Ühistumuti päevaraamat

6 juuli, 2017

Ei oska arveid tasuda või ei taha?

Postitas kategoorias Määratlemata

Eile helistas raamatupidaja ja kurtis, et üks inimene ei saa korralikult arvete maksmisega hakkama. Probleem ei ole selles, et ei maksa, vaid selles, kuidas maksab. Ühele inimesele kuulub kokku kolm korterit, omanik ise on invaliid ja tema eest ajavad asju sugulased.

Kuidas siis maksed laekuvad? Seletusse läheb: korter 1,2,3 February või Fassadi fond 10 kuu eest. Meil on igal korteril oma viitenumber, aga nemad saadavad kõik ühe viitenumbriga. Nad on käinud ka raamatupidaja juures valesti arvestatud laekumiste pärast õiendamas. Iga kuu peab raamatupidaja nende laekumised üles otsima, jagama korterite vahel, käsitsi programmi sisestama. Nüüd ütles raamatupidaja, et tõstab käed üles ja palub abi. Meil on niigi maja suur ja arvestamist palju, ei ole vaja tekitatda mõtetut tööd.

Pidasime raamatupidajaga nõu ja otsustasime nii: kuna nemad tekitavad lisatööd, siis lisatöö eest peab ka maksma. Selle töö maksumuse arvestab raamatupidaja kulunud aja järgi. Mina omakorda kirjutasin omanikule (esindajale) põhjaliku kirja probleemi kirjeldusega, tõin näiteid nende maksudest, seletasin, kuidas peab arveid maksma ja lõpetuseks ka ähvarduse lisatöö eest lisaraha nõudmisega.

Ma ei arva, et olen talle liiga teinud, kuna ma ei nõua midagi muud, kui korrektset arvete tasumist nii, nagu seda teeb ülejäänud maja ja samamoodi ka kogu maailm: märkigu viitenumber, erineva viitenumbriga arved maksku eraldi ja lõpetagu suvaliselt eraldi teenuste eest tasumise (läheb niikuinii kogu arve summasse).

Eile saatsin raamatupidajale näidud ka ära koos erisoovidega. Sel kuul 2. ja 3. korrus tasuvad prussakatõrje vahendit, selleks oli vaja välja kirjutada eraldi kõik korterid. Siis olid muutused renditavates pindades. Tühjale korterile oli arvestatud vesi, aga  näidud seda ei näidanud – palusin kontrollida. Midagi oli veel, aga pole praegu nimekirja nina all. Kui arvestused tehtud, saadab raamatupidaja tulemuse tabelina meilile ja ma kontrollin, et näpukaid ei oleks ja kõik arvestatud. Siis alles saadetakse arved omanikele teele. Siin tahaks lisada, et elagu tark telefon internetiga! Ma ei pea olema kodus, et arved üle kontrollida.

Muruniiduk tuuakse reede hommikul. Mind ei ole sellel ajal linnas ja masina võtab vastu kojamees.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud