I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

27. veebruar

Rubriigid: Maailma avastamas — 27. veebr 2013 @ 02:24

Täna sooviksin jällegi jagada teiega võõraid kogemusi. Nimelt sai Nastja osa sellisest toredast sündmusest nagu enda osakonna direktori pulmapidu. Ega ma sellest pikalt siin kirjutama ei hakka, pole ju minu lugu, aga mõningat huvitavamat kultuurilist fakti siiski.

Esiteks oli siis väga kenasti avaldunud seal see hiinlastele omane joon, et väljast peab kõik välja nägema väga ilus, kuigi seest on asjad mitte nii kenad, et mitte öelda mädad.  Näiteks väljendus see ilmekalt selle näol kuidas olulisem oli, et pulm jääks video lindil kaunis, kui et päris elus. Nimelt siis oli näiteks pruutpaari sisenemist ruumi mitu korda filmitud. Et kõigepealt uhkelt astusid sisse, aga siis kaameramees ütles, et stop, tulge uuesti.

Teine meist erinev tava on see, et pruutpaarile kingitakse raha, mitte esemelisi kingitusi. Ega see raha kinkimine iseenesest imelik ei olegi aga kummaline oli asja juures olnud see viis kuidas seda korraldati. Nimelt siis majja sisse tulles oli olnud siis selline spetsiaalne laud, kus taga istusid töötajad ja kõik külalised võtsid sinna järjekorda ja ulatasid oma rahaümbriku töötajale, kes seal samas raha üle luges ja märkmikusse kirja pani, ning  sai kinnitatud selle inimese nimega. Kõige lõpus millagil anti siis peigmehe kätte kokku köidetud tühjad ümbrikud, eraldi kogu rahapatakas ja siis märkmik, kus sees oli eraldi iga külalise nimi ja kui palju keegi raha andis. Vot nii.

Märtsi alguses on jälle Evergrande tähtsaid nimesid siia oodata.  See kord peaks olema kolm kõige tähtsamat tegelast üldse, kellest üks on siis briti härrasmees. Kogu restorani rahvas on kõik suures paanikas, nagu siin ikka tähtsaid inimesi oodates juhtub. Kõige absurdsem on see, et jällegi ei anta kogu nende siin oleku  perioodi jookusl restorani teenindavale personalile mitte ühtegi vaba päeva. Ja   nagu ma aru olen saanud, siis nad peaksid siin olema pea kaks nädalat. Nagu kui paanikasse saab minna. Kuna muid kliente pole praegu põhimõtteliset mitte üldsegi, siis ei ole kindlasti kõiki töötajaid vaja korraga tööl hoida.

Kuna selles kuus jäi palgapäev täpselt nende suure aastavahetuse püha ajale, siis  korraldati asi nii, et osa palka sai enne pühi ja teine osa siis tuli lõpuks täna. Kui ma aga need kaks osa kokku liitsin, siis ei tulnud kokku see summa, mis oleks pidanud. Ligi 400 yuani (50 €) jäi puudu. Samas kui Mikkol oli kõik korras. Jälle peab minema raha taga ajama. Miks ei võiks vahelduseks asjad ilma suuremate sehkeldusteta mööduda :p

 

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>