Ühistumuti päevaraamat

3 juuni, 2017

Korduv üldkoosolek

Postitas kategoorias Määratlemata

Enne koosolekut oli närv nii püsti (laest võetud lolluste mulle näkku karjumine ei mõju minu sisemisele tasakaalule hästi), et võtsin hea klõmaka kassile ostetud palderjani. Korduv korraline koosolek möödus ootamatult rahulikult. Kahju, et vähe külastajaid oli. Tore, et põhjuseta käratajad ei tulnud. Tööde ja tegemiste kohta pidin rääkima paraleelselt eesti ja vene keeles lause kaupa, kuna kohal oli üks (!) eestlane. Oleks tase, kui saaksin iseennast sünkroonis tõlkida :) Nagu kõhurääkija laseks samal ajal teises keeles teksti :)

Viimane paevakorra punkt oli prussakatõrje majas. Rääkisin põhjalikult vajadusest, hindadest ja vahendist. Siis andsin sõna härrale, kes omas korteris tõrje vastu oli. Tema argumentideks oli, et ühistul ei ole tema ruumi asja ja tal prussakaid pole. Palus hääletusele panna ettepaneku vabastada prussakatõrjest neid, kes seda ei soovi. Keegi ei toetanud seda, kuna nii võime vahele jätta ka prussakakasvandust ja üleüldse, miks? Otsustasime tõrjet teha üle kogu maja.

Kui koosolek oli läbi ja panime kokku volitused ja vaatasime nimekirja üle, siis selgus, et see mees unustas suure ähmiga end kirja panna. Helistasin talle, aga telefon oli väljas. Nonii, nüüd ei saa seda ainsatki häält lugeda, mis tõrjele vastu oli…

 

Järgmisel päeval osalsin oma vanemate korteri KÜ üldkoosolekul. Seal taheti võtta suurt renoveerimislaenu, millele meie olime vastu. Olen väga põhjalikult ettevalmistunud ja kuklaga tundsin, et vale otsus on, kuna vähendati niigi väikest remondifondi, et laenumakse väiksem tunduks. Kokku investeeritakse korteri kohta umbes samapalju, kui korter hetkel väärt on. Maja asukoht “Kapa-Kohilas”. Maja on kahekordne 15 trepikojaga, tuleb maaküte, mis seda pikka maja peaks ära kütma. Olenemata peentest radikanippidest ei usu, et kõik sooja võrdselt saavad. Vee- ja kanalisatsioonitorud on ka 40 aastased ja olematust remondifondist seda korda ei tee jne jne. Otsustati ikkagi laenu kasuks. Kahju.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud