ja läksin ka magama.

Ma olen ka ikkagi inimene. Ühes vanas filmis oli see fraas. “..(aga), ikkagi inimene.” (Äkki filmis “Siin me oleme”, selle “me oleme Tallinnast, me maksame” :D juures.)

***

Üks päev kuulsin. Mulle öeldi: “Sa mõnitad seda inimest või?” Mõtlesin natuke. Tulin koju ja mõtlesin veel. Jah, ma mõnitasin seda inimest. Kusjuures olen vist paljusid mõnitanud ja veel seljataga. Kohutavalt piinlik on. H-ga me mõnitasimegi kõiki. Need olid meie naljad ja need naljad olid talle naljakad ja ma tahtsin talli nii väga meeldida.

Piinlik on. Püüan selle koleda harjumuse endast välja saada.

Viimasel ajal olen ma üldse väga öel olnud ja pahatahlik ning nähvanud. Pole ime, et inimesed mu ümbert ära kaovad. :D Ma ei tea, mis minuga toimub. Äkki on see tavaline vananemise ja kibestumise protsess. Üleminek täielikuks vanatüdrukuks. :D Egas midagi, tuleb vaadata õhupüss ja aknale valvesse minna. Telefon ka ligi politsei numbriga, et anda teada kõigest, mis toimub, et iga pisemgi rikkumine saaks karistuse. :D

***

Täna sain kell 5 end ülesse ja läksin jooksma. Seegi hea. Nüüd tuleb ka teised asjad korda saada, siis oleks vast jälle natuke rõõmsam elada. :)

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>