I want to live, not just be alive

http://public.fotki.com/kairikipper/elu-hiinas/

21. september

Rubriigid: Maailma avastamas — 21. sept 2013 @ 06:44

Head kesk-sügis püha kõigile!  (Seda küll pisukese hilinemisega.)

19. septembril tähistati siin väga olulist kesksügis püha,  Hiina keeles zhongqiujie , 中秋节. Peab mainima, et hiinas on täitsa omajagu pühasid, mis ka töölt vaba päeva kingivad, kõneall olev püha siis sealjuures. Kuna see langes see aasta neljapäevale, siis enamik kontori inimesi tegid endale ka reede vabaks, et siis neli vaba päeva järjest saada. Restoranis muidugi sellist asja ei ole, nagu igal pool muljalgi, nii on ka siin restoranis just pühade ajal kõige kiirem ja vabasid päevi ei saa keegi.

Kõige tähtsam asi, mis seda püha iseloomustab on kuukookide söömine. Neid hakati poodides juba umbes kuu aega tagasi müüma, ilmselt midagi sama traditsioonilist kui meil jõulude ajal piparkoogid. Kuukoogid võivad olla igasuguste erinevate maitsetega. Alustades väga rõvedatest lihamaitselistest kookidest, kuni siis pisut maitsvamate mangokookideni. Ma olen proovinud vist umbes 5 sorti ja mina nende vaimustust ei jaga. Tõsi, mitte kõik neist ei ole vastikud, vaid on ka täitsa söödavaid, kuid nii head, et ise neid osta tahaks need küll ei ole. Samas näiteks Nastja ütles, et osad meeldivad talle väga, nii et maitse asi.

Hotell on oma töötajate meelespidamisega üpriski helde ja ka nüüd selle püha puhul said KÕIK hotelli töötajaid endale kingiks karbi kuukooke. Ühe karbi hind, millega neid hotellis müüme on üle 20€  ja osad üle 30€ (omahind küll kindlasti palju odavam). Karbid on kõik väga uhked, nii nagu siin kombeks o asju pakendada ja väljast ilusaks teha.  Ja muidugi on koogike oma 4 kordse pakendi sees :D

Mida sellel pühal tehakse? Tullakse perega kokku, süüakse koos õhtusöök, mille juurde peavad kindlasti kuuluma ka kuukoogid ja peale õhtusööki minnakse kõik koos välja jalutama ja  täiskuud vaatama. Hotelli konverentsikeskuses oli selle puhul ka mingi suur kahepäevane üritus. Ja lasti palju ilutulestikku. Aga seda tehakse siis üldse päris tihti.

Ja juba pisut enam kui nädala pärast on jälle uus püha tulemas, nimelt 1. oktoober on Hiina rahvuspüha (national day), mis kingib kõigile 3 vaba päeva ja kontoritöötajad tavaliselt sätivad terve nädala vabaks. Varem oligi ametlikult terve nädal vaba, nimetades seda “kuldseks nädalaks”, aga mingi aeg kärbiti erinevate pühade aegasid ja nii ka sellel.

Kommentaarid puuduvad »

Pole veel kommentaare.

Selle postituse kommentaaride RSS-voog. TrackBack URI

Lisa kommentaar

Rea- ja lõiguvahetused on automaatsed, e-postiaadresse ei näidata, HTML on lubatud: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>