Ühistumuti päevaraamat

4 juuli, 2017

Veenäitude lunimine

Postitas kategoorias Määratlemata

Kolm päeva tegelesin intensiivselt puuduolevate veenäitudega. Sorteerisin, helistasin, käisin uste taga koputamas.

Täna oli eriti intensiivne päev. Kuna ilm oli ülearu kehva (loe: sitt), otsustasin entukas olla ja välja ajada kaa need näidud, mis vaid see kuu esitamata või paar kuud puudu. Telefoni teel sai päris mitu numbrit kätte ja mitu lubadust õhtul näit saata. Seni lubatust laekus alla poole.

Omaette seiklus oli ukselt uksele käimine. Kes muidu korralikud näidusaatjad, tundsid piinlikust, et vaatamata plakatile ununes. Need, kelle näitu pole aasta nähtud, imestasid, et midagi sellist peab tegema. Kõik need olid üürnikud ja maksid meiepoolsete oletuste põhjal: arvestatakse viimaste esitatud kulutuste põhjal.

Postkasti tuli ka selle omaniku veenäit, keda me ammu oleme tahtnud kätte saada võlgade pärast ja näitu pole ta kah väga ammu esitanud. Viimane näit oli eelmise omaniku esitatud. Näidu põhjal oleme 100 m3 üle arvestanud. Seega, pidin kontrollima veemõõtjat enne ümberarvestuse tegemist. Üllataval kombel tegi ta ukse lahti ja saime lisaks ka juttu puhuda. Temal suur mure – meie lülitasime temal elektri välja. Suurema võla puhul saame elektritarbimise piiraja panna ja niimoodi motiveerida tasumist, mis seda neidu motiveeriski kiirelt võlga likviderima ja seda ta nüüd kokku lubaski. Lisainfona olgu öeldud, et meie maja erinevalt teistest saab elektritarbimise piiramisega (olematuks piiramisega) tegeleda, kuna majal on leping elektrimüügi firmaga ja maja omakorda vahendustasuta müüb maja korteritele, seega (sellekohane kohtulahend olemas) meie saame käituda kui edasimüüjad ja tasumata arvete puhul teenust mitte pakkuda.

Helistades ühele korterite edasimüüjale selgus, et ta neid kortereid enam ei oma ja minu palvele avalikustada uusi omanikke rääkis ta solvunult, kuidas ma ta tehingu minevikus ära rikkusin. Mitu kuud tagasi tema potentsiaalne ostja tahtis juhatuselt lisainfot maja kohta ja seda ma väga ausalt andsingi. Liigagi ausalt… ja ostja loobus ostust. Jutu kokkuvõtteks see edasimüüja nentis, et juhatust peab teavitama uus omanik, mille peale ma asja uurides helistasin temale tagasi ja ütlesin, et ise ta kah korterit ostes meie poole ei pöördunud ja mina olin see, kes teda üles otsis. Lõpuks sain tema nõusoleku avalikustada õhtul oma ostjaid. Seda ta tegi.

Viimane seik oli lausa lõbus. Koputasin järjekordse ukse taga ja ust avab aluspükstes ja T-särgis paks vanamees (ca 60 aastane). Hakkan seletama ja tema küsib soome keeles vastu, et kes ma olen ja raha ta mulle ei anna. Inglise ja vene keel ka ei sobinud talle rääkimiseks. Olgu õnnistatud internet, telefonid ja Google Translate! Jäin sinna veel pooleks tunniks majast, elektritarbimiseset ja pensionidest rääkima (kirjutama). Kui hakkasin ära minema kutsus mind tulevikus kohvile, siis arutasime veel 10 mintsa erinevate kohvibrändide üle. On see liig lisada, et alukatel oli mustriks hallil taustal mustaga erinevate seksipooside siluette?

Ahjaa, kojamees teatas, et eile unustati meie prügikonteiner tühjendada, täna helistasin Jäätmekeskusesse ja teatasin, et tühjendamata ja ajab juba üle ääre. Paluti tõestuseks foto saata. Saatsin. Paar tundi hiljem oli konteiner juba tühi.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud