Ühistumuti päevaraamat

8 märts, 2017

Sissejuhatus.

Postitas kategoorias Määratlemata

Plaan on blogi pidada kahel põhjusel: juhtub igasugust (vahest väga jaburaid või naljakaid olukordi) ja ehk on teistelgi huvitav teada, millega ühe maja juhatus tegeleb.

Olen täiesti adekvaatses vanuses naine ja oma huvitava elu kõrvalt olen elukohajärgse maja korteriühistu juhatuses. Kuidas ma küll sinna sain?! Kui keegi arvab, et sellisesse juhatusse on suur tung, siis sellistel koosolekutel pole ma olnud. Meie vana juhatus väsis ära ja pidi keegi töö üle võtma. Valida polnud suurt millestki. Enamus ei räägi isegi riigikeelt. Nii hüppasingi tundmatusse. Õnneks oli üks minuvanune naine pool aastat tagasi ühte juhatuse liiget välja vahetanud ja oli juba enam-vähem pädev teadmisi ja ülesandeid jagama. See kõik oli kaks aastat tagasi. Esimesel aastal oli meid kokku 5 liiget ja töö ei sujunud hästi. Järgmine aasta läks 2 liiget juhatusest ära. Nüüdseks meie, kolm naist juhatuses, oleme isegi headeks sõpradeks saanud.

Saagem tuttavaks majaga: seltsimees Stalini ajal ehitatud suur ühiselamu tüüpi hoone. Korterid on ca 20 m2 toad, kus on kõik sees (wc, pesemine, toiduvalmistamine, elu ja magamine). Maja on kõiki ja kõike näinud. Tulekahjusid peale 90-ndaid oli kolm, lisaks sitauputused, lõbumaja, maandumiskoht kõigile, kelle jalad ei kandnud. Elanikke on igasuguseid: prouad-härrad, noored, pensionäärid, narkarid, joodikud, asotsiaalid, melomaanid, virisejad ja korrahoidjad.  Kõik on erineva sissetulekuga ja väga erinevate soovidega inimesed.

Mis on KÜ juhatuse ülesanded? Igakuised tarbimisnäidud kokku korjata ja edastada kuhu vaja, nõuda võlgnikelt arvete tasumist, tegeleda jooksva remondiga ja majandada vastavalt etteantud majanduskavaga, koostada kord aastas see sama majanduskava vastavalt tegevusplaanide ja hindadega, koostada aktid, kui keegi tekitas naabrile uputuse. Vist on nagu kõik. Lisaks sellele lükatakse kaela sellised tegevused, mille jaoks ei pea juhatuse liige olema, vaid piisab olla maja elanik: koridoris suitsetamise keelamine, haisvate koridorisööbijate väljaajamine,  lärmajate vaigistamine, tegema midagi haisvate naabritega ja muu taoline, mis segab elu, kuid ise sellega tegelada ei taheta.

 

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud