I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

5. november

Rubriigid: Maailma avastamas — 5. nov 2012 @ 04:02

uues kleidis….hiiglane

Selleks nädalaks sain omale uue töö riietuse. Meid külastavad mingid suured grupid ja eesotsas on seal mingid eriti tähtsad hiinlased. Niisiis tahetakse restoranis veel ägedamad ja tegijamad välja näha, ning  minule ja ühele teisel tüdrukule anti uhked kleidid selga ja siis tervitame ja registreerime külastajad.

Juba varem on niisama jutuks olnud, et ehk võiks Mikko ka tulla minuga samasse restorani tööle. Kuna ta tahtis alguses puhata ja oma asjadega tegeleda, siis ei hakanud esialgu üldse mingit tööd otsimagi. Ja mõtleski, et kui tuleb vajadus ja tahtmine tööle minna, et siis hakkab ajama seda asja. Pole veel jõudud ise kellegagi ühenduski võtta,  tuli täna siis hotellist juba konkreetne tööpakkumine. Homme annan ma teada, et Mikko on sellest huvitatud ja siis saab juba kokku leppida aja, mil ta seal tööasju selgeks rääkima läheb ja kui kõik sobib, siis alustab varsti tööd. :)

Arvestasime siin, et kuna elu on siin odav, siis elaks ilmselt isegi ainult ühe palgaga ära, ja kui mõlemad tööl käime, siis saab juba kenasti ka kõrvale panna.  Mis on tore :) Eks tal muidugi saab keele barjääri tõttu raske olema, aga kuna muidu see töö seal just kuigi raske ei tundu, siis ma usun, et küll kõik kenasti läheb.

Ja ka see on positiivne, et kui ka tema tööle läheb, siis saab temale sama viisa teha, mis minulegi. Ja tunduvalt vähem jamamist :) Kuigi muidugi ei saa öelda, et mina oma viisa  asjade käiguga rahul oleksin. Ma olen selle Hiina Aieseci peale tegelikult päris pahane. Tunnen, et täiesti mõtetu oli üldse seda raha maksta, pmst ainus mis ma selle 200€ eest sain oli ligipääs andmebaasile, kus ma ise endale töökoha leida võisin. Ei saanud ma neilt reisi eel mingit asjalikku infot ei viisa tegemise ega muu vajaliku kohta. Ma pole kordagi ühtegi nende aieseci inimest näinud. Jah, siin on küll inimesed, kes on aidanud mind väga palju kõigega, mida mul taravis (elamine, telefonikaart, pangakaart, viisa dokumendid uue viisa taotlemiseks jne), aga need on hotelli inimesed Human recourses departmetist, ja pole aieseciga muud moodi seotud kui lihtsalt aiesec leiab neile välismaalasi, kes seal veidi töötada tahaksid.

Eestis olles kui  ma küsisin viisa kohta, siis öeldi hiina aiesecist, et tuleksin turisti viisaga  ja kohapeal aitab hotell mul siin kõik asjad korda ajada ja õige viisa vormistada. Öeldi, et ma ei pea mitte millegi pärast muretsema, sain aru, et hotell ‘organiseerib kõik ja tundus lihtsal mingi  tavaline formaalsus olevat.

Siia jõudes mainiti mulle aga nagu muuseas, et töö viisa tegemiseks
tuleb mul Hong Kongi lennata!!! Ja siis tagasi tulles saab siin veel
omakorda veel pikaajalisema viisa teha. Hong Kongi lendamine ja seal hotellis elamine on päris suur väljaminek ja minu meelest täiesti ebanormaalne, et seda mulle enne Hiina tulekut ei öeldud.

Kui rahaline pool kõrvale jätta, siis on see ikkagi ebameeldiv üllatus
kuna ma maksin ju Aiesecile just nimelt selle nimel, et sellisele
täiesti võõrale maale üksi tulles, oleks kindlustunne ja turvaline,
teades, et siin on olemas inimesed, kes mind abistavad ja aitavad kõik
sellised ametlikud asjad korda ajada ja ma ei pea üksi kuskil ekslema.
Ja lootsin just nimelt selliseid ebameeldivadi üllatusi vältida. Aga
siia jõudes tehakse teatvaks, et mul tuleb siit veel üksi teisse

võõrasse kohta lennata ja võõras linnas otsida viisa tegemise koht ja
hotell endale ja üldse üksi leiutada kuidas ja millega kuhu minna saab
ja kus midagi on. Jah mulle pakuti, et bronnivad ise mu lennupileti
ära, aga no see on kõige lihtsam asi selle juures. Hotelli töötajad on

väga sõbralikud ja abivalmid ja muidugi ei ole siin neil midagi teha.
Muidugi ei ole siin ka  Hiina Aiesecil mingit mõju sellega kus viisat
teha saab, aga lihtsalt minu meelest on ainult inimlik, et sellist
asja öeldakse ette. See ei saanud neil ka lihtsalt meelest ära minna,
kuna konkreetselt oli ju juttu viisa tegemisest ja mulle öeldi, et no
worries, kõik on väga easy, Hotell korraldab kõik. Ja ei saa olla, et
nad lihtsalt ei tea seda, sest viisat on ühtemoodi vaja igal inimesel
ükskõik millisest maailma nurgast ta tuleb ja millisesse Hiina linna
tööle asub. Nad peavad olema sellega vägagi korduvalt kokku puutunud.

Kuna me tulime siia Mikkoga koos  ja seega ei pea ma ka  Hong Kongi
üksi minema ja viisat  on meil ka mõlemal vaja. Aga jah, kui ma oleksin siia üksi tulnud, siis ma oleksin küll väga häiritud.

 

2 kommentaari »

  1. Karol:

    See on äärmiselt nõme küll Hiina AIESECi poolt. See on kardinaalne erinevus, kuidas meie eestis praktikante vastu võtame. Igatahes hea, et sul kõik sujub, aga kaeban asja igatahes edasi, kurtsin juba Veikole.

  2. Kairi:

    Ma kirjutasin ise ka Veikole, lihtsalt et teada anda. Ma ei soovi siin kuskile kaebama hakata, sest tegelt lähevad mul siin asjad hästi ja see hotell võtab väga hästi vastu ja kõik on väga abivalmid….nüüd pakuvad Mikkole ka tööd seal, vähemalt jutud on õhus praegu, eks paistab kuidas asjad kujunevad.
    Ma kirjutasin muidu ise ka hiina Aiesecile, et selline asi on minu meelest täiesti sobimatu, et viisa kohta jäetakse nii oluline asi ütlemata. Sealt vastati, et on väga shokis mu kirja pärast ja arvasid, et ma teadsin sellest, et arvas, et me intervjuus rääkisime sellest. See on minu meelest küll lihtsalt vabandus, sest peale intervjuud ütles mulle hiina aieseci tüdruk, et hotell tahab, et ma tuleksin turisti viisaga, nii et ta ei saanud arvata, et me juba intervjuus rääkisime viisast. Lisaks ka see rumeenia tüdruk, kes mulle kirjutas, ei teadnud sellisest viisa segadusest midagi. Ta oli kogu selle viisa asjaajamise pärast rohkem mures kui mina enne tulekut, nii et ta ka küsis Aiesecilt palju konkreetsemalt neid asju ja talle oldi ka otse öeldud, et ära muretse millegi pärast ja kohapeal aetakse kõik korda. Kui ta minult kuulis, et see asi pole päris nii nagu räägitakse, siis hakkas ta vist päris kahtlema üldse siia tulekus….ma ei teagi mis seis tal praegu on, kas tuleb või ei.
    Selles suhtes ma täiesti nüüd ka ei kahetse läbi aieseci tulekut, kuna muidu lampi lihtsalt hiina tulles poleks ma kindlasti nii head töökohta ja elutingimusi leidnud. Ja eks võibolla aiesecil ei ole siin linnas kontorit ja neil oligi hotelliga selline leping, et kõik need asjad, mis muidu asiesec tagama peaks, tagab hotell. Ainult seda viisa asja muidugi ei vabanda see kuidagipidi. Aga kuna ma olen Mikkoga koos siin ja ei pea Hong Kongi üksi lendama, siis on asjad okeid.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>