I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

14. aprill

Rubriigid: Maailma avastamas — 14. apr 2013 @ 06:13

Viimasel ajal on jätkuvalt päris kiire olnud, kõik tähtsad külalised on nüüdseks küll hotellist lahkunud, kuid juba järgmine nädal on oodata juba jälle kahte järgmist olulist inimest. Lisaks on praegu juba neljandat päeva hotellis üks 400 pealine grupp, keda meie restoran siis hommikuti ja lõunati toitlustab, nii et tegemist jätkub. Lisaks on hetkel ka ligi 10 välismaalast hotellis, mistõttu mina jällegi asendamatu olen…eile pidin 3 ameeriklase pärast lausa tund aega kauem tööl olema ( mida muidugi tööaja sisse ei arvestata).

Natuke ka päevakajalistest uudistest.

Kindlasti olete kõik juba kursis, et Hiinas levib jälle uus linnugripp. Ka meie restoranist on kõik linnuliha välja visatud ja mõnda aega siis seda me ei serveeri. Mind paneb aga imestama, et näiteks kana munasid pakume küll….hommikusöögi buffees on neid igasugusel kujul saada ja kindlasti ka muude toitude hulgas. Ega ma muidugi ei tea, et kas see gripp ka munade kaudu levida võib, aga kuna tegu on uue viirusega, mille kohta veel niiväga täpselt kõike ei teata, siis mina küll kavatsen ettevaatuse mõttes ka munadest eemale hoida. Õnneks küll on siiani haigusekolle meist kaugel. Shanghai, kus hetkel peamine levikuala on,  asub teises Hiina otsas, nüüd küll olevat esimene juhtum ka juba Pekingis avastatud, aga see asub meist isegi veel kaugemal.  Loodame, et asi ei lähe väga hulluks. Siiani 10 surmajuhtu ei ole iseenesest Hiina mastaabis just üleliia suur number, ma usun, et muudesse haigustesse sureb veel kõvasti rohkem inimesi.

Teine päevakajaline teema, millest samuti uudistest kõik kindlasti lugenud olete, on Põhja Korea sõjaline olukord. Kuna Hiina on Põhja Koread alati toetanud ja ka eelmises suures Koreasõjas olid nad edukad just tänu Hiina abile, siis paratamatult kerkisid pähe ka mõtted, et kui nüüd Põhja Korea tõesti peaks need raketid lendu laskma, et mida see Hiina siis otsustab. Nüüdseks on aga uudistest juba õnneks kuulda olnud, et Hiina keeldus Korea liitumispalvest ja kinnitas USAle, et on Põhja Korea tuumasõja plaanide vastu. Suure tõenäolsusega küll ei tule seda sõda, aga samas ma tean kui jaburad ja ettearvamatud hiinlased olla võivad ja põhja korealased on kindlasti veel hullemad. Poleks eriti üllatav, kui nende verivärske uus liider oma jumaliku staatuse kaitseks peab rahvale esinema ,  USA provokatsioonidele mitte vastamisel “kaotaks ta oma näo” rahva seas.  Küllap on siiski aga tegu pigem suure bluffiga ja asi jääbki vaid meediakäraks.  Elame näeme.

Me avastasime, et meie raha on päris kõvasti hiina pangaarvel kinni, mõistlik oleks selles osas midagi ette võtta. Tahtsime Mikko hiina arvelt suurema summa ta eesti kontole üle kanda, kuid internetipank keeldus selles teatades, et tegu on liialt kahtlase tehinguga. Eelmisel nädalavahetusel kui Chongqigis käisime, siis läksime pangakontorisse, et seal see ülekanne teha. Tavalises harukontoris pole see aga samuti võimalik ja meid saadeti edasi peakontorisse. Peakontoris teatati, et peame minema mingisse erakabineti selleks, aga kuna tegu oli laupäevaga, siis nad tol päeval ei töötanud.  Niisiis järgmisel vabal päeval kui on aega linna sõita, ootab meid ees uus käik panka ja loodame, et seekord saab ülekanne siiski ilma suuremate takistusteta tehtud. Natuke abitu tunne tekib, kuid tead, et ei saa oma raha kasutada nii nagu ise tahad. Välja muidugi saab võtta, aga kui me siit lõpuks ära läheme ja mõlemad pangaarved tühjaks teeme, siis võib sularaha täis kott ju lennujaama pagasikontrollis ka kahtlasena tunduda. Loodame, et saame selle ülekande siiski kenasti tehtud.

Btw, mulle väga meeldib, et siin saab tänavalt mõnusaid värskeid puuvilju osta. Enam ei möödu ühtegi Shuangfus käiku ilma, et ma endale mõnusa ananassi teepeale võtaksin.

 

 

 

 

 

 

Juba algusest peale on meile silma jäänud, et osade poodide ees on palju lilli. Alguses mõtlesime, et küll on aga palju lillepoode, aga hiljem seletati meile, et kui avatakse uus pood, või muu uus asutus, siis pannakse sinna ette lillebuketid, see annab siis kõigile märku, et avatud on uus koht. Antud pildid näiteks ei ole tegu mingi uue uhke poega, vaid avati kõige tavalisem apteek.

 

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>