I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

9. mai

Rubriigid: Maailma avastamas — 9. mai 2013 @ 02:24

Kus see aeg ikka lendab! Lugesin just sõrmedel kokku, et tõesti juba jooksebki kaheksas kuu siin Hiinas.

Ma viskan siia postitusse ka jälle pisut pilte Hiina tänavapildist. Esimesel näete tänaval kõige tihedamini nähtavat laste käru, teisel vägagi palju kasutatud laste kandekorv , siis midagi ka hiina liikluse kohta ja väike reklaam meie lemmik nuudlitele…pange tähele taldrikule on kilekott ümber pandud, et mustaks ei läheks. Ja kõige lõpuks veel Mikko , kes laseb oma telefonile uut kilet peale panna…neid tegelasi on kõik tänavad täis, ja see on üks edukamaid, sest on lausa laud ja vari pea kohal jne….paljud teevad lihtsalt põlve peal.

 

Eelnevalt mainitud seeliku draama sai niimoodi lahendatud, et mul lihtsalt tuli väiksemaks hakata ja sinna ikkagi ära mahtuda. Mulle öeldi, et uut seelikut mulle tellima ei hakata, sest neid tellitakse sadade kaupa, mitte üksikult. Küll aga avastasid riietepesu töötajad, kes nende ülikondadega möllavad, et mulle mõeldud seelikutest on üks teisest pisut suurem ja anti seda proovida. Proovisin seda seekord siis koos sukkadega, nii et läks vähe libedamalt. Seda, et see paras oleks olnud küll öelda ei saa, aga kuidagi õnnestus sisse mahtuda. Õmblusi lasti nii palju järgi kui võimalik oli….mida ei olnud just kuigi palju, aga nüüd ma käin ikkagi siis lõpuks seelikus ringi. See on küll poole kurgu alla tõmmatud, et kinni läheks ja seega ka pisut lühem kui teistel…aga vähemalt seelik.

Kuigi ega ei saa öelda, et viimastel päevadel nüüd ilma poolest seda seelikut vaja oleks. Peale eelmist äikesetormi müristas jällegi külmaks ja ilmad on koledad vihmased ja tuulised….sooja u 22 kraadi ringis. Enne siia tulekut kui selle piirkonna kliima kohta lugesin, siis sain teada, et siin on pikad kuumad suved ja lühikesed soojad talved. Selle 7 kuu jooksul, mis me siin olnud oleme o ikka koguaeg selline kehv Eesti sügis olnud. Vahepeal küll on ka kuumasid ilmasid olnud, kuid need kaovad sama järsult kui tekivad. Kui siia korterisse kolisime ja selgus, et siin olev konditsioneer puhub ainult külma õhku, siis teatati selle peale, et Hiinas ei ole sooja õhku puhuvat konditsioneeri vaja…aga vot ilma külma puhujata küll elada ei saa. No ma ei tea, 12 kuust vähemalt 8 jooksul ei ole meil külma puhujaga küll mitte midagi teha pole ja ega me ei imesta kui me ei kasutaks seda ka suvekuudel..eks paistab.

Aa…ja ega mul veel riietuse üle kirumisest jutt otsa ei saanud. Mu isiklikud tööl käimise kingad on juba kergelt ribadeks ja enam kanda ei kannata…..ja ilmselgelt ei ole siin Hiinas uute muretsemine just lihtne ülesanne. Kui hotelli pakutud kõige suurema numbriga kingad olid mulle pisut väiksed, siis muidugi on ka poes müügil olevate kingadega sama lugu. Kuna isiklikest kingadest juba varvas välja piilub, siis ei jää mul muud üle, kui pean ikkagi neid hotelli kingi kandma. Olen siin neid venitanud nii palju kui võimalik. Ööseks leotan need vees läbi  ja topin sinna asju sisse, mis neid laiemaks venitaks. Pisut aitab, aga need on ulme kõvast nahast….justkui plastikust, nii et ega need niiväga ei veni ka. Õhtuks on alati jalad punased ja valusad. Loodan, et varsti venivad ikkagi parajaks või õnnestub kuskilt mingi suurte inimeste pood leida vms. Minul, euroopa keskmist kasvu inimesel siis sellised mured.

Aga mis me siin veel teinud oleme. Hambaarsti juures oleme käinud. Kui esimene külastus sinna oli kergelt šokeeriv ja õudne, siis nüüd tundub, et tegelikult tehakse päris head tööd ja odav on ka. See on tore.

Kuna nüüd meid, välismaalasi on siin hetkel rohkem…. peale meie ja Nastja on ka ungarlane Tamas ja ka Nastja mees Miša on nüüd kuu aega siin, siis on ka vabad päevad kulunud seltskondlikumalt. Kuigi kahjuks ei lange meie vabad päevad kuidagi Nastja ja Tamasi omadega kokku, aga eks kuidagi ühe või teise arvelt oleme ikkagi aega näpistanud ja mõned mõnusad seltskondlikumad õhtud siin veetnud. Päris mugav on kui sõbrad elavad samas majas vaid paar korrust kõrgemal. Või noh, tegelikult poole kõrgemal….meie oleme 13. ja nemad 27. Muide täna kui Mikko töölt koju tuli, siis olid liftid rivist väljas ja ta pidi 13. korrusele jalgsi trepist tulema. Vaesed 33. korruse elanikud :p

Lõpuks veel üks pilt tänavalt kingaviksijatest. Tänavad on täis neid, ja isegi Shuangfus, kus näib olevat vaene külaelu, jätkub siiski kliente küllaga.

 

 

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>