I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

1.juuni

Rubriigid: Maailma avastamas — 1. juuni 2013 @ 10:01

Kui keskenduda negatiivsele, siis tõmbab see aina rohkem negatiivseid asju ligi, või vähemalt märkame me neid rohkem. Praegu näib küll nii, nagu restoran teeks kõik, et ma ikka negatiivsuse lainel püsiksin.

Või no, ega midagi nii väga hullu ei olegi, lihtsalt uskumatu tundub nende võimetus korralikku graafikut kokku panna. Tegelikkuses peaksid mul olema 8.00-17.00 vahetused, reaalselt seda vahetust just kuigi tihti ei ole. Lihtsalt on tohutu erinevate vahetuste segapudru (meil vähemalt 8 erinevat vahetuse varianti) polekski kõige hullem, kui nad ometi neiski suudaksid kindlaks jääda. Või vähemalt teavitada kui midagi vahetavad.

Kaks päeva tagasi olid mul vabad päevad, enne mida vaatasin, et üleeilseks vahetuseks pidi olema hommikul kella 8ne. Tööle jõudes vaadati mulle imestunult otsa ja küsiti, et mida ma seal nii vara teen. Pean alles kell 14.30 tööd alustama. No tõesti, kas ma peaksin mõtete lugeja olema? Mul polnud absoluutselt mitte mingit võimalust seda teada saada, sest see vahetati ära minu vaba päeva ajal ja mulle ei helistatud. Tore!

Järgmise päevaks pandi selline totter vahetus, et pean olema 7.30-11.30 ja tagasi tulema 17.30-21.30, kui kell sai 11.30, siis mõeldi ümber ja öeldi, et teeksin ikkagi 8.00-17.00 vahetuse, kuna tulin 7.30 mitte 8.00, siis anti ka luba tööpäev pool tundi varem lõpetada……..mis aga ei tähendanud, seda et ma saaksin pool tundi varem koju minna. Ei, ma pidin seal ootama kella viieni, sest ametlik vahetuse lõpp oli kell 5 ja enne seda ei tohtinud ma oma sõrmejälge registreerida, kuna muidu vahetus ei klapi. Mis kasu mul siis sellest pool tundi varem lõpetamisest oli, kui tegelikkuses ikkagi tööjuures olema pidin ja ka reaalsuses näeb mu tööpäev täpselt samasugune välja, et passin tööjuures seal midagi tegemata.Nii et minu jaoks mitte mingit erinevust.

Nii, siis täna hommikul läksin töötajate bussipeatusesse bussi ootama, kui üks mööduv bussijuht, teatas, et töötajate buss täna ja homme ei sõida. No tore! Nüüd ei olnud mul ju võimalustki enam õigeks ajaks tööle jõuda kui sealt jalgsi minema pidin hakkama. Kas tõesti on nii raske seda infot kasvõi bussipeatusessegi üles panna….absoluutselt kõik töötajad on ju nende bussidega arvestanud. Selgus, et teised suuremalt osalt kõik teadsid sellest muudatusest aga mulle jällegi oli unusatud mainida. Kui tööle jõudes oma näpujälje paar minutit õigest ajast hiljem registreerinud olin, siis arutas vahetuse vanem, et ei teagi mis nüüd siis teha, nüüd peaksin vist tund aega kauem tööl olema, et kirja panna hoopis 9.00 hakkav vahetus 8.00 asemel, kuna panin sõrmejälje kell 8.04. Geniaalne! Oleks siis mu oma vigagi olnud, aga see ju puhtalt hotelli enda suutmatus infot edastada.  Meile, välismaalastele, ei öeldud seda kellelegi. Lõpuks siis päeva jooksul vahetati mul veelkord vahetust ja lõpuks pidin üldse 1,5h kauem tööl olema. Ja päevase pausi ajal ütles Tracy,et ma seekord siis sõrmejälge läbi ei lööks, nii et  sõrmejälje registreeerimise järgi jäi lõpuks nii, nagu oleksin ma hommikul kell 8.04-22.30 tööl olnud…see pole siis midagi imelikku ja kahtlast.

Tõesti need pisiasjad rikuvad iga tööpäeva alguses tuju ära :(

Aga midagi toredat ka. Nastja tuli oma puhkuselt tagasi ja on nüüd väga ilusti pruuniks päevitunud. Hiina kolleegid vaatavad nüüd teda kaastundliku näoga ja kommenteerivad kõik, et oh vaesekene, nüüd oled sina ka tumeda nahaga, jutkui oleks mingi kole õnnetus temaga juhtunud :D Nastja ütles, et seal olid väga kaunid troopilised rannad, kuid hiina naised nägid välja nagu väikesed tulnukad. Paljudel olid pikkade varrukate ja säärtega ujumisriided, et oma nahka kurja päikese eest kaitsta ja pähe oli tõmmatud lausa mütsid, kus vaid suu ja silmade jaoks väiksed augukesed jäetud olid, justkui suusa-või sukeldumismaskid, ja saadaval kõigis värvikirevates toonides. :D

Hainan, või vähemalt sellel saarel asuv Sanya oli muidu ranna poolest küll nagu paradiisisaar olnud, kuid paar sammu linna sisse ja seal oli jälle hiina mis hiina, oma räpaste tänavate ja rögastavate inimestega. Tegu oli olnud venelaste seas väga populaarse puhkusekohaga, ning väga paljud hiinlased rääkisid seal venekeelt. Võiks ju mõelda, et nende jaoks mugav variant. Aga ei, nad teesklesid, et nad ei räägi vene keelt, et vähegi normaalsemaid hindasid saada ja tüütutest, vägagi robustselt peale käivatest ,müüjatest lahti saada. Sealsed võtavad igat valget inimest venelasena ja hind on ka venelastele 5 kordselt otsa käänatud. Nastja ja MIša strateegiaks oli otsida venekeelt mittevaldavad müüjad ja oma vägagi algelist hiina keelt purssida. Tulid toime.

Ja üks tore pildike meie värava taga olevast poekesest, kus poemüüja koos perega õhtusööki naudib. Pärast sain küll Mikkolt pahandada pisut, et ma niimoodi neist pilti tegin, kuid mina ei usu, et nemad seda halvasti võtavad. Hiinlastele näib igasugune pildi tegemine ja piltidel poseerimine äärmiselt meeldivat. Ning kuna ma piltide tegemisega ka midagi halba ei mõtle, siis ei tunne ma ka ennast halvasti neid tehes. Aga see oli tõesti tore pilt kuidas poodi oli söögilauake üles pandud ja terve pere- ema, isa ja kaks last, seal ümber õhtusööki sõid.

5 kommentaari »

 1. Anonüümne:

  Täiskasvanud vast väga ei pahanda, aga tegelikult peaks ikkagi luba küsima, kuna neil oli minu mäletamist mööda mingi hinge varastamisega seotud uskumus… vms. Eriti väikeste laste korral… =p

  Paku kes kraadi kaitstud sai=)

 2. Kairi:

  Hmm…sa räägid pildistamise kohta jh? Ma siis tõmban tagasi natuke sellega, kuigi tõesti tundub, et vähemalt tänapäeval meeldib neile endale ka neid pilte igas asendis ja poosis klõpsida. Samuti on nende fotode arv meeletult suur, mida nad kas siis luba küsides minuga koos teha soovivad, või ka eemalt salaja minust pildistavad. Aga igatahes võtan arvesse sinu tähelepaneku :)

  Muide, su kommentaar tuleb anonüümse nime alt, nii et kes see siis on, kes kraadi kaitstud sai? :) Kersti?

 3. Andi:

  Andi=p

 4. Kairi:

  Aaa, ok :D Aga väga äge, ma teadsin, et sul ei tule sellega mingit probleemi. Kuidas kaitsmine läks?

 5. Andi:

  See kord siis päris hästi. Kuigi kolm nädalat enne seda küll millekski muuks väga aega ei olnud.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>