Millal ma ometi õpin ütlema “ei”

Nüüdseks olen joonistanud 9 pilti. Homme annan kaks värskelt valminud pilti ära.

Joonistada tuleb veel 4 pilti, üks jõuluks ja kolme puul tähtaega pole.

Lisaks neile neljale üks pilt mu emale (jõuluks) ja üks pilt mulle, see, mille ma kavatsen siia blogisse näidiseks panna.

Järgmine nädal reedel pean pärast tööd koristama. Eelmine aasta koristasime emaga seda objekti kaks päeva. Laupäeval on ema poissõbra sünna, kuhu ma olen kutsutud ja lubasin minna.

Muideks järgmine nädal teisipäeval on mul eksam. :S

Tahtsin öelda, et jube kiire on ja stress tekib. Joonistamist juba vihkan ja tõesti püüan hakata ütlema “ei”.

Ma juba ütlesin “ei”, seda siis Monale. Pärast tuli Erik ja ta muudku lunis ja lunis ja lõpuks ma ütlesin ok, teen ära. Siis pidin ju Minale ka pildi tegema. Need saidki nüüd valmis.

Lillianiga trehvasin ja ta saatis mulle foto. Talle lubasin ma väga ammu, et joonistan pildi. Ja Nataliale lubasin, kuid Natalia pole mulle fotosid saatnud ja ma pole küsinud. Vast kahenädala pärast küsin. Võtan käsile.

Lis’le lubasin pildi teha, tema lubasin jõuluks.

Tegelikult tahaks need koustused kaelalt ära saada enne uut aastat.

***

Minu raha-eesmärk (Eesti arvel 2000 EUR). Ei mängi välja.

Käisin hambaarsti juures. Arve tuleb üle 10 000 Taani krooni. Ühe hamba lasin välja tõmmata. See läks tükkideks ja hambaarst urgitses tükke välja üle tunni, kaks korda tegi tuimestust ja proovis kõiki oma tööriistu. Lõpuks oli ta juba üsna närvis ja nõutu.

Minu põsk läks natuke paiste, aga tööl ei märganud keegi või nad olid minuga väga viisakad ega maininud. Nüüd tõmbub põsk kollaseks.

Valus oli ka, kahel järgmisel päeval, aga nüüd on juba ok. Naeratada saan, aga väga suurt naeratust ei saa endale lubada. Ega ma olen alati oma valehambuvust häbenenud, seega olengi suu kinni naeratanud… Ühesõnaga, pole probleemi.

Vana olen kah, seega on täitsa ok, et lagunen. Tuleb lihtsalt tihkemini passi vaadata.

***

Eesti riik kirjutas, et minu ID-kaardi sertifikaadid peatati. Nii armas neist. Ma olen nii kaugel, et mul nagu polegi võimalust asja parandada. Riigiga ma suhelda enam ei saa… Vaikselt antakse mõista, et tõmba üldse uttu. Meil pole sind vaja….

Eks ma vaikselt püüan Taani kodanikuks saada. Üks samm korraga. Küll kõik tuleb, kui õige aeg käes.

***

Tööl… Seal oli põrgu. Pärast pikka puhkust on raske, aga mul oli veel eriti raske, sest iga päev tegin mingit täiesti uut asja. Poolteist aastat olen teinud korduvaid ülesandeid ja on tekkinud rutiin, aga nüüd tuli igapäev uuesti endale väljaõpe teha. Just nimelt. Ega meid seal keegi ei õpeta. Ainus, mida nad teevad on karjumine, kirumine, siunamine jne… Aga mingeid õpetussõnu ei anta. Ei öelda, mida valetsi teen ja kuidas tuleks teha…

Reedel oli vapsee äge. Mind pandi liinile 5 ja see oli peaaegu liiniülema vastutusalasse kuuluv ülesanne, mida ma tegin.

Läksin hommikul kontorisse, küsisin liini nr 5 koolitust, nad olid üllatunud, et ma sellel liinil olen (ise teevad tööplaane)… Saatsid mu kööki sousti järele (133 kg, vagunis) ja lubasid mind välja vahetada. Kuid…

Tulin soustiga võudurõõmsalt tagasi. Mehaanik oli seal, ütlesin, et ma pole varem siin seda teinud. Ta ütles, et ta ka pole, et siis on meid ju kaks. Ta seadis vaguni tõstuki paika, pani vaguni peale ja kallas sousti liinile. Eks ma võtsin siis üle… Mälusopist meenutasin, et kuidas kolleegid on seal töötanud. Teine kord on olnud aega teise liini äärest kiigata (noh, liinin jookseb errorisse, siis on aega ringi vahtida või nii)… Noh, eks ma siis mängisin seal tarka ja vaikselt mässasin, lootuses, et mind vahetatakse ikka välja…

Ülemus tuli ka, ütles, et liiga palju sousti on liinil ja siis liiga vähe, aga kui palju seal peaks olema, sellest ei kõssugi….

Kui ma olin juba pool päeva mässanud ja liini ilusti jooksma saanud. Katse eksituse meetodil teada saanud, et max 1/3 vormist võib olla soustiga kaetud, siis on ok… Ja mõned muud nipid, et kuidas soust vagunist välja saada nii, et see ei kukuks maha ja samas, et seda poleks liiga palju. (Soust oli nagu tainas ja ma pidin väikse aerukesega seda siis juhtima, tagasi hoidma, kui alustasin uue vaguniga ja kiiresti juurde kaapima, kui vagun hakkas tühjaks saama)…

Tegin natuke statistikat ka. Umbes iga poole tunni tagant pidin käägist uue vaguni tooma, selleks kulus 7-10 minutit. Pärast sain 2 tunni jooksul 4,5 vagunit liinile puistada. Tööga sain valmis 1 tund varem, aga ma olin väsinud ja ütlesin, et soovin koju minna. Reedene päev ja ülemus lubas mul vabalt minna.

Päeva teises pooles oli mul juba ohtralt õpetajaid ja sai palju häis nippe ja õpetussõnu ja abi. Nt sain teada, et kuidas tuvastada, et õlipott on tühi ja kuidas ning kus seda täita… Oh… Ma sain nii targaks kohe.

Kuulsin, et praaki oli ka vähe. Alguses oli plaanitud, et välja läheb 7 euro-aluse täit külmutatud sousti, aga pärast suurendati seda 10-le ja vist 11.-le sai ka 5-8 kasti lisaks. Kui ma õigesti aru sain, siis ma suutsin toota rohkem, sest praaki praktiliselt polnud. Kindlalt ei tea, sest otseselt keegi minuga sellest ei rääkinud.

(Mäletan, et pea aasta tagasi olin ma seal teisel pool otsas ja pakkisin sousti, seal oli väga palju praaki. Kastide viisi sai seda minema visatud.)

Ega väga seda enam teha ei taha, sest raske on. Ma küll unistasin füüsilisest tööst, aga enam ei taha. Muidugi järgmisel hommikul tulid 20 kätekõverdust väga kergelt. Samas lihased valutasid ikka ka… :)

Aga nüüd ruttu magama ja tuleb see uus nädal vastu võtta.

***

Tööl oli mul päkapik käinud ja tööriiete kappi šokolaadikalendri ning kommipaki jätnud. :) Kusjuures ainult minul oli päkapikk… Minuga ikka juhtub huvitavaid asju aeg-ajalt.

Head und!

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

7 kommentaari postitusele Millal ma ometi õpin ütlema “ei”

 1. Roland kirjutab:

  Kui Taani kodakondsuse võtad, siis mida selle Eesti pangakontoga veel teed?

  Tänapäeval ikka tõmmatakse hambaid välja? Minul oli väike tükk veel alles ja taastati hammas.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Taani kodakondsus ei tule üle öö. Minu ema armastab raha kulutada, aga ma hoian oma raha Eesti pangaarvel lukus. Näen ja on olemas, aga kasutada ei saa.

   Minu soov oli hammas välja tõmmata, sest olin kindel, et see läheb uuesti tükkideks ja ma jäängi seda üles ehitama.

   • Roland kirjutab:

    Ma loodan, et oma Eesti pangakontolt õigel ajal raha välja võtad, kuna võid ema eest endale säästes kõik Eesti riigile jätta.

    Minu soov oli hammas välja tõmmata, sest olin kindel, et see läheb uuesti tükkideks ja ma jäängi seda üles ehitama.

    Sa oled uskumatu!

    • Avatar minny minny kirjutab:

     Mu raha ei jää Eesti riigile tegelikult. Mu raha on Rootsi pangas, seega saavad Rootsi pensionärid natuke rohkem intressi oma säästudelt või Rootsi panga bossid saavad kobedama dividendi. Jah. Ma ju selle jaoks rügangi, et teistel hää oleks. :D

     • Roland kirjutab:

      Ma väga kursis asjadega pole, aga kui sul on Eesti riigis tegutsevas pangas konto, hoolimata ema-ettevõttest,siis võivad probleemid ikkagi tekkida.

 2. äärelinna rohutirts kirjutab:

  Käisin ka just Eestis hambaarstil ja samuti mässati sellega tükkhaaval ja kaua. Läks 76 euri.Ma ei tea,mis vahekord taani kroonil euroga on, aga mina pidasin kalliks, sest kergemal juhul olen pääsenud nii 39 euroga kui 59-ga.
  Sertifikaadid minulgi peatatud, aga ei üritagi neid saada, saab ju ilma ka läbi siin elades.

  • Avatar minny minny kirjutab:

   Siin Taanis on huvitav selle rahamajandamisega. Võib-olla on see vaid selle piirkonna eripära, aga siin nad arvete saatmisega ei kiirusta. Minult küsiti, et kuidas ma soovin maksta hambaravi eest (oli vaja parandada 3 hammast), et kas maksan pärast viimast visiiti ja kõige eest või maksan pärast igat visiiti. Ma valisin selle esimese. Seega käin hambaarsti juures, aga ei maksa veel midagi. Kummaline… Kuidas nad nii julged saavad olla. Välismaalane, äkki kaon üldse ära. Lasen endale proteesid teha ja värki. :D
   Ühesõnaga, ma praegu ei teagi, palju see hamba väljatõmbamine mulle maksma läheb. 76 eur on 570 DKK. Ma arvan, et Taanis on see natuke kallim, aga praegu ei oska öelda, kui palju kallim. (Ma arvan, et 5 kuni 10 korda kallim). Ma ise loodan, et teenus on kvaliteetsem ja Eesti puhul, peaksin ma ju lennupileti veel juurde lisama hambaravile ja võib-olla ka hotelli jne… Seega hambaravi Taanis on ok hinnaga. :)

   See sertifikaatidede asi on huvitav jah. Riik varjab ja jagab valeinfot inimestele. Ma võin ju eksida, aga minu mäletamistmööda on seaduses kirjas (mingi digi-seadus või elektrooniline… seadus)… Seal on kirjas, et riik suhtleb kodanikuga paberivabalt ja läbi e-riigi. See tähendab, et riik saadab kirjad ja dokumendid e-riiki ja ta loeb, et inimene on need kätte saanud ja inimene ei saa kasutada vabandusena, et ta ei pääse e-riiki. Ma täpset sõnastust ei tea, aga… Ma mäletan, et ID-kaart on kohustuslik (pass on reisidokument ja vabatahtlik) ning riik suhtleb kodanikuga läbi e-riigi…

   Mul on küll suunatud e-post minu tavalisele e-mailile, seega saan ma kirjad kätte, aga kui on vaja allkirjastada mingit dokumenti, mis nad mulle saadavad, siis tekib mul jama.

   Arvatavasti mõtlen üle ja mäletan valesti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>