Ühistumuti päevaraamat

13 juuli, 2017

Minu peale karjuti

Postitas kategoorias Määratlemata

Ühe veenäidu esitamisega koos tuli kaasa mure, et kolmanda korruse koridori otsas on ära võetud elektripirni sokkel. Lubasin asja korda ajada.

Täna käisime kaasaga poes ja ostsime uue pirnipesa ja 10 elektripirni, kuna need olid juba otsas. Mees oli lahkelt nõus uut pesa paika installeerima ja möödaminnes vahetasime välja paar läbipõlenud lampi. Selliseid pisielektritöid teeme võimalusel ise, tavaliselt pirnid vahetan ise välja. See on üks võimalus elektriku väljakutse pealt kokku hoida  ja lambivahetus konti ei murra. Sama võiksid elanikud ise teha, aga selle asemel varastatakse pirnisokleid.

Õhtul tuli üks maruvihane kõne proua poolt, kes siiani pole kordagi meiega rahulikult vestelda suutnud. Kõneviis on alati karjuvalt ründav ja see paneb lausa käed värisema. Ma ei ole selliste probleearutamistega harjunud, viimati niimoodi karjus minu peale saksa keele õpetaja põhikoolis. Edasi olen kohanud stabiilsema närvikavaga inimesi.

Milles oli probleem? Kus said arvele nii suured summad?! Võtame siis järjest:

1. Mina: 7.50€ on prussakatõrje, mis on ka üldkoosolekul otsustatud, protokollid saadeti meilidele ja rippusid teadete tahvlitel. See on hulgihind ja teenus on veel kallim. Tema: mul pole prussakaid ja ma ei maksa, kas olete USAst tellinud, et nii kallis on, lähen kohtusse teie omavoliga.

2. Mina: 3.24€ on üldvesi. See on suurem seepärast, et tehti tasaarveldus üksikute korterite ülemakstud vee eest ja kõik ülejäänud on eelmistel kuudel pisut vähem üldvee eest maksnud. Tema: ma ei pea teiste vett kinni maksma. Mina: kokku me peame kogu maja veearve kinni maksma olenemata sellest, palju keegi isiklikult tarbis. Teistel majadel on sama reegel.

3. Mina: 1.10€ on majakarbi kindlustus, see on katuse laenuga kaasas. Jah, see on laenuga tulev kohustus. Aastamaks on jagatud kolme suvekuu peale.

Tema ei olnud rahul meie palga suurusega, mis tema arvates oli 900€ kuus, ma ei tea, kas ta seda arvab näkku või kõigile. Mina täpsustasin, et 450€ kuus kolme peale jagamiseks kätte on õige summa. Tema väidab, et raamatupidaja ise võtab raha nende arvelt ona suva järgi. Mina seda ei saa uskuda ja ainus, mis seletuseks pähe tuleb on otsekorraldus ja kontrolligu asi üle. Taamatupidaje ei saa ligi tema arvele ja nii ongi. Tema ei olnud rahul haisvate naabritega ja koleda koridori põrandaga. Mina leidsin, et seda kõike oli näha korteriga tutvumisel enne ostu sooritamist. Tema õiendas, et pole ventilatsiooniavasid. Mina seletasin, et omanikud on ise korterites need kinni ehitanud, et originaalis on nad kõik olemas. Lõpuks leppisime sellepeale kokku, et kohtume järgmine nädal ja “jutustame” edasi.

Hiljem arveid üle vaadates avastasin, et üks asi jäi raamatupidajale ütlemata. Prügi arve tuleb üldprügi koos suurprügi konteineriga ja ununes suure konteineri välja jätmine prügiarvestusest, kuna see on Majanduskava kohaselt hoolduskulu. Ise arvan, et peaks järgmine kuu tasaarvelduse tegema ja sel juhul prügi saab arvel suht nullilähedane olema. Eksperimendi mõttes oleks hea jälgida, kui mitmed siis häält tõstavad. Saame nädalavahetusel juhatusena kokku ja arutame seda. On veel palju asju, mis otsustamist ja tegutsemist tahavad. Eks sellest kirjutan hiljem.

Kommenteerimine on kinni.

Vabandust, kommenteerimine on kinni.

  • Kuud