Natukene statistikat

Ma olen juba ammu tahtnud seda teha… Nüüd tegin ära.

Taanis on 22 ministrit, riigikogus on 175 liiget (esindavad Taanit), u. 5,7 miljonit elanikku ja pindalalt on umbes sama suur kui Eesti 43 tuhat ruutkilomeetrit.

Eestis on 15 ministrit, riigikogus on 101 liiget, elanikke on umbes 1,3 miljonit (miinus Minny, pluss pagulased). Pindala u 45 tuhat ruutkilomeetrit.

Eesti vs Taani

  1. Miljoni elaniku kohta on:
    1.  Eestis 11,5 ministrit vs Taanis 3,9
    2. Eestis 77,7 riigikoguliiget vs Taanis 30,7

Eestlased peavad ülal pidama eelmisi presidente ja nende naisi (lapsi vist ka). (Ülalpidada = turvamehed, eluasemekulude katmine…). Taanis on kuninganna ja tema lapsed. Üks perekond (kuid üsna kulukas). Taani prints (kuninganna abikaasa) läks pensionile, mis on väga uudne asi. Nt Inglismaa kuninganna küll pensioni peale ei mõtle, kuigi rahvas pigem tahaks riigipeana näha Williamit.

Ma ei tea kuidas tundub. Kas Eestis on ehk natuke liiga suur valitsus nii väheste inimeste haldamiseks? :) Muidugi, nüüd vist toodakse pagulasi sisse, siis võib-olla varsti õigustab see end ära.

***

Tööst ka natuke? Jah või ei?

Larsiga töötame nagu ei kedagi. Täitsa nagu esimestel päevadel. Päeva jooksul ikka mitu tundi töötasime kahekesi üks-ühe vastas ja ei ühtegi sõna. :D Üks mees tuli temaga rääkima ja siis ta nagu kurtis, et ma ei räägi mitte midagi. :)

Kuid tal on kõrvaklapid peas, mis ma ikka hakkan tülitama. Mul nagunii midagi öelda ei ole.

Aga üldiselt oli täna juba tore tööpäev. Väike võimalus on ka pühade-ajal töötada (23. detsember).

S viis mu auto mingisse suvalisse parandusse ja võttis sealt asendusauto. Arve on tulemata. Ma ei tea, kui suur see arve võib tulla. Aga noh… Autol kadusid pidurid ära, seega ei saanud enam viivitada. :D Piduritoru vist lõhkes. Nüüd pidavat korras olema.

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>