Ühistumuti päevaraamat

28 juuni, 2017

Viimane korrus upub

Postitas kategoorias Määratlemata

Oli kiire, olin ära. Tööd tegid kolleegid.

Suurprügist niipalju, et 16 päeva seisis prügikasti ümbrus puhtana ja nüüd jälle on mingi kapp ja voodiraam.

Paar päeva tagasi koputas uksele punase kassi perenaine ja kurtis häda, et uputab. Elab viimasel korrusel. Läksin vaatama. Põrand ujub, veel seisnud lõhn juures. Kahtlustab kõrvalt naabreid, aga mul tundub veider, et vesi parketile imbub. Korterite vahel on seinad ja vesi ülesse ise ei jookse. Vesi nähtavalt imbub kapi alt. Lükkame kapi eemale – kuiv. Kõrval pesumasin, lükkame eemale – taga kuiv. Pesumasin on veest lahtiühendatud. Järgmiseks kraanikauss, mille all on kuiv, seega parketile vesi ei jõua isegi siis, kui toru lekib vaateväljast allpool. Kratsin kukalt. Siis uurin pesumasinat ja selgub, et alt tilgub. Lükkasime kasutu masina pealt asjad maha ja vaatasin sisse. See oli silmini vett täis!!!

Siis alles sain teada, et päevi tagasi ajas masin seistes vett üle ääre ja käis meister seda lahtiühendamas ja kuna see andis särtsu ka ja ei leidnud kohta, kuhu ta ühendatud on, lõikas lihtsalt juhtme lahti. Muide, mina ka ei leidnud, kuhu see masin elektrijuhtmepidi ühendatud oli. Ma ei julge mõeldagi, mis seal elektrijuhtmetega toimub. Palun, ärge pange mulle kohustuseks see selgeks saada ja korrastamist taga ajada.

Pesumasina veeäravoolu ühendasin kraanikausi omast lahti ja hakkasime vett äbritesse laskma. Kui vesi enam voolikust ei tulnud, lohistasime masina dušši alla ja tegin selle imekraani lahti, mille kunagi ei saa lahti nii, et uputust ei tekiks – alati on nad nii madalal, et midagi alla ei mahu.

Täna käis proua aru andmas, et vesi enam põrandale ei imbu.

Samas on mul ka raske ülesanne selle prouaga ajada. Majakoristaja ja endine majakoristaja ja naabrid nõuavad tegutsemist, kuna kassisitt viskab üle. Kass laseb hunnikuid täiesti suvalistesse kohtadesse, nagu see pudeneks kontollimatult. Ei ole kindlat kohta. Laseb nurka, ukse ette, keset koridori, keset trepikoda, vahest kaks hunnikut päevas, vahest pole nädal aega junnigi. Ma pean kirjutama munitsipaalpolitseisse avalduse. Ehk siis näeb proua rohkem vaeva kassi ja junnide otsimisega.

Nüüd on üks kolleeg puhkusele sõitnud ja paar nädalat ajan numbreid ja kirjavahetusi üksi.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud