Ühistumuti päevaraamat

25 aprill, 2017

Veeavarii

Postitas kategoorias Määratlemata

Jõudsin töölt koju umbes kaheksa paiku õhtul. Olid riided juba seljast võetud kui helises telefon. Kolleeg teatas, et kolmandal korrusel on veeavarii. Püksid jalga tagasi ja minek.

Läksin läbi teise korruse ja nägin vett laest tilkumas, täitsa hoogsalt kohe. Jõuan kolmandale, kollegid juba ees ja otsapidi minemas keldrisse kraane kinni keerama. Naabrid jooksid rättide ja ämbritega edasi-tagasi, turske noormees hoidis jõuga survet tagasi ise märg mis tilkus. Mina jäin ülesse passima. Sain teada, et üks tahtis veeühendust oma korterisse teha ja hakkas kraaniga mässama, aga kraan oli vana ja keermeosa purunes. Purunes nii, et keermeosa jäi vastusesse kinni ja vesi lahmas purskkaevuna üle koridori.

Mõne aja pärast surve kadus ja sai toruotsa lahti lasta. Kollegid tulid üles ja ütlseid, et panid pool maja kinni kuna torudel olev korruste märgistus ammu kulunud ja üleüldse see meie veevärk on paras segapudru ja mõistatus. Otsustasime proffid appi kutsuda. Helistasin toruabid-toru24-toruspetsid läbi ja lähim aeg oli pakkuda paari tunni pärast. Teised ajad olid homme. Ja öösel parandust ei tee, kuna varuosi pole. Lihtsalt paneb toruotsa kinni. Palusin santehnikut enne liikuma hakamist helistada, ehk meil ka miski laheneb.

Ise otsustasime pimekatset teha ja proovida leida see õige kraan, mis just seda toru kinni paneb ja teistele vesi tagasi anda. Selleks on vaja kõiki kolme juhatuse liiget: üls keerab keldris kraane, teine vahib toruotsa ja annab tagasisidet kas vesi jookseb või mitte ja kolmas seisab telefoniühenduses teisega keldriukse vahel ja karjub esimesele keldrisse kuidas seal toru juures läheb. Keldris telefoniga helistamine on rangelt keelatud, kuna seal ei ole absoluutselt levi. Muide, meil on keldris pommivarjend ka.

Torust tuli lõpuks vurts ja ma karjusin telefonisse: stoooop!!! Kraan leitud. Üks kontrollvurts veel ja ülejäänud majapool sai vee tagasi. Ilma veeta jäi 2 korterit, üks neist seisab hetkel tühjalt. Teine asjaga kursis ja naabrid veega aitavad. Sain ka santehnikuga ühendust ja jätsime visiidi ära. Homme toimetatakse edasi, meie enda peale rohkem kohustusi ei võtnud, kui selle keldrkraani lahtikeeramise, kui kõik valmis saab.

Peale seda trianglit istusime ühistu koosolekute tuppa maha ja tõmbasime hinge. Arutasime, mida üldse saab ette võtta haisukottidega ja tuli välja, et varasem vaheukse eemaldamine on naabritel elu ikka rahulikumaks teinud. Veel on meil üks neiu, kes krooniliselt ei soovi arveid tasuda ja peab pidusid. Temalt oleme arvete tasumist vaid kahel viisil saanud: kohtu kaudu ja elektritarbimise piiramisega (piisab vaid lambile). Elektritarbimise piiramisest ja selle seaduslikust võimalusest räägin siis, kui teemaks tuleb. Lõpuks läksimegi laiali.

Minut hiljem helistab kolleeg (see, kes meie majas koristajana lisa teenib) ja kõkutades teatab, et üks teadaolev härrasmees on trepikotta sittunud. Et läheb nüüd koristama. Jäin mõtlema, kas see ikka pakkus talle nalja või ta närvikava lihtsalt pidi kuidagi reageerima.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud