Tööl

Käisin täna tööl. Vestlesin ülemusega. Kuigi sain magada kõigest 4 tundi, olin ma väga värske tööl.

Üllatavalt hea tuju oli. Pidin olema Larsi liinil. See oli nii nässus, kui nässus ja Lars vandus ja viskas oma kindaid jne… Ma olin täiega rahulik. (Mina pidin kaste kaaluma ja teipima, aga minu käes masin ei töötanud.) Tuleb mainida, et ta ka hoidis end minuga suheldes tugevalt tagasi. (Väike kiitus talle.) Aga siiski…

Mina olen täna enda üle uhke. Ma tõesti olin õnnelik tööl. Olin üle pika aja õnnelik ja seda veel tööl. Hämmastav.

***

Eile külastasin audiitor-ettevõtteid siin… Ühes kohas sain inimesega, kes töölisi võtab, rääkida. Ma ei saa praktika kohta, sest mul on liiga kõrge haridus. Ma ei saa töökohta, sest ma ei tunne Taani seadusi, maskuseadusi ega raamatupidamise seadust (finantsseadust).

See on Taani. “Natuke” bürokraatlik. Teised kohad olid sõbralikumad, aga õiget inimest polnud kohal. Pean kirjutama, aga kirjutades ei suuda ma avaldada nii tugevat mõju kui reaalseslt kohal olles.

Igatahes… Terve päev sõitsin ringi, oma 200 km. Tulemust nagu polnudki. Sain pettuda ja tuju oli null.

Teadmine on see, et ma pean kõvasti pingutama. Ma ei anna alla, aga päris nii lihtsalt ei saa. Tuleb võidelda ja seda ma ka teen. Üks kord ma võdan nii-kui-nii… (Kes seda ütles?)

Ma veel leian selle augu, ukse prao, kust ma sisse ronin. Küll nad seda veel näevad… ;)

***

Ikkagi olen ma uhke, et kodust välja läksin ja lampi ettevõttesse sisse ja suhtlesin nendega ja taani keeles, kusjuures me suhtlesime vabalt. Eks nad aru said, et pole päris taanlane, aga mingit tõrget küll polnud… Mõnus…

***

Muud nagu polegi. Homme olen, õnneks, oma toorkala osakonnas tagasi. Super!!!

Saan hakkama…

***

Ma lisan veel, et naudin selle pinge langust. Tulin töölt koju. Olin energiat täis. Tegi võikud homseks, sõin… Kassile ja koerale tellisin söögi ära.

Viskasin voodile pikali ja tundsin iga oma keharakuga, et ma elan. Nautisin seda hetke. Vabadus. Voli kõike teha. Kohustustest prii… Seda on raske sõnadesse panna…

***

Kas ma kirjutasin, et enne tulin koju. Tegin kohvi ja vaatasin 1,5 tundi oma kohvitassi. Siis lürpisin aeglaselt kohvi ära. Tuli teha võikusid ärgmiseks päevaks. No ei suutnud. See neetud töö. Ei taha enam… See oli kohutav…

Nüüd on väga hea. Loodan, et see jääb püsima. Pöidlad pihku. :)

Rubriigid: Määratlemata. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

4 kommentaari postitusele Tööl

 1. Roland kirjutab:

  Ära vasta mulle, aga proovi ära, kui julged, sa ei pea kirjutama siin, mis juhtus. Aga ei saa kunagi teada, mis juhtuks, aga seal, kus pead kirjutama, et töökoht saada, lähed uuesti tagasi ja küsid, kas see inimene on kohal. Kui jälle pole, siis küsid telefoninumbri ja helistad ning lepid aja ja koha kokku. Et poindi tõestamiseks, oled nõus ka kalapalgaga ja esimese kuu võid tasuta teha. Sul on vaja jalg ukse vahele saada, et õnnestuksid, aga võin kinnitada, et kui sa oskad seda, mida sa väidad oskavat, siis sa oled iga tööandja unistus.

  Kui Taani on Euroopa Liidus, siis see maksuseaduste ümberõpe on küll vaid pinnapealne.

  Samuti, kui sind võeti vastu, aga üks või teine asi ei sobi, Sinu kohus (kui tahad töökohta) on vastata neile, et “ära hinda raamatut kaane järgi”. Oled ilus ja suuda ka tööd teha kohusetundlikult!

  Ja võimalik, et see ettevõte, kes on kõige ebasõbralikum sinu jaoks alguses,on ideaalne koht sul töötamiseks. Mida tõrksam on otsustaja, seda parem võimalus on saada enesekindlalt jätkates löögile.

 2. äärelinna rohutirts kirjutab:

  Eestis küll ei sega “liiga kõrge haridus” inimesel näiteks sanitar olla…Tunnen õpetajat, kes seda on!

 3. Roland kirjutab:

  Eestis kindlasti segab liiga kõrge haridus. Kui inimene on oma ala spetsialist, aga keskharidusega, siis ta ei ta palgata temast kõrgemalt haritud inimest, kui on suur oht, et see inimene hakkab pidevalt näitama/õpetama, kuidas “tegelikult” asjad peaks olema. Kui inimene on kõrgelt haritud ja saab aru, kes on boss ja leiab tee bossini, et tõestada, et tema teadmistest on kasu, on teine teema. Eestis ongi palju kõrgelt haritud inimesi,kes ei viitsi midagi teha, leiavad ainult põhjuseid milleski/kelleski muus, kui iseendas, miks nemad edukad pole.Majanduses on ammuilma tehtud selgeks, et kõige edukamad inimesed majanduslikult on keskharidusega inimesed, siis bakat omavad ning alles siis magistriharidusega inimesed. Ma rõhutan, et siin pean silmas padurikkaid. Spetsialist arstil, kellel ei esine terviseriket, on üldine majanduslik kindlustatus suurem, aga padurikaste hulgas ta on vaene (Bill Gates ja company).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>