Minu imeline elu

28 mai, 2015

Kuidas ennast paksuks süüa?

Postitas kategoorias Määratlemata

Selle loo kirjutan ma oma sõbranna palvel. Nimelt on tal suur mure. Mure seisneb nimelt selles, et ta ise pole üldse suur. Väga väike on. Kohe väga väike. Mitte pikkuselt vaid kehakaalult.

Suurem enamus pani siin kohal lehe kinni ja mõtles, et mis mure see üldse on. Pigem halavad inimesed selle üle, et nad on liiga rasked, mitte vastupidi. Näoraamatus jagatakse innukalt sõnumit, et mehed on naistest täiesti valesti aru saanud, kuna naised ei unista mitte sellest, et endale unelmate mees leida vaid sellest, et võiksid valimatult süüa ja mitte paksuks minna. See on ka minu salajane unistus.

kogu selle kõhnuse kultuses oleme me ära unustanud inimesed, kes pole saledad sellepärast, et nad sööksid apelsinimahlas immutatud vatti või saaksid oma turgutuse illegaalsetest mõnuainetest. Minusugustele inimestele, kes on alati vihanud seda väikest kandilist elektroonika vidinat magamistoa kapinurgas, jääb arusaamatuks see, kuidas on võimalik süüa ja mitte kaalus juurde võtta. Osalt kadedusest, osalt arusaamatusest leiab mõni, et on igati õigustatud loomulikult saledaid inimesi hurjutada. Tahaks küsida, et kas need inimesed niisama vabalt lähenevad ka ülekaalulistele ja kritiseerivad nende kehakuju või toitumisharjumusi?

On asju, mis on isikliku vabaduse küsimus ja teistel pole õigust kritiseerida neid valikuid. Valikuid mis puudutavad sõpru, elukohta, laste saamist. Kas on selliseid valikuid mida võib kritiseerida? Ja kui on siis kellel? Kas nendel, kes ennast “normaalseks” peavad? Kas keegi üldse peab ennast normaalseks pärast seda kui Conchita Wurst meile uut normaalsust tutvustas?

Aga tagasi tulles püstitatud teema juurde. Nii nagu ma tunnen paari väga ülekaalulist inimest kes söövad äärmiselt vähe ja tervislikult, nii tean ma ka mõnda üksikut saledat inimest, kes söövad üllatavalt palju ja üldse mitte tervislikult. Mõlema grupi esindajad on ise väga õnnetud ja neil pole aimugi kuidas olukorda muuta. Nii lihtne on hukka mõista ja nii raske on mõista. Kõike enda juures ju muuta ei saa. Mulle meeldiks olla mõni sentimeeter pikem ja loomulikult blond. Päris imelik oleks kui keegi tuleks mu juurde ja hakkaks riidlema, et kuule, mis sul viga on et sa nii lühike oled! See on seotud geenidega. Samamoodi on ligi 40% meie kehakujust ja kaalust seotud geenidega. Kui juba etteheiteid teha, siis palun pöörduge minu vanemate poole ja riielge emaga, et ta mulle pikemat ja blondimat isa ei valinud.

Kommenteeri


  • Kuud