Ühistumuti päevaraamat

1 juuli, 2017

Muruniiduk ja veenäidud

Postitas kategoorias Määratlemata

29.06 helistas kolleeg kojamehe murega: muruniiduk lekib õli. Läksin vaatama. Jah, näha kuidas karteri tihendi vahelt tuleb ja tihendi äärt pole mõnes kohas nähagi. Ise parandada tundus paras nikerdamine ja otsustasin otsida parandustöökoda ja veel sellist, et ei peaks niiduki vedamisega ise tegelema. Kellelgil meist polnud autot.

Leidsin kohaletuleva meistri üles ja leppisime reede kella 10 peale. Aga loomulikult ma põõnasin süüta und peale sõbranna neljapäevast juubelit ja ärkasin nagu alati telefoni kutsungi peale. Telefonist teatatakse, et keegi on jõudnud 10 minutit varem ja mina selle peale läbi lillede viisakalt (ikka nii, et paistaks, et asjaga kursis olen) uurin, kuidas see minusse puutub. Viie sekundi pärast kõik selgeks saanud ja helistasin alati ärksale kojamehele, et võivad ilma minuta alustada. Selleks ajaks, kui mina 3-4 minutit hiljem eilsetes riietes ja näts suus õue sain olid kojamees, meister ja kolleeg ümber niiduki ja meistril probleem selge. Masin sõitis meistriga kaasa, lubas nädala alguses tagasi olla.

Täna öösel me ei maganud. Üks tegelane hoidis tunde automootorit töös. Poole ühe paiku mus sai kannatus otsa ja läksin õue kobisema. Mehe vabanuseks oli aku laadimine. Soovitasin tal sõitma minna. Tulemuseks jäi mootor vait ja mees jäi autosse. Homikuks oli ta autost lahkunud. Veel öösel; kolme paiku?, tuli laulev noorte neidude seltskond, kellel laulupidurid puudusid. Kui ma enam taluda ei viitsinud ja aknale ronisin, otsustasid nad ise koju minna. Veel kuulsin vaiksemalt ja kaugelt sama laulu jorutamist ja leidsin, et vajadusel tegelegu nendega vahetud naabrid. Siis nad vajusid jälle õue ja mina suurest väsimusest ja unesoovist panin lihtsalt akna kinni ja tropid kõrva. Hommikul oli varajane ärkamine.

Varahommikul käisime elektrinäitusid kogumas, kohe kandsin neid ka tabelisse ja sorteerisin puuduoleva veenäiduga korterid välja. Mõnele kirjutasin, mõnele läksin ukse taha koputama. Ei ole kõiki kätte saanud. Juba aasta tagasi tegin veenäidu_esitamise_meeldetuletamiseks plakatid, mis me iga kuu lõpus jälle seinale riputame. plakat

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud