Natuke uhke enda üle

Patsutan endale õlale ja olen natuke enda üle uhke. :)

S-l oli mingi vana IPhone (kasutas iPhone 4 tarkvara). See oli tema eksi vana. Tal oli pidevalt sellega jama. Esiteks ei saa pilte otse arvutisse võtta, vaid seda tuleb teha läbi iCloudi, kusjuures viimase maht on piiratud.

Nüüd tuli uus tarkvara ja vana tarkvaraga ei saanud enam kasutada Mobil-Pay’d, mis on siin üsna levinud. Samas uuenduse allalaadimine oleks keeruline, sest telefon seda ise ei paku, vaid seda tuleks läbi Apple-konto teha ja varundada data, sest suure tõenäosusega läheks see uuenduse käigus kaduma. Kõige selle jama lõpuks oleks 50/50 võimalus, et telefoni ei saa ikka kasutada, sest enamus funktsioone ei tööta ja telefon oleks aeglane, sest ei suuda seda mahukat uuendust töös hoida jne…

Päeva lõpuks ei saatnud ta telefon sms-e. Valikuliselt saatis ja siis teisele jälle ei saatnud. Töölt sai sõnumi, kas ta saab varem tööle tulla ja S-i vastus ei läinudki kohale. Ja see (sms-de saatmine-vastuvõtmine) on minu meelest juba oluline funktsioon. See probleem takistab rahateenimise tegevust, seega tuli tegutseda.

Ma olen juba pikemat aega mõelnud S-le uue telefoni ostmist, aga ei suutnud valida. Kindlasti pidi olema Samsung, sest seda kasutan ma ise ja seega oskan teda aidata ja need teised põhjused. (Kinnisideega tarbija või lojaalne tarbija). Mulle ostis mu vanem vend uue telefoni. Sedasi ma sellesse nuti-maailma sattusingi.

Ma tean, et S tahaks pilte teha, ilusaid pilte teha, seega oli oluline kaamera ja mälu. Ta lihtsalt klõpsib kõike. Vanema vennaga arutasin, ta ütles, et on enda omaga väga rahul. Tal on Samsung Galaxy A7. Rääkisin ka nooremate vendadega. Väikevend ütles, et iPhone on hea, selle ma saatsin kohe pikalt. Ütlesin, et Apple toodangust ei taha ma midagi kuulda. :D

Väike vend soovitas eBay’st vaadata, kesmine vend jälle ütles, et seal on pikk ooteaeg ja risk. Loetles, et seal tuleb jälgida, kas on parandusest tulnud ja mis kategooria (A, B, C …). Ühesõnaga, ajas asja ikka mega keeruliseks. Hinnavahe oli vaid 500 DKK, mitte väga suur minu mõistes. Tundus, et riski oli rohkem, kui hinna sääst.

Siis tegin otsuse, et ostan siit Taanist. Lähen poodi ja ostan. Kuigi kodulehel oli Samsung Galaxy A7 ja ilusa hinnaga, siis reaalselt polnud seda mitte üheski laos. Läbimüüdud. Vana… Noh, siis vaatasin alternatiivi Samsung Galaxy A50.

Samsung Galaxy A7 (mälu 64 GB ja kaamera 24 MP) vs. Samsung Galaxy A50 (mälu 128 GB ja kaamera 25 MP).

Muud andmed on hiinakeel minu jaoks. :D Teisel oli neid rohkem. (Minu telefonil on mälu 32 GB ja kaamera 12MP – olen ka rahul). Seega peaks see A50 olema täitsa ok pill S-le.

Läksin poodi, vaatasin seda. Ikka väga suur tundus. Samas S kurtis, et vana telefoni ekraan on nii väike, et ei näe lugeda ja raske on trükkida/tippida. Mõtlesin, et suur ongi talle hea. Enne veel küsisin temalt, kas ta võtab telefoni tootmisse/tööle kaasa. Ta ütles, et tavaliselt ei võta, et kapis hoiab. Seega ei tohiks suur telefon probleemiks olla. Autos on tal see istme peal või kotis, seal on ikka ruumi. (Väga harva kannab ta telefoni taskus.)

Käisin viis korda ümber selle telefoni ja arutlesin seal ning ostsin ära. Uhh, milline kergendus. Ma olen juba nii kaua mõelnud telefoni ostmisele ja uurinud hindu ning muud infot. See ei ole minu meelis-teema. Risustas mu pead (nagu üks lahendamata probleem).

Tegin otsuse, et vaja on. Teadsin, et S ei sooviks uut telefoni. Liiga kallis ja pole vaja, saab ka vanaga hakkama jne… Seega ma ei öelnud talle, kuhu lähen, mida teen. Ostsin selle lihtsalt ära. Kõik.

Mul kergem, saan ühe asja peast välja visata ning temal läheb ka kergemaks.

Ta töötab õhtuses vahetuses, seega oli ta väga üllatunud, kui töölt koju tuli ja uut telefoni laual nägi. Ta oli tänulik. Täitsa sõnatu. Ma pole täna tema suust kuulnud mitte ühtegi virinat. Täitsa uskumatu. Vahelduseks täitsa hea. :)

Ma olin positiivselt üllatunud, et läbi iCloud’i oli võimalik kogu data vanast telefonist üle võtta (pildid, kontaktid, sms-d, isegi kõne logi). :D Seega sain telefoni töövalmis, kui ta ärkas ja hommikusöögi lõpetas.

Minu meelest oli tekst väike, aga ma püüdsin hoida end kursil. Keskendusi andmete ületoomisele ja wifi-ühendamisele. Asjad, mis on tööks valikud. Muu pudi-padi (graafika, front ja värv, disain) jätsin ma S-le. Ta on ekspert peenhäälestuses ja ma kindlasti ei suudaks ise seda õiget suurust ja värvi tabada.

Ma tunnen, et tegin õigesti. Kõik sujus. Näitasin S-le olulised nupud ära ja siis läksin koeraga välja, et ta saaks rahulikult mängida. Inimene õpib ju läbi kogemuse ja kui ma koguaeg käeulatuses olen, siis ta küsib pigem minult, kui proovib ise, aga see ei tee teda targemaks.

Kui ma koeraga tagasi tulin, siis oli ta taustapildi ära vahetanud, helina valinud ja internetis surfanud. Seega igati asjalik.

Mulle tundus, et selle telefoniga harjus ta kiiremini ära kui selle vana iPhone’ga. Võib-olla oli uuega selle pärast lihtsam, et ma näitasin ära need olulised kiirteed ja nupud. Ta ei pidanud neid ise katse eksitusel õppima. See kiirendas protsessi.

Ma olen nii rahul, et ta sai nüüd ühe asja, mis toimib. Ta oli väga huvitatud sellest uuest telefonist. Vaatas kohe ekstra, mis võimalused seal on. App-poe pani ka kiirvalikusse. :D Facebooki ega messengeri ta sinna ei taha. Need segavat liialt. :D Aga usun, et kui ta ükskord proovib, siis arvab, et täitsa mugav on. Eks näis.

Telefonil on kahe sim-kaardi koht. Seega saab ta kasutada seda ka oma äritelefonina, kui ta oma äri teeb. Talle see lahendus väga meeldis. Mina muidugi mõtlen, et siis tuleb pidavalt jälgida, et õige sim-kaardi pealt helistaks jne… Aga ma olengi konservatiivsem kui tema.

See vana telefon hakkas tema IT-arengut pidurdama. Uuega avanes talle täitsa uus maailma. :D Nüüd on siis terve pere nuti-maailmas. :D Viimane liige sai täna sellele haljale oksale upitatud. :D

Olgugi, et see oli natuke suur väljaminek (töötule ja elukoha vahetajale nagu mina), olen ma siiski väga rahul selle ostuga. Ma tõesti tunnen, et tegin väga hea diili. Selle raha eest sain rohkem telefoni (väärtust) kui see raha, mille välja käisin.

Kodus nägin, et ega see telefon nüüd nii väga suur ka pole. Neljandiku või kolmandiku võrra suurem kui vana. (Ma arvasin, et poole suurem.) Samas see vana oli ikka pisike tänapäeva telefonidega võrreldes.

Ma olin valmis, et S hakkab streikima ja käseb mul telefon poodi tagasi viia ning keeldub seda kasutamast. Aga kõik läks nii libedalt.

Tööga (töö saamisega) võiks ka nii minna. :)

Ma püüan nüüd end ümber häälestada, oma asjadele. :) Küll kõik laabub.

PS. Ei ole veel A-le kirjutanud. Jeii… Täitsa tublilt olen end ohjas hoidnud selle koha pealt. Aga tuleks mainida, et kerge see pole olnud. :) ;)

Rubriigid: Määratlemata, Midagi positiivset. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>