I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

19.mai

Rubriigid: Maailma avastamas — 19. mai 2013 @ 06:21

See Hiina tundub ikka täitsa rikas riik olevat, ei taha kuidagi meie raha vastu võtta. Praegu jookseb juba kaheksas kuu siin korteris elamist ja me pole veel kordagi veearvet maksnud. Olen korduvalt läinud maksma ja ikka saadetakse tagasi, et veel ei saa, tule kahe kuu pärast tagasi. Täpselt nii läks ka täna. Kaks kuud tagasi kästi mul nüüd maikuus tulla, nüüd öeldi, et tuleksin juulis uuesti . Mitte et ma üleliia kurdaksin, minu poolest võiks see täiesti maksmata jääda, praegu justkui selline tunne, et ma siin ikka iga kahe kuu takka käin lunimas, et kas nüüd lõpuks saan maksta, kuigi neil peaks ju seda raha vaja olema. Ei kujuta ette mis summa sealt lõpuks tulla võib, kui kord ka päriselt maksmiseks läheb. Või ehk läheme juba ise enne Hiinast ära enne kui maksmiseks üldse võimalus avaneb :D

Eile õhtul nautisime mõnusat suveõhtut õlu ja veini seltsis vaatega järvele ja mägedele. Seal järve ääres istudes  ja vaadet nautides arutasime, et kuigi see on kõik väga kena, siis hotelli enda asukoht, selles kenas ümbruses on ikka päris mööda. Hotell reklaamib, et meil on järvevaatega toad ja mäevaatega toad. Iseenesest on jutt ilus, kuid tegelikkuses on asi aga nii, et meie kaheksast korrusest saavad järvevaadet nautida vaid ülemised korrused, kahel-kolmel alumisel korrusel piiravad vaadet erinevad puud, mis kasvavad otse akna all. Aga järvevaade on siiski kõvasti etem kui mäevaade, sest hotell asub täpselt mäejalamil ja seega kaunilt kõlav “vaade mägedele” kujutab endast otse akna taga kõrguvat järsku kiviseina.

Ilmselt oligi see meie viimane õhtu sellise neljase seltskonnaga, sest täna läksid Nastja ja Miša oma puhkusereisile Hiina paradiisi saare Haikou lõnuatipus asuvasse Sanyasse, ja peale seda läheb Miša tagasi Ukrainasse.  Samuti peab varsti Chongqingiga hüvasti jätma ka ungarlane Tamas. Talle teatati, et nüüd saab ta tagasi Chengdu Hengda hotelli minna, kuhu ta lepingu kohaselt pidigi tegelikult tööle minema. Tamase jaoks oli see halb uudis, talle meeldib siin ja kuna Chengdu hotell on endiselt ehitamisel, siis on seal oodata veel vähem tööd kui siin.

Jah, selles suhtes mul ikkagi vedas selle hotelli valikuga, et vähemalt ei saadetud mind hotelli, mis valmiski pole veel :D

Aga loodus on siin küll meie jaoks eksootiline ja avastamisrohke. Näiteks nüüd hiljuti püüdsid meie tähelepanu puudele tekkinud üksikud hiigelsuured õied. Ma ei kujutanud isegi ette, et need puud üldse õitsevad, ja veel nii hiiglaslike õitega. Need õied näevad välja justkui suured valged pojengi õied.

Et siis see valge asi, mis puu pealt paistab on õis.

 

 

 

 

Ja midagi Mari-Liisile. Kui ma juba oma varasemates juukuriskäigu elamustes kirjutasin, et peapesu iste on siin teistsugune, kus lamatakse, mitte ei istuta, siis nüüd tegin ka fotoselgituse selle kohta :)  

 

 

 

 

 

 

 

Ja veelkord õnne õnne õnne Käthlinile ja äsjasündinud pisipreilile. Olge tublid! :) Ma võin talle kingiks tuua tüüpilised hiinastiilis väikelapse püksid…..kus sääred on ülevalt avatud jättes pepu paljaks :D Pissi kus tahad. Muide, eelmisel Chogqingis käigul saime metroos jällegi kena kultuurielamuse nähes kuidas ema aitas oma pisipõnnil kükitada ja metroo istme alla pissida.

1 kommentaar »

  1. Mari-Liis Must:

    Ma tänan väga selle pildi eest :D
    JA seeee pojengi õiega puu on rododendron,mulle tundub nii.
    musi sulle !

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>