I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

4. märts

Rubriigid: Maailma avastamas — 6. märts 2013 @ 10:27

Täna olin poole oma tööajast hoopis teise korruse Star Lounge´is. Kuna kliente on nii vähe, siis ei käi seal kedagi väga, aga keegi peab ju valvama ja kuna seda inimest, kes seal tööl pidi olema oli kuskil mujal vaja, siis olin mina seal üleval vastutavaks. Ja muidugi nii kui mina sinna läksin tulid ka kliendid. Tellimus sai kenasti võetud 4 kohvi, mis  iseenesest ei tohiks mulle kui päris pika teenindaja kogemusega inimesele üle jõu käia, aga no see kohvimasin seal oli selline, et ma isegi ei saanud aru, et see kohvimasin oleks olnud. Sellega kohvi tegemine nägi välja justkui mingi keemia katse sooritamine. Kõigepealt võeti siis selline klaasist kausike, mille all olev leek vee keema ajas, seejärel tõsteti peale ülemine osa, milles üks toru ulatus vette ja selle kohal oi filter ja selle peal kohvipuru. Seejärel imeti kuumuse mõjul läbi selle toru kogu vesi üles, kus seda segati ja mõne hetke pärast võeti leek alt ära ja kohv vajus jälle alumisse anumasse ja oligi valmis. Et siis kergelt kuskil 20 min läks sellega aega, ja see oli alles esimene tassitäis. Ulme kui keeruliseks on võimalik asi ajada.

 

Kuna üks supervisoritest läheb töölt ära, siis täna õhtul oli tema ära saatmise pidu. Toimus see siis Shuangfus ühes “Hotpoti”restoranis. Kuna ma olin 22.30ni tööl, siis jõudsin sinna siis kui pidu juba täis hoos oli. Ja hoogu oli seal tõesti küllaga. Kui varasematel õhtusöögipidudel on tüdrukud vaiksed olnud ja pole alkoholi tarbinud, siis seekord, kui mehi (kokkasid) ei olnud, oligi vaid tüdrukud omavahel (ja mõned teenindajapoisid), siis olid kõik ennast päris kinni joonud. Ja tegu oli ikka väga läbustamisega. Kuna neil on kombeks kõik praht otse maha visata, siis oli terve laua ümbrus täielik prügimägi, laua pealne samuti, sest söödi hotpoti, kus siis üks suur pott oli laua keskel, kus kõik võtsid ja niimoodi terve laua täis lödistasid. Lisaks käis õllevalamine nii, et ikka kuhjaga ja pool laua peale, ja muidugi ka kokku löömisel lendas õllet igale poole. Ja nad jäävad ju metsikult kiiresti purju kõik. Kui ma alles kohale jõudsin, siis paar tükki olid juba täiesti ära vajunud ja magasid juba kuskil. Ja kaks tüdrukut, kellega koos ma ühel ajal tulin, need jäid selle tunni aja jooksul, mis me seal veel olime nii hullult purju, et pärast ei olnud võmelised omal jalal kõndima. Ja üks nendest

tüdrukutest ilma liialdamata jõi kõige rohkem  4 pisikest klaasi (need klaasid on umbes 8 cl), et siis umbes ühe 0.33 l pudeli jagu õlut ja oli sellest nii purjus, et ei suutnud kõndida ja hea, et veel teadvusel püsis.

Et siis selline väike hiina peoõhtu.

2 kommentaari »

 1. Andi:

  Hei,

  Kas sa maitsesid ise ka seda kohvi? Selles suhtes, et kas oli hea ka? Minu arust see põhimõtteliselt peaks olema sama, mis filtrikohv (kui seal oli filter vahel), ainult vesi käib kohvist kaks korda läbi.

  Tead seal Aasias on üldse alkoholiga veidrad lood. Ma ei tea täpselt, miks nad nii kiiresti täis jäävad, kuid pohmakas jõuab neile kohale juba joomise ajal ning kestab ka päris pikalt (kuna geneetilistel põhjustel on alkoholi lagundavad ensüümid neil eurooplaste omadest erinevad).

  Sina ega Mikko vist ei taha siit mingit tehnikat, kuna ei tea millal tagasi Eestisse tulete ning Hiinas saab ka enamusi asju vast päris hea hinnaga?

 2. Kairi:

  Ei, ma ei maitsenud seda. Ma ise ka mõtlesin, et see peaks põhimõtteliselt tegema sama välja, mis filtri kohvi, aga see nägi lihtsalt nii kummaline välja.

  Mm..ega vist ei ole küll mingit soovi hetkel, ma vast jah ostan endale siit uue telefoni.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>