I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

3. aprill

Rubriigid: Maailma avastamas — 3. apr 2013 @ 01:42

Pingelised päevad on olnud. 10 päeva praegu järest tööl olnud, viimased päevad kõik juba kl 7 hommikul tööle, mõni päev on korralikult ka ületunde tulnud, aga enamasti selline nõme vahetus, et hommikul vara tööle, siis päeval paus ja õhtul jälle uuesti tööle. Homme veel ka nii ja siis peaks ülehomme vaba olema. Kui ad ümber ei mõtle. Homme lähevad 5 tärni hindajad ära, aga samas Mr. Owen minu teada peaks veel paar päeva olema.

Mr. Oweni kohta siis nii palju, et esimestel päevadel paanitseti korralikult ja mul kästi teda igal sammul saata jne. Praeguseks on temaga juba suhteliselt ära harjutud, sest hakkas ju uus paanitsemine nende 5 tärni hindajate pärast.

Vähe sellest, et kõik nurgad 5 korda päevas üle küüriti, siis oli plaanis ka üli pidulik  5 käiguline õhtusöök. Esmalt öeldi Mikkole, et ta koostaks ise selle menüü. Ta mõtles päris ägeda menüü välja ja olime mõlemad kindlad, et see meeldib neile kindlasti. Kui ta siis üks selle mulle välja kirjutas, et ma hiina keelde tõlgiksin ja saaksin Tracyle anda. Ma veel küsisin peakoka käest, et Mikko oli neile eelmisel õhtul kahte suppi demonstreerinud, et ta siis ütleks, et kumma menüüsse panna , siis ta ütles, et oota natuke, et Tracy esitelb praegu Mr. Owenile seda menüüd ja eks vaatab mis ta ütleb. Ilmselgelt olin ma päris segaduses, sest Mikkol oli see menüü ju ainult eestikeeles, ma pole seda veel ära tõlkinud. Selgus, et nad olid ise hoopis teise menüü koostanud, ainult ühe Mikko supi olid sisse jätnud. See ajas pisut tigedaks, et miks nad meile seda ei öelnud, Mikko ju nägi nii palju vaeva sellega.  Ja kui ma küsisin, et mis Owen arvas sellest, siis öeldi et talle ei meeldinud see menüü eriti ja kui ma seda Mikkole näitasin, siis ta ka ütles, et täitsa mõttetu menüü. Tema oma oli mitu korda parem. Kahju kui hiinased nii rumalad on, et nad aru ei saa, mis võimaluse nad kasutamata jätavad.

Owenile meeldivad Mikko toidud väga. Iga päev käib ta meie restoranis söömas ja alati teeb Mikko talle süüa ja ta on väga rahul. Eks ta aeg-ajalt viskab ka mingit kriitikat, aga see on päris minimaalne ja loomulik kuna mees on 30 aastat resorani businessis töötanud ja päris kriitilise meelega. Ta kommenteerib absoluutselt kõiki negatiivseid pisiasju, mida meie restoranis tähele paneb.

Eile saabusid siis tähtsad hindjad, kellest meie tärnide saamine sõltub. Nagu ikka jagati ära, et kes keda teenindab ja selgus, et nad otsustasid mind panna kõige tähtsamat meest teenindama. Ma olin sellest väga üllatunud, sest sellisel puhul oevad ju kõik pisiasjad ja mu hiina keel ei ole ju just üleliia kõrgel tasemel. Eks ma siis lasin Tracyl endale kõik tähtsamad laused ja toitute nimetused välja kirjutada ja toidu nimetusi õppisin pähe kui luuletust, sest nende täispikad nimed olid päris keerulised. Kuna pearoaks oli veise filee, siis pidin ma ka küsima talt, et mis tasemel seda küptsetada talle ja mis kastet ta sinna juurde tahab ja ette lugema mida meil on jne. Et omajagu ikka tuli seal rääkida.  Lisaks pidin mina ja üks teine ennast ka tutvustama. Õhtust sõid 9 inimest, kelle oli uhke laud üles seatud. Mina ja üks teine tüdruk olime põhiteenindajad, kes siis alustuseks laua otsas tervitus kõne pidasid. Abiteenindajad kandsid kandikutega toidud välja ja meie olime need, kes need lauda tõstsid, samuti oli ka ära koristamisega. Et suhtlus klientidega käis kõik meie kaudu. Kuigi selle laua peale oli teenindajaid kokku ikka  vähemalt 15,  pluss siis kõik managerid kõrval seismas.

Päev enne toimus meil ka muidugi peaproov ja peaproovi eelne proov ja selle eelne proov jne.  Selline tunne oli justkui põhikooliaegset

koolinäidendit tehes. Kõigepealt antakse laused, mis pähe õppida, siis seatakse kõik liikumised paika ja siis tehakse proovi ja siis hiljem veel proov managerite valve all, kus olid ka päris toidud kaasatud jne. Ka õigel päeval siis räägiti kõik veel läbi ja paanitseti juba mitu tundi varem, et kõik oleksid oma kohtadel valmis ja siis avastati et kuskil mingi üks pirn saja seast on läbi ja siis kutsuti veel töömehd seda vahetama ja siis avastati, et ikka muusikas see lugu ei ole hea, ja pidin kiiresti seda ära kustutama minea.  Ahjaa, et siis mina olin muusika osas vastutav. Kõigepealt öeldi mulle, et teeksin uue muusika playlisti õhtuks. Valisin sellised rahulikumad mõnusad tsillid lood. Siis avastati, et see ei ole ikka hea, et peaks olema mingi jazz hoopis ( eelnev nende enda  muusika oli jazzist väga kaugel). Eks ma siis tegin kõik ümber, ega see lihtne ei olnud, sest iga päev oli nii palju tegemist ja mul polnud üldse aega sellega tegeleda. Kiiruga sai siis kokku klopsitud midagi, sellised klassikalised jazz lood. Siis meie õhtusöögi peaproovi ajal leidis meie direktor, et see ikka ei kõlba, et peab olema ainult klaveri muusika, ilma igasuguse laulmiseta. Tore, et keegi varem seda ei öelnud. Viimasel õhtul pidin siis kiiruga uue listi kokku otsima. Kuna aega oli päris vähe , siis ega see just ideaalne ei ole mu meelest, annaks veel paremat leida, aga noh, vähemalt midagi. Ja siis õigel õhtul, kui tähtsad inimesed kohe kohe hotelli saabumas olid, siis veel tehti viimaseid märkusi, et ei see lugu ikka ei sobi, see on liiga lõbus, kustuta ära.

Ja lõppude lõpuks jäi mulle mulje, et tegelikult nad ei oodanud sellist suursugust õhtusööki ja neil oli üpris savi sellest. Nad olid just lennukilt tulnud ja arvasid, et söövad lihtsalt tavalise õhtusöögi ja siis tubadesse. Aga meil paanitseti ennast segaseks. Alles täna käisid nad ringkäigul terves hotellis, kaasa arvatud restoranis, et kõik kohad üle kontrollida ja selgitada välja, et kas oleme neid auväärseid viit tärni väärt.

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>