Ühistumuti päevaraamat

8 oktoober, 2017

Õue valgustus ja veenäidud

Postitas kategoorias Määratlemata

Peale neljapäevast peaukse juurest välivalgustuse ja valgusandurite eemaldamist kadus kogu maja õuevalgus ära. Otsisime ja mõtlesime ja lahendust ei tulnud. Laupäeval helistasin majas elavale elektriku teadmistega mehele ja palusin abi. Vahime siis seda üksikut juhet, mis peaikse kohal turritama jäi ja ei mõista, kuidas see saab ülejäänud valgustusega seotud olla. Tavaline üksik kaabel: pruun, sinine ja rohekollane juhe sees. Tester näitab voolu. Kuidas see infi üle maja annab?!

Helistasime järgmisele meistrimehele, kes kunagi juhatuses olnud ja palju siin ehitanud oma äranägemise järgi. Tema äranägemine on osutunud  järgmistele põlvkondadele kehvasti loetavaks. Mees tuligi kohale ja ütles, et siit kogu inf ringile lähebki. Jah, selle kaabli kaudu vool sisse ja inf välja. Keegi temast aru ei saanud, aga mingite manipulatsioonide tulemusena nüüd on meil ajutine lahendus: õuevalgustus lülitiga seinas. Asi seegi.

Täna hakkasin veenäitusid sisestama. Edasi enam lükata ai saa, eile tuli viimane arve ära. Kuidagi paga päev oli sellise tegevuse jaoks. Poole näitude sisestamise peale jooksis arvuti kokku. Nih, ma eriti ei närveldanud, kuna nägin, et automaatne salvestus käis suhteliselt hiljuti ära. Sain arvuti tööle ja ei ole seda salvestatud faili! Stoilise tahuga hakkasin otsast peale. Salvestasin töö käigus mintu korda ja enne sai ka kohe ära märgitud koht, kuhu salvestada. Töö valmis, salvestatud ja kinni pandud. Vaja ära saata. Hakkan faili otsima… ei ole! Aga mida leian, on poolik tabel, mis enne kadunud oli. Siunan ennast, et nadu eilane selle arvutiga ja ikka loodan täidetud tabelit leida. Lõpuks loobun ja jätkan pooliku tabeli täitmist (kolmandat korda!). Tehtud, saadetud!

Siin tahaks jagada ka inimeste erisusi näitude esitamisel:

Nagu peab (2 varianti):

1. Lõika arvelt näitude riba ära ja pane veenäidu lahtrisse seda numbrit, mida arvestil näed, kuupmeetri täisarvuna (mustad numbrid, kuni komani).

2. Saada näit (mustad numbrid) ühistu meilile (arvel kirjas).

Omalooming:

Suvalisel paberinutsakal (mulle sobib, peaasi olgu korteri number ja õige näit).

Omaenda disainiga välja prinditud näidu esitamise leht (natuke ülepingutatud, aga sobib küll).

Suur A4 või pool sellest, täispika tekstiga sissejuhatuse, kuupäevade, tere`de ja autogrammidega variant (sobib).

Kirjas kõik numbrid arvestilt (otsin ise komakohta).

Saadetakse pilt arvestist (ebamugav avada, aga hea tõestus õigest näidust).

Näidud, mis rikuvad minu soengut:

Lihtsalt laest numbrid, milledel pole midagi ühist eelmiste näitudega (ei kõlba kasutada, tavaliselt juhtub juhuslikult ja kogemata).

Ei ole märgitud korteri numbrit (ei sobi, tuleb 2 erinevat näitu ühele korterile ja teine on midagi muud).

Märgitud vale korteri number (ei sobi).

Täiesti lugematu käekiri (ei sobi).

Kirjas kasutatud kuupmeetrite arv ( korraks sobib, ei kõlba pikaajakiseks praktikaks).

Ilma prillideta võetud näit (3,6,8,9,0 – võib olla ükskõik milline neist numbritest, ma lihtsalt näen, et ei ole normaalne tarbimine, aga igakord ka välja ei mõtle seda õiget).

Kadunud näit (inimene vannub, et on esitanud, aga postkastis pole).

Üllatus ( vaatan ja ei saa aru, mida näen).

Kuude kaupa esitamata näit, ei suhtle, ei ava ust.

4 oktoober, 2017

Pikk ja väsitav päev

Postitas kategoorias Määratlemata

Kell 8.30 olime kolleegiga juba uksi märgistamas, et inimesed peaukse kudu ei väljuks, kuna toimub suur fassaadipesu just ukse kohal. Tegime teibiga suure risti uksele ja panime sildi, et saate mustaks ja märjaks, kui siit välja lähete. Tegime hoovipoolsed uksed lahti ja panime sildid, et ärgu uksi kinni pandku. Meil käib ainult esimene kottus peauksest ja ülejäänud korrused kasutavad hoovipoolset sissepääsu.

Natuke aega hiljem lipsas kolmanda korruse naine peaukse kaudu välja (vaheuks oli lahti ja ta kasutas ära võimaluse peaukse kaudu otsemat teed minna). Minu küsimuse peale, et kas silti pole lugenud, ta vastas, et ei hoolinud ja ei arvanud, et midagi piisavalt tähtsat. Kiusu pärast juba tahaks, et selline suhtumine saaks külma survepesuga peast välja. Võimalik, et nüüd saab hoopis rohkem liiklust peaukse kaudu teiste korruste otselõikajate arvelt. Ise süüdi, kui märjaks saavad.

Üheksa paiku pidime tellingutele minema, et kontrollida fassadipesu tulemust ja kas on põhjalikult maha löödud kahtist krohvi. Kohe esimesel korrusel saime aru, et lahtist krohvi pole veel puudutatud. Noh, käisime niisama üle, et ette arutada kitsaskohti. Vana pleki kinnitused peab maha lõikama ja ära töötlema. Peaukse kohal on pesakond erinevas stiilis ja vanuses valgusteid ja andureid. Peab enne pesu kõik maha võtma. Vanad kaamerad ka maha. Nedega oli pisut keerulisem…

Kui peaukse kohal oli harukarp ja sealt ühendati kõik lahti, siis kaamerate vooluga oli kerulisem. Kust nad voolu saavad? Keegi ei tea. Meie ka ei tabanud vaadata, kas on ühistutoas (kohe kaameratest teisel pool seina) on harukarp olemas (oli olemas). Noh, töömehed võtsid munad pihku, ja lõikasid voolu all oleva juhtme läbi. Mingi krõks käis ja me kolleegiga sügasime kukalt ja oletasime, kust elekter sai kaduda. Nüüd teame, et kaamerad said voolu teise korruse koridorist.

Pidin veel tööle minema ja päeval helistati palju. Ühte masseerisime juba ammu, et korjaku kraam koridorist ära ja paigaldagu uus aken enne, kui fassaad korda saab. Ta on sellega juba suvest venitanud.  Teine kõne tuli noorpaarilt, kellele paar päeva tagasi panime elektripiiraja tasumata arvete pärast. Nüüd nad on väga motiveeritud arveid tasuma. Lausa jooksis täna veel 200€ maksma, anku ma vaid elektri tagasi. Palusin neid õhtusele kohtingule, et asjad üle arutada. Nad lubasid juunis oktoobriks kogu võla ära tasuda, aga tegelikul kaks järgmist makset laekus üleeile ja täna. Peale pikka arutlust, karjumist ja leppimist palusime elektrikul anda täisvool tagasi ja lubasime, et edaspidigi motiveerime elektriga.

Kolmanda korruse keskmine uks ei käinud jälle lahti ja kangutasime selle taas liikvele, kuna nii pikal koridoril peab olema kaks väljapääsu.

Peaks veel veenäidud tabelisse ära sisestama, aga tänaseks on toss väljas ja teen seda teine päev. Peaasi, et esmaspäevaks oleks ta raamatupidaja poole teel.

2 oktoober, 2017

Algasid fassaditööd ja kuidas vanast kraamist lahti saada.

Postitas kategoorias Määratlemata

20. septembril alustati tellingute paigaldamisega. Ootasin, et esmaspäeval hakatakse fassaaditöödega pihta. Selle asemel oli vaikus. Pärimise peale tuli välja, et eelmise objekti lõpetamine jäi neil venima. Palusime kasvõi paari meest, et päris jaburalt tekkinud olukord ei paistaks. Tulidki paar meest ja nokitsesid seal nädalakese. Täna algas suurem liikumine.

Kolmandal korrusel juba pikemat aega on igasugu suuremõõtmeline kraam ühises koridoris. Asjad kuuluvad kahele korterile. Üks lubas 24. septembriks ära koristada, teine tahtis oma diivani keldrisse panna. Seletasin, et peate ise selle kevadel suurde konteinerisse vedama. See imestas neid väga ja nad otsustasid ise selle minema vedada. Seisab juba kuu aega koridoris. Kortermaja tuleohutusnõuete kohaselt evakuatsioonitee peab olema kogu ulatuses vaba. Oleme piisavalt aega andnud kraami äraviimiseks ja nüüd palun Päästeametilt abi inimeste motiveerimiseks. Algul tuleb hoiatus ja sellele järgneb trahv. Juhatust ei peagi keegi kuulama.

Eile öösel veeti diivan ja kapid prügikasti juurde. Me tegelikult sellist asja ei soosi, kuna kõik peavad kinni maksma seda ekstra tasu seepärast, et viiakse salaja, et ei peaks kallist vedu maksma. Nüüs nägin, kes seda hunnikut sinna kokku viis ja läbi akna hakkasin pröökama. Sillepeale öeldi, et homme tuleb auto ja viib ära. Täna ei tulnud midagi ja tõenäoliselt ei tulegi. Nüüd vähemalt tean, mis korterile äraveo teenuse eest arvet esitada.

Hommikul helistas maja elanik ja kurtis muret, et ehitajad on akna kilega kinni kleepinud ja ei saa kodu tuulutada. Mina seepeale soovitasin kilesse auk teha ja mure lahendatud. Seepeale talle ei meeldinud ka, et töömehed katsid tellingud kilega ja mõnes kohas võrguga. Mina seletasin, et tegelikult parem olek üleüldse ainult kilega katta. Midagi ta püüdis veel kurta ja tõi argumendiks, et neil väike laps lämbub sinna ära või midagi taolist… selle peale küsisin, mida mina tema heaks konkreetselt teha saan? (Tegelikult minu puhul igasugu laste heaolu-õnne taha pugevad argumendid ja vabandused annavad vastupidist efekti. Mina ei ole teie pereplaneerimises osalenud ja jätke mind oma lasteasjadest välja!) Helistaja küsis lõpuks, kui kaua peaks seda kilemajandust kannatama, talveni, kevadeni? Ütlesin, et enne talve on valmis.

Nüüd istun ja mõtlen, kas tavaelanikuna tuleb mul pähe veeretada oma vana diivani äraviskamise kellegi võõra inimese kaela, kes tegeleb minu kinnisvara hooldamisega? Siiani oleme oma vana kraami ise ära majandanud. Ja aknakilega ka. Pean ise tulema teile auku kilesse lõikama?!

Täna paigaldasime kaasaga lõpuks veesülitid ära. Noh, seegi tehtud.

20 september, 2017

Natuke seda ja teist

Postitas kategoorias Määratlemata

Olen kehvapoolne blogija. Viimasel ajal olen nii peast soe päeva lõpuks olnud, et pisiasjadest ei viitsinud kirjutada.

Postkaste ikka veel ootame. Telefonidele keegi ei vasta, kuigi viimase jutu järgi pidid kastid valmis olema.

Veesülitid tellitud ja ootan, millal saab järele minna. Peaks ka otsima tegelasi, kes tuleks tõstukiga ja kohendaks neljanda korruse kõrgusel vihmaveetoru, see on alla vajunud ja vesi jookseb torust möda seinale.

Üleeile helistas üks elanik ja kurtis, et koridoris on jube hais. Lausa pidi kätt ette panema. Muretseb, et ehk keegi lõpnud on. Mina seepeale soovitasin koridoris akna lahti teha ja lubasin järele mõelda, mis mul selle infoga pealehakata on.  Hiljem käisin nuusutamas, kuid kõhn oli juba enamuses ära tuuldunud ja järgi oli väga vana kapsasupi hais. Ju keegi avas kodus midagi, mida poleks ammu enam tohtinud avada. Või oli keegi Rootsist aromaatse meene toonud…

Ühtlasi tahtsin ära vahetada koridoris elektripirni. Lihtne ülesanne ei suutnud jääda lihtsaks. No ei läinud uus pirn põlema. Palusin kohale üht kohalikku meest, kes sai kontrollida voolu olemasolu ja leidis vea üles. Soklil oli põhjakontakt eemale väändunud ja pirni saba ei ulatunud kontaktini. Sai korda. Lisaks tüübel ei hoidnus lampi enam kinni, seega vahetasime ka selle ära.

Täna peaksid fassaadimehed töödega alustama. Ise olen haigeks jäänud ja kõik vajalikud jooksud teeb kolleeg.

 

1 september, 2017

Tagasiside

Postitas kategoorias Määratlemata

Nädal tagasi avastasin, et vihmase ilmaga ühest äravoolutorust ei jookse vesi alla, vaid ladistab torupõlvest välja ja jookseb mööda seina. See, et allpool oli keegi vihmatoru lapikuks peksnud, nägin juba varem. Viimasel ajal vihma on palju ja peab midagi tegema.

Keldris seisis jupp vihmaveetoru, mis kunagi oli üle jäänud. Võtsime kaasaga tööriistad ühes ja läksime  mõlkis toru vahetama. Ega töö keeruline polnud, nii pooleks tunniks. Kuna saime ise hakkama, ei pidanud vajalikuks kedagi selleks tellida. Seda enam, et sügisel alustame fassaaditöödega ja peaaegu jägub korraga pikimat seina korda saada. Ühes jupis teha on kokkuvõttes mõistlikum ka, kui mitmesse jagada. Niigi jupitame seda fassaadi, kuna korraga ei saaks kuskilt suurt rahasummat. Nojah, nii hoiamegi raha võimalikut kokku, et saaks suure töö peale raha koguda. Jookvalt nuputame mida ise teha, mida mitte teha, ainult hädavajalikud tööd.

Tuleme tagasi ja näen katkise käsipuu (see puuosa, mis mööda ülemist serva jookseb) peale on vildikaga kirjutatud: “REMONDIFOND?! :( ”  Mul läks kõik seest keema. Kurat! See käsipuu peksti katki ühes aknaklaasiga veel külmal ajal! Aknapaketi vahetus läks maksma üle 100€ ja see väljaminek on tehtud ainult sellepärast, et keegi laamendas,  asi ise ei lagunenud oma ea tõttu! Täna parandasime järjekordse laamendaja tagajärge. Vaata, inimene, ringi! Meie majas võib igale nurgale kirjutada REMONDIFOND!!! Kõik karjub remondi järele. Meil on mingid prioriteedid paika pandud ja iluravi ei ole esmases järjekorras! Selle asemel, et argpükslikult kirjutada ühisvarale, tule ja küsi kuhu remondifondi raha läheb!

Läheb veel aega, enne kui maha jahtun.

28 august, 2017

Käit

Postitas kategoorias Määratlemata

Täna tehti elektrikäitu (käiduhooldust? käidukäimist? Mis sõna see on? Mida saab öelda sõna KÄIT?) Käisime kilbid üle, sai pingutatud kõik ühendused ja elektrik läks ära. Minul ka oma asju ajada, läksin minema. Umbes veerand tundi hiljem helistab kolleeg, et helistati esimeselt korruselt ja neil on korteritest elekter läinud. Helistan omakorda elektrikule ja räägin jutu edasi. Temal kohe selgus peas, ju on ta peakilbis kogemata kaitsepaneeli paigaldamisel kaitsmele vastu läinud, lubas kohe tagasi tulla.

Helistan kolleegile tagasi, et elektrik tulekul. Siis helistab teine korter ja pikalt hakkab teemasse sissejuhatust tegema. Mina seepeale: “Elekter läinud? Tean! Kohe tuleb tagasi. Helistage, kui on tagasi.”

Viis minutit hiljem kolm kõnet tehtud: esimene korrus helitas minule, mina elektrikule, mina kolleegile.

20 august, 2017

Seda vesist hommikut

Postitas kategoorias Määratlemata

Minu hommikuund lõpetas kõne:

Helistaja: Tere, vabandust, kas ja millal antakse vesi tagasi?

Mina: ?! … Mis? … Keerasin ju vee öösel lahti… olgu, lähen vaatan.

Helistaja: Olen Teile väga tänulik!

Panen kleidi selga ja lähen keldrisse ( kaasa igaks juhuks turvamas, ei ole see kelder üksi viibimiseks meeldiv koht), vahime seda veetorude paraadi ja kohe ei saa arugi, mis veel peaks keeratud olema. Lõpuks kaasa avastas väikse halli kraani teiste seas, mis kinni oli. Keerasin lahti. Tehtud! Helitasin üle, jah, vesi olemas.

Lonksame mõnuledes oma hommikukohvi ja tuleb uus kõne. Kolleeg: helistati kolmandalt korruselt, uues kohas uputab, mina ise olen tööl, mine vaata. Vaatasin majaplaani järgi ära, kes on uputatava kohal (ega naljalt peast ei mõtle välja numbri järgi korteri asukohta) ja läksin koputama. Pole kodus. Läksin uputatava juurde ja nägin, et tõesti laest vesi tilgub. Natuke juttu siin-seal, jälle osa neljandast korrusest veeta. Enne koputasin läbi, et kes kodus varugu vett. Ise läksin koju mõtlema. Leidsin vana telefoninumbri, mis uputaja korteri taga kirjas ja sain teada, et see enam ei kehti. Siis helitasin prouale, kes suhtleb otsitavaga, et ehk saaks uut numbrit. Miskipärast ühendus oli kehva, aga sain aru, et proua kodus ja läksin numbri järele talle ukse taha. Kohapeal avastasin, et minu tagaotsitav istub seal. Kiiruga läksime uputaja juurde koju ja meile avanes tõesti päris vesine pilt, vannitoa seinad ja varustus veetilkades. Prouad läbisegi seletasid, et eile polnud vett ja nad otsisid põhjust jne. Ütlesin, et vaadaku ringi, aga mina lähen annan vee tagasi.

Proual oli rikkis WC-paagi süsteem ja tal omad nipid selle kasutamiseks. Lõpuks prouad läksid häälekalt omavahel raksu WC-poti kasutamise üle. Mõni minut hiljem tutvustasin alumist naabrit ülemisega, alumisel oli lisaks veele teisigi etteheiteid: mida ta öösel põrandasse kolistab ja lõpetagu aknast tundmatute vedelikkude kallamist. Mina ei soovinud selles asjas osaleda ja kadusin vaikselt minema lootes lõppude lõpuks hambad ära pesta.

Parallelselt toimus selle juhtumiga teisi korralduslike  pisiseiku, aga see pole nii oluline, et siia lahti kirjutada. Nüüd jäi veel veeavariide kohta aktid kirjutada.

20 august, 2017

Uus uputus

Postitas kategoorias Määratlemata

See juhtus jälle. Kõne kolleegilt, et teisel korrusel uputab. Mina tulin just dušši alt, aga kohe tulen. Vaatame, et kolmandal ka uputab. Neljandal polnud kedagi kodus. Läksin koju telefoni numbrit otsima. Helistasin perenaisele ja seletasin olukorra ära. Perenaine ise on Saaremaal homseni, korterielanik Raplas samuti homseni. Samal ajal kolleeg käis keldris poolt korrust kinni keeramas. Panin omanikule hingepeale, et Raplast on paar tundi tulla, aga inimesed peaksid veeta määramata aja istuma.

Lühem järgneva kokkuvõte on selline: kella kaheteistkümneks öösel jõudis elanik koju ja hakkas paaniliselt koristama. Vesi lahmas katkisest segistiühendusest. Muide, see pole esimene kord, kus katkine segistiühendus uputust põhjustab. Millest neid küll tehakse?!

Päriselt muretsema mind pani teine asi. Kui elanik tuli, siis vesi lahmas. Kolleeg pani ju keldris kraani kinni!  Meil on seal veevärk nagu mets, vaja kaarti ja kompassi orienteerumiseks. Veearvestite juures on korruste numbrid kirjas. Käisin ise vett lahti keeramas. Mis kuradi vooliku kaudu see vesi just sellesse korterisse jõuab?! Tuleb välja, et poole ööni vesi lahmas ja alumised naabtid nutsid. Tilkuma jääb neil vähemalt hommikuni. Oh, seda iseehitamist… juhatus nüüd tegelegu… korterid maha müüdid, uued omanikud üldse midagi ei tea. Ma keeldun kuidagimoodigi vastutama selle eest, et juhatus ei tea täpselt kust mis korteril saab kraani kinni keerata ja kas saab üldse seda teha. Veetoru kraanid on kulla hinnaga ja neid on raske saada – selline on mu seletus antud olukorrale.

18 august, 2017

Kanalisatsioon loputatud

Postitas kategoorias Määratlemata

Lausa uskumatu, aga täna on torupuhastusauto siiski kohale jõudnud! Helistasin kohe kolleegile, kes küsis elndise juhatuse liikme käest töötavate kaevude kohta, et saaksin kindel olla, mis kaevud üle kaeda. Kolleeg ei vasta, telefon oli kinni oli ka endisel ühistumutil. Poole tunni jooksul ei saanud kumbagit kätte. Ühte luuki parkis kinni kolleegi abikaasa… Ajasime asjad ära nii, kuidas oskasime.

 

16 august, 2017

Asjad takerduvad igal sammul

Postitas kategoorias Määratlemata

Jälle paus tuli sisse. Tegevust oli, nii nipet-näpet, aga keegi ei ole lollusega hakkama saanud ja mind väljavihastanud või vähemalt üllatanud.

Eelmine teisipäev saime lõpuks uue prügikonteineri. Mitte päris uue, taastatud. Peaasi, et prügi sees hoiab.

7. augustil kirjutasin firmale, mis tegeleb fekaaliveoga ja survepesuga. Neil ilusti kodulehel kirjas, et kõnedele vastatakse 24/7 ja üleüldse toimetatakse end kiiresti kohale. 11. augustil kirjutasin uuesti, et ega ma nüüd teil märkamata ei jäänud? Samal päeval vastati, et tullakse 14. augustil. Mina olin nõus ja nimetatud päeval sitsisin kodus, kuna aega ei olnud kokku lepitud. Kella 15 paiku kirjutasin, et kaua veel oodata? Sain vastuseks, et auto on reserveeritud 2 päeva ja tulevad 16. augustil kell 9. Olgu, tulge. Täna kell 11 tuleb kiri, et nad siiski ei tule, kuna auto on teeninduses ja tulevad homme kell 11. Kas ikka sobib? Jah, sobib. Ise olin ammu linnapeal ja tegelikult tänane aeg oli mul peast ära tuuldunud. Teisest küljest, mida kuradit?! Kuidas te oma asju ajate? Millal auto oli eserveerinud? Kas mitte keegi ei kontrolli auto graafikut? Ma kah nagu reserveerisin, mitte ei palunud kohe tulla. Ah, loodan, et homme saab asjaga ühele poole.

Hakkasime jälle intensiivsemalt võlgnike pressima, kuna fassaditöödeks jagub raha väga napilt, aga mõistlik on sein lõpuni teha. Reedel helistan omanikule, kellel kõige suurem võlg (peaaegu 700€). Jutustasime natuke aega, ta seletas, et olid pere ja äriprobleemid, ma ei saanud täpselt aru kas ta üldse Eestiski elab. Lubas pool esmaspäevaks ära maksta ja kuu lõpus teine pool. Esmaspäeval helistab ja ütleb, kas saaks sularahas maksta, et pank ei võta raha vastu. Ma täpselt ei saanudki problemist aru, aga lubasin täna temaga kokku saada ja aidata asi korda ajada. Et kokku saada pidime mitu korda üle helistama ja siis, kui õiges kohas mõlemad olime ma ei saanud teda telefonitsi kätte ja meest näkku ka ei tunne. Rahvast ümberringi palju ja hakkasin juba pahaseks muutuma. Võtku, krt, see telefon puhku ja oodaku kõnet! Leidime lõpuks teineteist üles ja sain teada, et tal Eesti pankades pole arvetki ja Nordea ainuke esindus on sularahata ja kohe kõrval pank ka sularahata. Point on selles, et tõesti, kui pole pangakaarti, siis pista see raha kuhu tahad, aga ülekannet sa sellega ei tee. Noh, läksime Hansapanga raha vastuvõtva automaadi juurde ja panime raha minu arvele ja sealsamas telefonis tasusin tema arve ära kätte antud summa ulatuses. Võlga jäi järgi paarsada eurot.

Järgmine »
  • Kuud