I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

30. detsember

Rubriigid: Maailma avastamas — 30. dets 2012 @ 11:30

Täna hommikul ärkasime selle peale, et mingi räme uksele tagumine käis. Uksekell pole meil ühendatud, nii et see ei helise. Ukse taga oli meie maja property management´ist keegi töötaja. Ta oli kuulud, et meie korteris on hallitus ja tuli selle järgi küsima.  Ma ajasin endale midagi selga, et uksele minna ja Mikko veel oli voodis. Mees lihtsalt jalutas sisse, ukse jättis pärani, käis jalutas meie korteri läbi, seal hulgas ka magamistoa, kus Mikko veel voodis oli. Päris imelik kuidas siin privaatsusesse suhtutakse. Ma ei tea kas ma  sellest kirjutasin siia, kuidas ükskord alguses üks naine tuli meie elutoa seina pahteldama, siis kui mina olin tööl ja Mikko magas. Lihtsalt jalutas sisse ja pahteldas seina ära, samal  ajal kui Mikko kõrval toas magas.

Igatahes täna siis see mees ütles, et saadab ühe mehe siia kell 13.30.  Mul oli muidu Nastjaga kokku lepitud, et läheme koos lõunat sööma hotelli ja siis poodi vanaaasta õhtuks üht-teist ostma. Kuigi loogiliselt oleks ma söömast küll kella 13.30 koju jõudnud, aga mõtlesin, et ei seda hiina asjakorraldust tea, parem olen kodus nii kaua kui see töömees ära käib. Ja hea on, et nii otsustasin. Sest ta tuli juba kell 11. Nendega ei saa ikka midagi kokku leppida. Mees jalutas uksest sisse, jällegi uks jäi enda järgi pärani lahti. Vaatas üle korteri ja ütles, et teeb vannitoas midagi. Ma küsisin, et kas teen vannitoa asjadest tühjaks. Ta ütles et ei ei , kõik võib jääda, las olla, las olla. Kuna ma ei teadnud ka mida ta täpselt tegema hakkab, siis jäid kõik asjad sisse sinna. Siis aga kuulsin kettassae vingumist ja taipasin, et ta saeb plaate seinast ära. Mingi hetk hakkas ka vannitoa ukse alt paksu tolmu välja pressima. Ma mõtlesin kõigi nende asjade peale, mis seal sees olid (rätikud, hambaharjad ja kõik hügieenitarbed) ja kuidas need kõik nüüd paksu ehitustolmuga kaetud on. Korraks kui ta ühe pisikese pausi tegi, siis ma käisin ja päästsin vähemalt hambaharjad ära ja panin keevasse vette ligunema. Peagi oli juba ka elutuba ehitustolmu täis ja veidi ka magamistoas. Päris haige, oleks ma teadnud, et sellist asja tegema hakatakse, siis oleks ma terve mööbli ära kattud ja kõik asjad ära pannud. Aga ei.  Tuli ka pahteldajanaine ja hakkas hallitanud seintelt värvi ja pahtlit maha kraapima. Nii ma siis istusin seal, rõveda tolmu sees, kõik aknad pärani lahti ja külmetasin ja ootasin. Üks hetk siis tõusid nad püsti ja hakkasid ära minema. Kõik töö pooleli. Nad teatasid, et nüüd on lõuna aeg ja tulevad hiljem tagasi. Tore. Suurepärane viis oma kaua oodatud vaba päeva nautida.  Kuigi muidugi on hea, et selle probleemiga vähemalt tegeletakse. Aga siiski, kas poleks kergem kohe maja korralikult ehitada ja seintele niiskusekaitse teha, kui teatakse, et siin nii niiske õhk on, mis seinad hallitama paneb.  Eks siis nüüd paistab, kas asi tehakse päriselt korda, või ainult näiliselt. Ei tahaks küll väga, et selline trall üle iga paari kuu korduma hakkab.

Mis ma aga kardan, et on vägagi tõenäoline, sest see parandamise

meetod oli väga kummaline.  Mitu tundi kopsis ja kolistas vannitoas ja tulemuseks oli kolm plaati puruks pekstud ja mingi osa tsementi välja kraabitud, nii et kolme ruudu suurue auk laius maas. Seejärel tegi ta mulle selgeks, et peab siin veel 3 korda käima, iga korra vahe  peab olema vähemalt 3 päeva ja kogu selle aja jooksul ei tohi dušši kasutada.  Ja kõige hullem selle asja juures on see, et ma arvan, et tegu on täiesti mõttetu tööga. Siin tuleks kõik seinad teha niiskuse kaitsega üle. Sellel näeksin ma pointi. Aga mida tema teeb, kangutab kolm plaati põrandast lahti, täidab uue tsemendiga ja plaadib uuesti ära. Isegi kui ta nüüd peaks panema sinna paari põrandaplaadi alla mingit niiskuse kaitset, milles ma kahtlen,  siis ikkagi mis sellel seintega väga pistmist on. Ma ei tea küll ehituse kohta midagi, aga nagu minu mõttemaailma järgi ei saa selline tegevus küll mitte mingit moodi toa seinte hallitamist takistada. Ebareaalne lihtsalt. Kogu see asi tõi palju ebamugavusi ja kardan, et mitte mingit kasu.

Üleeile läksin oma restorani teise supervisoriga palgast rääkima, et ta minuga koos finants osakonda tuleks ja aitaks seda probleemi lahedada. See aeg oli juba absurdselt pikaks veninud ja mul hakkas kannatus otsa lõppema. Ta on aga üks üpris nõme tegelane, keda ma üldse ei salli. Ta  on väga ülbe ja üleolev targutaja, kuigi tegelikult on ise päris rumal. Ma tahtsin tegelikult restorani manageriga rääkida, aga kuna teda polnud tööl, siis pidin supervisor Chen Fei´ga leppima. Kui ma ütlesin, et pole oma palka kätte saanud, siis reageeris ta sellele hiinalikul moel…rääkides mingit jaburat juttu mis tõele ei vasta. Ehk siis mõtles ise välja mingi põhjenduse ja rääkis seda mulle nii veenvalt ja tähtsa häälega, nagu ma oleks pidanud ennast rumalalt tundma, et üldse küsin palga kohta. Ma ei saanud ta epistlist täielikult aru, kuna ta rääkis hiinakeeles, aga jutu mõte oli selles, et ma ei peagi praegu palka saama, ma olen alles katseajal, mis kestab 3 kuud, nii et ma ei saagi see aeg mitte mingit palka ja alles järgmise kuu eest hakkan raha saama. Ma ei suutnud kohe uskudagi kui lolli juttu ta suust välja ajas. Ise nii tähtsust täis. Kui ma lõpuks siis sõna sain, siis elgitasin, et niimoodi need asjad kohe kindlasti ei ole. Ütlesin, et mulle juba tehti see ülekanne algselt, aga nimi kirjutati valesti ja mul on ka palga leht olemas. Mille peale ta siis mühatas midagi ja ütles, et helistame siis finants osakonda. Nüüd eile lõpuks tõesti jõudis see raha ka mu pangakontole. Oli ka aeg. Hiinlased tunduvad mulle iga päevaga aina rumalamad.

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>