I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

26.november

Rubriigid: Maailma avastamas — 26. nov 2012 @ 08:01

See Hiina asjaajamine on ikka täielik tohuvapohu. Järjekordne näide selle kohta  esineb mu palga

Minu palgaleht. Siin on kirjas kõik teave, et mille eest ja mis läheb maha. Paberit pole raisatud!

segaduse näol. Tegelikult peaksime saama palga iga kuu 15 kuupäeval. Kui siis 15 kontoseisu kontrollisin, et oma hiina kaardil oma esimest sissetulekut näha, siis ilutses seal ümmargune null. Järgmisel päeval helistatigi mulle, et ülekanne oli tagasilükatud, et mingi segadus kontaktandmetega.  Kuna oli nädalavahetus, siis ei saanud ilmselgelt mitte midagi teha  ja esmaspäeval läksime siis panka, kuna nad arvasid, et pank oli mu nime vales järjekorras kirjutanud (et siis eesnimi perekonna nime koha peal). Pangas aga vaieldi vastu, et neil on kõik õigesti ja pärast mitmekordset helistamist ja juba ligi tunniajast pangas olekut, selgus, et tegelikult on ikkagi hotellis mu eesnimi ja perekonna nimi vahetuses. Mu meelest oleks sellega nagu kõik võinud olla ja lihtsalt tõstavad nime ümber ja teevad uue ülekande. Aga näis, et nende jaoks oli asi juba ülikeeruliseks läinud ja ainult üks pikk jutustamine ja vaidlemine käis sellel teemal. Lõpuks pidime siis minema tagasi Human resources osakonda, et ma pean oma allkirja seal andma, et luban oma nime seal paberites ümber tõsta. Kui sinna jõudsime, siis ootasin aga mõttetult jälle umbes tund aega kui mulle tehti teatavaks, et peab veel minema finants keskusesse ja seal hoopis tehakse need muudatused, aga kuna kell oli juba liiga palju, siis sel päeval enam seda teha ei saanud. Täna on Vicky tööasjus hotellist ära, Chongqingis nii et ma pean ootama tema märguanet, et millal tal aega on, et siis sinna koos minna. Niisiis ei ole ma tänase päevani veel oma palka kätte saanud mingi nii mõttetu asja pärast. Täitsa lõpp mis paanika ja segadus neil algab kui midagi läheb etteplaanitust natuke teistmoodi. Nende enda viga veel pealegi.  Õnneks varusime endale korraliku tagavara enne tulekut, nii et praegu veel paanikat pole…peaasi, et lõpuks ikka kätte saab palga.

Teil on kindlasti kõigil ka ammu juba uudishimu, et kuidas Mikkol selle töökohaga läinud on. Kas käib tööl või mitte….ma pole sellest siia midagi kirjutanud. Aga selle pärast ei olegi kirjutanud, et asi on siiani ebaselge olnud ja tahtnud enne suurelt kuulutada kui asi kindel. Minu restoran ise kutsus teda sinna tööle ja alguses öeldigi, et las läheb Human resources osakonda ja vormistatakse ära mis vaja. Siis aga selgus, et Human resource direktor otsustas asju keerulisemaks teha. Ta on seal hotellis uus ja ilmselt tahab siis asjalik olla. Tema leidis, et tegu on liialt erilise juhtumiga, et seda tavalisel moel käsitleda ja kõigepealt peab Mikko saama kokku Food and Beverage osakonna direktoriga ja rääkima kõik asjad läbi ja kui tema otsustab, et Mikko võib meile tööle tulla, siis ta tuleb. Mulle selgitati, et asi on esiteks selles, et reeglina nad ei võta ühest perest inimesi ühte osakonda tööle.  Lisaks oli ka palgaküsimus. Me Mikkoga arutasime, et mida suurem palk seda parem muidugi, aga et kui on sama mis mul (500 €), siis on ka okei. Selgus aga, et mul on väga kõrge palk ja kokkadel ei ole sama.

Oi kui kuri ma paregu olen. Ma kirjutasin nii pika postituse valmis ja kui seda üles laadimas olin, siis katkes neti ühendus ära ja pool postitust läks kaotsi. Siin oli veel kolm korda sama palju juttu kui praegu :(

Igatahes, nüüd siis käis Mikko peakokaga kohtumas ja pidi näitama kuidas ta süüa teha oskab. See läks kenasti, ta pidi tegema kolm toitu ja tema lõhesupist olid päris vaimustuses. Ainuke probleem oli selles, et nemad ei kasuta põhimõtteliselt üldse soola ja seega tundusid Mikko toidud neile soolased. Aga siiski oldi väga rahul ja peakokk ootaks teda tööle nii kiiresti kui võimalik. Asi seisab järjekordselt veel paberimajanduse taga. Ka see suureks puhutud direktror Zhangiga kohtumine sai tehtud. See nägi välja nii, et nad püüdsid direktor Zhangi peale koosolekut koridori peal kinni ja ta pani oma allkirja mikk töötaotlusele, et on nõus ta tööle võtma ja nõus selle palgaga. Ütles veel : “Nice to meet you!” ja oligi kõik. Mikko ütles, et ilmselt oleks võinud ta veel ka palju suurema summa sinna kirjutada ja selle maksmisega poleks mingit probleemi tehtud. Aga tegelikult on 500€ siin päris suur raha. Näiteks kulub meil siin kahepeale, koos korteri üüri ja kõikide maksude ja toiduga kokku keskmiselt 300€  kuus. Muidugi tuleb lisaks veel ka shoppamine ja muu meelelahutus, nii palju-vähe kui seda on…aga kahepeale 700€ kuus vaba raha on päris hästi :)

Mul on praegu vabad päevad ja eile käsime jälle Chongqingis. Me lugesime netist, et on üks välismaalaste restoran

, kus pühapäeviti saadakse kokku ja aetakse juttu. Õnneks ei tekkinud selle üles leidmisega raskusi, kahjuks osutus koht ise aga pisut pettumuseks. Enamik kõik olid olid seal hiinlased, ühe laua taga istusid ringis välismaalased, aga nad kõik olid vanamehed ja me ei hakanud sinna lauda trügima, vaid istusime eraldi oma lauda. Söök oli okei, aga ei midagi erilist. Mikko tellitud pitsa oli päris kallis kui arvestada kui megapisike see oli.

 

 

 

 

 

Me oleme lugeud ka, et  siinsetest Wal-mart´i poodidest saab päris head välismaa kraami nagu näiteks juust, millest me puudust oleme tundnud.  Otsisin siis baidu maps´ist üles (hiina google maps), kus see asub ja kena punane ringike kaardil asusime õiget kohta otsima. Kahjuks leidsime ennast aga ehitustarvete linna osast kus oli nii kaugele kui silm ulatus, ja veel kaugemalegi, ainult ehitustarvete poed ja laod. Pidime tõdema, et kaart oli meile tünga teinud ja pettunult tagasi pöörduma. Õnneks on siin aga väga mugav metroo süsteem. Isegi sellises linnas, kus keegi eriti inglise keelt ei räägi ja välismaa turiste eriti ei käi, on siiski metroos kõik sildid ja teated paralleelselt ka inglise keeles. Samuti saab ka pileti ostmise automaadid ja panga automaadid inglise keelseks lülitada. See on väga kasulik. 

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>